Pátek 29. březen 2024 08:53
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new

QE

img

Powellova tlačová konferencia - kľúčové body

16.09.2020 Federálny rezervný systém zostáva holubičí a signalizuje, že úrokové sadzby sa veľmi dlho udržia blízko nuly. Dalo by sa preto očakávať, že program QE zostane v súčasnom alebo ešte vyššom tempe - a to dlhú dobu. Správa sa javí ako pozitívna pre akciové indexy.
img

Fed signalizuje sadzby blízko nuly do roku 2023!

16.09.2020 Rozhodnutie Fedu bolo v súlade s očakávaniami trhu. Bodový graf ukazuje, že sadzby by sa mali držať blízko nuly do roku 2023 a dlhodobá sadzba je na úrovni 2,5%. Fed udrží tempo QE programu nezmenené. Fed vidí zlepšenie hospodárskej činnosti a trhu práce, v strednodobom horizonte však stále vidí značné riziká. Je tiež potrebné poznamenať, že 4 členovia očakávajú zvýšenie sadzieb v roku 2023, ale medián zostáva blízko nuly.
img

Ranní komentář: ECB silnější euro zatím neřeší, americké akcie stále v nervózním režimu

11.09.2020 Nálada na finančních trzích zůstává nadále nervózní. Americké indexy včera odepsaly další téměř dvě procenta a ještě tak navyšují korekci z minulých dnů, když jen technologický Nasdaq ztratil za posledních pět obchodních seancí více než 9 %. I včera byla korekce spíše technického charakteru bez nových fundamentů, když na trhy doléhá především vysoké ocenění, kterého stále dosahují hlavně technologické akcie.
img

Trhy zabrzdily před ECB. Přislíbí rozšíření QE?

10.09.2020 Včerejší pěkný odraz vzhůru na akcích se dnes v Evropě zadrhl a zdejší hlavní indexy většinou vykazují jen malé změny. Převládá však pokles, zatímco dluhopisy se naopak více nakupují. Také eurodolar přerušil svůj růst a lehce klesá na současných 1,1820. Ropa či zlato mírně ztrácejí.
img

Rozbřesk: ECB pod tlakem…

10.09.2020 ECB je znovu pod tlakem. Poslední statistiky ukázaly, že se jádrová inflace v eurozóně propadla na historická minima a celková inflace poprvé od roku 2016 vykazuje negativní hodnoty. Je pravda, že poslední čísla mohou být kvůli pandemii hodně volatilní a ECB se více než na aktuální inflaci dívá na inflační výhled na horizontu 12 až 18 měsíců. I ten však nevypadá dobře. ECB už podle poslední prognózy nečekala, že se v následujících třech letech vrátí do blízkosti 2% cíle. A teď aktuální nižší inflace a výrazně silnější euro pravděpodobně přinutí přepsat centrální bankéře prognózu ještě níž. Situace tak volá po nové akci – nových opatřeních.
img

BREAKING: Kanada ponecháva menovú politiku nezmenenú

09.09.2020 Podľa všeobecných očakávaní Bank of Canada ponechala svoju referenčnú úrokovú sadzbu nezmenenú na efektívnej dolnej hranici 0,25%. Výbor ponecháva program QE na úrovni 5 miliárd dolárov týždenne, ako sa očakávalo. Centrálna banka poznamenala, že ekonomika sa zotavuje uprostred uvoľňovania koronavírusových obmedzení a je podporovaná vládnymi programami dotovania miezd. Výbor dodal, že v treťom štvrťroku sa očakáva rýchlejší hospodársky rast. BOC „udrží úrokovú sadzbu na efektívnej dolnej hranici, kým sa neabsorbuje hospodársky pokles tak, aby sa udržateľne dosiahol cieľ 2% inflácie“. Tlačová konferencia guvernéra Macklema sa dnes nebude konať.
img

Prodloužení a rozšíření programu QE ECB neohlásí – zatím

08.09.2020 Nastavení parametrů programů kvantitativního uvolňování i úrokových sazeb ponechá ECB na svém čtvrtečním zasedání beze změny. Její nová prognóza by ale mohla přinést revizi HDP pro třetí čtvrtletí směrem nahoru. Inflační výhled však bude pochmurný. Ten podle našeho názoru nakonec ECB donutí, aby stávající pandemický program nákupů aktiv (PEPP) rozšířila o dalších 500 miliard EUR a prodloužila ho do konce příštího roku. Toto rozhodnutí oznámí pravděpodobně v říjnu nebo prosinci. Nárůst tržních eurových sazeb tak bude pravděpodobně komplikovanější, než se původně zdálo. I nadále ale zůstává naším základním scénářem včetně nárůstu sklonu celé křivky.
img

Rychlé shrnutí

02.09.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. S&P500 přidal 0.75 %, Dow Jones 0.76 % a Nasdaq rostl o 1.39 %.
C:\fakepath\top-20082020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.08.2020 1) Jihokorejské akcie patřily dnes k největším poraženým v regionu, jihokorejský index Kospi klesl o 3,66 % na 2 274,22 bodu. Čína dnes oznámila, že ponechává referenční úrokovou sazbu beze změny. Trhy v Indonésii a Malajsii zůstaly zavřené.
img

Rychlé shrnutí

07.08.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. S&P500 přidal 0.64 %, Dow Jones rostl o 0.68 % a Nasdaq přidal 1 %.
img

Zlato prvýkrát atakovalo hranicu 2000 dolárov

04.08.2020 Spotové zlato naďalej rastie a prekročilo historickú úroveň 2 000 dolárov. Rally na zlate by mohla pokračovať, najmä ak dôjde k ďalšiemu kolu QE zo strany Federálneho rezervného systému USA a ďalších významných centrálnych bánk. Počas dnešného obchodovania zlato vzrástlo o 1% a striebro vzrástlo o takmer 5%. Momentálne však pozorujeme korekciu, predajcovia sa objavili na lokálnej úrovni retracementu 161,8% Fibo. V prípade ďalších poklesov sa nachádza najbližšia podpora na hladine 1988,8 USD, čo predstavuje dolnú hranicu štruktúry 1:1.
img

Ranní komentář: Další rekordní růst v počtu nakažených v USA, americké makro zatím ale v pořádku

17.07.2020 Akciové indexy včerejší seanci zakončily v červených číslech, i když byly ztráty relativně mírné a v rámci konsolidačního pásma, ve které se držíme už několik týdnů. Náladě na trzích mírně uškodily obavy z druhé vlny koronaviru, které podpírají zprávy o dalším rekordním počtu obětí na Floridě, nebo o rekordním nárůstu nových nakažených v USA, který se včera přehoupl přes hranici 73 tis. osob. Nově příchozí makro z USA je ale na druhou stranu stále pozitivní, což včera dokázaly jak výsledky maloobchodech tržeb, tak výsledky filadelfského Fed idnexu.
img

Forex: Polská centrální banka dnes měnovou politiku nezmění

14.07.2020 Po včerejším informačním prázdnu již bude dnešní den ve znamení publikace zajímavých ekonomických indikátorů. Finální čísla německé inflace mnoho nového nepřinesou, oproti původním odhadům se zřejmě lišit nebudou a potvrdí nízkoinflační prostředí. To, i přes meziměsíční červnový vzestup spotřebitelských cen, přetrvává v USA. Květnová čísla průmyslu eurozóny potvrdí odražení se ode dna, hlavně situace v Německu ale zůstává vážná. Červencový ZEW index očekávání již klesne. Z regionu se dočkáme zasedání polské centrální banky, které by změnu v nastavění měnové politiky přinést nemělo, a tuzemského běžného účtu platební bilance, jehož výsledek by na korunu vliv mít neměl.
img

Rozbřesk: Svět po koronaviru - jak se vypořádat s monstrózními dluhy?

09.07.2020 Zatímco další vývoj koronavirové pandemie zůstává nadále zatížen významnou nejistotou, již nyní je zřejmé, že jedním z jejích makroekonomických důsledků bude prudký nárůst státního zadlužení. To se přitom bude týkat nejen fiskálně zodpovědných jako například Německa, které si to s dluhem 60 % HDP může dovolit, ale také Itálie a spol., u nichž dluhové břemeno významně přesahuje hranici 100 % HDP.
C:\fakepath\penize2.png

Peníze z vrtulníků už padají

07.07.2020 Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.
img

Rychlé shrnutí

24.06.2020 Nálada na asijských trzích je zatím spíše smíšená. Nikkej klesá, zatímco ASX a Kospi rostou. Futures na německý DAX signalizují zahájení seance lehce v záporu.
img

Ranní komentář: Indexy znovu v zelených číslech, pomáhá hlavně sektor technologií

24.06.2020 Včerejší seance přinesla další růst akciových indexů, který šel ruku v ruce s růstem počtu nových případů koronaviru. Ten opět výrazně zrychlil v největších amerických státech (Texas, Kalifornie), avšak dopad na ocenění akcií a dalších rizikových aktiv je i nadále malý. Cenám akcií naopak pomohlo makro, v čele s výsledky evropského PMI, které odpoledne doplnily ještě překvapivě dobré výsledky prodejů nových domů v USA.
C:\fakepath\dolar.JPG

Čeká americký dolar devalvace?

22.06.2020 Po mimořádně objemné finanční bazuce, kterou vytáhla americká centrální banka (Fed) i ministerstvo financí se čím dál častěji objevují názory o kolapsu kurzu amerického dolaru. Dolarů ve finančním systému je zkrátka příliš mnoho a tím pádem si svou hodnotu neudrží.
img

Tržby firem v USA rekordně rostou. Podnikatelé hlásí zlepšení aktivit

19.06.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že německá vláda uvažuje o navýšení dluhu o dalších 62,5 miliard eur, které využije na pokrytí nákladů spojených s podporou ekonomiky. Celkově by si tak Německo v letošním roce mělo půjčit okolo 218 miliard eur.
img

Co dnes večer očekávat od Fedu?

10.06.2020 FOMC dnes zveřejní rozhodnutí o sazbách (20:00) a guvernér Powell vystoupí o 30 minut později na tiskové konferenci. Zde prezentujeme 3 hlavní body, na které by se měli obchodníci zaměřit.
img

Rozbřesk: OPEC+ prodlužuje produkční škrty a další adept na překvapení roku...

08.06.2020 Cenu za nejhorší odhad roku by bezesporu mohla vyhrát sázka analytiků na další růst americké nezaměstnanosti. Zatímco ekonomové očekávali na základě týdenních čísel z úřadů práce ztrátu více než sedmi milionů pracovních míst, ve skutečnosti americký trh práce zaznamenal historicky nejvyšší čistý přírůstek pracovních míst, a to více než 2,5 milionu pracovníků. Ve finále tak nedošlo ani k dalšímu nárůstu míry nezaměstnanosti na 19%, ale naopak k jejímu poklesu na 13,3%. Za velkou část překvapení mohly tři sektory, které byly v průběhu pandemie nejvíce zasaženy - pohostinství, hoteliérství, maloobchod a zdravotní péče.
img

Další výrazné zisky pro euro. ECB rozšiřuje QE

04.06.2020 ECB zvedla nákupy dluhopisů v rámci PEPP o 600 mld. EUR, zatímco trh kalkuloval s částkou 500 miliard. Tento program byl prodloužen aspoň do června 2021 a ještě aspoň do konce 2022 bude banka reinvestovat peníze z maturujících dluhopisů. Vedle toho běží standardní QE v objemu 20 mld. měsíčně plus 120 mld. do konce roku. Tam mají reinvestice trvat ještě dlouho po prvním budoucím zvýšení sazeb.
img

Nová prognóza ECB bude pochmurná

03.06.2020 K jednacímu stolu již zítra zasedne Evropská centrální banka. Žádné akce od ní neočekáváme, ačkoli její nová ekonomická prognóza může k takovýmto krokům svádět. Další opatření, jakými může být zařazení hypotečních úvěrů do programu TLTRO či rozšíření programu QE, očekáváme až na podzim. Tržní eurové úrokové sazby se podle nás v současnosti nachází na svém cyklickém dně a ve zbytku roku by měly začít postupně růst. Zároveň vidíme riziko, že by tento nárůst mohl nastat dříve a s větší dynamikou. Finanční trhy podceňují možnost návratu inflace k vyšším úrovním v delším horizontu a neberou v potaz možné dopady nedávno představeného záchranného fondu.
img

Rozbřesk: Deficit překoná 100 miliard korun, ekonomika se bez pomoci na nohy ale nepostaví

01.06.2020 Český státní rozpočet v květnu pravděpodobně propadl do výraznějšího deficitu. Už ke konci dubna se hospodaření státu propadlo do deficitu skoro 94 miliard korun a v květnu pravděpodobně daleko výrazněji na stát dopadnou jednak výpadky daní (dané propadem aktivity i odklady) a současně postupně se rozjíždějící výdajové programy (jako programy Antivirus). Pomoc v Česku se rozbíhala spíše pomalu, ale i tak určité náklady (v řádu nižších desítek miliard korun) by měly být v květnovém rozpočtu vidět - deficit pravděpodobně výrazně přesáhne 100 miliard korun a za celý rok si lze představit i úrovně přesahující 500 miliard korun.
C:\fakepath\qe.jpg

Proč jsou křížové páry na Forexu důležité

18.05.2020 Forex je největší trh na světě, který představuje téměř 90% všech kapitálových trhů. Jeho roční obrat je desetkrát větší než celkový světový HDP.
img

Ranný komentár: FED zatiaľ neuvažuje o záporných úrokových sadzbách

14.05.2020 Akciové indexy na celom svete zaznamenali pokles, pretože investori si začínajú uvedomovať, že ekonomické vyhliadky ostávajú negatívne. Množstvo veľkých investorov v posledných týždňoch varovalo, že ocenenie akciových indexov sa utrhlo mimo reálnu ekonomiku a to v čase, kedy svetové hospodárstvo čelí výrazným rizikám. Podľa OSN vymaže pandémia štyri roky svetového hospodárskeho rastu a do roku 2030 môže dostať do chudoby až 130 miliónov ľudí. OSN tento rok očakáva pokles svetového hospodárskeho rastu o 3,2%. Tieto pochmúrne čísla podporujú aj obavy odborníka na infekčné choroby, Anthonyho Fauciho, ktorý varoval, že rýchle opätovné otváranie ekonomiky môže spôsobiť druhú vlnu nákazy, čím by muselo pravepodobne dôjsť k ďalším blokovacím opatreniam a ekonomike by to teda mohlo ublížiť ešte viac.
img

Rychlé shrnutí

13.05.2020 Americké indexy zakončily seanci rychlou korekcí a pádem hlouběji do červených čísel. S&P500 ztratil 2.05 %, Nasdaq 2.06 % a Dow Jones odepsal 1.89 %.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Evropská průmyslová produkce výrazně propadla

13.05.2020 Ve Spojených státech dnes budou zveřejněny ceny průmyslových výrobců. Vzhledem k vývoji na světových komoditních trzích je zřejmě čeká další propad. Toho nebude ušetřena ani evropská průmyslová produkce za březen. Česká inflace v dubnu naopak mírně zrychlila.
img

Ranní komentář: Američtí zákonodárci řeší sankce na Čínu kvůli COVID-19, RBNZ navyšuje QE

13.05.2020 Včerejší seance se na finančních trzích nesla v nervózním duchu, díky čemuž se jen v USA indexy dostaly pod prodejní tlak a klesaly o více než 2 %. Ke korekci pomohly komentáře Anthony Faucciho, který varoval před riziky příliš rychlého otevírání americké ekonomiky. Pod tlak ale indexy dostal také návrh nového zákona, který by americkému prezidentovi dal pravomoc zavést nové sankce na Čínu v případě, že země nebude spolupracovat na vyšetřování příčin epidemie v čínském Wuhanu.
img

Forex: Koruna se vzpamatovává z ČNB

12.05.2020 Kurz koruny se dnes vzpamatovával z pondělní prezentace ČNB pro analytiky. Ta na něm představila své alternativní scénáře vývoje ekonomiky, které počítají se zavedením nekonvenčních nástrojů měnové politiky. Koruna tyto informace zřejmě již vstřebala a během úterního obchodování o 0,2 % posílila, a to na úroveň 27,45 CZK/EUR. Celkově bylo obchodování dnes poklidné. Polský zlotý zůstal ve srovnání s předchozím dnem beze změny na 4,557 PLN/EUR. Maďarský forint naopak 0,2 % ztratil a pousnul se na 350,7 HUF/EUR. Maďarská centrální banka zveřejnila, že během prvního týdne programu QE nakoupila dluhopisy v hodnotě 79 mld. HUF. Celkově by týdenní nákupy podle jejich slov mohly dosahovat až 100 mld. HUF. Nákupy dluhopisů se snaží stlačit dlouhý konec výnosové křivky směrem dolů. V této snaze bude pokračovat i nadále. Program by měl být revidován až v momentě, kdy objemy nákupů dosáhnou 1 bilionu HUF.
img

Komentáře z Fedu dokreslují dilema návratu k normálu. Akcie zůstávají rozpačité

12.05.2020 Při procesu postupného otevírání ekonomik je samozřejmě klíčové načasování. Příliš dlouhé otálení prohloubí recesi a zvýší míru nevratných změn v ekonomice. Příliš rychlé odbourání protivirových opatření zase zvyšuje riziko druhé vlny nákazy, a to s opakováním ekonomických dopadů. Toto dilema je všeobecně známé, ale o správném okamžiku panuje pochopitelně velká nejistota. Na trzích to podle toho vypadá a nadšení z rychlého návratu se mísí s nervozitou, zda virus neudeří znovu.
img

Rozbřesk: ČNB nevylučuje záporné sazby ani znovuzavedení kurzového závazku, korunu svými řešeními vylekala

12.05.2020 Určitě by stálo za to, podívat se na nejnovější čísla ze služeb, která ukazují, jak se restrikcemi, respektive s šířením koronaviru popasovala tato významná část ekonomiky. Jak hotely přišly za ani ne tři týdny o dvě třetiny tržeb, cestovní kanceláře nebo letecké společnosti o zhruba polovinu, restaurace o dvě pětiny atp. Stejně tak bychom našli i malou část služeb, kterým i v této době příjmy narůstaly. Šlo o právníky a účetní a vedle nich IT firmy, kterým práce v nouzovém stavu přibyla.
C:\fakepath\financni-trhy.jpg

Koho finanční trhy potrestají příště?

11.05.2020 Existuje rčení, které říká, že trh půjde vždy tím směrem, kde způsobí nejvíce bolesti. Restriktivní opatření kvůli koronaviru způsobila prudký pokles ekonomické aktivity, což je reflektováno v dluhopisových výnosech, které se v mnoha zemích pohybují na historických minimech. Tento fakt spolu s rekordním propadem ceny ropy způsobil, že se znovu začíná mluvit o rizicích plynoucích z poklesu cen, tedy z deflace. Na opačném konci názorového spektra se nachází velká skupina analytiků, kteří poukazují na to, že současné bezprecedentní monetární a fiskální programy spolu s kvantitativním uvolňováním prakticky všech nejdůležitějších centrálních bank naopak způsobí devalvaci měn a přinesou vysokou inflaci. Je možné, že trh si vybere třetí cestu a způsobí tak bolest oběma táborům?
img

Dolar vrší další zisky, zatímco Fed a nejistota před daty zabrzdily akcie

06.05.2020 Zástupci Fedu se postupně přidávají k předsedovi Powellovi, který nedávno naznačil komplikované a táhnoucí se oživení ekonomiky. Pomalý návrat na předchozí úrovně je varianta, se kterou se finanční trhy postupně smiřují. Akcie tento posun očekávání omezil v rozletu, ale žádná podstatná korekce růstu se nedostavila. A ani dnes to nevypadá na velké zhoršení nálady.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Další masakr na americkém trhu práce

06.05.2020 Dnešek přinese další várku dat zasažených koronavirem. V USA to bude trh práce, kde počet volných pracovních míst propadne o více než dvacet milionů. Pád čeká i německé tovární objednávky. Finální PMI ze služeb v eurozóně už jen potvrdí to, co víme, že sektor služeb byl zasažen tvrdě. Pokles čeká i domácí maloobchodní tržby.
img

Forex: Region v zeleném

05.05.2020 Regionálním měnám se dnes dařilo. Na trzích opět zavládl optimismus spojený s postupným uvolňováním koronavirových opatření. Největší zisky si připsal maďarský forint, který posílil o téměř 1 % na 350,1 HUF/EUR. Česká koruna vytěžila z úterního obchodování nejméně, když posílila o 0,2 % a posunula se na 27,01 CZK/EUR. Krátce se podívala i pod tuto hranici. Sílu udržet se zde však neměla. To je i v souladu s naším názorem, že naděje na výraznější posilování domácí měny jsou zatím předčasné. Nasvědčuje tomu i vývoj úrokového diferenciálu vůči eurozóně, který je nejnižší za několik posledních let.
img

Rozbřesk: Vytáhne ČNB něco nového ze zbrojního arzenálu?

04.05.2020 Česká národní banka tento týden pravděpodobně opět bude chtít ekonomice podat pomocnou ruku. Počítáme s dalším snížením sazeb o 0,5 procentního bodu na 0,5 %. Otázkou spíše je, zda se ČNB s rozšířenými pravomocemi (po novele zákona) nakonec rozhodne sáhnout i po nových méně ortodoxních zbraních.
img

Centrální banky se předhánějí, která uvolní měnové podmínky více

29.04.2020  Tento týden patří centrální bankám. K jednacímu stolu již v pondělí zasedla ta japonská, dnes jí bude následovat americká centrální banka, ve čtvrtek pak ta evropská. Společným jmenovatelem je, jak ještě více uvolnit měnové podmínky a pomoci ekonomikám zasaženým pandemii koronaviru. Fed ponechá sazby zřejmě beze změny. Na stávající úrovni je ale bude muset držet ještě hodně dlouho. Na přetřes se tak může dostat otázka kontroly výnosové křivky, především jejího krátkého konce. Na druhou stranu se ale může zabývat i tím, zda nezvýšit sazbu na přebytečné rezervy (IOER), popřípadě kdy tak učinit. Ke snížení klíčové úrokové sazby podle našeho názoru nepřistoupí ani Evropská centrální banka. K tomuto kroku sáhne až v červnu. Podle naší prognózy se stávajícím programem QE nevystačí. Na začátku příštího roku ho bude muset rozšířit a prodloužit.
img

Rozbřesk: Další snížení sazeb ČNB na spadnutí. Americká recese a maďarské QE?

29.04.2020 Už příští čtvrtek bude centrální banka znovu rozhodovat o snížení její hlavní úrokové sazby. Na rozdíl od předchozích dvou jednání, kdy celkem repo sazbu ČNB srazila o 125 základních bodů na aktuální jedno procento, se budou centrální bankéři rozhodovat nad regulérní prognózou, o jejímž vyznění lze samozřejmě jen spekulovat. ČNB totiž prozatím nijak nenaznačila, s jak hlubokým a dlouhým propadem ekonomiky vlastně „počítá“. Nedávné komentáře o čtyř až pětiprocentním poklesu jsou nejspíše už pasé, a proto samotná prognóza bude tentokrát ostřeji sledovaným výstupem než kdykoliv jindy.
img

Ranní nadhoz - americký HDP zaznamená pokles

29.04.2020 Člen bankovní rady O. Dědek se v rozhovoru pro agenturu Bloomberg vyjádřil k možnému dalšímu snížení základní úrokové sazby. Centrální banka by podle něj měla využít své možnosti a stlačit úroky až na nulu. Podle Dědka by tím podpořila probíhající fiskální úsilí. V podobném duchu se nedávno vyslovil i další člen rady Aleš Michl, který ohlásil svůj úmysl navrhnout snížení základní sazby na 0,5 %. S tímto poklesem počítá i náš odhad.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Fed dnes ponechá sazby beze změny

29.04.2020 Americká centrální banka dnes ponechá úrokové sazby beze změny. Na přetřes může přijít kontrola výnosové křivky či zvýšení sazby na přebytečné rezervy bank. Americký HDP se v prvním čtvrtletí letošního roku snížil ve srovnání s předchozím čtvrtletím o 2 % anualizovaně. Důvěru v ekonomiku eurozóny za duben čeká největší propad v historii celé časové řady.
img

Forex: Region společnou řeč nenalezl

28.04.2020 Pro agenturu Bloomberg se dnes vyjádřil člen bankovní rady Oldřich Dědek. Ten prohlásil, že by Česká národní banka měla využít současného prostoru k dalšímu uvolnění měnové politiky a snížit svou základní úrokovou sazbu na technickou nulu. Vzhledem k tomu, že vláda zavádí masivní fiskální podporu, bylo by správné toto úsilí podpořit tím, že financování podniků maximálně zlevníme, dodal. Koruna je již ale otrlá a na vyjádření nijak zásadně nereagovala. Ve srovnání s předchozím dnem je naopak o 0,5 % silnější a to na úrovni 27,17 CZK/EUR. My stále počítáme s tím, že centrální banka na svém zasedání příští čtvrtek sníží úrokové sazby o 50 bb na 0,5 %. Rizika se koncentrují spíše ve směru ještě razantnějšího snížení.
img

Rozbřesk: Proč odklad sociálního a zdravotního může Česku pomoci

23.04.2020 Česko podle řady měřítek zaostává v pomoci postiženým odvětvím a domácnostem, a to zvlášť při porovnání se sousedním Německem. Tam zatím plánovaná pomoc státu čítající kromě přímé pomoci, odklad plateb státu a garantovaných úvěrů může dosáhnout více než 50 % HDP (viz statistiky think tanku Bruegel). V Česku i kvůli pomalému startu garantovaných úvěrů (zatím COVID I a II) bude náběh celkové pomoci daleko pomalejší (pokud vše půjde tak jako doposud, odhadujeme do 10 % HDP). I proto se nabízí úvahy záplatovat výpadky likvidity v podnikovém sektoru dočasně plošnějšími rychlými nástroji - například novými odklady plateb daní.
C:\fakepath\forex.jpg

Americký dolar jako nástroj moci

23.04.2020 Americký dolar se znovu ukazuje jako nenahraditelný bezpečný přístav v době paniky, ke kterému se stahují všichni vystrašení investoři. Od krize roku 2008 navíc v této honbě za bezpečím zastiňuje tradičně velice poptávaný švýcarský frank a japonský jen.
img

Rozbřesk: Schodek rozpočtu může být ještě vyšší, je správné, že si stát tvoří zásoby hotovosti

20.04.2020 Nový návrh státního rozpočtu počítá s deficitem 300 miliard korun, ale ani to s vysokou pravděpodobností nebude konečná. Jenom výpadky daňových příjmů pravděpodobně dosáhnou stovek miliard korun a nová opatření také nebudou zadarmo. Na druhou stranu, je pochopitelné, že ministerstvo financí v tuto chvíli podobně jako většina hráčů na trhu jednoduše neví, jak velký bude celkový účet za pandemickou krizi. Je tedy dobře, že na trhu shání peníze “do zásoby”. Jen uplynulý týden ministerstvo na trzích sehnalo skoro 90 miliard korun a díky zrychlenému prodeji dluhopisů si tak od začátku roku půjčilo již přes čtvrt bilionu korun.
C:\fakepath\index1.png

Ďalší prepad S&P 500 na obzore?

16.04.2020 Za posledný mesiac indexy výrazne rástli a odrazili sa z marcových minimálnych hodnôt. Napríklad americký index S&P 500 sa nachádza vyše 25% nad dnom spred niekoľkých týždňov a vyzerá to tak, že narazil na rezistenciu a minimálne na chvíľu sa rast zastaví. Prečo?
img

Rozbřesk: Proč neodložit podnikům DPH?

16.04.2020 I když máme na stole první scénáře uvolňování karanténních opatření, začíná být jasné, že po celý druhý kvartál bude řada odvětví jednoduše krvácet. A to ať už skrze přímé omezení výroby, výpadky subdodávek nebo v důsledku slabé poptávky. Pokud se budou výpadky likvidity v podnikovém sektoru pohybovat v řádu vyšších stovek miliard až jednoho bilionu korun, zdá se, že česká vláda nemůže agresivnějšími krátkodobými opatřeními mnoho pokazit. Záruční úvěrové programy COVID I a COVID II měly pomalý náběh a v jejich rámci se nakonec poskytl relativně malý objem úvěrů (zatím přibližně 300 plus 600 milionu CZK). Je tedy zapotřebí, aby se co nejrychleji rozjely nové záruční programy, a to rychleji administrované a takové, na které dosáhne větší počet podniků (například připravovaný COVID III). Do té doby může česká vláda zvážit i jiné způsoby, jak ponechat dočasně více hotovosti ve firmách - například odklad plateb DPH nebo sociálního a zdravotního pojištění výměnou za rozumný úrok. Šlo by svým způsobem o rychlou překlenovací půjčku a stát by mohl úrok nastavit jednoduše a rychle například výrazným snížením sankcí za opožděné platby.
img

Rozbřesk: Fed odkrývá detaily masivního stimulu, dveře QE může pootevřít i ČNB

14.04.2020 Na konci uplynulého týdne Fed oznámil některé klíčové detaily spojené s novou vlnou masivní měnové expanze. A zdá se, že nakonec do bilance bude nakupovat cenné papíry, což bylo dříve těžko představitelné. Konkrétně korporátní dluhopisy podniků, které před 22. březnem měly investiční rating (alespoň BBB). To zavání poměrně velkým morálním hazardem - řada BBB podniků na americkém trhu kvůli výraznějšímu zadlužování a zpětnému odkupu akcií zaznamenala v posledních dvou letech zhoršení ratingu a je pravděpodobné, že kvůli současné epidemii dříve nebo později o svůj investiční rating přijdou.
C:\fakepath\cnb 25112013.png

Česká koruna pod taktovkou ČNB

13.04.2020 Koruna v posledním týdnu korigovala svůj koronavirový propad a spolu s optimismem na trzích posílila z 27,80 na 26,95 korun za euro. Jedním z důvodů je stále ještě 1,00 % úrokové zhodnocení koruny, které mělo sloužit k zabránění totálnímu výprodeji korunových aktiv zahraničními investory.
img

Rozbřesk: Skryté signály českého trhu práce

09.04.2020 Čísla, která reprezentují vývoj po startu nákazy, na sebe strhávají větší pozornost než jakákoliv z období před korona-krizí. Ať už šlo o indexy nákupních manažerů po celé Evropě nebo aktuální statistiky z jednotlivých trhů práce, které začínají ukazovat první reakce firem na kombinovaný nabídkový a poptávkový šok. Březnové výsledky, jejichž kompletní sada byla zveřejněna teprve včera (byť o míře nezaměstnanosti MPSV informovalo už před několika dny) naznačují, že velké drama se v závěru předchozího měsíce ještě rozhodně neodehrálo.
img

Rychlé shrnutí

08.04.2020 Americké indexy za sebou mají výraznou otočku, když včera nedokázaly udržet více než 3,5% růst a seanci nakonec zakončily v červených číslech. S&P500 ztratil 0.16 %, Dow Jones 0.12 % a Nasdaq 0.33 %.
img

Rychlé shrnutí

07.04.2020 Americké indexy za sebou mají sinou seanci díky naději na stabilizaci situace v Evropě, kde se daří zmírňovat růst počtu nových nakažených. S&P500 včera přidal 7.03 %, Dow Jones rostl o 7.73 % a NASDAQ o 7.33 %.
img

Demografické nedostatky ovlivní ekonomiku

06.04.2020 Mnozí investoři jsou toho názoru, že nejnovější vývoj na trzích v souvislosti s pandemií viru COVID-19 představuje jen dočasný propad 10letého dlouhodobě býčího trhu, podobný těm, k nimž došlo v letech 2011 a 2016. Jejich hlavním argumentem je, že uvolněná monetární politika, tedy nízké úrokové sazby a přizpůsobivá monetární politika, jako je QE, zafunguje jako hlavní hnací síla trhu.
img

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o QE ČNB

02.04.2020  ČNB na svém posledním zasedání signalizovala připravenost spustit historicky první nákupy státních dluhopisů ve snaze stabilizovat trh a podpořit finanční stabilitu. Nicméně konkrétní podoba nákupů i legislativní rámec zůstává velkou neznámou. Předpokládáme, že by k takovému kroku dotlačil bankovní radu až náhlý výprodej státních dluhopisů kvůli dalšímu prohloubení deficitu veřejných financí nebo další zhoršení situace v zahraničí, který by nutilo investory prodávat tuzemské dluhopisy. Kvantitativní uvolňování by podle nás vedlo k restrukturalizaci držitelů českých státních dluhopisů, poklesu výnosů zejména na delším konci výnosové křivky a oslabení koruny. Nicméně potřeba zavedení tohoto nástroje podle nás v posledních týdnech klesla vzhledem k úspěšným aukcím státních dluhopisů Ministerstva financí.
img

Rekordní nezaměstnanost v USA. Centrální banky i nadále snižují sazby a rozšiřují QE

27.03.2020 Americká centrální banka oznámila v pondělí neomezené kvantitativní uvolňování. Tedy Fed bude nakupovat neomezené množství státních dluhopisů a cenných papírů zajištěných hypotékami. Podle MMF bude letošní recese světové ekonomiky způsobená koronavirem mnohem horší, než kterou způsobila finanční krize v letech 2008 až 2009. Avšak MMF dodal, že k zotavení světového hospodářství by mohlo dojít již v roce 2021.
img

ČNB zatím QE nespouští a koruna posiluje. ECB ruší limity pro nákup dluhopisů

26.03.2020 Česká národní banka přistoupila k další podpoře ekonomiky, od níž podle dnešních prohlášení čeká recesi po zbytek roku. Nakonec nebylo ohlášeno QE, ke kterému položila základy nedávná diskuse s vládou. Možnost nákupu dluhopisů si centrální banka nechává pro krizové situace a nemá bezprostřední potřebu se do něj pouštět. Zato úrokové sazby klesly rovnou o 75 bazických bodů a nikoli 50, jak se čekalo. ČNB uvádí, že je připravena snížit sazby ještě dál. Zároveň je připravena bránit přílišné volatilitě měny.
img

Wood&Company - komentář v reakci na dnešní TK ČNB

26.03.2020 Koruna na samotné rozhodnutí ČNB v podstatě vůbec nezareagovala, zásadní pohyb přišel až při tiskové konferenci. Tomáš Nidetzky avizoval ochotu bankovní rady tlumit excesivní výkyvy kurzu koruny. To zapůsobilo na korunu jako jistá verbální intervence (oslabení koruny bylo navíc označené jako částečně panické) a česká měna posílila skokově o 20 haléřů na 27,23 Kč za euro. Posílení je limitováno avizovaným dalším snižováním sazeb ČNB – banka je připravena dále snižovat sazby v případě nutnosti, což dále sníží úrokový diferenciál mezi ČR a eurozónou.
img

ČNB připravuje ofenzívu proti COVID-19: repo na 1 % a ještě něco navíc

26.03.2020 Bankovní rada ČNB dnes na svém pravidelném zasedání rozhodla o snížení základní úrokové sazby o 3/4 bodu na 1 %! Trh i my čekali pokles o polovinu bodu na 1.25 %. A tím to nekončí. Na tiskové konferenci dnes v 15:15 budou zveřejněna další opatření. ČNB „nabíjí k protiútoku“.
img

Stříbru nové posílení zlata prospěje

26.03.2020 Poté, co americký Federální rezervní systém v pondělí nasadil nejtěžší kalibr opatření a oznámil v podstatě neomezené QE, zlato i stříbro výrazně posílily. Připomínalo to opatření z března roku 2009, které odstartovalo výrazné posilování drahých kovů po několik následujících let. Vzhledem k historické láci stříbra, jak vůči dolaru, tak zejména vůči zlatu, vidíme potenciál pro výrazné zotavení.
img

Lehce negativní dopoledne. Rizikem americká data, debata o eurobondu a doma ČNB

26.03.2020 Pro dnešní den, který se pro hlavní trhy rozjíždí zatím negativně, se rýsuje několik důležitých témat. Na globálních trzích to budou americké statistiky z trhu práce, debata o krizovém eurobondu a pozornost se podle nás bude stáčet i zpět k nákaze v USA. Domácí scénu pak opanuje zasedání ČNB.
img

Ekonomický kalendář: Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA a centrální banky budou v centru dění

26.03.2020 Dnes budou zveřejněna nejdůležitější data v tomto týdnu, když se tradičně opomíjené statistiky žádostí o podporu v nezaměstnanosti dostanou do centra pozornosti. Některé odhady hovoří až o několikanásobném navýšení až na jednotky milionů! Ještě předtím však přijdou dvě důležitá rozhodnutí centrálních bank o sazbách. ČNB dle odhadů dále sníží sazby na 1,25 %. Dočkáme se také vzácného vystoupení guvernéra Fedu Powella v televizi.
img

Rozbřesk: Co dnes čekat od České národní banky?

26.03.2020 ČNB dnes bude opět řešit, jak co nejlépe pomoci v boji s ekonomickými důsledky koronaviru. Po mimořádném snížení sazeb o 50 bps pravděpodobně přijde další snížení o stejnou dávku na 1,25 %. Pro trhy a korunu to však nebude velké překvapení - očekávání většiny investorů jsou ještě agresivnější a počítají s tím, že úrokové sazby do tří měsíců klesnou až na 0,5 %. Podle našeho názoru ČNB nemusí být nutně tak agresivní s dalším snižováním úrokových sazeb. Rychlé pohyby mohou nastartovat na málo likvidních českých trzích novou volatilitu a zrychlit odliv kapitálu do zahraničí. A je otázka, zda nižší sazby nutně musí vždy převážit náklady spojené s vysokou volatilitou. I proto čekáme, že například na rozdíl od amerického Fedu, může být další snižování sazeb v Česku spíše postupné.
img

Růst akcií naznačuje pevnější důvěru investorů, i když rizika zůstávají velká

25.03.2020 Náladu investorů, stále zkoušenou strmě rostoucími statistikami nakažených a obětí koronaviru i odhady drtivých ekonomických důsledků, notně vylepšila poslední vlna podpůrných opatření. Připomeňme, že Fed přistoupil k neomezeným nákupům dluhopisů a v americkém Kongresu by měl po dohodě bez problémů projít fiskální balík přibližně za 2 biliony USD. Vedle toho německý parlament formálně posvětil dříve oznámený soubor opatření za 750 mld. EUR.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB se otevírá možnost spustit program nákupů aktiv

25.03.2020 Dnes budou zveřejněny americké objednávky zboží dlouhodobě spotřeby za únor. Ty zřejmě čeká propad. Pozornost trhů bude směřovat k vládám jednotlivých zemí, které i nadále budou upřesňovat své programy na pomoc ekonomikám i opatření v boji s koronavirem.
C:\fakepath\R5.jpg

Ceny ropy díky novým opatřením Fedu na podporu ekonomiky rostou

24.03.2020 Ceny ropy dnes rostou. Náladu na trhu zlepšily další kroky centrální banky USA (Fed) na podporu ekonomiky a rostoucí naděje, že Spojené státy brzy budou mít koronavirový balíček na podporu ekonomiky ve výši dvou bilionů USD (více než 51 bilionů korun).
img

Akcie žijí vidinou dalšího stimulu. V Česku se mluví o QE

24.03.2020 Po propadu se akcie na hlavních světových trzích odrazily strmě vzhůru a dnešní den je tak od Asie přes Evropu až nyní po Ameriku ve znamení výrazných zisků. Některé indexy přidávají i slušně přes 8 procent a k takovému růstu se blíží i Praha, na které dnes září hlavně Erste a Avast.
img

Forex: ČNB se otevírá prostor pro nákup aktiv

24.03.2020 Česká národní banka dnes zveřejnila zápis ze svého mimořádného zasedání, které proběhlo minulé pondělí. Na něm snížila úrokové sazby o 50 bb. Zápis odhalil, že dva členové bankovní rady hlasovali pro 75bodové snížení klíčové sazby. K tomu nakonec rada nepřistoupila, neboť pro rozhodnutí neměla k dispozici úplné analytické podklady. Ty bude mít až na řádném zasedání tento čtvrtek. Proti velkým kurzovým fluktuacím je ČNB dle zápisu připravena zasáhnout. Při jaké úrovni by to ale bylo, jsme se nedozvěděli. V tomto ohledu považujeme za významnou úroveň 28 CZK/EUR. Náš odhad, že centrální banka tento čtvrtek sníží úrokové sazby o dalších 50 bb, zůstává beze změny.
img

Denné zhrnutie: Náladu na trhoch nezlepšilo ani neobmedzené QE zo strany FEDU

23.03.2020 Akciové indexy v Európe a v USA sa obchodujú v červených číslach. Výnosy na dlhopisoch v USA zaznamenali pomerne prudký pokles, nakoľko FED oznámil ďalšie masívne stimuly. Na komoditných trhoch sa najviac darilo zlatu, pričom ropa zaznamenala pomerne výrazný pokles. Na forexovom trhu sa dnes najmenej darilo britskej libre, pričom najvýraznejší nárast zaznamenala nórska koruna.
img

BREAKING: Akciové indexy zaznamenali nárast po tom, čo FED ohlásil neobmedzené QE

23.03.2020 Akcie v Európe a americké akciové futures poskočili po tom, čo Fed oznámil rozšírenie opatrení zameraných na podporu trhov. Federálny rezervný systém kúpi neobmedzené množstvo štátnych dlhopisov a cenných papierov krytých hypotékou. Nákupy dlhopisov tento týždeň dosiahnu 375 miliárd dolárov, zatiaľ čo nákupy MBS dosiahnu 250 miliárd dolárov. US500 po týchto správach poskočil o 40 bodov.
img

Index DAX30 se stabilizoval - ticho před bouří?

23.03.2020 Prodejní tlak na CFD DAX30 zůstal v posledním obchodním týdnu vysoký, navzdory masivním peněžním stimulům FEDu z 15. března, kdy snížil sazby na 0.0%-0.25%, zahájil program QE (kvantitativní uvolňování) ve výši 700 miliard USD a oznámil swapové vztahy s globálními centrálními bankami, které zajistí, že bude k dispozici dostatek USD.
img

Rozbřesk: Panika má ke konci daleko, co sledovat v tomto týdnu?

23.03.2020 Těžko si představit v nejbližších dnech konec tržní paniky. Přes víkend narazil záchranný balíček Donalda Trumpa v celkovém objemu 2 biliony dolarů na odpor demokratických senátorů, nové případy rostou exponenciálně jako houby po dešti (dosáhly necelých 340 tisíc), Angela Merkelová je po kontaktu s nakaženým doktorem v karanténě a jako třešinka na dortu vystoupil James Bullard z amerického Fedu s odhadem 50 procentního propadu amerického HDP ve druhém kvartále a nárůstu americké nezaměstnanosti až na 30 %. Těžko si představit horší koktejl zpráv.
img

Boj proti koronaviru. Centrální banky se odhodlaly ke koordinovanému uvolnění monetární politiky

20.03.2020 Americká centrální banka na svém mimořádném zasedání, které se konalo minulý týden v neděli, snížila hlavní úrokovou sazbu o jeden procentní bod do pásma 0 – 0,25 %. Fed zároveň oznámil, že zahájí masivní program QE ve výši 700 mld. amerických dolarů.
img

Rychlé shrnutí

20.03.2020 Wall Street včera zůstala stabilní a indexy si své nízké ceny držely. S&P500 uzavřel výše o 0.47 %, Dow Jones rostl o 0.95 % a Nasdaq o 2.30 %.
img

BREAKING: Bank of England opět snížila úrokové sazby, zavedla QE

19.03.2020 Britská centrální banka (Bank of England) snížila sazby o 15 bps a zavádí nový program kvantitativního uvolňování. BoE snižuje sazby na 0,10 % z 0,25 %. BoE zvýší nákup vládních dluhopisů (nové QE).
img

Ranní komentář: ECB navýší nákupy dluhopisů o 750 mld. euro, trhy i nadále extrémně volatilní

19.03.2020 Včerejší seance přinesla další vlnu výprodejů, která se tentokrát nevyhnula ani dluhopisovému trhu. Na tom jsme byli svědky výrazného růstu výnosů, a to především v Evropě. Kombinace pokračujících výprodejů a paniky kolem dalšího šíření koronaviru, včera přiměla ECB k pohotovostnímu zasedání, na kterém rozhodla o dalším agresivním uvolnění měnové politiky. Navýšila totiž nákupy dluhopisů v rámci QE o 750 mld. euro a do nákupů zahrnula i krátkodobé nezajištěné půjčky pro evropské korporace.
img

Zlato ztrácí na hodnotě spolu s dolarem a akciemi - co bude dál?

18.03.2020  V roce 2015 se hodnota zlata snížila o 10.4%, v roce 2016 se zvýšila o 8.1%, v roce 2017 se zvýšila o 13.1%, v roce 2018 se snížila o 1.6%, v roce 2019 se zvýšila o 18.9%, což znamená, že po pěti letech hodnota zvýšila o 6.4%.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti se drží opatření proti ekonomickým dopadům šíření koronaviru

18.03.2020 V průběhu asijské seance se na finanční trhy vrátilo riziko. Propady však nakonec nebyly většinou tak extrémní, jakých jsme byli svědky v předcházejících seancích. I když futures na S&P 500 opět narazil na limit propadu a futures na DAX ukazovaly až pokles o 4,5 %. Australská centrální banka bude během následující asijské seance rozhodovat o sazbách. Další důležité centrální banky už mají svá mimořádná zasedání za sebou. Pozornost obchodníků se tak zaměří hlavně na kroky vlád ke zmínění dopadů koronaviru.
img

Poznámky ke včerejší tiskové konferenci J. Powella

16.03.2020 Pár poznámek ke včerejšímu Fedu. Jednalo se o pohotovostní zasedání, nahrazující plánované zasedání, které se mělo konat toto úterý a středu. Fed tedy tento týden zasedat nebude. Náš plánovaný webinář se ale i tak konat bude, takže jste všichni zváni. Chystáme se nyní povídání o trzích vysílat každou středu do doby, než se situace na trzích neuklidní.
img

Rychlé shrnutí

16.03.2020 Bank of Japan na pohotovostním zasedání rozhodla o navýšení targetů pro nákupy ETF na dvojnásobek. Uvolnění měnové politiky přišlo i od RBNZ, která snížila sazby o 75bp.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 13.3.2020

13.03.2020 Index S&P 500 odepsal 9,5% a vstoupil tak do medvědího trendu. Od 19.2. února ztratil hlavní americký akciový benchmark 27%. Investoři stále bojují se správným zaceněním ekonomických dopadů epidemie.
img

Vlna výprodejů dnes smetla akcie, italské dluhopisy i korunu

12.03.2020 Zákaz cestování z Evropy do USA investory šokoval a ECB nepomohla. Už po nočním vystoupení Donalda Trumpa bylo jasné, že to dnes na finančních trzích nebude zrovna veselé. A realita byla nakonec ještě černější, respektive červenější, neboť ani ECB nepřišla s účinnou pomocí.
img

Rekapitulace nových opatření ECB

12.03.2020 Níže naleznete vše důležité, co zaznělo na dnešním zasedání ECB. Opatření by měla podpořit ekonomiku eurozóny těžce zasaženou šířením koronaviru. Dle guvernérky ECB Lagardové bude mít pandemie výrazný dopad na pokles evropské poptávky a produkci.
img

Zákaz cestování znamená pro trhy zásah z několika stran

12.03.2020 Dnes v noci přišla ze zámoří zásadní zpráva o tom, že prezident Trump nařídil přerušit cestování z Evropy. Tento nečekaný krok znovu na trzích rozvířil paniku a i zbytek hlavních akciových indexů bez milosti poslal do medvědího trhu. Důvodů k negativní reakci je přitom víc:
img

Cílování inflace, nejčistší měnově-politický systém, slaví 30 let

11.03.2020 Letos uplyne 30 let od započetí cílování inflace (IT); měnově politického systému, který v roce 1997 přijala i ČNB, a který, přes jistá specifika, je většinovou podstatou politiky FED, ECB i SNB.
img

Rozbřesk: Nejhorší výprodeje od roku 2008, trhy čekají na reakce politiků a centrálních bankéřů

10.03.2020 Akciové trhy zažily nejhorší výprodej od roku 2008. Americké trhy musely být několik minut po otevření na 15 minut uzavřeny, protože ztráty rychle překročily povolených 7 %. I když se v pozdějším obchodování po znovu-otevření snažily trhy nalézt pevnou půdu pod nohama, nepovedlo se. Konečné ztráty tak překročily 7,5 %. Masivní výprodeje akcií reagující na extrémní nejistotu spojenou s koronavirem a padající ropou dostávají pod velký tlak vlády a centrální banky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.3.2020

09.03.2020 Cenová válka mezi Ruskem a Saudskou Arábií srazila cenu ropy o více než 30%, což představuje nejvýraznější jednodenní pokles od roku 1991. Rusko v pátek nepřistoupilo na plánované snížení produkce kartelu OPEC. Saudská Arábie na kroky Ruska reagovala navýšením své produkce. Arabská země si tento odvážný, avšak riskantní, krok může dovolit, jelikož těží ropu s velmi nízkými náklady. Tyto události vyvolaly prudký pád akcie. Stoxx Europe 600 vykazuje vzhledem k vysokému zastoupení ropných firem pozitivní korelaci s ropou. Dalším důvodem jsou obavy z možných defaultů dluhopisů menších energetických firem. K prudkému roztažení kreditních prémií došlo již v minulém týdnu, proto má aktuální situace na ropě tak široké dopady.
img

Market Alert: Může Fed zachránit býčí trh?

05.03.2020 Trhy milují uvolňování měnové politiky. Je nesporné, že téměř jedenáctiletý býčí trh na Wall Street byl podpořen neortodoxními opatřeními americké centrální banky. Mnozí začali věřit, že centrální banky mají moc dostat trhy z jakýchkoli problémů. V tomto týdnu snížil Fed sazby o 50 bps a více než v minulosti se nabízí otázka: Mohou centrální banky trhům pomoci také tentokrát?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.3.2020

02.03.2020 Pro následující týden bude rozhodující počet nově nakažených v Evropě. Na starém kontinentě se virus začíná šířit do většiny zemí. Na druhou stranu výrazně klesá počet nových infekcí v Číně. Za včerejšek pouze 202 nových případů. Čínské firmy již začínají obnovovat výrobu. Pokud bude rychle přibývat počet nakažených v Evropě, případně dojde k vyhlašování rozsáhlých karantén, mohou trhy dále oslabovat. Prudce se v posledních dnech zvyšoval počet nakažených v Itálii. Je třeba dodat, že celosvětově se z 89 000 nakažených již více než 45 000 vyléčilo.
img

Rozbřesk: Jak (ne)mohou centrální banky pomoci v boji s koronavirem

02.03.2020 Trhy se budou snažit na počátku týdne vzpamatovat z nejhoršího akciového masakru od pádu investiční banky Lehman Brothers. Americký index S&P 500 ztratil za uplynulý týden 11 %. A zdá se, že nové zprávy přes víkend nenabízí moc čerstvého optimismu. Přírůstky případů mimo Čínu dál zrychlují, zatímco čínské PMI spadly na historicky nejnižší úrovně vůbec, stejně tak jako výnos desetiletého amerického dluhopisu.
img

Rozbřesk: Prodej aut v Číně propadá o hrozivých 92 %. ECB reviduje, nakupuje a reinvestuje...

21.02.2020 Zatímco ČNB letos v únoru, kdy se rozhodla úrokové sazby „jemně“ doladit a zároveň ve své prognóze zase nastínila jejich brzký pokles, potenciál ECB překvapovat je už téměř vyčerpaný. ECB se totiž pod novým managementem rozhodla letošní rok věnovat inventarizaci či revizi (jak chcete) měnově politických nástrojů, a to jak z pohledu plnění inflačního cíle, tak třeba i z ohledu na životní prostředí. Jak to celé dopadlo, a především jaké to bude mít vůbec implikace pro měnovou politiku této instituce, se uvidí nejdříve v listopadu.
C:\fakepath\xtb-8.png

XTB Live Trading účet – Přehled obchodních výsledků

18.02.2020 V roce 2013 jsme začali obchodovat na účtu XTB a vysíláme od té doby naživo seance každé úterý a čtvrtek. Tento rok se pouštíme do 8. roku vysílání. Počáteční kapitál byl 20,000 $ a k dnešnímu dni se pohybujeme na částce 70,000 $, která představuje celkový výnos 235 % a průměrný měsíční výnos je 1,5 %. Každý rok projektu jsme uzavřeli v zisku a v tomto reportu se dozvíte, jak se nám dařilo v roce 2019 a jak vše zapadá do dlouhodobého konceptu tohoto unikátního projektu.
img

Rozbřesk: České firmy si loni udržovaly solidní ziskovost

29.01.2020 Zatímco trhy se už v pátek dozví, jak si asi vedla eurozóna v posledním kvartále loňského roku, na první české předběžné odhady si budeme muset počkat ještě do poloviny února. Centrální banka tak nebude mít k dispozici jedno z nejvýznamnějších a pozornosti nejvíce dostávající číslo, nicméně už na začátku únorového zasedání se alespoň dozví, jak si vedlo největší tuzemské odvětví – průmysl – v závěru roku. Stěží se dá čekat, že to bude výborný nebo alespoň dobrý výsledek, a tak se nedá asi předpokládat, že by se většina v bankovní radě hned chtěla přiklonit ke zvýšení úrokových sazeb. V každém případě mají centrální bankéři už jen jeden den na to, aby své aktuální naladění odkryli prostřednictvím komentářů a možná alespoň naznačili, jakým směrem se ubírá nová prognóza ČNB, která bude zveřejněna až po zasedání.
C:\fakepath\top-28012020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.01.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech, když je dolů stáhly přetrvávající obavy z šíření čínského koronaviru, který si podle zpráv médií v Číně vyžádal již více než 100 obětí.
img

Šírenie víru ohrozuje ekonomiku

27.01.2020 Akciové indexy v Európe a v USA zaznamenali počas minulého týždňa nárast, pričom niektoré dokonca atakovali nové historické maximá. Za pozitívnym vývojom na trhoch stálo niekoľko faktorov.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.1.2020

27.01.2020 Americká centrální banka ponechá s nejvyšší pravděpodobností sazby beze změny. Trhy aktuálně dokonce přisuzují asi 12% pravděpodobnost scénáři, že by centrální bankéři úroky zvedli. Navzdory deeskalaci obchodního sporu však takovou variantu vnímáme jako nepravděpodobnou. Fed zřejmě oznámí své záměry na trhu s repo obchody, kde s největší pravděpodobností zůstane i nadále aktivní. Americká centrální banka pravděpodobně bude pokračovat v nákupech pokladničních poukázek, což lze brát jako ekvivalent QE (vede k nárůstu bankovních rezerv).
img

Rozbřesk: ECB zahájila revizi své politiky

24.01.2020 Včerejší zasedání ECB nepřineslo žádnou změnu měnové politiky této centrální banky, a tak úrokové sazby zůstávají tam, kde byly. Kvantitativní uvolňování (QE) odstartované teprve v listopadu pokračuje v nezměněném rozsahu. QE chce ECB ukončit jen těsně před tím, než začne zvyšovat úrokové sazby.
img

Trhy jsou dopoledne lehce nervózní, a nejen z ECB

23.01.2020 Čtvrteční obchodování na hlavních evropských trzích začíná poměrně opatrně a investoři se drží dál od rizika. Akcie klesají asi o 0,2 procenta, zatímco dluhopisy si připisují zisky při poklesu výnosů třeba v Německu na 10 letech skoro o 2 bazické body. Ještě více míří dolů výnosy v USA, ovšem zlato toho nijak nevyužívá a naopak mírně ztrácí. Eurodolar se po včerejších menších výkyvech usazuje u současných 1,1085 skoro bez pohybu.
C:\fakepath\99655475.jpg

Euro dostává šanci

23.01.2020 Po nepříliš růstovém roku 2019, který nechal Německo a Itálii balancovat nad propastí recese, se eurozóně blýská na lepší časy. Alespoň tak to vidí jeden ze silných předstihových indikátorů německého institutu ZEW, který vystoupal dokonce na 5letá maxima.
img

Rozbřesk: ECB startuje velkou revizi měnové politiky, co čekat?

23.01.2020 ECB dnes oficiálně nastartuje velkou revizi měnové politiky, která pravděpodobně bude trvat až do konce roku 2020. Dnes bude ovšem trhy zajímat především celkový záběr chystané revize. Podle našeho názoru bude mít skutečně široký záběr a bude řešit hned několik velkých otázek.
C:\fakepath\99209055.jpg

Americký dolar má proti euru výhodu

20.01.2020 V novém roce se americkému dolaru povedlo smazat mírné ztráty z předchozích měsíců. Kombinace rostoucích amerických akcií a mírně klesajících dluhopisových výnosů znamená, že zahraniční investoři nechávají proudit svůj kapitál do Spojených států ve velkém objemu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Big Mac index | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Nová drachma | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Investiční soutěž | Česká burza | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Síla měn | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/NOK | USD/SEK | EUR/DKK | EUR/SEK | EUR/AUD | GBP/CHF | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | CHF/JPY | NZD/JPY | AUD/CAD | SGD | EUR/CAD | CAD/CHF | EUR/NZD | GBP/NZD | USD/MXN | USD/BRL | USD/INR | USD/ZAR | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnové indexy | Měnový trh | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | ADR | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Arbitráž | Asset management | Aussie | BRICS | Transakce | BaFin | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bull | Bund | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | Buy and hold | Béžová kniha | CBOT | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | CPI index | Cable | Call opce | Cap | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Autochartist | Chop | Close | Konsolidace | Custody | DAX | Denní minima | Daytrading | Dealer | Decline | Demo účet | Depreciace | Derivát | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | Drawdown | Durace | EBIT | ECB | ECB (European Central Bank) | ECOFIN | EFSF | EMA | EMS | Monetární unie | EONIA | ERM | ESM | Easing | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Euroval | Expanzivní politika | Exponenciální klouzavý průměr | FINMA | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fair Value | Fannie Mae | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Floating | Hedge fondy | Komoditní fondy | Foreign Exchange | Forex trader | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | Gama | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | High Yield | Higher Low | Hlava a ramena | Hlavní měna | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LES | LIBOR | LTRO | Leverage | Likvidita | Likvidní trh | Long | Long pozice | Loonie | Lot | Low | MACD | MAE | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Mark-to-Market | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Mutual Fund | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Opce | Open | Operace Twist | Order | Oscilátor | Outside Bar | Overnight | P/E | PEG | PPI index | PRIBOR | Pakt stability | Parita | Pasiva | Čekající příkazy | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Podílový fond | Pokladniční poukázka | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Profit Target | Prémie | Průmyslové objednávky | Psychologická analýza | Pákový efekt | Quantitative easing (QE) | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Real-time | Realizovat zisk | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistance | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | Rozdíl úrokového diferenciálu | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | SSI index | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sell Limit | Sentiment | Short | Short Term | Long Term | Short pozice | Short selling | Smart money | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Sterling | Stochastic | Stop-Loss | Státní dluhopis | Support | Swap | Swing | Swiss | Swiss National Bank | T-Bill | Take Profit | Pokladniční poukázky | Ticker | Tightening | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Jihokorejský won | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Indonéská rupie | Filipínské peso | Měnový koš | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Hospodářské otázky | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Rollover | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Makroekonomické události | Market Color | Nick Beecroft | Ken Veksler | John Hardy | Zisk | Ziskový obchod | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Hedge fond | Bohatství | Hospodářský cyklus | Recesia | IEA | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Shanghai Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Vývoj eura | Japonská měna | Santa Claus Rally | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | DailyFX | ForexLive | Investiční produkty | Gold | GCI | Jak obchodovat | Forex Factory | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Axiory Europe | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Intradenní analýza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Swissquote | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Forexové intervence | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Swapová výnosová křivka | Facebook | Měnový index | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Poziční obchodování | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Trim Broker | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | GBPJPY | EURJPY | AUDNZD | EURPLN | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Bollingerovy pásy | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Carry trading | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | AdmiralMarkets | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Komerční banky | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Anglické libry | Argentinské peso | Atlantik | AUD NZD | AUDCHF | AUDJPY | Australská měna | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot USA | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Big Mac | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Bossa.cz | Break Even | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokers | Brokerská společnost | Brokeři | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | ČEZ akcie | Čínská burza | Čínské investice | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | ČNB kurz | DAX 30 | Denník | Devizové kurzy | Devizové trhy | Devizový kurz | DJIA | Dnešní kurz | Dnešní kurz eura | Dnešní události | Dolar | Dolar koruna | Dolar vůči koruně | Dolary | Dow Jones index | Drachma | Egyptská libra | Ekonomické zprávy | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika aktuálně | Ekonomika USA | Elektřina | Engulfing | ETF fond | ETF fondy | Etoro | EUR AUD | EUR GBP | EUR JPY | EUR NZD | EUR USD | Eura | EURAUD | EURCAD | EURGBP | EURHUF | EURCHF | EURIBOR | EURNOK | EURNZD | Euro dnes | Euro Exchange | Euro finance | Euro posiluje | Eurostoxx 50 | EURRUB | EURSEK | EURTRY | Evropská burza | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Forex market | Forex obchodování | Forex očima tradera | Forex tipy | Forex Zone | Forex zpravodajství | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.com | FXstreet.cz | GBP USD | GBPCHF | GDP | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Graf zlato | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | HDP Řecka | HDP USA | HDP v EU | HighSky | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | CHF EUR | Ichimoku | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index Hang Seng | Index inflace | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do drahých kovů | Investice do fondů | Investice do komodit | Investice do zlata | Investiční | Investiční certifikát | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční nemovitosti | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | IronFX | Irsko | Islámský stát | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat na burze | EBay | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Koruna česká | Koruna posiluje | Koupit akcie | Kurs USD | Kurs zlotých vůči české koruně | Kursy | Kurz akcií | Kurz amerického dolaru | Kurz australského dolaru | Kurz britské libry | Kurz čínského jüanu | Kurz dolarů | Kurz dolaru ke koruně | Kurz dollaru | Kurz ECB | Kurz EUR | Kurz EUR USD | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz GBP | Kurz JPY | Kurz jüanu | Kurz koruny k euru | Kurz lei | Kurz libry | Kurz měny | Kurz NZD | Kurz švýcarského franku | Kurz USD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy akcií | Volná pracovní místa | Kurzy koruny | E15 | Libra | Libra britská | Lira | Londýnská burza | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Mayzus | Měna Bitcoin | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | Měnový swap | Měny v Evropě | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | MetaTrader4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Money Flow Index | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup dolaru | Nákup EUR | Nákup euro | Nejdůležitější události roku | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Norská koruna | Norská měna | NZD USD | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodníci s akciemi | Obchodování s dluhopisy | Obchodujeme | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Pád dolaru | Pád Lehman Brothers | Paládium | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Pavel Šafařík | PayPal | PinBar | Pips | Pivot | Pokles eura | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Právo opce | Prezidentské volby | Pro investory | Proč klesla cena ropy | Prodej akcií | Prodej anglické libry | Prodej dluhopisů | Prodej komodit | Prodej zlata | Prognóza | Převod akcií | Převodník měn | Pšenice | Rates | Rakousko | Ratingová metoda | Reuters | Risk Management | Risk Off | Risk On | RN systém | Ropné vrty | Ropy | RUB | RUB CAD | RUB CZK | RUB EUR | RUB USD | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecká krize | Řecké referendum | Řecké volby | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Seminář | Shanghai Composite Index | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | SP500 | Spekulace na pokles | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Strukturované dluhopisy | Surová ropa | Švédská koruna | Světové měny | Swingy | Španělská ekonomika | Švédské koruny | Švýcarská centrální banka | Tapering | Tesla Motors | Throwback | TopForex | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská hřivna | Unce zlata | Úrokové swapy | US dolar | US dollar | US měna | USD EUR | USD index | USD JPY | USD SEK | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj amerického dolaru | Vývoj australského dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj cen zlata | Vývoj ceny mléka | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj euro | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu měn | Vývoj kurzu rublu | Vývoj kurzu USD | Vývoj libry | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj ropy | Vývoj USD | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | XTB.cz | XM | X-Trade | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté investice | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato aktuální cena | Zlato grafy | Zlato investice | Zlato jako investice | Zlato kurz | Zlato kurzy | Zlato na burze | Zlato online | Zlato vývoj cen | Zlato zprávy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | Fed Funds Rate | EUR/PLN | CNBC | Marc Faber | Rozkolísanost trhu | BreakEven | ZEW | DXY | Indikátor ekonomického růstu | EIA | ATR | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Put | Báze | BIC | Bunds | Buy | Buyout | CEE | Cenové rozpětí | Cílová cena | Čistý dluh | Dluhopisový index | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Hold | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | IRS | Janet Yellen | Junk bonds | Lednový efekt | Long position | Mark Zuckerberg | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Near term | Obchodní den | Overweight | P.A. | P/S | Peněžní trhy | Pro jaký dluhopis se rozhodnout? | Profitability Ratios | Prospekt | Překoupení | Příjmy z dluhopisu | Přípustné cenové pásmo | PX index | Range | Rate Hike | Redukce | Reinvestice kuponové platby | REIT | Rights Offering | ROCE | ROE | Roll Over | Sekundární trh | Sell | Short position | Small caps | SPAD | Tier 1 | Tovární objednávky | Tranše | Underweight | Výnos do splatnosti | Výroční zpráva | Využití kapacit | Commonwealth Foreign Exchange | Crédit Agricole | Ronald Ižip | Zóna obchodníka | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Báze indexu | Konzervativní investor | Předání vypořádání | Přednostní (prioritní) akcie | Převis | Princip poměrného krácení | Priorita cenová | Repo operace | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | M2 | Prodeje osobních a nákladních automobilů | Prošlá platnost | P/E (Price/Earnings ratio) | Regionální průmyslové výzkumy | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Bod zlomu | Registrovaný cenný papír | Úvěr | INSEE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Bohatý | eBook | Bailout | Paul Krugman | Jiří Soustružník | Jan Kovalovský | Zhodnocení kapitálu | Tržní sentiment | Casino | Zhodnocení účtu | Commission | Komise | Kontrakt | Double top | Federální rezervní systém | Trendový indikátor | Majors | Reverse order | Rollover (swap) | Session | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | S/R hladiny | Rozhovor | Úspěšný trader | Futures trhy | Tickové grafy | Blog | Cukr | Retail | USD/HUF | Vzdělání | Frustrace | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Cena eura | Podvědomí | Commodities | Currencies | Currency | Currency market | Dividendové akcie | Head and Shoulders | Graf EUR/USD | Investment | Německá burza | Slušný zisk | Stock market | Traders | Jim Rogers | IMPOSSIBLE | Válka měn | Zlatý standart | Zlatý standard | Hedžové fondy | Saxo Capital Markets | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Americké obchodování | FX Analyst | Forex analýza | Aramco | Capital Economics | Markit | Raymond James | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | TD Securities | Deutsche Bundesbank | Brown Brothers Harriman | Western Union Business Solutions | Společnost Crédit Agricole | Bank of New York Mellon | Rabobank | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | Charles Schwab | Natixis | Jackson Hole | Newedge | Institut ZEW | CNOOC | RBC Capital Markets | Scotiabank | CNN | Worldwide Markets | Wells Fargo | CitiFX | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Omer Esiner | Oxford Economics | Mizuho Bank | State Street | Westpac Banking | ABN Amro | Westpac | ICAP | CME Group | Caterpillar | ANZ | FTSEurofirst 300 | DIW | Sentix | TradingFloor.com | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Berenberg | Swissquote Bank | Frankfurter Allgemeine Zeitung | MICEX | Nordea | Prudential Financial | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | The Sunday Times | YouGov | Mitsubishi | NATO | Standard Bank | MF Global | Ole Hansen | ANZ Bank | Cantor Fitzgerald | Pimco Total Return Fund | Paulson & Co. | Standard Chartered | RBC Capital | Wrightson Icap | Barrick Gold | BBC | Barclays Capital | Destatis | Washington Post | Technické indikátory | Sója | The Guardian | Sentix index | Oslabení eura | Reporty | Investiční soutěže | Ekonomická expanze | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Specialista na investice | Riksbank | Fat finger | Ceny nemovitostí | Halifax | Phillipsova křivka | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Finanční regulace | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Fundamentální výhled | Fundamentální pohled | Technický pohled | Technický výhled | Bloomberg komoditní index | Bezpečné měny | Uložení peněz | Short squeeze | IG Markets | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Firemní dluhopisy | MarketWatch | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | Rolls-Royce | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Pohyby eura | Averze k riziku | USOil | Kurz české měny | Zero Hedge | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Fixní kurz | Internetová bublina | Stock Exchange | Renminbi | Čínský renminbi | Velcí investoři | Cizí měny | Evropské banky | Finančníci | Velcí obchodníci | eFXnews | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Časování trhu | Trendový kanál | Otočení trendu | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Precedens | Plodiny | Energie | Obavy z brexitu | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Vizionář | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Příležitosti na trzích | Finanční stabilita | Rada ČNB | Online webináře | Flash news | Earnings | Tržní nálada | Sentiment trhu | Výprodej na Wall Street | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Bloomberg TV | Pro tradery | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Henry Hub | KBC | BlackRock | Oddělení forexu | Piper Jaffray | Korelační strategie | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Volby v USA | Rosněfť | Vrtulníkové peníze | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Silná domácí měna | Agentura Reuters | Politické napětí | Kybernetické měny | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Zahedžovat | Hedžovat | Cena cukru | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Obchodování signálů | Kurzotvorné informace | Index amerického dolaru | Index eura | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | Událost na finančních trzích | Ekonomická aktivita | City | Rozdávání peněz | Helicopter money | Program OMT | IPO akcií | Fidelity International | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Volumes | Apreciace dolaru | Německý ústavní soud | US akcie | FX Concepts | Svatý grál | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Kurzy středoevropských měn | Nejistoty na trzích | Nejistota na finančních trzích | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Den D | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Britské akcie | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Akcie bank | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Forwardy | Akcie v Asii | Situace na finačních trzích | Japonský index Nikkei | Britská burza | IHS | Měnová autorita | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Obchodování měn | Turbulence na trzích | Turbulence na finančních trzích | Obchodování měnových párů | Německé státní dluhopisy | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Dollar Index | Bankovní regulace | Soros Fund Management | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Analýza akciového indexu | Akce centrálních bank | Propad měn | Algoritmus | Forexoví obchodníci | Spotřebitelský indikátor | Ekonomika Británie | Klouzavý průměr SMA | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Pád libry | Investor George Soros | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Britské státní dluhopisy | Americký ministr financí | Oslabení japonského jenu | Víkendové parlamentní volby | Volby ve Španělsku | Britské banky | Akcie amerických bank | Odchod z EU | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Černé pondělí | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | GER30 | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Dopady finanční krize | Světové akciové trhy | Prezidentský kandidát | Handelsblatt | Úvěrový rating | John Kerry | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Frankfurtský DAX | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Eurex | Index AEX | Index Nikkei | DAX30 | DAX30 CFD | FactSet | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Volatilita na forexu | Hospodářský růst USA | Výrobní aktivita | Cena mědi | Index podnikatelské nálady ISM | Bezpečné dluhopisy | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Proti-inflační riziko | Nálada na dluhopisových trzích | Marže společností | Vývoj na akciových trzích | Teroristický útok | Index bank | Vývoj měnového kurzu | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Nálada na trhu | PetroChina | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Představitel ECB | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Aktiva a pasiva | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | ActionForex | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Vývoj likvidity | Prodej aut | Akcionáři | Tradiční měny | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Libra k dolaru | CySEC | CEBR | Zajištění | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Ekonomický přínos | Investiční divize | Úvěrové krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vývoj meziroční jádrové inflace v eurozóně | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nižší kurz | Bear Sterns | Nákupní signál | Prodejní signál | Neutrální výhled | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Prestige Economics | National Australia Bank | Credit Suisse Group | UniCredit Markets & Investment Banking | Norddeutsche Landesbank Girozentrale | CIMB Group Holdings | Oversea-Chinese Banking | Akcie a akciové burzy | Japan Exchange Group | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Depozitní sazba ECB | Akciový index DAX | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Počáteční kapitál | Akcie v západní Evropě | Poptávka investorů | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Dnešní aukce | Konec kurzového závazku | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Německý export | Slabé euro | Silné euro | Spotová volatilita | Futures na VIX | Non-Farm Payrolls | Market moving instituce | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Soukromí zaměstnavatelé | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Hospodářská situace | General Electric | Obchodování eura | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Hlavní burzovní indexy | Inflace v Německu | Měnové otázky | Krize bankovního sektoru | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Migrační krize | Zisky firem | Oslabení jüanu | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Theresa May | Zprávy a události | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Theresa Mayová | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Britské referendum | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Výběr zisků | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Shazování peněz z vrtulníku | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Rozhodnutí britské centrální banky | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | ISTAT | Hlavní ekonom britské centrální banky | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Hřivna | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Americké investiční banky | Indická rupie | Softbank | Akcie Bank of America | ARM Holdings | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Intradenní šum | Měnové stimuly | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Oslabování libry | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Přeprodaný trh | Alphabet | xStation | Polský zlotý (PLN) | Maďarský forint (HUF) | Česká koruna (CZK) | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Guvernéři centrálních bank | Aktuální cena | Středoevropské devizové trhy | Německý Ifo index | Cenové indexy | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Indická rupie (INR) | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | XTB Akademie | Flash news webinář | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Obchodování na měnovém trhu | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Bank of Japan | Bilance ECB | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Vývoj meziroční spotřebitelské inflace | Tisková konference ECB | Tisková konference Fedu | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Bankrate.com | Zobchodované objemy | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Setkání G20 | Fundamentální základ | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Index ekonomické nálady | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodovaný fond | Vývoj eurodolaru | HDP v eurozóně | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | Tempo růstu ekonomiky | Investiční seminář | eTrader | Politico | Business Insider | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | Investec | ABN AMRO Bank | CME FedWatch | IHS Markit | Devizy | Morningstar | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | Bill Gross | Flash Crash | Oliver Wyman | HNonline.sk | Carl Icahn | ex | Akcie velkých bank | Purple Trading | Oslabování měny | Mizuho | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Zklamání investorů | Spekulativní investoři | Obchodovat na forexu | Zhodnocování dolaru | LCH Clearnet | Forwardový kurz | Spotový kurz | Kurzové zisky | Keystone XL | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Měny rozvíjejících se zemí | Obchodování ropy | XTB Market Barometr | Market Barometr | Manpower | Vstup na burzu | Fed fund futures | Alokace aktiv | Faktor Trump | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Sázkaři | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | Sell in May and go away | Kalendář ekonomických dat | Credit Agricole SA | UniCredit SpA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Rovnovážný kurz | Zahraniční FX | Nasdaq Composite Index | Pohyby na finančních trzích | Citi Research | Makroekonomické zprávy | Snižování rozvahy Fedu | Inflace ve světě | Bureau of Economic Analysis | FocusEconomics | BHS | Globtrex.com | René Remšík | Mean reversion | Trading analýza | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Vývoj na světových trzích | LBBW | World Gold Council | Objem zlata | Výhled pro zlato | Návratnost investic | Kurzový vývoj | MAYZUS Investment Company | Fyzický trh s ropou | Coinbase | Bitcoin Cash | Ekonomické výhledy | Akcie Tesly | Investiční specialista | Vývoj kurzů měn | Vývoj kurzů měn na světových trzích | Očima tradera | Americký akciový trh | Patria Plus | Bilance centrálních bank | Makrovýsledky | Velký třesk | Hurikán Irma | Devizoví obchodníci | Obchodování s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | Palladium | Úřad pro finanční služby | Podnikové dluhopisy | Eurokoruna | Obchodování indexů | Hlavní fundamenty na EUR/USD | Hlavní fundamenty | Hedžový fond | Investovat do Bitcoinu | BTC/USD | Měnové zajištění | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Kurzový vývoj eura | Nejvýkonnější akcie | MiFID II | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | BTCUSD | xPartners | IPO Facebooku | Ray Dalio | Ropné měny | Invesco | Trh s bitcoiny | Nemovitostní fondy | Mineři | Index S&P/ASX 200 | Index Topix | Hard fork | Dominik Stroukal | Binance | Růst bitcoinu | NEST | Masivní výprodeje | Market Monitor | Lightning Network | ESMA | Štěpán Hájek | Robinhood | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | RoboMarkets | Nový šéf Fedu | Správce portfolia | MSCI World Index | Bitcoinová bublina | Dlouhodobé investování | Obchodování na trzích | Altcoiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Odliv dividend | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trhy dnes | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Zlato XAU/USD | Market moving | Cup & Handle pattern | Developed markets | Výnosy italských dluhopisů | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Peter Bukov | Analytik TopForex | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Můj trading | Oslabení EUR/CZK | Slabší koruna | Akcie Amazonu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Zobchodovaný objem | Obchodní bariéry | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Komentář amerického prezidenta | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Americké dluhopisy | Forint | Ruský akciový index | Turecké liry | Úrokové sazby v Turecku | Pokles ceny | Domácí měna | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Graf indexu | Indikátor Ichimoku | Cenový kanál | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | TradeCentrum | Obchodování akcií | Americký dolarový index | Czech Fund | Ritterbusch and Associates | Zasedání OPEC | Korunový trh | Profesionální obchodník | USMCA | Měny v regionu | Nové peníze | Dohoda USMCA | Dluhopisové výnosy | Patrik Mackových | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | VIX index | Akcie v Evropě | Výprodejová vlna | I-Trader | Propady na akciových trzích | BAML | Kompozitní index | Úrokový výnos | Italské bondy | Trhy v USA | Trh s ropou | Výsledky firem | NIESR | Banka Mizuho | Sílící euro | Mileniálové | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | Long obchod | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Regulační orgán | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | BinckBank | Jiné měny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Tlak na akcie | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Napětí na finančních trzích | Prezident Trump | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Německé akcie | Vývoj finančních trhů | Prezident Evropské centrální banky | Jednotná měna | Evropský stabilizační mechanismus | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Silnější americký dolar | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Rezervy bank | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Zájem o dluhopisy | Nemovitostní trh | Bitcoin ETF | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Poptávka po americkém dolaru | Problémy Evropy | Analytici z Wall Street | Makroekonomické statistiky | Slabší euro | Irská pojistka | Evropské dluhopisy | Dluh vlád | Velké riziko | Odložení brexitu | Makroekonomické strategie | Nakoupit akcie | Petr Plecháč | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Investice do palladia | Německé banky | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Volatilní obchodování | Rekordní růst | Market alert | Norská centrální banka | Zájem investorů | TradeCZ | USTR | Inflace v ČR | Makroekonomická situace | Technická situace | Misery Index | Uber Technologies | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | ECB a monetární politika | Inflační očekávání | Ekonomická stagnace v eurozóně | Ekonomická stagnace | Růst ekonomiky USA | Ruský akciový trh | Short obchod | Splácení dluhu | Reakce koruny | Posilování kurzu koruny | Riziková měna | Český průmysl | Čínské fondy | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | IPO Luckin Coffee | Pokles sazeb | Vývoj amerického dolarového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Bitcoin a další kryptoměny | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Tweety Donalda Trumpa | Silnější euro | Akcie klesají | TLTRO III | Brexit bez dohody | Společná měna | Propad ropy | Sentiment na akciových trzích | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Finanční svět | iFX | Investice firem | Token | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Reinvestování | Dolarové sazby | Analýza zlato | Měnové manipulace | Nový šéf ECB | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Týdenní makrokalendář | Akcie a ETF | Rozhodnutí centrálních bank | Gazprom | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Pokles úroků | Maržové obchodování | Maržový účet | Coffee | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Americká výnosová křivka | Uranové akcie | Obchodní konflikt | Vývoj na trzích | Farmaceutické akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Německé HDP | Akciový růst | Americké futures | Snížení úroků | Vanadiové akcie | Vanad | Pokles výnosů dluhopisů | XTB Research | Akcia | Odvetná cla | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | SIX | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Prodej na krátko | Likvidita na trhu | Zprávy z Německa | Bohatí | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Akciové alokace | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | ISM index | Korea Exchange (KRX) | Deutsche Börse (DTB) | Hong Kong Stock Exchange (SEHK) | London Stock Exchange Group (LSE) | Euronext (ENX) | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Shenzhen Stock Exchange (SZSE) | Shanghai Stock Exchange (SSE) | New York Stock Exchange (NYSE) | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | FRS | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Tisk peněz | Uvolňování měnových politik | KB | Tiering | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Prosus | US500 | Pozornost finančních trhů | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | MT5 Supreme Edition | PPF | Transakce s kryptoměnami | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Výhled členů Fedu | Problém pro americký dolar | Povídání o trzích | Zprávy z Fedu | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Korunové sazby | Snížení daní | Nejlepší vanadiové akcie | Dolarové likvidity | Kurzarbeit | MetLife | ESG | Český HDP | GOOGL | Měsíčník finančních trhů | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Předstihové indikátory | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Repo obchody | Nízká nezaměstnanost | Nižší volatilita | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Státní ropná společnost | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Nová makrodata | Stav trhu práce | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | FSB | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Měny regionu | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Devalvaci měn | Konfluenční oblast | Digitalizace | Světové akciové indexy | Rozpočtová politika | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | MetaTrader 5 Supreme Edition | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Káva | Michal Dvořák | HDP v USA | Linear Regression | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | IOT | Výdaje státního rozpočtu | Ropné firmy | ČNB Jiří Rusnok | Nová prognóza ČNB | Medvědí signál | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Instant view | Data z USA | Dvojitý vrchol | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Prodat část akcií | Trh práce | Vyšší sazby | Zelená politika | Čínský export | Německý průmysl | Michael Bloomberg | Obchodní dohody | Standardní odchylka | FRED | Recese světové ekonomiky | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Supreme Edition | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Statistiky z Číny | Konkurenceschopnost | Slušné zisky | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | Kroky Bank of England | Pattern Energy Group | PEGI | SP500 CFD | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Celosvětový dluh | Obchodovat na burze | Rostoucí trendová čára | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | CFD DAX30 | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Vstup Saudi Aramco na burzu | WTI CFD | Bývalý ministr financí | Bilance | Zápis z Fedu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Negativní nálada | Čínský prezident | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Fortune | Kapitálové požadavky | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Buy-and-Hold | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | All Time High | Admiral Markets Forex Kalendář | Global Times | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Politická krize | Domácí měny | INTC | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | Spotřebitelská důvěra ve Francii | Švýcarská ekonomika | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Oblast rezistence | Oblast supportu | SECO | Hospodářské záležitosti | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Inflační cíle | FT | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | České dluhopisy | Zveřejněná data | CHNComp | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Josef Lukáč | Financovat | Christine Lagardová | Hospodaření státu | Konsenzus ekonomů | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Radim Krejčí | Růst japonské ekonomiky | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | USDIDX | Rostoucí náklady | SoftBank Group | ABC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Pokles amerických akcií | Čínské zboží | Ceny potravin | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Být trpělivý | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Investujte na Forexu | European Central Bank | Klíčový support | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Britové | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Ranní zpráva | Konzervativní strana | Vybírat zisky | Reverzní vzor | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Růst amerických akcií | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Ford Motor | United Technologies | UTC | AbbVie | Allergan | Centrální banky USA | Amgen | Airbus | Nord Stream | NN Group | Ústavní soud | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Bilance běžného účtu | Vývoj devizových rezerv | Ústup rizik | Počet zaměstnaných | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Investujte | Modelový příklad | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Vývoj spotřebitelské inflace | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Záporné úrokové sazby | Optimismus investorů | FedEx | FDX | xStation5 | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Dot-com | Bydlení | Americké objednávky | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Důležité ekonomické události | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Kraft Heinz | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Peking | Evropské PMI | US100 | Index US100 | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Investiční aktivita | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Růst poptávky | Akciový býčí trh | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Silný support | Eskalace konfliktu | Prodej automobilů | Američané | Návratnost | Altria Group | Netflix | NFLX | Inovace | List Financial Times | Dobrá data | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Výprodeje akcií | Finální odhad | O2 | Letecké společnosti | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Sodexo | Sezónnost | Zpomalující ekonomika | Hýbat trhy | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Švýcarská vláda | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Dramatické dopady | Šéf Ifo | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | INR | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Zpráva COT | Poradenství | Nedostatek zakázek | Inflační překvapení | Zpřesněná data | Ministerstvo práce | Pohled tradera | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/MXN | Vývoj měnového páru USD/TRY | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Americký akciový býčí trh | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | Výroba v eurozóně | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Vývoj meziroční inflace | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nájmy | Nižší růst | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Britské maloobchodní tržby | Vyplácení dividend | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Německá kancléřka | Měnový pár EUR/CZK | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Příznivá makroekonomická data | Bilance zahraničního obchodu USA | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Francie a USA | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Nejnovější údaje | Paypal Holdings | Dominancia | Google | Samsung | Kurzotvorné impulsy | Vývoj německého indexu ZEW | Vývoj meziročního růstu reálného HDP | Nálada v Evropě | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Dnešní PMI | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Asijské indexy | Makrodata USA | Makrodata EU | Vir | Očekávání budoucího ekonomického růstu | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Globální sentiment | BRIC | Ukončení intervencí | Americký kongres | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Treasuries | Obavy z koronaviru | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Býčí Pin Bar | Medvědí Pin Bar | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | IOER | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | SBUX | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Americká administrativa | Růst akciových indexů | Aktuální rezistence | Obchody | Výdaje | Platit daně | Pesimismus | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor | Deník The Wall Street Journal | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Důsledky epidemie | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | PMI pro sektor | Prodeje aut | Fresenius Medical | FME | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Německé tovární objednávky | Taleb | Posilování domácí měny | Sazby beze změny | Žádost o vstup na burzu | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Palantir | Zisky dolaru | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Formace technické analýzy | Americké banky | TNOTE | NFP data | Obchodovanie | Oživení britské ekonomiky | Firemní sektor | Mezinárodní finanční instituce | Zasedání RBNZ | Propad průmyslu | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Šéf amerického Fedu | Galapagos | Biogen | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Posílení libry | Zemědělské komodity | Kukuřice | Trading účet | XTB Live Trading | Live Trading účet | Výnos účtu | Vzdělávací cyklus | Trading webináře | Live Trading webináře | Pravidelné Live Trading | Cyklus webinářů | Rozložení obchodů | Globální instrument | Instrument EURUSD | Úspěšnost uzavřených obchodů | DE.30 | Tým XTB | Pokračování poklesu | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Americký PMI | Gilead Sciences | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | FedWatch | PHIA | Prohlášení Powella | Index aktivity | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Výskyt koronaviru | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Nižší sazby | Boj proti koronaviru | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Varovné signály | Cenová válka | Čínské exporty | Překoupenost | Příležitost k nákupu | VOLX | Výsledky HDP | Inflace v únoru | Důsledky koronaviru | Nástroje měnové politiky | Únorová inflace | Změna sazeb | Obchodovat volatilitu | Cenové války | Videokonference | Makroekonomické údaje | Restrikce | Zavření škol | Cílování inflace | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Zákaz cestování | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Opatření ECB | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Vlna výprodejů | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Opatření proti koronaviru | Index strachu VIX | Bankovky | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Shenzhen Composite | Tencent | Opatření vlády | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Americká centrální banka dnes | Vládní představitelé | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Oldřich Dědek | Americká seance | Italské dluhopisy | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Zveřejněná domácí data | Domácí data | Fiskální politiky | Zásoby hotovosti | Kabinet | Euro roste | Guvernér Rusnok | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Třída aktiv | Krátkodobé dluhopisy | Asijská seance | Situace kolem koronaviru | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Likvidní měny | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Obavy trhu | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Viceprezident | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Hyundai | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Úvěrový program | Aktuální situace | Nový výhled | EUR/RON | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Onemocnění | Účetní ztráty | Dolar zpevňuje | Pokles cen komodit | Větší podniky | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | PYPL | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Perpetuum mobile | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Situace v Číně | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | MPSV | MF | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Škoda | LinkedIn | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Fundament | Posílení amerického dolaru | Iracionální | Dopad na volatilitu | Investiční banka Goldman Sachs | Neomezené množství | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Zahraniční dluh | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Hodinový graf | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Německý akciový index | Fond ESM | Stabilizační mechanismus | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Podpůrný balíček | CPI v Británii | Německý index IFO | Graf dne | Peněžní zásoby | Senát USA | Odklad olympijských her | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Olympijské hry | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Uzdravování | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Globální šíření koronaviru | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hranice měnové politiky | Tisková konference | Repo sazby | Wood&Company | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Allianz | Dění ve světě | Tempo růstu CPI | CPI ve Španělsku | Rozjednané prodeje domů v USA | Propad HDP | Karanténa | Výše rozvahy americké centrální banky | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Abbott Laboratories | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Jana Steckerová | FAZ | Slovensko | Solidní růst | Globální dluhopisový index | Index DXY | Výkonnost dolaru | Války | Schodek | Český rozpočet | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | QE ČNB | Poptávka po dolarové likviditě | Nezaměstnanost v USA | Italský deficit | Americké žádostí o podporu | Letecká společnost | Saúdové | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Koronakrize | Špatná data | Vláda Spojených států | Afrika | Údaje | Týdenní nárůst | DPH | Mexiko | Eni | Pojišťovna | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Spotřebitelské úvěry | Výroba v Německu | Veřejný sektor | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Tempo růstu CPI v USA | Pomalé oživení | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Italský dluh | Pasiva České národní banky | Eso v rukávu | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Zhodnocení koruny | Úrokové zhodnocení koruny | Úrokové zhodnocení | Síla ČNB | Oživení cen ropy | Oživení cen | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | Trh dluhopisů | IMF | Vývoj HDP | Index US500 | Peníze z vrtulníku | Credit Suisse Group AG | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Kde investovat | Vedoucí představitelé | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Procter & Gamble | Statistiky | Chuť riskovat | Vzrušení | Uzavření trhů | Indikace | Demokraté a Republikáni | Americké makro | USD za barel | Japonský export | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | Stephen Innes | Propad ceny | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Globální spotřeba ropy | Spotřeba ropy | Producenti ropy | Průměrný výnos | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Ceny domů v USA | Cenové pohyby | Kupovat dluhopisy | Uvolňování karanténních opatření | Formace Head and Shoulders | SARS-CoV-2 | Debata | Americké zásoby zemního plynu | Nástroj moci | Surové ropy | PMI ve službách | Evropská data | Evropské indexy | Air France | Posílení | Joe Biden | Grayscale | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Binance Coin | Ekonomika oživuje | ADBE | Očekávané výsledky | Firemní zprávy | Cestování | 3M | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | SMA 100 | Dubnová inflace | Shell | Maloobchod | ATH | Anthony Fauci | Tweet | Český státní rozpočet | Růst výnosů | Rally na akciích | Vývoj bilance Fedu | Wolfstreet | Soud | Euro klesá | Otevírání americké ekonomiky | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | Dnešní ADP | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Tématické reporty | Pozitivní očekávání | Rekordní zisk | Regulační orgány | Státy eurozóny | Australská ekonomika | Dodání likvidity | Dodání likvidity komerčním bankám | Navýšení měnové báze | Měnové báze | Centrální banka Japonska | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Maloobchodní inflace | Tisknutí peněz | Propad japonského jenu | Obchodně vážený index | Bilance aktiv | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Pád USD | Velikost celkové bilance | Neomezené QE | Kola kvantitativního uvolňování | Pád akciových trhů | Globální pád akciových trhů | Riziko deflace | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Výnosová křivka v USA | TIPS dluhopisy | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Dlouholetý trend | Tlak na nižší cenu výrobků | Tlak na nižší cenu | Amazon efekt | Marže prodávajících | Minimální marže | Segment retail trhu | Just-in-time manufacturing | Prodat dluhopisy | Prodat USD | Výnosy na dluhopisech | Růst cen v době stagnace | Další obchodní válka | Antiglobalizační tlaky | Deflační tlaky | Silné deflační tlaky | Snižování cen | Hluboký propad ropy | Navyšování zadluženosti | Prudké navyšování zadluženosti | Křehký finanční systém | Americké repo sazby | Růst zadlužení | Zadlužení | Obavy z insolvence | Expanze | Obavy o bezpečnost | Bezpečnost | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Rezervní měny | Bezpečí investic | Víra v bezpečí investic | Politická nestabilita | Kontrakce | Vládní deficit | Schopnost financovat vládní deficit | Financovat vládní deficit | Quantitative Easing | Devalvace amerického dolaru | Očekávaná devalvace | Zkušenosti z Japonska | Politika centrální banky | Stimulační procesy | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Evropská průmyslová produkce | NKE | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Členské země | Dominance bitcoinu | Merck KGaA | Merck | RBI | Bankéři z Fedu | Rekordní propad | Účet platební bilance | Český běžný účet | Propad daňových příjmů | Auta | Ojetiny | JD.com | Dopad na cenu | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Negativní hodnoty | CL | Spekulovat | Moderna | Britský trh práce | Fiskální stimul | Manažeři | Nekonvenční měnové politiky | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Koronavirová pandemie | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Aktivity v eurozóně | Kanadská data | Vrcholní představitelé | Renault | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Pokračování rally | Umělé inteligence | Argentina | Návrh záchranného fondu | Investment management | Vládní pomoc | Tisknout peníze | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Kia | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Tempo růstu HDP v USA | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu v USA | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | Výrobce aut | Měsíční mzda | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Zbrojovka | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Dluh USA | Prodloužení těžebních škrtů | Reálná ekonomika | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Rozhodnutí ECB o sazbách | Bitcoinové a blockchainové akcie | Investoři v Evropě | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Oracle | Pokračování růstu | Tropická bouře | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Rozpočtový deficit USA | Vysoké valuace | Britská obchodní bilance | Největší světová ekonomika | Korporátní zprávy | Světové indexy | Index Nikkei 225 | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Propad cen | Kanadské maloobchodní prodeje | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Tiff Macklem | Dodávání likvidity | Stephen Roach | Ekonom Morgan Stanley | ZIL | Cardano | Zahraniční kapitál | Vyšší daně | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Počty nových případů | Ekonomické aktivity v eurozóně | Akciový optimismus | Dezinflační tendence | Podnikatelské aktivity v USA | Sektor technologií | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Sankce proti Rusku | Stimulační program | ONS | Objem aktiv | Český stát | Den nezávislosti | Thermo Fisher Scientific | Objem zakázek | Jasný signál | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Exporty | Výdaje japonských domácností | Dopad pandemie | MAM | Michal Lukáč | Prostor pro další růst | Pesimistické scénáře | Kanadská data z pracovního trhu | PPI v USA | Sony | Fundamentální pozadí | Inflační šok | Výrazný propad | Leva | Ceny kávy | KLM | Úspěchy | Vysoké ocenění | Ocenění | Tisková konference Bank of Canada | Šance | Globální spotřebitelská důvěra | Americký maloobchod | Program nákupu státních dluhopisů | Růst v počtu nakažených v USA | Růst v počtu nakažených | Rekordní růst v počtu nakažených | Americké stavební povolenky | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Američtí politici | Malé zisky | FANGMAN | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | PlanB | Makro zprávy | Polský průmysl | Reálná hodnota | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Semi | Ekonomická aktivita v eurozóně | Nálada v eurozóně | Hegemonie | Status rezervní měny | Progres | Celkový výsledek | Mírná korekce | Forward guidance | Odhady HDP | Zisky čínských průmyslových podniků | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Tvrdá ekonomická data | Americké vládní dluhopisy | Silný trend | DeFi | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Obchodní divize | Odhad růstu HDP | Emocionální obchodování | Důvěra | Zdražuje zlato | Spotřebitelské ceny v Česku | Správci fondů | Turistický ruch | Výsledky ISM | Kolaps amerického dolaru | Situace na americkém trhu práce | Philip Lane | Indonésie | Produkce v průmyslu | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Politické události | Významné politické události | Významné události | Časový horizont | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Ziskové pozice | Hlavní akciové trhy | Výhled na příští rok | Erdogan | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Worldometers | BHP Group | Podhodnocený | Analytik XTB | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Make America Great Again | MAGA | Goodyear | Kryptoměnový trh | Symposium v Jackson Hole | Brazilský real (BRL) | VisualCapitalist | Setkání v Jackson Hole | Přístup k inflaci | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Brazilská ekonomika | Dění v USA | Venezuela | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | Rozšíření programu QE | QE ECB | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Peso | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Pumpování peněz | Vývoj vakcíny | Nová prognóza Fedu | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Narůstající ceny | Výkon ekonomiky | Stavební povolenky | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Korporátní daň | Budoucí vývoj | Nákup cenných papírů | Projev šéfa Fedu Powella | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Propad cen akcií | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Politici | Žádosti o podporu v USA | Nákupní příležitosti | Celosvětový počet úmrtí | Počet úmrtí | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Fiskální pomoc | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Akční plán | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Šéf centrální banky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Poptávka po akciích | Epidemická situace | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Energetický sektor | Změna politiky | Lockdown | Ceny v Česku | AEX | F.US | Ceny bytů | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | Bezpečného útočiště | iPhone | Nárůst případů koronaviru | Epidemiologická situace | Embargo | Mluvčí Bílého domu | Polské maloobchodní tržby | Defi | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | Solární energie | GS | Reálný HDP | První obchodní den | Moneta | Technologické tituly | Vlny koronaviru | Pandemický program | Španělský CPI | Statistiky z německého trhu práce | SAP AG | Zveřejnění výsledků | Dluhový trh | Joseph Biden | Oslabování amerického dolaru | MCD | MCD.US | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Zájem o riziko | Inflace v Číně | Slábnoucí euro | Šéf Pfizeru | Průmysl v eurozóně | Nová vakcína | Poptávka po bitcoinech | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Odhad amerického HDP | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Proražení | Ekonomické uzavírky | Nio | GameStop | Cenový skok | Mikuláš Splítek | Sektor kryptoměn | Futures na DAX | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Vývoj měnového páru USD/CNY | Swingový výhled | Program QE | Očkování | LEN | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Vývoj bilance běžného účtu | NBP | Lael Brainardová | Randal Quarles | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Účinnosti vakcín | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | US2000 | Vývoj spreadu | Štědrý den | Irský premiér | Růst průmyslové produkce | Odvětví kryptoměn | Voda | Nálada v české ekonomice | Case-Shiller | Derivátové trhy | BA.US | Centrální bankéř | Nálada investorů | Carnival | Dow Jones a S&P 500 | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | NIO.US | Německá inflace | Sentiment v eurozóně | VET | DOT | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Oživení amerického trhu práce | Silné oživení | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Měnová situace | Rio Tinto | Dopad na akcie | JD | Zoom Video | Zpomalující inflace | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Fiskální impuls | Independent Advisor Alliance | Dopad na trhy | CARA | MJ | Situace na trhu | Amerika dnes | Dnešní zasedání Fedu | Postoj FOMC | DAX (DE30) | Tržní reakce | Bilanční suma | Tržní ceny | Klíčové faktory | Cenové výkyvy | Výrobní aktivity | Thermo Fisher | Jestřábí přístup | Retailoví investoři | Jen Psakiová | Cenový gap | Dnešní seance | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Slabý trh | Odezvy trhu | Dialog | MIB | General Motors (GM.US) | GM.US | Ark Invest | Rostoucí úrokové sazby | Hlavní finanční trhy | Kov | Nastavení sazeb | Akcie Carnival | Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Vakcíny proti COVID-19 | Futures na Wall Street | Slovenská ekonomika | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Akcie Air France-KLM | FOMC minutes | Vývoj měnového páru CHF/JPY | Přísná měnová politika | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Třetí vlna | Zlepšení ekonomiky | MXN | Air | Sentiment investorů | Naplnění inflačního cíle | Statistika z USA | Výprodeje dluhopisů | Investoři a obchodníci | Nio (NIO.US) | Maďarský HDP | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Admirals | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Velké ztráty | Výrazný růst | Silná inflace | Dnešní videokomentář | Výprodej dluhopisů | FX Update | Výhled růstu ekonomiky | Holubičí Fed | Ceny železné rudy | Fundamentální úrovně | Ropné futures | Short obchody | Slabost koruny | Síla amerického dolaru | Kurzotvorné události | Vývoj objemu depozit | Příběh akcií Gamestop | Ministerstvo financí USA | Zvolení Joe Bidena | Vývoj hlavní úrokové sazby v Turecku | Evropský kalendář | Vývoj pandemie | Forwardové sazby | xStation 5 | Sýrie | Český PMI index | PMI index | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Umění | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Data o inflaci | Prudký růst cen | Klíčové centrální banky | COIN | Graf indexu Nasdaq | Ark Investment | Ark | Krypto trh | AA | Cigarety | Graf EUR/GBP | TLTRO4 | Strach z inflace | Techy | Rostoucí ceny | Objednávky | Potenciální výnosy | Události tohoto týdne | Dluhový strop | Větší zisky | Futures na americké indexy | Přeprodané oblasti | Vývoj akciového indexu Stoxx Europe 600 | Vývoj počtu pracovních míst | Vývoj počtu pracovních míst v USA | Hodnocení současné situace | Situace v eurozóně | JAP225 | Saxo Group | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Hlavní indikátor | Jádrová inflace v eurozóně | Hladiny rezistence | Hladiny supportu | cTrader Purple Trading | Kurzotvorné zprávy | API | Oslabení | Prudké oslabení | Deník N | Infrastrukturní plán | Cenový PCE index | PCE index | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Podstatné kurzotvorné zprávy | První zvýšení sazeb | MNB | Aktuální problémy | KOL | Omezování nákupů aktiv | Nayib Bukele | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Salvador | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Taproot | Světové kryptoměny | Reakce ceny | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Prodeje dluhopisů | Dlouhodobý support | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zdražování cen | Zajišťování | Prodej | Týdenní výkon | Jednotné měny | Mali | Shortování | Další kryptoměny | Taper | Snížení kvantitativního uvolňování | Vývoj akciového indexu Dow Jones | Dow Jones 30 | Nůžky ve valuaci | Akcie průmyslových společností | McDonald's | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Nový cyklus | UBI | Rizika CBDC | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Trh dnes | Paradox | Varianty koronaviru | Report ADP | Cenové stability | Technologie | Zvyšování těžby | Zkušení obchodníci | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Američtí centrální bankéři | 10leté bondy | Sada dat | Eric Rosengren | Analytici JPMorgan | Strategie ECB | Revize strategie | Rozvolnění restrikcí | Očekávání zisku | Spotové ceny | UST | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Sentiment University of Michigan | Americký trh | KO | Coca-Cola Company | Mutace delta | Roger | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Nedostatek potravin | Kryptoaktiva | MiCA | Přístup k měnové politice | BHP | Divize | Šíření mutace | Akcie čínské společnosti | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Pesimistická nálada | Boom | Otevřené pozice | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Covidová situace | HDP ve Spojených státech | Uklidnění v Číně | Bilion | Guidance | Nedostatek zboží | Růst v Číně | University of Michigan | Štěstí | Dřevo | Chování | Interpretace | Růst aktivity | Tlumení QE | Obavy z viru | Projekce | Projev viceprezidenta Fedu | VIAC | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Historické trendy | Budoucí pohyby | Důležité zprávy | Ebay (EBAY.US) | EBAY.US | Richard Clarida | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Červencová inflace | Vratislav Zámiš | Objem peněz | Růst úrokových sazeb ČNB | Německý výrobce | Klíčové makroekonomické ukazatele | První odhad | Vyšší úroky | ARK Innovation | Tálibán | Tokeny | Meituan | Medián | Bonusy | Zápis Fedu | Nikkei (JAP225) | Výrobní inflace | Americká ministryně financí | Konference v Jackson Hole | Funkční období | ASX | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Vlna pandemie | Koronavirus ve Velké Británii | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Jihoafrická republika | Ranní glosa | Společnosti | Měnové unie | Robert Kaplan | Aktualizovaný výhled | Neúspěch | Opatření | Jestřábi z Fedu | Vrcholy | Dna | Polská inflace | Evergrande | Lenka Kalivodová | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | NFT | Vysoká poptávka | Indexy amerického akciového trhu | Covidové restrikce | Energetika | Federální úřady | Klenotnictví | Ceny plynu | Program odkupu aktiv | Althea Spinozzi | Solana | Týdenní výhled | Čínský index | Etherea | Pracovní den | UK100 | Index UK100 | Utahování měnových podmínek | Konec programu QE | Vývoj na světovém devizovém trhu | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Akcie American Airlines | Výsledek zasedání Fedu | Kompenzace | Plány Fedu | Tečkový graf | Pokračování trendu | Výsledky německých voleb | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Zprávy z Ruska | Posilování amerického dolaru | Inflace v září | Nová vláda | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Nejvyšší výnos | Energetické krize | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Omezení stimulů | Vývoj indexu jádrové inflace | Vývoj indexu jádrové inflace v USA | Meziroční vývoj spotřebitelské inflace | Ukončení kvantitativního uvolňování | Bristol-Myers | Zdravotnictví | Rumunsko | Pozornost | Nálada v ekonomice | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | McDonald's (MCD.US) | ServiceNow | NOW.US | TMO.US | Boeing (BA.US) | Ford Motor (F.US) | Kraft Heinz (KHC.US) | KHC.US | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Klima | Peněžní prostředky | Goldmani | Odborníci na kryptoměny | Podmínky na trhu | Principal Global Investors | Daimler Truck | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Další růst sazeb | Měny G10 | Target | Macy's | Kohl's | Lockdowny | TIM | Ceny BTC | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Zprávy z krypto | Nová varianta Covid-19 | Nové mutace | Omikron | Omicron | Sazby centrálních bank | Rozhodnutí o úrokových sazbách | COVID-19 omikron | Úroková sazba měny | Nová varianta omikron | Očekávání úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Mutace omicron | Zprávy z krypto průmyslu | Varianta omikron | Nálada na trzích | | Sezonalita | Bear market | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Grayscale Bitcoin Trust | Nové vakcíny proti covid-19 | Nové vakcíny | Propad hodnoty | Varianty covidu | Zlotý | Obavy z varianty omikron | Kmen omikron | Opatrnost před daty | Fibonacciho retracement | Rotace | Časové období | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Výkon průmyslu | Informace z kryptoměnového trhu | Prognózy inflace | Liz Trussová | Relativní stabilita | Velikosti bilance Fedu | Vývoj velikosti bilance Fedu | Předpokládaná výše hlavní úrokové sazby | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Vánoční rally | Ukončení nákupu aktiv | Názory na měnovou politiku | Vývoj měnového páru EUR/RON | Vývoj rumunské bilance běžného účtu | Inflační spirála | Cyklus utahování měnové politiky | Vývoj dlouhodobých inflačních očekávání | Základní sazba | Odvětví cestovního ruchu | Hráči na trhu | Focus | Nárůst počtu nakažených | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Polská NBP | Omezení QE | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Dynamika trhu | Zvyšování sazeb Fedu | Doporučení k obchodování | Ceny domů | Průměrná míra inflace | Analytické prognózy | Hry | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Instituce | Refixace hypoték | Pokles inflačního očekávání | Zisky akciových indexů | Digitální ekonomiky | Znehodnocování portfolia | Fiskální brzdy | Inflační očekávání trhu | Růst dluhopisových výnosů | Murray | Electrolux | Konflikt Rusko/Ukrajina | Klaas Knot | Člen ECB | Glapinski | Rollback | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Uznání nezávislosti | Konflikt na Ukrajině | Ruská armáda | Politický tlak | Situace na Ukrajině | Statista | Invaze | Pokles inflace | Řetězce | APP | Normalizace úrokových sazeb | Nord Stream 1 | Verbální intervence | NIO (NIO.US) | Politika amerického Fedu | Nárůst výdajů | Měsíční report | Vývoj měnového páru EUR/TRY | Růst cen energií | Emise státních dluhopisů | Aktuální inflace | Ben Laidler | Inflační data | Správa | GMT | Vzestupný trend | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Časopis Time | Technický výhled trhu | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Rozhodování o obchodování | Hladomor | Vývoj bilance běžného účtu v Turecku | Bilance běžného účtu v Turecku | Michaël van de Poppe | Indexy S&P | Šéfové | Jan Frait | Karina Kubelková | Vedení ECB | Zvednutí sazeb | Bear market rally | Market rally | Přijetí | Snížení inflace | Kroky Fedu | Mohutné intervence | Intervence proti euru | Extrémní ceny energií | Vysoké devizové rezervy | Devizové rezervy SNB | Vývoj devizových rezerv ve Švýcarsku | Umělé nadhodnocení | Umělé nadhodnocení franku | Nadhodnocení franku | Umělé oslabení | Umělé oslabení eura | Prolomení parity | Měnové instituce | Nejobchodovanější měnový pár | Skokové oslabení | Opakování dluhové krize | Marketingová komunikace | Pokles zisku | Centrum | Fáze expanze | Vývoj zisků | Pokles akciových trhů | Hike | TradeCZ.cz | Upozornění | Udržitelnost | Podíl nevýkonných úvěrů | Pohyby na trhu | Windfall tax | Kvantitativní utahování (QT) | Program americké centrální banky | Britská cenová hladina | Deflační prostředí | Kontrariánský obchod | Investiční období | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | Zasedání Rady guvernérů | Jestřábí ECB | Úrokové náklady | Boj proti inflaci | Alokovat kapitál | Velké pohyby na trhu | Tradingový portál FXstreet.cz | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Britský akciový trh | Bali | CZ | Mistrovství světa ve fotbale | Dynamika růstu | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Analýza USD | Podstoupení rizika | Zajímavé investiční příležitosti | Varování | Další regulace | Velká změna | Výprodeje | Ustupující inflace | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Globalizace | Fiat money | Doktorát z ekonomie | Netradiční investice | Bitcoin praní špinavých peněz | Papírové dolary | Trh NFT | Období nejtvrdších lockdownů | Spekulativní věci | Hodnoty NFT | ICO tokeny | Úvěrová delikvence | Obrovská ztráta | Deposit facility | Ekonomické překvapení | Nadopování trhů | Intervenční činnost | Intervenční činnost České národní banky | Činnost České národní banky | Spekulativní aktivum | Standardní investiční příležitosti | SatoshiLabs | Ve vatě | Dark Web | Sex, drogy a bitcoiny | Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny | Ekonomické bubliny | Platební instituce | Platební instituce Roger | Ludwig von Mises | Konkrétní měny | Akciové tituly | Rozhodování ECB | Nejvyšší inflace | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Výhled trhů | Fanoušek Bitcoinu | Velké recese | Invest | Média | Krach banky | PCE inflace | Jádrová PCE inflace | Převzetí Credit Suisse | Krize důvěry | Asie | Klesající inflace | JOLTS | Nespokojenost | Pokles cen dovážených energií | Nezávislost | Světové ceny kávy | Americký dluh | Vice | Rating USA | Milník | Turci | Automatizace | Měnová reforma | Evropské dluhové krize | Nižší ceny | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | DNO | Finanční podmínky | Ekonomické podmínky | Nearshoring | Fixní výnos | Analytické prognózy USD/JPY | Prognózy USD/JPY | Technická analýza páru USD/JPY | Obavy z recese v USA | Vliv carry trade | Měnová politika americké centrální banky | Měnová politika Bank of Japan | Charakteristiky páru USD/JPY | Trendy měnového páru USD/JPY | Přehled měnového páru USD/JPY | Přehled měnového páru | Holubičí postoj | Analýza USD/JPY | Velká analýza | Quantitative tightening | Vývoj aktiv Fedu | Vývoj italského akciového indexu MIB | Vývoj italského akciového indexu | Vývoj hlavní úrokové sazby ECB | Hlavní úrokové sazby ECB | Vývoj velikosti rozvahy ECB | Velikosti rozvahy ECB | Rozvahy ECB | Vývoj výnosu 10letých italských vládních dluhopisů | Vývoj italského deficitu | Vývoj italského deficitu a dluhu | Společnosti z indexu MIB | Společnosti z indexu | Finanční pozice | Mistrovství | tradingeconomics.com | Velký pohyb | Prohlášení Fedu | Vydělané peníze | ProCent | Centrální bankovnictví | W1
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | Růst | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

P2P
P2P/P2B
P911
Qantas
Qatar
Qatar Airways
Qatar Energy
QCOM
QCOM.US
QC Partners

Následující klíčová slova

QE ČNB
QE ECB
Qiagen
Qihoo 360
QinetiQ Group
QIWI
QMA
QNB
QNB Invest
QNX
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít