Další earnings sezóna je tu!

18.04.2016 12:36  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

V předchozím týdnu došlo k dalšímu posilování amerických akciových indexů a k vytvoření nového uzavíracího minima na futures VIX, známého jako index strachu, který uzavřel na hodnotě 17,075. Futures indexu S&P 500 posílily o 34 bodů, a vytvořily tak nové maximum tohoto roku, když uzavřely na hodnotě 2075.

Nejsledovanější komodity, do kterých řadíme ropu a zlato, zažily volatilnější týden. Zlato v pondělí posílilo o více než 23 bodů, ale díky klesající nervozitě na akciových trzích v průběhu týdne zisky ztratilo, a uzavřelo o necelé 2 body níže, než v pondělí otevřelo. Uzavírací hodnota zlata byla $1233,70. Ropa měla podobný vývoj jako zlato, kdy začátkem týdne posílila a vytvořila na chvíli nové maximum tohoto roku. To ovšem nemělo dlouhého trvání a v pátek začala ztrácet. Páteční propad byl přičítán nedělnímu zasedání Kataru, kde zasedali představitelé ropných velmocí, aby jednali o zmražení produkce této komodity. I přes nervozitu z tohoto zasedání nakonec ropa uzavřela obchodní týden v zelených číslech, a to na hodnotě $40,36.

Při nedělním jednání v Kataru nedošlo ke shodě a nebyla tedy vytvořena dohoda ohledně zmražení produkce ropy.

V tomto týdnu začala Earnings sezóna v plném proudu. Čeká nás reportování výsledků 14 společností z Indexu Dow Jones a 121 společnosti z indexu S&P 500.

Pondělí

 • V 16:00 USA zveřejní index trhu nemovitostí za duben

Úterý

 • V 30:30 RBA zveřejní zápis ze zasedání
 • V 06:30 Japonsko zveřejní terciální index průmyslu k únoru
 • V 11:00 Německo zveřejní ekonomický sentiment v dubnu
 • V 11:00 Eurozóna zveřejní ekonomický sentiment v dubnu
 • V 14:30 USA zveřejní množství nových stavebních povolení
 • V 15:30 G. Stevens, projev guvernéra RBA
 • V 17:00 S. Poloz, projev guvernéra BoC

 Středa

 • V 08:00 Německo zveřejní index výrobních cen v březnu
 • V 11:00 Švýcarsko zveřejní průzkum podmínek pro podnikání v dubnu
 • Německo draží 10leté dluhopisy

Čtvrtek

 • V 01:50 Japonsko zveřejní zahraniční investice do cenných papírů k 15. dubnu
 • V 03:30 Austrálie zveřejní podnikatelskou důvěru za první kvartál
 • V 10:30 Velká Británie zveřejní maloobchodní prodeje v březnu
 • V 13:45 ECB zasedá ohledně monetární politiky
 • V 14:30 ECB pořádá tiskovou konferenci
 • V 14:30 USA zveřejní množství žádostí o podporu v nezaměstnanosti k 8. a 15. dubnu
 • V 15:00 USA zveřejní index cen nemovitostí za únor
 • V 16:00 USA zveřejní hlavní ekonomický index za březen

Pátek

 • V 09:55 Německo zveřejní odhad nákupu manažerů v dubnu
 • V 10:00 Německo zveřejní index podnikatelského sentimentu v dubnu
 • V 10:00 Eurozóna zveřejní odhad nákupu manažerů v dubnu
 • V 15:30 Kanada zveřejní index spotřebitelských cen v březnu
 • V 15:45 USA zveřejní odhad nákupu manažerů v dubnu
 • V 19:00 USA zveřejní množství aktivních ropných vrtů

Earnings pro týden 18.4. – 22.4.2016

earn

Akcie s ex-dividend date během týdne 18.4. – 22.4.2016

div


Analýza cenných papírů

Analýza a ohodnocení cenných papírů (akcií, dluhopisů atd.) předchází rozhodnutí o potenciální investici do cenného papíru. Při analýze cenných papírů je prověřována ekonomická situace emitenta. Hlavním zdrojem informací o emitentovi je finanční analýza. Veškeré získané informace musí být poté správně interpretovány a vyhodnoceny. Cenný papír je na základě analýzy ohodnocen a tato zjištěná „správná cena“ (fair value) je porovnána s kurzem na trhu.

Anualizovaná volatilita

Anualizovaná volatilita je statistické číslo, které se používá k měření rizika fondu a představující výnosy, které fond může dosáhnout. Větší volatilita znamená větší nejistotu výnosnosti fondu a tím i větší rizikovost fondu. Tato statistika je počítána jako anualizovaná směrodatná odchylka denních výnosů od založení fondu.

Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Daily: Úterní výprodej (prozatím) zapomenut, vidina volnější měnové politiky drží trhy nad vodou
  Včerejší seance dala zapomenout na úterní výprodej, který odstartovaly zprávy z Číny, kde tamní centrální b...
 • Daimler – Zlomená podpora
  Daimler zlomil v průběhu pátečního obchodování lokální podporu, která byla na pozici hodnoty ze 6. července (€ 63,09 – 63,25 €). V důsledku toho je cena těchto akcií v těsné blízkosti podpory, což je úrovně z 2. června (€ 61,61 – € 61,75). Další podpora se nachází na úrovni € 60,02 – € 60,25. Nejbližší rezistence je vrcholem pátečního zasedání. V případě jeho průlomu, budou obchodníci mít otevřenou cestu k vrcholu z 12. července (65.5 € – 65,77 €).
 • Dal?í rekordní kvartál pro Netflix
  10 miliard hodin ? tolik hodin sledovali p?edplatitelé Netflix v prvním kvartále roku. Jedná se o rekordní sledovanost...
 • Dale (člen menového výboru BoE)
  "Pokles GBP môže podporiť obnovu ostrovnej ekonomiky"..." menový výbor bu...
 • Další argument pro prosincový růst sazeb: Fed se možná konečně dočká vyšší inflace
  Včerejší seance přinesla zápis z říjnového zasedání americké centrální banky a dolar, z pro mě trochu nepochopitelných...
 • Další boom výstavby nákupních parků v České republice
  Nejvíce se cílí na menší města ve Středočeském kraji. Často v jde o města s méně než 5 000 obyvatel. Rozloha obchodních prostor se proto zmenšuje. Opět se po vzoru západní Evropy v obchodních centrech budou objevovat restaurace a prodejny s módními značkami. Největší dokončený nákupním park loňského roku byl projekt OC Rotunda v Havířově s rozlohou 6300 m2.
 • Další dobrá data z Británie. Libra zatím ale pouze koriguje část včerejšího pohybu
  Tento týden je hodně o Británii a dnešek zatím není výjimkou. Libra hledá po včerejším prudkém růstu novou rovnováhu a do toho dnes byly zveřejněny z Británie další zajímavá data. Tentokrát z trhu práce, odkud přišly výsledky zaměstnanosti a růstu mezd. Příjemně překvapily hlavně mzdy, které zrychlily meziročně z 2,6 % na 2,8 %, což docela hezky navazuje na včera zveřejněné výsledky inflace, která překvapila nečekaně silným růstem na 1,6 %. Příjemně ale překvapily také počty žadatelů o podporu, které se v prosinci propadly o 10 tis. osob, zatímco konsenzus počítal s růstem o 5 tis. Připočteme-li k dnešním číslům i stále velmi nízkou nezaměstnanost, která zůstává na 4,8 %, dostáváme z Británii sérii dalších velmi povzbudivých výsledků, které by mohly v delším horizontu důvěru v Britskou měnu konečně zvýšit.
 • Další dobrá data z britského trhu práce, libra přesto dál slábne
  Po včerejších výsledcích britské inflace dnes Británie zveřejnila další důležitá data a reakce na libře je docela zajímavá. Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti minulý měsíc klesly o skokových 42 tis., což byl výrazně lepší výsledek, než s čím počítal většinový konsenzus, který žádnou změnu neočekával. Jednalo se zároveň o nejlepší údaj od konce roku 2013. Lednová čísla navíc přinesla i revizi prosincových výsledků, podle kterých se koncem minulého roku počty žadatelů o podporu snižovaly o 20 tis. proti původním odhadům 10 tis. Míra nezaměstnanosti se sice v minulé měsíci nehnula z místa, i tak ale zůstává na velmi slušných 4,8 %, což byl výsledek ve shodě s většinovým konsenzem. Na první pohled tedy skvělá čísla. Libra ale přesto reaguje oslabením…
 • Další dobrá zpráva pro AUD? Cena australského uhlí se za poslední dva měsíce zdvojnásobila
  Včera jsem psal o dopadu čínské uvolněné měnové politiky na Čínu a potažmo Austrálii s Novým Zélandem. Dnes bych ke včerejšímu článku ještě jednu věc rád doplnil. Narazil jsem totiž na graf, který mi tak trochu vyrazil dech. Jedná se o cenu vysoce kvalitního koksovatelného uhlí v Austrálii, která se samozřejmě soustředí primárně na čínský trh. Vypadá to, že budeme asi brzy potřebovat větší graf…
 • Další dobrá zpráva pro libru: Inflační očekávání v Británii znovu rostou
  Pokud jste long na libře a netrpělivě čekáte na další info, které by pomohlo libře k likvidaci alespoň části ztrát, které nabrala po britském referendu, máme pro vás dobrou zprávu. Inflační očekávání se v Británii během tohoto měsíce vrátila do normálu. Oblíbený nástroj centrálních bankéřů pro měření inflačních očekávání (5y5y swap) se v případě britské libry vrací na úroveň z letošního června v okolí 3,15 %. Ještě začátkem měsíce přitom klesl na téměř 2,9 %.
 • Další informace k těžbě lithia na Cínovci
  Studie proveditelnosti pro těžbu zatím byla zpracována na dobu 21 let. Propočítala tedy prvních 21 let provozu dolu, během kterých by se z podzemí ročně odčerpaly asi 2 miliony tun rudy. V současné době se úpravárenský závod plánuje v Dubí pod Krušnými horami. Zde by z nich ročně bylo vyráběno téměř 21 000 tun této velmi žádané a dobře prodejné suroviny. Čistá hodnota daného projektu byla vypočítaná na základě 10 % zásob a činí podle této studie 540 milionů dolarů.
 • Další komentář z ČNB tentokrát korunu oslabil. Eurodolar bez většího pohybu, zatím...
  Koruna za dnešek ztrácí a před závěrem se vůči euru nachází na 25,82. Po klidném úvodu, kdy českou měnu příliš neovl...
 • Další makro z Evropy potvrdilo lepšící se kondici eurozóny, trhy zatím vyčkávají
  Začátkem týdne to na trzích schytala především britská libra. Té uškodily včerejší vyjádření britské premiérky Theresy May na téma brexitu, o kterém jsme informovali v dnešní minutě s XTB. Celá věc má ale své pokračování. Krátce po jedné hodině odpolední se Mayová svá slova snažila zjemnit a vzkázala, že to neznamená, že by Británii preferovala tvrdý brexit. Libra však a její dodatečné upřesnění prakticky nereaguje a své ztráty z dnešního rána si drží, když se na páru s americkým dolarem prodává aktuálně na nejnižších úrovních od konce loňského října.
 • Další nepříznivá data z USA oslabila dolar
  Dolar včera proti euru ztratil téměř procento, když se kurz posunul až nad hranici 1,0800 EUR/USD. Slabší indikátory PMI z Evropy...
 • Další nečekaně dobrá data z Austrálie, začíná AUD konečně nacházet pevnější půdu pod nohama?
  Austrálie dnes ráno zveřejnila výsledky tempa růstu HDP a nově příchozí data překvapila snad úplně všechny. HDP rostl v prvním čtvrtletí o 1,1 %, což bylo výrazně nad většinovým konsenzem, který počítal s růstem o 0,6 %. Jednalo se o nejlepší výsledek od prvního čtvrtletí 2012, který posunul meziroční růst australské ekonomiky na 3,1 %. Společně s včerejším výsledky z trhu s bydlením (o kterých již psal Kamil) se v tomto týdnu jedná o druhý nečekaně silný výsledek, který řadu obchodníků na AUD přinutil k přehodnocení vlastních pozic a pomohl AUD k dalšímu zpevnění.
 • Další obrat u dolaru v důsledku změny sentimentu před příštím týdnem
  Přes noc jsme byli z pohledu dolaru svědky slabé seance. Dolar přišel o své zisky z předchozích dvou...
 • Další peníze pro Kypr od vkladatelů: O část peněz v kyperských bankách nakonec přijdou i pojišťovny a charity
  Kyperská vláda ve snaze získat další peníze rozšiřuje okruh subjektů, kterých se dotkne zdanění bank. O část vkladů v ...
 • Další pokles inflace v eurozóně, analýza EUR/USD
  Maloobchodní prodeje v Německu v prosinci meziročně klesly o 1,4 procenta v nominální vyjádření a o 2,5 v reálném...
 • Další pokus NZD o zdolání rezistence 0,7000?
  Kiwi neboli NZD/USD využilo ve včerejší seanci silné divergence na stochastickém oscilátoru a odrazu od konfluenc...
 • Další políček demokracii v Maďarsku: Parlament omezil soudnictví. Forint je na 9měsíčním dně
  Oslabení nezávislosti centrální banky, které již dříve znevažovalo Maďarsko v očích zahraničních investorů, dnes dopln...

Nejčtenější zprávy

 
reklama
Purple VIP akce
 

Užitečné nástroje

FX sazby

MěnaSazbaMěnaSazba
*EUR0.00 %*USD1.25 %
*GBP0.25 %*AUD1.50 %
*CAD1.00 %*NZD1.75 %
*CHF-0.75%*JPY-0.10%
 

Kurzy obchodování

Zář
23

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

říj
14

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


říj
28

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Lis
4

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Brno)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Lis
25

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


Thomson reuters ČTK Bloomberg

reklama
Bernstein Bank
reklama
LYNX banner
reklama
HighSky soutez zari
reklama
LYNX banner