Čtvrtek 18. duben 2024 23:30
reklama
Purple trading AI
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster

Volatilita USD zaručena. Centrální banky zasedají.

04.03.2013 17:20  Autor: Admiral Markets  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

USA padají z fiskálního útesu. Dohoda dosažená na přelomu roku 2012 nebyla obnovena, resp. odložení škrtů v rozpočtu pro aktuální rozpočet nebylo obnoveno. President B. Obama tak již v pátek podepsal příslušné nařízení k provedení automatických škrtů, což znamená reálnou nutnost ušetřit do 30.9.2013 necelých 85 mld. USD. Při pohledu na týdenní graf I.USDX indexu vidíme, že americká měna stoupá nepřetržitě od počátku února. Vzestup je tažen nadějí na zlepšení US ekonomiky na straně jedné a probíhající měnovou válkou na straně druhé. Růst ekonomiky podporují některá data, hlavně pak naděje na pokrok v klíčové oblasti trhu práce. Zlepšení v tomto segmentu ekonomiky je předpokladem k omezení probíhající stimulace US hospodářství, kdy FED uvolňuje na podporu ekonomiky 85 mld. USD/měs.. Měnovou válku zúročil v posledních měsících hlavně japonský jen a v únoru také britská libra. V současné době se o oslabení snaží komoditní měny, hlavně australský dolar. Právě australská centrální banka RBA startuje v úterý brzo ráno sérii zasedání CB, kdy se bude rozhodovat o další měnové politice, resp. o výši úrokových sazeb. V tomto týdnu bude zasedat ve středu i BoC a výsledek může podpořit další oslabování kanadského dolaru. Ve středu večer bude zveřejněna další kapitola Beige Book, která ovlivní zasedání FOMC konané 20.3. Ve čtvrtek pak zasedá v Japonsku BOJ, v Evropě BoE a ECB. V pátek je na pořadu dne zásadní report z US trhu práce – NFP. V souvislosti s pádem z fiskálního útesu bude zajímavé sledovat vývoj ADP( což je změna zaměstnanosti v minulém měsíci mimo sektor veřejnosti a zemědělství) v dalších měsících. Právě ve veřejném sektoru se v souvislosti se škrty počítá s větším propouštěním. Americká měna na I.USDX indexu zatím vyčkává a nepřekonává předcházející vrchol 82,51 dosažený v pátek 1.3. a v současné době dochází k mírnému pohybu do strany, když sestupnou tendenci může potvrdit bear divergence na grafu H4 i D1. Po vyplnění by se v rámci týdenního grafu měl kurs USD dostat k hranici 38,2% Fibo návratu, resp. ke kursu 82,96. Opětovně uvádíme, že na denním grafu se zformovala výrazná 2B reversal formace, která může předznamenat pád USD k letošnímu minimu 78,92.

Situace na xxx/USD párech

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Volatilita ropy a zemního plynu před sankcemi
    Ceny plynu a ropy v Evropě v úterý vzrostly, protože polevily obavy z kmene omikron a stouplo riziko nových sankcí vůči hlavnímu dodavateli energií.
  • 🌩 Volatilita roste↗
    Volatilita (VOLX) se v poslední době snižovala, ale včera jsme byli svědky prvního výrazného nárůstu od 2. října. Přestože se do konce seance situace uklidnila, tak dnes jsme svědky návratu růstu volatility. Důvod je zřejmý - rychlý růst počtu nákaz koronavirem v Evropě.
  • Volatilita se po srpnové odmlce vrací
    Léto nyní pro investory oficiálně skončilo. Volatilita narůstala přírodní katastrofou, geopolitickými rizikovými událostmi a dopadem ekonomických výsledků na pohyb cen. USD se většinu týdne bránil, protože investoři dál počítali s prosincovým zvýšením sazeb. Dokonce ani vyhlídky na daňovou reformu by nedokázaly zvrátit negativní sentiment kolem dolaru. Komodity posílily, protože ceny ropy stouply kvůli výkyvům způsobeným hurikánem Harvey a údajům naznačujícím zlepšení čínské ekonomiky. Tento týden je plný plánovaných událostí, včetně zasedání pěti centrálních bank, které stojí za sledování. ECB a Draghi budou ve složité situaci, mají naznačit zpřísnění, ale nepodráždit euro býky. Navzdory neuspokojivému výsledku amerických mezd se domníváme, že trh podhodnocuje touhu Fedu zvýšit sazby. Ohledně růstu USD zůstaneme opatrní.
  • Volatilita se vrací k normálu, rizika jejího opětovného růstu však kompletně nevymizela
    Po několika dlouhých týdnech se situace na akciových trzích zdá se začíná opět vracet do normálu. Nikde to není vidět ...
  • Volatilita se zvyšuje, neboť trhy se obávají geopolitických nejistot
    Letní horko narůstá. Volatilita trhů se drasticky zvýšila uprostřed napětí mezi USA a Severní Koreou. Poté, co minulý týden dosáhl absolutních minim, index VIX vzrostl na úroveň, jakou jsme neviděli od loňského listopadu. Odklon od rizika posunul investory zpět ke zlatu a bezpečným aktivům. V Mexiku nejistoty týkající se úrokových sazeb Fedu vedly mexické stratégy k zachování sazeb. Přes silné červencové údaje o americké zaměstnanosti členové Fedu James Bullard a Neel Kashkari prohlásili, že tato americká instituce nespěchá s normalizací měnové politiky. V důsledku toho Banxico pravděpodobně sníží sazby před koncem roku, aby zabránila příliš silnému zhodnocení pesa.
  • Volatilita směrem k FEDu eskaluje
    Stejně jako v posledních dnech, i včera jsme viděli velmi volatilní obchodování v USA. Hlavní indexy oscilovaly ve velmi širokém pásmu (0 až -3 %). Nakonec uzavřely den v průměru s více než procentní ztrátou. Nejlépe se včera dařilo jednoznačně energetickému sektoru (Exxon Mobil +2,9 %, Occidental +8,1 %, Chevron +4,3 %, Halliburton +7 %). Rovněž finanční sektor zaznamenal drobný růst (Bank of America +2 %, Citigroup +2,3 %, JP Morgan +1,1 %).
  • VOLATILITA TRHU ODRÁŽÍ "MEDVĚDÍ" TREND
    Včera na Wall Street pokračoval pád poté, co eBay a další americké společnosti poskytly neuspokojivé předpov...
  • Volatilita trhu posiluje americký dolar, EUR/USD prolomí klíčovou podporu
    EUR/USD byl minulý týden pod tlakem po zveřejnění údajů o inflaci v USA a uprostřed eskalace napětí na Blízkém východě.
  • Volatilita trhů s obilninami a zrninami pokračuje - konec pádu cen? Asi ne.
    Pokles cen na trzích s obilninami a zrninami pokračuje. Kukuřice a pšenice dosáhly úrovní mnohaletých minim, pohled do historie nicméně napovídá, že výprodejům stále nemusí být konec. Ve vleku propadů cen na uvedených dvou trzích a v souvislosti s pozitivnějším výhledem vývoje počasí, než tomu bylo před pár týdny, padají taktéž ceny sóji, kde v současné době neexistují náznaky, že by se situace měla obracet. Naopak při pohledu na graf je evidentní, že tomu není dlouho (začátek letošního roku), kdy se ceny sóji pohybovaly na úrovních o 150 centů na bušl níže, než je tomu nyní. Aktuality níže napovídají, jak by to mohlo být s cenami zrnin a obilovin v krátkodobém výhledu.
  • Volatilita USD v důsledku nejistoty ohledně měnové politiky
    Od jmenování Jeromea Powella předsedou Fedu uplynulo několik dní. Během tohoto období byla americká měna poměrně volatilní. Podařilo se jí však zůstat na stejných úrovních. Jaká je však budoucnost americké měny?
  • Volatilita z konce týdne rozvířila trhy
    Globální trhy byly rozvířeny koncem týdne poté, co Mario Draghi ještě více uvolnil měnovou politiku ECB. Německý index...
  • Volatilita zůstává i nadále vysokou na akciových a měnových trzích.
    V pátek, obchodní seance byla založená na nadějí, že páteční jednání o amerických rozpočtových problémech by bylo úspě...
  • Volatility report: Americká cla vyhnala VIX zpět na 24b.
    Týden se pomalu blíží ke konci, takže nastal čas na další volatility report. A tentokrát máme rozhodně opět o čem psát. Včerejší seance jasně dokázala, že z finančních trhů rizika nezmizela, když se akciové indexy po celém světě dostaly znovu výrazněji do červených čísel. Na vině bylo uvalení amerických cel na Čínu, které by se mělo dotknout čínského dovozu až v objemu 50 mld. dolarů. Na to navíc dnes ráno odpověděla Čína svými vlastními cly na USA a trhy se samozřejmě bojí další eskalace konfliktu a toho, že by mohl přerůst v obchodní válku. My tento názor nesdílíme, ale k tomu až níže. Faktem je, že se akcie po včerejšku propadly, díky čemuž S&P 500 testuje důležitý support na úrovni minima z konce minulého měsíce.
  • Volatility report: Americké akcie si rekordní ceny drží, VIX stále nemá důvod růst
    Měsíc říjen zatím plynule navázal na konec září a situace na světových akciových trzích už nemůže být o mnoho klidnější. Na historických maximech se drží německý DAX i americký S&P 500 a výrazného růstu se navzdory silnějšímu JPY dočkal také japonský Nikkei, který atakuje nejvyšší ceny od roku 1995. Uplynulý týden příliš nových fundamentů nepřinesl a jedinou zajímavější změnou tak by vývoj v Katalánsku, kde se tamní vláda zalekla dopadů vyhlášení nezávislosti a rozhodla se nyní „několik týdnů“ vyjednávat o podmínkách nezávislosti s Madridem. Riziko oddělení Katalánska tak sice ještě zůstává s námi, tento týden ale obavy rozhodně zmírnil, což pomohlo rizikovým přirážkám zůstat na nízkých úrovních, zatímco akcie si své vysoké ceny mohly podržet.
  • Volatility report: Americké akcie zůstávají na rekordech, riziková short VIX strategie zatím nese své ovoce
    Ani v tomto týdnu s ledovým klidem obchodníků na americkém akciovém trhu nic nezatřáslo a S&P 500 zůstává dál na dosah historického maxima. Můžeme pouze zopakovat, že dlouhodobě nízká úroveň implikované volatility znamená, že je letošní rok jednoznačně nejklidnějším od doby, kdy se volatilita na akciovém trhu začala měřit. Situace na trzích je dokonce tak klidná, že za celý letošní rok registrujeme pouze dvě (!) obchodní seance, které S&P 500 zakončil s více než jednoprocentní ztrátou.
  • Volatility report: Americké indexy zatím zůstávají v klidu. Silný dolar a utahování v USA ale začínají doléhat na globální trhy
    Další týden se pomalu chýlí ke konci a tentokrát se obchodníci na finančních trzích rozhodně nenudili. Po kratším období klidu se na trhy opět vrátila nervozita, která se ale tentokrát netýkala ani tak Spojených států, jako spíše ostatních světových indexů. K růstu averze k riziku pomohlo tentokrát více menších faktorů, mezi které se řadí například kolaps turecké liry, situace na italské politické scéně (a její dopad na evropské úrokové spready), další signály o zpomalování světové ekonomiky a v neposlední řadě i velmi čerstvé rozhodnutí Donalda Trumpa zrušit červnový summit se Severní Koreou. Tohle všechno však doléhalo více na zbytek světa než na USA, což je jasně patrné i ze srovnání amerického indexu S&P 500 a německého DAXu. Zatímco v USA totiž indexy více méně stagnovaly, v Evropě byly pod tlakem.
  • Volatility report: Březnu dominovala klesající volatilita, dubnový kontrakt na VIX klesl pod 16b.
    Po velikonoční přestávce jsme zpět s volatility reportem a už na úvod nutno podotknout, že i po dalších dvou týdnech s...
  • Volatility report: Co čekat v pondělí od trhů po italském referendu?
    Dnešní volatility report spojíme s Italským referendem, které by mělo být pro finanční trhy letos posledním potenciálně rizikovým fundamentem. Rok 2016 je zatím rokem velkých překvapení a vzedmutí vlny odporu proti establishmentu. Dokázalo to britské referedum, dokázaly to americké volby a bude zajímavé sledovat, zda to do třetice dokáže také referendum v Itálii. Jde v něm o hodně. Současný premiér Matteo Renzi chce docílit změny ústavy, aby posílil roli parlamentu na úkor senátu a regionů a částečně tak zkomplikoval situaci populistickému hnutí pěti hvězd Beppe Grilla, které v Itálii v poslední době získává na popularitě. Renzi navíc s výsledkem referenda spojil svou premiérskou funkci a trh se tak právem obává, že by mohla být v ohrožení i rekapitalizace italského bankovního sektoru.
  • Volatility report: Čekání na další technickou korekci
    Americký index S&P500 nám v posledních dnech tak trochu uvízl v trojúhelníkové formaci, ze které se zatím nedokáza...
  • Volatility report: Čekání na korekci pokračuje, S&P 500 mezitím dál navyšuje svá historická maxima
    Trhy zůstávají beze strachu. Americký index S&P 500 za sebou má další úspěšný týden a krok za krokem navyšuje svá historická maxima, která jsou nyní nově nad hranicí 2 360 dolarů. Od začátku roku si tedy připisuje téměř 6 %, a to jsme stále teprve v druhém měsíci roku 2017.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster