Čtvrtek 25. duben 2024 22:36
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei ProTrader

Kurz koruny vůči euru

C:\\fakepath\\cnb.jpg

ČNB letos odhaduje průměrný kurz koruny na 24,90 Kč/EUR

01.02.2018 Česká národní banka odhaduje v letošním roce průměrný kurz koruny vůči euru na 24,90 Kč/EUR. Příští rok pak počítá s posílením na průměrných 24,50 Kč/EUR. Na dnešní tiskové konferenci po jednání rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. Upozornil, že prognóza kurzu koruny nepředstavuje závazek ČNB a nelze ji interpretovat ani jako žádoucí úroveň kurzu.
C:\fakepath\cnb 08012014.png

ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu na 0,75 procenta

01.02.2018 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od které se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Koruna před rozhodnutím ČNB posiluje

01.02.2018 Česká měna před dnešním rozhodnutím České národní banky o nastavení úrokových sazeb posiluje. Před polednem se obchodovala za 25,22 Kč/EUR, a byla tak nejsilnější od února 2013. Koruna posilovala i ve středu, kdy uzavřela na 25,28 Kč/EUR. Vyplývá to z průběžných informací na webu Patria Online. Bankovní rada ČNB zasedá dnes od 09:00, oznámení o rozhodnutí se čeká ve 13:00. Podle analytiků bankéři zřejmě sazby zvýší.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Rada ČNB bude dnes jednat o nastavení úrokových sazeb

01.02.2018 Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb. Podle odhadů analytiků rada zřejmě zvýší úrokové sazby. Základní úroková sazba by tak měla stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta. ČNB dnes také představí novou makroekonomickou prognózu a následně poprvé od zahájení intervencí v roce 2013 zveřejní i odhadovaný kurz koruny vůči euru.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB ve čtvrtek podle analytiků zvýší úrokové sazby

29.01.2018 Bankovní rada České národní banky ve čtvrtek zřejmě zvýší úrokové sazby. Základní úroková sazba by tak měla stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta. Vyplývá to z odhadů analytiků pro zasedání bankovní rady ve čtvrtek 1. února. ČNB ve čtvrtek také představí novou makroekonomickou prognózu a následně poprvé od zahájení intervencí v roce 2013 zveřejní i odhadovaný kurz koruny vůči euru.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Americký průmysl slibuje solidní výsledek

17.01.2018 Průmysl ve Spojených státech by měl díky vyšší produkci elektřiny i tovární výroby vykázat solidní výsledek. Oproti tomu inflační data v eurozóně nepotěší mírnou revizí směrem dolů. V regionu nás čeká pouze pravidelný set dat z polského trhu práce.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 8.1.2018

08.01.2018 Nadcházející týden by měl přinést dobrá ekonomická data. Německý průmysl i indikátor za celou eurozónu zřejmě v listopadu dosáhly silného růstu, což by se mělo projevit jak v HDP měnové unie, tak i na důvěře v ekonomiku v Česku. Americký maloobchod zakončil podle našeho odhady loňský rok příznivě, inflace ale v prosinci zpomalila kvůli vyšší srovnávací základně. U nás se dočkáme tradiční várky měsíčních dat z ekonomiky. Především listopadová čísla o průmyslu a maloobchodu by měla být velmi slušná. Nejdůležitějším indikátorem ale bude prosincová spotřebitelská inflace. Podle našeho odhadu setrval meziroční růst cen na 2,6 %, což je nad konsenzem trhu i prognózou ČNB. Pokud se naše předpověď vyplní, mohla by koruna reagovat posílením díky vyšším šancím na rychlejší utahování měnové politiky ČNB.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Koruna druhou nejúspěšnější měnou roku 2017; letos bude dál posilovat

02.01.2018 První týden nového roku přináší na hlavních trzích kalendář plný indikátorů PMI, které by měly ukázat na pokračující růst ekonomiky na přelomu roku. Prosincová statistika z amerického trhu práce by měla přinést další solidní nárůst počtu pracovních míst. Ve střední Evropě se kromě příznivých PMI dočkáme i závěrečné bilance českého státního rozpočtu za rok 2017, kde očekáváme schodek 25 mld. CZK.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Koruna může být nejrychleji rostoucí měnou roku

29.12.2017 Česká měna dnes pokračovala v posilování k euru i dolaru a bude možná nejrychleji rostoucí měnou letošního roku. Vůči euru se koruna po měsíci přiblížila hranici 25,50 Kč/EUR, kolem 17:00 se obchodovala na 25,53 Kč/EUR. Proti dolaru dnes zpevnila o 15 haléřů na 21,28 Kč/USD, což je nejsilnější úroveň od září 2014. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online a informací analytiků.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 29.12.2017

29.12.2017 Německá harmonizovaná spotřebitelská inflace dosáhla v prosinci meziměsíčně 0,8 %. Jedná se 0,5 p.b. rychlejší meziměsíční tempo růstu cen v porovnání s listopadem. Nicméně meziroční tempo růstu spotřebitelských cen mírně zpomalilo o dvě desetiny procentního bodu na 1,6 %. I tak meziroční inflace leží 0,2 p.b. nad mediánem odhadů trhu. I přes rekordně nízkou nezaměstnanost, vysoký růst exportu a silnou investiční aktivitu zůstává meziroční inflace bez výrazných změn. Podobný výsledek zaznamenalo Španělsko, kde meziroční inflace výrazně zpomalila na 1,3 %. Německé a španělské statistiky růstu cen přicházejí s týdenním předstihem před harmonizovanou inflací pro celou eurozónu. Vzhledem ke zpomalení tempa růstu cen v obou zemích lze očekávat, že příští týden bude potvrzeno odhadované zpomalení i pro celou eurozónu. To může přidělat vrásky na čele členům výkonné rady ECB, kteří se v příštím roce připravují na ukončování programu kvantitativního uvolňování. I když podle ECB dobře ekonomická situace v eurozóně bude v příštích letech napomáhat pozvolnému růstu inflace, guvernér ECB M. Draghi před několika týdny prohlásil, že inflace pravděpodobně nedosáhne svého dvouprocentního cíle ani v roce 2020. Ve svém včerejším ekonomickém bulletinu ECB potvrdila, že dosažení inflačního cíle bude vyžadovat pokračování určité měnověpolitické podpory.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: ČNB sazby nezvýšila, koruna uzavře rok na 25,70 CZK/EUR

22.12.2017 Poslední obchodní den před vánočními svátky bude v regionu klidný, k čemuž včera přispěla i ČNB svým rozhodnutím ponechat měnovou politiku beze změn. Kurz koruny vůči euru by měl letošní rok uzavřít na hodnotě 25,70 CZK/EUR. Na hlavních trzích se pozornost investorů upře na americká data, primárně na deflátor soukromé spotřeby.
img

Rozbřesk: ČNB ponechala sazby i svůj jestřábí tón beze změny

22.12.2017 Aktuální skóre: 5:2 pro zachování sazeb. Bankovní rada se na svém letošním posledním zasedání rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. Nepřekvapila tak trh a současně koruně nedala podnět k návratu k silnějším úrovním. Většina členů rady se přiklonila k postupu nastíněném poslední prognózou, která se až na mzdy prozatím naplňuje. Rizika stávající prognózy inflace proto ČNB aktuálně hodnotí jako nevýrazná a vyrovnaná. Nenaplňuje se prozatím alternativní či citlivostní scénář, který ČNB představila na minulém zasedání. Přesto dva členové rady chtěli reagovat na přehřívání ekonomiky a nepřikládali podle slov guvernéra takový význam výsledkům mezd za třetí kvartál.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Data z amerického trhu nemovitostí potvrdí jeho dobrou kondici

20.12.2017 Jediným indikátorem, který dnes bude zveřejněn, budou americké prodeje stávajících nemovitostí. Ty by si měly udržet silnou dynamiku. V regionu je dnes kalendář ekonomických událostí prázdný. Na domácí půdě budou vrcholit přípravy na čtvrteční zasedání České národní banky.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 14.12.2017

14.12.2017 Říjnová bilance běžného účtu ČR doznala výrazného zlepšení na přebytek 14,9 mld. Kč, což je o více než deset miliard než odhadoval medián trhu. V porovnání se zářijovým deficitem se bilance zlepšila o 18,6 mld. Kč. Meziročně došlo ke zlepšení o téměř 11 mld. Kč. Vysoký přebytek běžného účtu byl způsoben hlavně pozitivní bilancí zahraničního obchodu a koncem hlavní sezóny odlivu dividend. Do výsledku se projevil i nárůst čerpání EU fondů. Kumulovaný přebytek od začátku roku dosahuje 66,2 mld. Kč, o pětinu méně než loni. Do konce roku by ale dobrý výsledek zahraničního obchodu měl vést ke zlepšení bilance běžného účtu. Běžný účet ČR by měl tedy za celý rok dosáhnout podobného výsledku jako loni (přes 50 mld. Kč). Kurz koruny vůči euru na tuto informaci nereagoval a během dne je stabilně okolo EUR/CZK 25,68.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu 4.12.2017

04.12.2017 Nejdůležitějším indikátorem z globální ekonomiky bude tento týden počet nových pracovních míst v USA za listopad. Očekáváme, že páteční statistika dále otevře prostor pro prosincové zvýšení sazeb Fedu. V Evropě nás bude zajímat německý průmysl a tovární objednávky. Obě statistiky zřejmě v říjnu přinesly dobré zprávy. Pozornost korunových investorů se zaměří především na pondělní statistiku českých mezd ve třetím čtvrtletí. Očekáváme, že průměrná reálná mzda (očištěná o inflaci) vzrostla o 4,8 % meziročně. Prognóza ČNB předpokládá 5% růst. Pokud by mzdy překvapily ještě vyšším růstem, mohla by se koruna vrátit zpět pod 25,50 CZK/EUR díky růstu sázek na zvýšení úrokových sazeb centrální banky ještě na prosincovém zasedání.
C:\\fakepath\\EURCZKH1.png

Koruna dnes stagnovala vůči euru, oslabila k dolaru

01.12.2017 Česká měna dnes stagnovala vůči euru, k dolaru oslabila. Vůči euru se koruna v 17:00 obchodovala za 25,52 Kč/EUR a stejně jako ve čtvrtek zůstala nad hranicí 25,50 Kč/EUR. K dolaru na konci pracovního týdne o osm haléřů oslabila na 21,50 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Evropská inflace zrychlí, americký senát by měl hlasovat o daňovém balíčku

30.11.2017 Ve Spojených státech by měl dnes tamní Senát hlasovat o balíčku daňových změn, přičemž šance na jeho přijetí rostou. Dolar by tak mohl dále posilovat. V eurozóně bude zveřejněna inflace, která by měla v listopadu dočasně zrychlit. V České republice je dnes kalendář ekonomických událostí prázdný. Koruna pořád setrvává pod 25,50 CZK/EUR.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Spotřebitelská důvěra v eurozóně se udrží na 17letém maximu

29.11.2017 Ze Spojených států by dnes měly přicházet dobré zprávy. Růst HDP za třetí čtvrtletí bude pravděpodobně revidován směrem nahoru, zatímco říjnové probíhající prodeje nemovitostí vykáží solidní růst. Pozadu ale nezůstane ani eurozóna. Listopadová spotřebitelská důvěra za celou eurozónu se zřejmě udrží na nejvyšší úrovni za posledních 17 let, přičemž německá inflace se zotaví z říjnového propadu.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou (27.11.2017)

27.11.2017 Česká koruna minulou středu definitivně prolomila hranici 25,50 a dnes večer se obchoduje těsně pod úrovní EUR/CZK 25,42. Oproti začátku minulého týdne tak jasně posílila skoro o desetník, i když se během pátku i dneška potýkala se zvýšenou volatilitou. Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 21,30 a ve srovnání s předchozím týdnem koruna posílila o bezmála čtyři desetníky.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 23.11.2017

23.11.2017 Ministerstvo Financí ČR dnes na aukci prodalo pokladniční poukázky (T-bills) v hodnotě 20,965 miliard korun. Tyto krátkodobé dluhopisy mají splatnost 133 dnů, budou se tedy vyplácet na začátku dubna příštího roku. Investoři poptávali poukázky v celkové hodnotě 44,255 miliard korun, takže jejich poptávka více než dvakrát přesáhla nabídku MFČR. Výnosy jsou stále v mírně negativním teritoriu na -0,3 %. Kurz koruny vůči euru reagoval posílením těsně pod 25,44 korun, což je rekordně nejnižší hladina od první poloviny roku 2013.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 22.11.2017

22.11.2017 Kurz koruny vůči euru dnes ráno prolomil hranici EUR/CZK 25,50 a v současné chvíli se obchoduje těsně pod touto hladinou. Koruna pokračuje v soustavném posilování od začátku tohoto týdne.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 14.11.2017

14.11.2017 Růst české ekonomiky v minulém čtvrtletí zřejmě výrazně zpomalil kvůli letním dovoleným v průmyslu a jejich problematickému sezónnímu očištění. Na příznivém hodnocení českého hospodářství by to ale nemělo nic změnit. Už ráno byla zveřejněna překvapivě silná data o HDP z Německa. Velmi dobrý by měl být i německý ZEW index, který zřejmě v listopadu vzroste na nejvyšší hodnotu od roku 2015.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.11.2017

09.11.2017 Růst spotřebitelských cen v říjnu dosáhl 0,5 % meziměsíčně, což je plně v souladu s předpokladem ČNB. Současná míra inflace ale mírně zaskočila trhy, jež v mediánu odhadovaly růst cen o 0,2 p.b. nižší. Koruna v odpovědi posílila přibližně o sedm haléřů na svojí nejsilnější hodnotu od konce intervencí EUR/CZK 25,51. Za meziměsíčním nárůstem stojí růst cen potravin (zejména plodové zeleniny), nealkoholických nápojů a sezónní růst cen oblečení a obuvi. Meziroční inflace narostla na úroveň 2,9 %, hlavně díky vlivu nízké srovnávací základny. Jedná se tak o nejvyšší tempo růstu cen od listopadu 2012 a podle našeho odhadu inflace dosahuje svého cyklického vrcholu. Pro celý letošní rok předpokládáme průměrný růst spotřebitelských cen 2,5 % r/r. ČNB podle svých slov do budoucna počítá se sílícím kurzem koruny, který by inflaci měl brzy začít korigovat. Nicméně podle našeho odhadu by se kurz koruny vůči euru neměl už do konce roku příliš měnit. ČNB tak bude muset brzy přistoupit k dalšímu zvyšování sazeb, které podle našich odhadů přijde už v prvním čtvrtletí příštího roku a další v čtvrtletí následujícím.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 8.11.2017

08.11.2017  Cena ropy Brent po pondělním skoku nad 64 dolarů postupně klesá a dnes ráno je na 63,37 dolarech za barel. Saudská Arábie se potýká s vnitřní politickou nejistotou a vnější eskalací rétoriky proti Íránu. Za postupným poklesem ceny ropy ale stojí náznaky, že americké zásoby klesnou více, než se původně očekávalo.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 3.11.2017

03.11.2017 Zahraniční obchod za září vykázal přebytek 20,2 mld. Kč. Oproti září minulého roku je tak saldo zahraničního obchodu důsledkem nižšího dovozu vyšší o 0,9 mld. Kč. Medián odhadů trhu naznačoval deficit zahraničního obchodu ve výši 18 mld. Kč. Vývoz vzrostl meziročně o 1,8 % a dovoz o 1,6 %. Výrazný nárůst vývozu zaznamenaly tabákové výrobky, produkty související s odpadními vodami a koks s rafinovanými produkty. Naopak propadl vývoz produktů zemědělství a ropy a zemního plynu. Oproti září minulého roku však dovážíme mnohem více základních kovů, ropy a zemního plynu. Za prvních devět měsíců tohoto roku dosáhl přebytek obchodní bilance 139,3 mld. Kč, tedy o 9,7 mld. Kč méně než za stejné období loňského roku.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: ČNB zklamala investory, koruna oslabuje; nebude to ale trvat dlouho

03.11.2017 Pátek bude patřit údajům z amerického trhu práce, kde v říjnu došlo k obnovení alespoň části ztracených pracovních míst kvůli hurikánům. Předpovědi sice počítají s velkou mírou nejistoty, i tak by ale dnešní čísla měla nasměrovat Fed k prosincovému zvýšení sazeb. V České republice bude zveřejněn zářijový zahraniční obchod, který po letní vývozní pauze vykáže solidní přebytek.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - Hrozba rozpočtového provizoria

23.10.2017 Česká koruna se dnes odpoledne pohybuje kolem úrovně EUR/CZK 25,64 a oproti začátku minulého týdne posílila z úrovně EUR/CZK 25,76. Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 21,84 a ve srovnání s předchozím týdnem koruna mírně oslabila.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 20.10.2017

20.10.2017 Vzhledem k prázdným ekonomickým kalendářům je pro nás událostí číslo jedna dnešní zahájení dvoudenních voleb do Poslanecké sněmovny. České finanční trhy jsou tradičně na volby a změny vládních garnitur necitlivé a mělo by to tak být i tentokráte. Koruna zůstává na nejsilnějších hodnotách za poslední čtyři roky.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Volná pracovní místa v USA smetl hurikán Harvey

04.10.2017 Zářijový ADP report ukáže výrazně nižší počet nově vytvořených pracovních míst. Mělo by se však jednat o výkyv ovlivněný hurikánem Harvey. V eurozóně bude kompozitní index PMI potvrzen na solidní úrovni 56,7 bodu. Pozornost finančních trhů by mohlo přitáhnout vystoupení Janet Yellen. To se zřejmě ponese v jestřábím duchu. Na centrální bankéře bude spadat pozornost i v regionu. V Polsku končí dvoudenní zasedání polské centrální banky, která ale ponechá úrokové sazby beze změny. Zápis ze svého posledního zasedání zveřejní maďarská centrální banka.
EURCZKH1.png

Forex: Koruna se drží pod 26,00 EUR/CZK

03.10.2017 Česká měna se i dnes udržela pod hranicí 26 Kč/EUR, proti pondělku byla kolem 17:00 o dva haléře silnější na 25,92 Kč/EUR. Vůči dolaru zpevnila o čtyři haléře na 22,06 Kč/USD. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - ČNB rozhodla ponechat úrokové sazby na stávající úrovni

02.10.2017 Česká koruna se dnes dopoledne pohybuje kolem úrovně EUR/CZK 26,00 a oproti začátku minulého týdne nepatrně posílila z úrovně EUR/CZK 26,05. Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 22,13 a ve srovnání s předchozím týdnem koruna oslabila o více než třicet haléřů.
EURCZKH1.png

Koruna ztrácela na euro, k dolaru zpevnila

20.09.2017 Dnes kolem 17:00 se česká měna obchodovala v kurzu 26,09 Kč/EUR a 21,75 Kč/USD. Oproti úternímu podvečeru koruna k euru o haléř oslabila, naopak k dolaru si o tři haléře polepšila. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - Přešlapování koruny před zasedáním ČNB

18.09.2017 Česká koruna se dnes dopoledne pohybuje kolem úrovně EUR/CZK 26,09 a oproti začátku minulého týdne nepatrně posílila z úrovně EUR/CZK 26,12. Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 21,80 a ve srovnání s předchozím týdnem koruna oslabila přibližně o jeden haléř.
img

Raiffeisenbank: 7 dní s korunou - dřívější zvyšování úrokových sazeb ve hře

04.09.2017 Česká koruna se dnes dopoledne pohybuje kolem úrovně EUR/CZK 26,05 a oproti začátku minulého týdne mírně posílila z úrovně EUR/CZK 26,09. Vůči dolaru se koruna obchoduje poblíž hladiny USD/CZK 21,90 a ve srovnání s předchozím týdnem se kurz po několika odchylkách v posledních sedmi dnech pohybuje na stejné úrovni.
img

Rozbřesk: Silný růst a stagnující koruna mohou ČNB dotlačit k růstu sazeb již v září

30.08.2017 Dolar dál ztrácí půdu pod nohama a včera se vůči euru propadl na nejslabší úrovně za poslední tři roky. A podobně je na tom i na frontě s českou korunou. Zatímco vůči euru si koruna užívá posledních dní letní pohody, vůči dolaru atakovala nejsilnější hodnoty od konce roku 2014.
img

Fundamentální analýza: Indikátory důvěry ukáží na slušnou kondici ekonomiky eurozóny

23.08.2017 Dnešní den bude patřit indikátorům PMI. Ty by měly zůstat na vysokých úrovních jak ve Spojených státech, tak v eurozóně. Dařit by se mělo především oblasti služeb. Poblíž historických maxim se udrží i spotřebitelská důvěra v eurozóně, ačkoli ve srovnání s červencem si mírně pohorší. Náladu by euru mohlo zkazit vystoupení prezidenta ECB Draghiho, kterého znepokojuje síla společné evropské měny. V regionu je kalendář událostí dnes prázdný.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Na rozhodnutí o snížení objemu nakupovaných aktiv ECB se počká do října

17.08.2017 Dnes zveřejněný zápis ze zasedání ECB by měl odpovídat velmi holubičímu tónu tiskové konference M. Draghiho po posledním zasedání rady guvernérů. Neměli bychom se také dozvědět mnoho o omezování programu nákupu aktiv. O něm by mělo být rozhodnuto až po zářijové prognóze. Data z polského trhu práce ukáží na dočasné mírné zpomalení tempa jejich růstu.
img

Růst mezd v USA zrychluje, česká dynamika obchodu taky

14.08.2017 Růst mezd v USA neustále zrychluje. Statistika z trhu práce ve Spojených státech amerických by tak mohla výrazně omezit také dolarové ztráty na trhu s eurem. Díky dost příznivému růstu mezd by tak mohlo dojít k omezení ztrát na trhu s eurem. Jestliže dynamika výdělků zklame, dolar by pak mohl prorazit i hladinu 1,190 USD/EUR. České maloobchodní tržby stvrzují vysokou spotřebitelskou poptávku, což je příznivá zpráva pro korunu.
img

ČNB jako první banka v EU, která zvedla v tomto cyklu sazby

11.08.2017 ČNB a nová prognóza se zvýšením úrokových sazeb po téměř deseti letech. ČNB se nyní stala první bankou v EU, která zv...
img

Fundamentální analýza: Průmysl ve Francii v červnu mírně zkorigoval své tempo růstu

10.08.2017 Dnes bude zveřejněn poslední z řady údajů o průmyslu v Evropě. Ve Francii červnová čísla měla ukázat na mírnou korekci vysokých květnových hodnot především kvůli zpomalení zpracovatelského průmyslu. Ceny průmyslových výrobců v USA v červenci rostly podobným tempem jako v červnu.
USDCZKH1.png

Česká měna stagnovala k euru i americkému dolaru

09.08.2017 Koruna dnes stagnovala vůči oběma hlavním rezervním měnám. Kurz k americkému dolaru dnes kolem 17:00 činil 22,28 Kč/USD, tedy stejně jako v úterý vpodvečer. K euru koruna sice oslabila, ale pouze o jeden haléř na 26,16 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.8.2017

09.08.2017 Dnes byl zveřejněn vývoj tuzemského indexu spotřebitelských cen za měsíc červenec. Meziroční index spotřebitelských cen v červenci zrychlil na 2,5 % oproti 2,3 % v červnu. Meziměsíčně spotřebitelská inflace vzrostla o 0,5 %. Meziměsíčně nejvíce rostly ceny v oddíle rekreace a kultura a potraviny a nealkoholické nápoje. Naopak největší pokles byl zaznamenán v oddíle odívání a obuv a dopravě. Růst spotřebitelských cen tak předčil očekávání trhu v obou případech o dvě desetiny procenta. Tento vývoj je však plně v souladu s novou prognózou ČNB. Pro rok 2017 očekáváme průměrnou míru spotřebitelské inflace ve výši 2,3 % r/r, což podle našeho názoru vytváří prostor pro další mírné zvýšení úrokových sazeb ČNB v roce 2018. Opatrná politika ECB a posilování koruny brání ČNB pokračovat v sérii růstu sazeb a nutí ji oddálit normalizaci měnových podmínek až do roku 2018. Kurz koruny vůči euru po zveřejnění posílil o pět haléřů a následně začal svůj zisk pomalu umazávat. V současnosti se koruna obchoduje na úrovni EUR/CZK 26,14.
img

Fundamentální analýza: Růst produktivity v USA zůstal v Q2 17 slabý

09.08.2017 Ve Spojených státech nás dnes čeká statistika produktivity mimo zemědělský sektor a jednotkové mzdové náklady za druhý kvartál. Obě čísla pravděpodobně ukáží na dlouhodobý problém s nízkým růstem produktivity a pomalým zvyšováním mezd. Z hlediska vývoje kurzu dolaru však budou dnešní indikátory patřit mezi ty méně podstatné. Naopak na domácí půdě nás čeká ostře sledovaná červencová inflace, která zřejmě zaostane za prognózou ČNB.
img

Týdenní zpráva z finančního trhu: Evropská i česká ekonomika se dočká dalších dobrých výsledků

07.08.2017 Tímto prázdninovým týdnem, který nepřináší ta nejsledovanější data či události, se bude linout červená linie údajů o průmyslové výrobě za červen. Německé údaje dnes silně zklamaly. Italská data by ale solidní tempa růstu vykázat měla. Tempo francouzského průmyslu bude sice korigovat ale pouze mírně. Slabou korekci zaznamená i průmysl v ČR, ačkoliv výroba aut v červnu vzrostla. Tempo české spotřebitelské inflace by nemělo polevit především díky jádrovým cenám a cenám potravin.
img

Fundamentální analýza: Evropský HDP sílí, ale v inflaci to zatím vidět není

31.07.2017 Po údajích o vývoji spotřebitelské inflace v jednotlivých ekonomikách eurozóny publikovaných minulý týden bude dnes zveřejněn i první odhad za eurozónu jako celek. Ten by podle odhadu ekonomů SG měl stagnovat na úrovni 1,3 % y/y. Volatilní složky potravin a cen energií by se v červenci mohly mírně zvýšit, protože pozitivní efekty statistické základy budou vykompenzovány nižší cenou ropy. Dokonce roku by tempo spotřebitelských cen mělo zůstat na úrovni 1,3 % y/y v důsledku nižších cen ropy a nižšího odhadu jejího dalšího vývoje.
img

Forex: Zasedání Fedu nepřinese změnu měnové politiky, může oslabit dolar

24.07.2017 Hlavní událostí ve světě bude zasedání měnového výboru amerického Fedu. Tamní centrální bankéři zřejmě ponechají měnovou politiku beze změn, ale zajímavé budou jakékoliv náznaky ohledně budoucího růstu sazeb a omezování obrovské bilance Fedu. Zatímco část trhu předpokládá, že Fed oznámí plány na snížení bilance už ve středu, my tento krok očekáváme až v září, což by v důsledku mohlo dále oslabit dolar. Výraznějším ztrátám americké měny vůči euru by naopak mohl zabránit očekávaný pokles indikátorů ekonomického sentimentu v EMU. Údaje z reálné ekonomiky (první odhady HDP za Q2 17) by však měly být velmi dobré. V České republice budou investoři v první polovině týdne vyčkávat na jakékoliv náznaky směřování měnové politiky ČNB. Ve čtvrtek totiž začne mediální karanténa členů bankovní rady před zasedáním 3. srpna.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 7.7.2017

07.07.2017 Data o českých maloobchodních tržbách, průmyslové výrobě a stavební produkci dnes potvrdí, že české ekonomice se daří. Globální finanční trhy budou ovšem více čekat na data o americkém trhu práce. Z nich by měl nejvíce zaujmout růst mezd. V Evropě dnes budou publikovány ještě údaje o průmyslové produkci ve Francii, které by měly navázat na akceleraci tempa průmyslové výroby v Německu.
img

Fundamentální analýza: Evropské indikátory důvěry poklesnou; německá inflace zpomalí

29.06.2017 Německá inflace by měla zpomalit především z titulu meziročního poklesu energetických cen. Jádrové ceny by měly stagnovat. Mírné zhoršení očekáváme také u evropských indikátorů důvěry. Britská vlády získá podle všeho důvěru v parlamentu a americké HDP za Q1 bude potvrzeno na 1,2 % q/q. Zasedání ČNB by mělo verbálně odsunout předpokládané zvýšení sazeb do čtvrtého čtvrtletí, když současná prognóza předpokládá nárůst ve Q3.
USDCZKH1-28062017.png

Forex: Koruna byla nejsilnější k dolaru od srpna 2015

28.06.2017 Česká měna dnes vůči dolaru přechodně vystoupala na nejsilnější úroveň od srpna 2015, když se dopoledne obchodovala na 23,10 Kč/USD. Nakonec proti úterku zpevnila o desetník na 23,16 Kč/USD, k euru ale koruna oslabila o zhruba pět haléřů na 26,32 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Rozbřesk: Zásoby ropy mohou zůstat i nadále vysoké, aneb proč může snaha OPECu vyjít na prázdno

13.06.2017 Mezinárodní energetická agentura (IEA) tento týden ve středu zveřejní své odhady pro růst spotřeby a produkce ropy pro rok 2018. Měsíční zpráva bude důležitá i proto, že bude první poté, co se OPEC dohodl na prodloužení dohody na omezení těžby ropy. Celkově bychom tak měli být schopni lépe posoudit, jak to vlastně IEA (jistá protiváha OPECu na straně dovozců ropy) s dopady dohody vidí.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Zpřesněná data HDP naznačí slabší spotřebu domácností v UK a ve Španělsku

25.05.2017 Trhy se budou věnovat analýze zápisu z posledního jednání FOMC a oznámení snižování bilance Fedu. Další zpřesnění rozkladu HDP ve Velké Británii a Španělsku ukáže na nižší spotřebu domácností. Polská míra nezaměstnanosti v dubnu dosáhla historicky nejnižší úrovně 7,7 %.
img

Ranní zprava z finančního trhu: Zápis ze zasedání Fedu může přinést detaily ohledně rozpouštění rezerv

24.05.2017 Dnes bude zveřejněn zápis z posledního zasedání Fedu. Ten by mohl zahrnovat i prezentaci možných tržních dopadů rozpouštění rezerv. Prodeje stávajících nemovitostí ve Spojených státech v dubnu pravděpodobně poklesly. V regionu bude zveřejněn pouze český konjunkturální průzkum.
img

Ranní zprava z finančního trhu: V Polsku zůstanou sazby beze změny

17.05.2017 Ve Spojených státech je dnes kalendář ekonomických událostí prázdný. V eurozóně bude zveřejněn pouze finální odhad dubnové inflace. V regionu končí dvoudenní zasedání polské centrální banky. Ta ponechá sazby beze změny. Žádná další data zveřejněna nebudou.
img

Fundamentální analýza: Důvěra spotřebitelů ve Francii poklesne

26.04.2017 Ve Spojených státech bude dnes kalendář ekonomických událostí prázdný. Ve Francii bude zveřejněna dubnová spotřebitelská důvěra. Ta si nepatrně pohorší. V regionu nás čeká pouze polská míra nezaměstnanosti za březen, která by měla poklesnout.
img

Fundamentální analýza: Čekání na francouzské volby bude dnes pokračovat

20.04.2017 Do sezóny francouzských voleb se nečekaně vmísily volby ve Velké Británii. Události kolem nich mají potenciál hýbat trhy, o to větší, že se budou prolínat s francouzskými parlamentními volbami. Ekonomický kalendář toho dnes kromě spotřebitelské důvěry v eurozóně mnoho nenabízí. Růst cen českých průmyslových výrobců v březnu podle našeho odhadu zpomalil.
img

Forex: Zraky všech směřují k nedělnímu prvnímu kolu prezidentských voleb ve Francii

18.04.2017 Tomuto týdnu budou jednoznačně dominovat francouzské prezidentské volby. Jejich první kolo se uskuteční již v neděli. Vzhledem k velkému množství nerozhodnutých voličů se do druhého kola mají šanci dostat dva ze čtyř nejvážnějších kandidátů. Z ekonomického kalendáře se dočkáme evropských dubnových PMI. Rostoucí trend je zřejmě u konce, i tak ale zůstává dynamika v průmyslu i ve službách vysoká. Po žalostných prvních dvou měsících roku očekáváme pro březen růst americké průmyslové výroby. Z regionu očekáváme silná polská data březnové průmyslové výroby a maloobchodních tržeb.
img

Fundamentální analýza: Zajímavých dat se dočkáme až na Velký pátek

13.04.2017 Z následujících dvou dní bude podle ekonomického kalendáře zajímavější ten velkopáteční, ačkoliv ten bude mít většina světových trhů svátek. V USA se ale neslaví volnem, takže budou publikována data o inflaci a maloobchodních tržbách. Oba ukazatele by měly poklesnout. Bilance českého běžného účtu za únor by měla vykázat zlepšení.
img

Kurzový závazek po třech a půl letech skončil

07.04.2017 Dnes bude první den, kdy se po celou jeho délku bude koruna obchodovat bez limitujícího omezení kurzovým závazkem. Vyšší volatilita na globálních trzích se dá také očekávat po zveřejnění čísel o americkém trhu práce, které jsou tradičně velmi sledované.
cnb-koruna-intervence.jpg

Analytici: EUR/CZK se může do roka dostat až pod 26,00

02.04.2017 Kurz koruny bezprostředně po ukončení intervencí může při extrémních výkyvech posílit k hranici 26 korun za euro, odhadují analytici. Vyloučit ale podle nich nejde i krátkodobé oslabení až k 29 Kč/EUR. Dlouhodoběji by ovšem měla česká měna posilovat. Na konci roku by mohla být mezi 25,50 až 26,30 Kč/EUR, odhadují analytici oslovení ČTK. Vše ovšem bude podle nich záležet na postoji investorů. Zahraniční spekulanti totiž počítají s tím, že koruna posílí a oni za korunu dostanou více eur. Otázkou ovšem podle ekonomů je, zda najdou někoho, kdo jim eura prodá.
img

Dnes ještě kurzový závazek ČNB vydrží

31.03.2017 Zpomalení německé inflace pravděpodobně bude znamenat i nižší dynamiku inflace v eurozóně. Cenová dynamika v USA také meziměsíčně zpomalí, ale díky přetrvávajícímu efektu nízké statistické základny meziroční tempo zrychlí nad cíl Fedu. Jádrová inflace bude ovšem stagnovat. Český statistický úřad definitivně potvrdí údaje ekonomické aktivity v Q4 16.
cnb 14122014.png

Shrnutí: ČNB pokračuje v intervencích

30.03.2017 Bankovní rada České národní banky dnes rozhodla, že bude pokračovat v režimu forexových intervencí s cílem udržet kurz koruny poblíž hodnoty 27 korun za euro. Guvernér ČNB Jiří Rusnok ale zároveň řekl, že banka může ukončit forexové intervence od dubna kdykoliv. V reakci na dnešní rozhodnutí oslabila koruna až k hranici 27,20 Kč/EUR.
eurczk-30032017-1.png

Koruna dnes kvůli rozhodnutí ČNB oslabila

30.03.2017 Koruna v reakci na dnešní rozhodnutí ČNB pokračovat v režimu forexových intervencí oslabila po 15:30 až na 27,20 Kč/EUR. Vyplývá to z informací serveru Patria Online. Důvodem je zřejmě prodej korun spekulanty, kteří čekali konec intervencí již dnes, řekl ČTK ekonom Komerční banky Marek Dřímal. Dosud se koruna držela v blízkosti hranice 27 korun za euro.
img

Fundamentální analýza: Maloobchodní tržby ve Spojených státech ukáží umírněný růst

15.02.2017 Inflace ve Spojených státech by dnes mohla vyskočit na 2,3 %, což by byla nejvyšší hodnota od března 2012. Růst lednových maloobchodních tržeb bude pravděpodobně pouze umírněný, přičemž průmyslová produkce bude stagnovat. V regionu je dnes kalendář prázdný.
img

Fundamentální analýza: Pozornost investorů bude směřovat k pololetním projevu Yellenové v Kongresu

13.02.2017 Klíčovou událostí týdne je z pohledu tržních účastníků zítřejší (v Senátu) a středeční (ve Sněmovně reprezentantů) pololetní projev J. Yellenové, předsedkyně rady guvernérů Fedu. Klíčové bude, zda potvrdí výhled centrálních bankéřů na letošní trojí zvýšení dolarových sazeb. Zápis z posledního jednání ECB pak zřejmě přinese požadavek na to, aby dosažení inflačního cíle bylo udržitelné. Ekonomický kalendář by měl potvrdit silnou dynamiku německého a japonského HDP na konci loňského roku, naopak slabších dat se obáváme z Itálie. Z inflační fronty očekáváme její vzestup v Číně, návratu k cíli bychom měli být svědky ve Velké Británii.
cnb 1110.jpg

Nízké úroky nejsou zatím akutním rizikem

10.02.2017 Současné nízké úrokové sazby zatím nepředstavují akutní riziko pro finanční stabilitu. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady České národní banky ze čtvrtka 2. února, který dnes ČNB zveřejnila.
img

Burza ztrácela, největší pokles postihl akcie operátora O2

30.01.2017 Pražská burza vstoupila do nového týdne poklesem. Index PX dnes odepsal 0,65 procenta na 930,82 bodu. Dolů ho táhly zejména akcie telekomunikační společnosti O2 a finanční tituly, zejména rakouské. Kurz koruny vůči euru a americkému dolaru se od pátečního večera výrazněji nezměnil.
img

Fundamentální analýza: Důvěra německých průmyslníků mírně poklesne

25.01.2017 V eurozóně nás dnes čeká lednová podnikatelská důvěra ve Francii a německý Ifo index. Oba ukazatele si zřejmě vzhledem k rostoucí politické nejistotě mírně pohorší. V regionu bude zveřejněna pouze polská prosincová míra nezaměstnanosti, která vlivem sezónních faktorů stoupne.
img

Ozvěny trhu - Kam poteče české pivo?

20.01.2017 Česká republika je neodmyslitelně spojena s pivem. Aby ne, když je prazdrojem nejrozšířenějšího druhu piva, ležáku. Pivo je také vděčným diskuzním tématem a pomůckou zároveň i pro ekonomy, a to i pro ty, kteří se zajímají o kurzy měn. U piva ekonomové řeší i to, jak předpovídat kurz měn či jejich trendový pohyb. BEER se dokonce nazývá jeden z přístupů založených na odhadu rovnovážného kurzu, který udává jeho dlouhodobou úroveň, protože bere v potaz strukturální podmínky jednotlivých ekonomik. Bude se kurz koruny vůči euru hýbat směrem, kam poteče české pivo? Půjde za odhadem rovnovážného BEERu a kam?
img

Zápis z jednání FOMC žádné zvraty nepřinese

23.11.2016 Ve Spojených státech bude dnes zveřejněn zápis z posledního zasedání americké centrální banky. Ten však přesvědčení trhů, že se v prosinci dočkají zvýšení sazeb, již nezvyklá. Data budou pravděpodobně smíšená, pozitivně by mohly překvapit prodeje nových domů. Evropský index PMI v listopadu podle našeho odhadu jednu desetinu ztratil, i tak však zůstává konzistentní s růstem HDP v Q416 o 0,4 %.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 4.11.2016

04.11.2016 Příznivá data z amerického trhu práce, kterých se podle našich očekávání dnes odpoledne dočkáme, by měla dále stvrdit prosincové zvýšení sazeb Fedu. Zároveň by mohl posílit dolar, protože zbytek trhu očekává horší údaje. Guvernér ČNB Jiří Rusnok bude odpovídat na otázky analytiků, což by mohlo přinést další informace ohledně kurzového závazku.
img

FED ponechá sazby beze změny

21.09.2016 Jedinou událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. Ta však ponechá úrokové sazby s největší pravděpodobností beze změny. Pozornost trhu se tak zaměří na případné změny v její rétorice, popřípadě na medián úrokových sazeb, který se zřejmě posune směrem dolů.
img

Forex: Data z eurozóny euro nepotěší

14.09.2016 Ve Spojených státech dnes žádná data zveřejněna nebudou. Pozornost trhů tak bude směřovat do eurozóny, kde nás čeká statistika červencové průmyslové produkce za celou eurozónu. Ta se zřejmě propadne do záporu. Francouzská a italská inflace bude pouze zpřesněním již zveřejněných odhadů a tak mnoho překvapení nepřinese. V regionu je kalendář událostí prázdný.
img

Polská inflace zůstane hluboko v záporu

31.08.2016 V České republice dnes žádná data zveřejněna nebudou. Kurz koruny se tak od hladiny technického kurzového závazku (27,02 CZK/EUR) zřejmě neodpoutá. V Polsku bude publikován předběžný odhad inflace za srpen. Ta by měla stagnovat na červencových -0,9 % y/y, zatímco ve srovnání s minulým měsícem spotřebitelské ceny o 0,3 % poklesly. Hlavním důvodem by měly být sezónně nižší ceny potravin a nižší ceny pohonných hmot. Polský zlotý se stále drží na vyšších úrovních, kam ho minulý týden poslal návrh státního rozpočtu na rok 2017. Prostor pro posílení bude v nejbližších dnech pravděpodobně limitován obavami ze snížení ratingu agenturou Moody?s, která by případnou revizi oznámila 9. září. V Maďarsku budou zveřejněny červencové ceny průmyslových výrobců, které se stejně jako v České republice nacházejí hluboko v záporném teritoriu.
img

Český PMI index se vrátí do zóny expanze

29.08.2016 Tento týden se trhy začnou postupně probouzet z prázdninové letargie a připravovat se na zářijovou várku dat. Ve čtvrtek budou v celém regionu zveřejněny srpnové PMI indexy mapující náladu ve zpracovatelském průmyslu. Zatímco nálada v maďarském průmyslu v červenci o tři body stoupla (na 53,9 bodu), český PMI index se poprvé od dubna 2013 propadl pod 50bodovou hranici a po 39 měsících expanze tak ukázal na zpomalení aktivity. Po 37 měsících růstu v červenci poklesl i objem nových zakázek. Srpnový index bude tedy určitě pozorně sledován. S největší pravděpodobností se z červencového propadu oklepe a vrátí se do zóny expanze. Náš odhad počítá s 51,9 body. Podobné faktory se promítají i do vývoje nálady v Polsku. Tam se PMI v červenci držel nad 50bodovou hranicí jen těsně (50,3 bodu).
img

Maďarská centrální banka nepřekvapila

27.07.2016 Kurz koruny vůči euru si včera užíval další prázdninový den, když během celé seance nevybočil z intervalu 27,015 – 27,030 CZK/EUR. Polský zlotý v závěru obchodního dne lehce posílil a na své konto si připsal 0,1 % (na 4,36 PLN/EUR).
img

Forex: Koruna by na zasedání ECB neměla reagovat

21.07.2016 Středa byla na středoevropských trzích klidná. Kurz koruny vůči euru setrval u hodnoty 27,02 CZK/EUR, kterou v případě potřeby brání svými intervencemi ČNB. Zlotý i forint mírně posílily, což může souviset s nejistotou ohledně Turecka. Pro některé investory, kteří se orientují na rozvíjející se trhy, může v této době poskytovat středoevropský region bezpečné útočiště.
img

Forex: Koruna propadla prázdninové letargii

20.07.2016 Kurz koruny vůči euru se včera držel v úzkém pásmu 27,025 – 27,030 CZK/EUR. Na trhu chyběly jednak nové zprávy, ale i zájem obchodníků.
img

Brexit začíná trhům kazit náladu

15.06.2016 Na středoevropských trzích se již začíná projevovat nervozita z výsledků referenda o setrvání Velké Británie v Evropské unii. Na výsledky referenda si však budeme muset počkat až do příštího pátku. Podle posledních průzkumů se zdá, že výsledek bude těsný a jazýčkem vah se stanou doposud nerozhodnutí voliči. I tak ale už včera regionální měny ztrácely. Kurz koruny vůči euru povyskočil až na 27,06 CZK/EUR, kde se naposledy nacházel na konci března.
img

Forex: Polská centrální banka ponechá sazby beze změny

08.06.2016 I během úterního obchodování se kurz koruny vůči euru držel těsně nad hranicí kurzového závazku. K dobré náladě kurzu přispěla i domácí data. Zahraniční obchod dosáhl vysokého přebytku 23,6 mld. CZK, což je vůbec nejlepší dubnový výsledek v historii. Špatně se nevedlo ani průmyslové produkci, která v dubnu přidala 4,2 % y/y. Za dobrými výsledky stál především automobilový průmysl, který je hnán nárůstem nových zakázek ze zahraničí.
img

Forex: Regionu se zlepší nálada

01.06.2016 V úterý na domácí půdě žádná data zveřejněna nebyla. Kurz koruny vůči euru se tak držel ve velmi úzkém pásmu 27,02 - 27,03 CZK/EUR a ve srovnání s předchozím obchodním dnem doznal nulové změny.
img

Maďarská centrální banka ukončila cyklus snižování sazeb

25.05.2016 Během úterního obchodování se kurz koruny vůči euru alespoň na chvíli odlepil od kurzového závazku, když oslabil na úroveň 27,045 CZK/EUR. Odpoledne však svoji kuráž ztratil a opět zamířil zpět k hladině 27,02 CZK/EUR. Ve srovnání...
img

Forex: Extrémně poklidné obchodování na kurzu koruny

18.05.2016 Kurz koruny vůči euru včera zažíval extrémně poklidné obchodování. Za celý den se téměř vůbec nevzdálil od úrovně 27,02 CZK/EUR. Nové podněty mu nepřineslo ani zveřejnění českého HDP...
img

Inflace zvýší tlak na kurzový závazek

11.05.2016 Kurz koruny vůči euru se včera držel v úzkém pásmu 27,02 – 27,03 CZK/EUR. Z poklidné nálady ho nevyvedla ani dubnová inflace, která skončila o tři desetiny výše...
img

Forex: Polský zlotý dnešním regionálním vítězem

27.04.2016 Na domácím devizovém trhu byl včera naprostý klid, kurz koruny vůči euru se držel v blízkosti úrovně kurzového závazku a výrazněji se neodpoutal od úrovně...
img

Forex: Polská data zlotému příliš nepomohou

19.04.2016 Kurz koruny vůči euru se již několikátý den v řadě drží v úzkém pásmu 27,02-27,03 CZK/EUR. Ani pondělní obchodování v tomto směru nepřineslo žádné změny. České březnové ceny průmyslových výrobců skončily o dvě desetiny níže, než trh čekal (-4,5 % y/y). Na kurz koruny to ovšem vliv nemělo.
img

Zápis z jednání maďarské centrální banky naznačí, zda bude MNB ve snižování sazeb pokračovat

13.04.2016 Kurz koruny vůči euru se včera držel ve velmi úzkém pásmu 27,02 – 27,03 CZK/EUR. Žádná domácí data zveřejněna nebyla, a tak kurz koruny ve srovnání...
img

Forex: Koruna proti dolaru nejsilnější od října 2015

12.04.2016 Kurz koruny vůči euru včera setrval v těsné blízkosti hranice kurzového závazku. Česká měna se tak obchodovala kolem úrovně 27,02 CZK/EUR, čemuž nezabránilo ani zveřejnění nižší než očekávané březnové inflace. Růst cen totiž meziročně zpomalil na 0,3 % y/y z únorových 0,5 %. Důvodem byl opětovný (meziroční) propad cen pohonných hmot, ale také překvapivě nižší jádrová inflace. Zvýšila se zároveň odchylka skutečného růstu cen od předpokladů ČNB, který v březnu činil 0,5 pb. Čeští centrální bankéři tak pravděpodobně budou ve svých nadcházejících vyjádřeních zdůrazňovat protiinflační rizika vůči prognóze a politice ČNB ve snaze opětovně dostat korunu od intervenční úrovně.
img

Makro: ČNB jednala o možnosti zavedení záporných úrokových sazeb, zápis

08.04.2016 Bankovní rada České národní banky hodnotila vliv nově dostupných informací na rizika stávající prognózy do roku 2017 a...
img

Makro: ČNB ponechala sazby beze změny

31.03.2016 Bankovní rada České národní banky dnes podle očekávání zachovala úrokové sazby na stávající úrovni, dvoutýdenní repo s...
img

Důvěra v maďarskou ekonomiku na osmiměsíčním minimu

30.03.2016 Kurz koruny vůči euru zahájil zkrácený pracovní týden v poklidném módu. Koruna krátce zamířila k hladině 27,06 CZK/EUR, v odpoledních hodinách se však vrátila zpět ke 27,07 CZK/EUR, kde včerejší seanci zahajovala.
img

Forex: Důvěra ve středoevropský region by se měla vylepšit

21.03.2016 Závěr uplynulého týdne byl na regionálních trzích klidný. Makroekonomický kalendář byl ve střední Evropě prázdný a důležitých dat jsme se nedočkali ani v hlavních světových ekonomikách. Kurz koruny vůči euru tak jen stagnoval na úrovni 27,04 CZK/EUR. Forint a zlotý v pátek pokračovaly v posilování, obě měny si připsaly shodně zhruba třetinu procenta. Daří se jim díky globálnímu zlepšení nálady na trzích i vlivem holubičího výsledku zasedání americké centrální banky z minulého týdne.
img

Dovozní ceny i ceny průmyslových výrobců dále klesly

17.03.2016 Kurz koruny vůči euru včera během dne oslabil o haléř, když z otvíracích hodnot kolem 27,035 CZK/EUR vystoupal na hodnotu 27,045. Včera byly oznámeny...
img

Makro: Výstup z kurzového závazku bude pravděpodobně první polovině roku 2017, zápis ČNB

12.02.2016 Bankovní rada České národní banky hodnotila rizika nové makroekonomické prognózy do roku 2017 jako zhruba vyrovnaná. V...
img

Makro: ČNB ponechala sazby beze změny, potvrdila kurzový závazek

04.02.2016 Bankovní rada České národní banky rozhodla na dnešním zasedání ponechat úrokové sazby na stávajících úrovních. Dvoutýd...
img

Forex: Regionální měny včera ztrácely

03.02.2016 Během úterního obchodování měly regionální měny tendenci ztrácet. Polský zlotý vůči euru ztratil 0,2 %, když oslabil na 4,4 PLN/EUR, maďarský forint si ze svého konta odepsal o 0,3 % na 311,2 HUF/EUR. Největší stálicí byl jako již tradičně kurz koruny vůči euru, který se po celý den držel v pásmu 27,02-27,03 CZK/EUR.
img

Forex: Maďarský forint i polský zlotý včera ztrácely

28.01.2016 Kurz koruny vůči euru si včera hrál na hada v tunelu. Po celý den se totiž stejně jako v předchozích dnech pohyboval v úzkém pásmu...
img

Forex: Z regionálních měn si polepšil polský zlotý

27.01.2016 Kurz koruny vůči euru si včera užíval extrémně klidného obchodování. Po celý den se pohyboval v úzkém pásmu mezi 27,02 – 27,025 CZK/EUR...
img

Forex: Polský zlotý se postupně vzpamatovává ze snížení ratingu

20.01.2016 Kurz koruny vůči euru se včera vrátil zpět k úrovni 27,02 CZK/EUR z pondělních 27,04 CZK/EUR. Vzhledem k absenci zajímavějších...
img

Poklidná situace na regionálních trzích

06.01.2016 Ani během úterního obchodování kurz koruny vůči euru žádných změn nedoznal. V průběhu celého dne se držel ve velmi úzkém pásmu...
img

Forex: Koruna na počátku roku drží silné pozice u kurzového závazku

05.01.2016 Na charakteru kurzového vývoje se toho s novým rokem moc nezměnilo. Během prvního pracovního dne roku 2016 kurz koruny...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Psychologie | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Novozélandský dolar | Akciový index | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Behaviorální | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Broker | Bundesbank | Burza | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | Depreciace | Devizový trh | Nesoulad | Dluhopis | Dolarový index | Durace | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixing | Futures | G10 | Grafy | Hedging | High | IFO index | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Kupón | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makro data | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | P/E | PRIBOR | Pasiva | Peněžní trh | Platební bilance | Pozice | Rally | Rating | Reinvestice | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Spread | Swap | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | CHF | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | EMU | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Hospodářský cyklus | IEA | Vývoj eura | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | Kurzové výkyvy | Investment Banking | Online trading | Zprávy z trhů | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Roklen | Makrodata | Conseq | Forexové intervence | Devizové intervence | Swapová výnosová křivka | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Nabídková cena | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akcie VIG | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Big Mac | Big Mac cena | Brent | Britské libry | Brokers | Cena | Cena akcií | Cena dolaru | Cena ropy brent | Čínská měna | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | ČNB kurz | Day trading | Devizové trhy | Devizový kurz | Dnešní události | Dolar | Dolar graf | Dolar koruna | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | EUR ČNB | Eura | EURIBOR | Euro dnes | Euro dolar | Evropská měna | Evropské měny | Fio | Forex kalendář | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | HDP v ČR | Hodnota eura | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | ISM | Jádrová inflace | Jeden dolar | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurs dolar | Kurs dolar koruna | Kurs dolaru | Kurs dolaru online | Kurs EUR | Kurs eur ČNB | Kurs eura | Kurs eura dnes | Kurs euro | Kurs euro dolar | Kurs euro koruna | Kurs euro koruna ČNB | Kurs forintu | Kurs koruny | Kurs měn | Kurs měna | Kurs USD | Kurs USD CZK | Kurs USD EUR | Kurz amerického dolaru | Kurz britské libry | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura a dolaru | Kurz eura k dolaru | Kurz forintu | Kurz jüanu | Kurz koruny k euru | Kurz měn | Kurz měny | Kurz měny Česká spořitelna | Kurz měny ČNB | Kurz měny kanadský dolar | Kurz měny polské zloté | Kurz měny seznam | Kurz nebo kurs | Kurz norská koruna | Kurz norské koruny | Kurz novozélandský dolar | Kurz peněžní měny | Kurz polský zlotý | Kurz psychologie | Kurz rubl | Kurz rubl dolar | Kurz rubl dolar graf | Kurz rubl euro | Kurz rubl online | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurz rublu k euru | Kurz rublu k koruně | Kurz rublu ke koruně | Kurz rumunské lei | Kurz rumunský lei | Kurz skotské libry | Kurz slovenského eura | Kurz turecká libra | Kurz turecká lira k euru | Kurz turecké liry | Kurz turecké liry k euru | Kurz USD | Kurz valut | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy akcií | Volná pracovní místa | Kurzy dolar | Kurzy dolaru | Kurzy EUR | Kurzy eura | Kurzy eura online | Kurzy euro | Kurzy exotických měn | Kurzy forex | Kurzy grafy | Kurzy investování | Kurzy Komerční banka | Kurzy měn KB | Kurzy měn VIP | Kurzy měna | Kurzy měnový | Kurzy měny | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Marek Zeman | Markets | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Norská koruna | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | Polská měna | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Rubl dolar | Růst HDP | Sazba PRIBOR | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Světové měny | Švýcarská měna | Švýcarská centrální banka | Tapering | Total Brokers | Trh | Tržní podíl | Twitter | Úrokové swapy | USD CZK | USD EUR | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Vývoj kurzu koruny k euru | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | Zavedení eura | Zkušenost | Zlotý kurz | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | EUR/PLN | ZEW | DXY | EIA | ING | Mojmír Hampl | Bezkupónový dluhopis | Bezpodílové spoluvlastnictví manželů (BSM) | Bill Pass | CEE | Dluhopisový index | Ekonomika EU | IRS | Janet Yellen | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | Provozní marže | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Bezplatné rozdělení akcií | Převis | Repo operace | Cenová hladina | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Kurz rublu forex | Western Union | Boháč | Bohatý | eBook | Komise | Mezibankovní sazby | Volby | Rozhovor | 1 milion | Best forex | Best forex trading | Best online stock trading | Best online trading | Best penny stock | Best penny stocks | Best stock | Best stock broker for day trading | Best stock for day trading | Best stock trading | Best stock trading software | Best stocks | Best trading software | Burza dnes | Burze | Penny stocks | Currency | ČP invest | Investment | Online stock | Penny stock | Asijské obchodování | Unicredit | Western Union Business Solutions | Jackson Hole | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Sentix | Baker Hughes | David Marek | TLTRO | Next Finance | Sentix index | Oslabení eura | Spekulace na oslabení | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kurz USD/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Trading software | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Fixní kurz | Cizí měny | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Dividendová sezóna | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Podnikatelská důvěra | Ekonomické indikátory | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Sázet | Americké trhy | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Cena Brentu | Prezident ECB | Kurzy středoevropských měn | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | České firmy | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Česká swapová křivka | Inflační tlaky | Forwardy | Členství v EU | Měnová autorita | Turbulence na finančních trzích | Intervence centrální banky | Daňové příjmy | Klidné obchodování | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Kč/GBP | Nervozita | Globální finanční trhy | Dnešní ekonomický kalendář | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Měnová opatření | Likérka Stock | Režim forexových intervencí | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Vývoj měnového kurzu | Benchmarky | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická minima | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Zpomalení v Číně | Odhodlání | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Britská vláda | Objem intervencí | Konec kurzového závazku | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Americký trh práce | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Měnové otázky | Oslabení jüanu | Ochota investovat | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Očekávání analytiků | Odliv kapitálu | Indikátor důvěry | Zájem obchodníků | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Index ekonomické aktivity | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Alphabet | ČTK | Guvernéři centrálních bank | Německý Ifo index | Cenové indexy | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Globtrex | Devizy | Zajištění proti kurzovému riziku | Oslabování měny | Zklamání investorů | Spekulativní investoři | FX FORECAST | Generali Investments | Zhodnocování dolaru | Akcie Kofoly | Forwardový kurz | Spotový kurz | Spotový kurz koruny | Okénko trhu | Ranní nadhoz | OpinionWay | Alokace aktiv | Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | ČSOB Finanční trhy | Rovnovážný kurz | Rovnovážný kurz koruny | Zahraniční FX | 7 dní s korunou | Obchodníci s měnami | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | Kurzové intervence | Kurzový vývoj | Ekonomické výhledy | Dobré Trejdy | Markéta Šichtařová | Vladimír Pikora | Dolarové ztráty | Podnikové dluhopisy | Měnové zajištění | Mosambický metical | Nový šéf Fedu | Tržní očekávání | Wood & Company | Odliv dividend | Ekonomické výsledky | Obchodní války | Očekávání investorů | Slabší koruna | Obchodní válka | Posilování dolaru | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Zobchodovaný objem | Přijetí eura | Podniky | Globální ekonomický kalendář | Čínské měny | Regionální měny | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | DGSE model | DSGE model ČNB | Prognóza ČNB | Slabý jüan | Forint | Ostatní investice | Domácí měna | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Obchodování s korunou | Reakce trhu | Silnější dolar | Vývoj české koruny | Tvrdý brexit | Hodnota amerického dolaru | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Jiné měny | Evropská komise | Základní úroková sazba | Vstup do eurozóny | Zpomalování světové ekonomiky | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Sazby ČNB | Slabší euro | Data z ekonomiky | Silný trh | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Ropovod | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Obchodní aktivity | Pokles sazeb | MSCI Emerging Markets | Pokles kurzu | Brexit bez dohody | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Pokles úroků | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Pokles cen | Akciový růst | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Obavy z recese | Raiffeisen Bank International | Akciové alokace | Pohonné hmoty | Růst mezd | Uvolňování měnových politik | KB | Dění na trzích | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Vyjednávání o brexitu | Měsíční předpovědi | Měsíčník finančních trhů | Předstihové indikátory | Experti ČNB | Konec hotovosti | Oslabení čínské měny | Rozpočtová politika | Deficit | Ropný gigant | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Objem | Klíčová rizika | Data z USA | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Firma | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | BAT | Index MSCI Emerging Markets | Radomír Jáč | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Tomáš Vlk | Bilance | Ekonomický vývoj | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Negativní nálada | Česká měna dnes | Lagardeová | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | Americká data | Ekonomická důvěra | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Zveřejněná data | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Růst eurozóny | Dnešní data | Impuls | Ceny potravin | Stavební produkce | Data z průmyslu | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Posílení domácí měny | Soukromý sektor | Nálada | Koruna zpevnila | Nord Stream | Míra | Úroky | Konec roku | Klíčové projekty | Růst investiční aktivity | Investiční aktivity | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Fed index | Rozpočtové politiky | Nike | Bydlení | Koruna posílila | Americký index | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Evropská inflace | Výroba aut | Miliardy eur | Čeští exportéři | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Ifo | Zemědělství | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Tuzemská inflace | Tržby obchodníků | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Prosincová inflace | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Silnější kurz | ČNB Vojtěch Benda | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Ceny energií | Prognózy ČNB | Stabilita sazeb | Koronavirus | Trhy | Evropské ekonomiky | Jüan | Pokles | Situace | České měny | Meziroční růst | Vít Hradil | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Starbucks | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Výdaje | Pesimismus | Next Finance Vladimír Pikora | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Americký ISM | Prodeje aut | Posilování domácí měny | Sazby beze změny | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Lednová inflace | Americká inflace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Krize v eurozóně | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Vládní opatření | Výkyvy | Výsledky HDP | Výraznější impuls | Rozhodnutí centrální banky | Deficit státního rozpočtu | Bankovky | Další vývoj | Restriktivní opatření | Domácí data | Guvernér Rusnok | Stimul | Odhad inflace | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Makroekonomické predikce | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Rozhodnutí bankovní rady | Dnešní posílení | Pokles cen komodit | Zásobníky | Další pokles | Index ISM | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Prodejní tlak | Spoření | Prostor pro pokles | Peněžní zásoby | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | ČBA | Výroba automobilů | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Ekonomiky | Slovensko | Solidní růst | Dnešní ADP report | Jan Procházka | Deficit veřejných financí | Práce | Jednání ČNB | Údaje | DPH | Oživení v Číně | Veřejný sektor | Ministři | Ekonomické oživení | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Statistiky | Bankovní prázdniny | Hrubý domácí produkt Číny | Důvěra v eurozóně | Debata | Surové ropy | Evropská data | Posílení | Evropské méně | Data z trhu práce | Maloobchod | Dnešní ADP | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Zveřejněné údaje | Evropská průmyslová produkce | RBI | Účet platební bilance | JD.com | Plynovod Nord Stream | Sektor služeb | Zboží z Číny | Lokální finanční trhy | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Ekonomická důvěra v eurozóně | PEPP | Nová prognóza | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Květnová inflace | Prodeje automobilů | Covid | Dodávání likvidity | Výrobci aut | Chorvatsko | Ocenění | Šance | Ceny | Konjukturální průzkum | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Důvěra | Turistický ruch | Tuzemský maloobchod | Dolarové úrokové sazby | Slabší kurz | Průměrný kurz koruny | Průmyslové zakázky | Embargo | Dění na finančním trhu | Pandemický program | UMA | Zveřejnění výsledků | Spotřebitelská poptávka | Nio | Člen bankovní rady České národní banky | Pokles zásob | Německá inflace | JD | Evropské centrální banky | MJ | Tržní reakce | Dnešní seance | Rozvolnění | Nastavení sazeb | PMI indexy | Posílení české měny | Vývoj hodnoty | Data z reálné ekonomiky | Rostoucí ceny | Objednávky | Pandemie COVID | Tuzemská měna | Oslabení | MNB | Spotřeba domácností | Cíle | Výprodejní tlak | Zdražování cen | Prodej | Cenové stability | Český vývoz | Americký trh | Odvětví | Načasování | Boom | Otevřené pozice | University of Michigan | Významná rizika | Vnější prostředí | Chování | Růst výrobních cen | Analytik České bankovní asociace | Trh práce v USA | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Medián | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | Dna | Hospodářský růst v eurozóně | Pracovní den | Posilování amerického dolaru | Dosažení dohody | Napjatá situace | Energetické krize | Vysoké ceny | Vývoje kurzu | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Česká národní banka (ČNB) | Obchodní ředitel | Družba | TIM | Omikron | | Vojtěch Boháč | Zlotý | Participace | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Základní sazba | Hráči na trhu | Šíření varianty omikron | Zvyšování sazeb Fedu | Instituce | Ebury | Tomáš Kudla | Revolvingový úvěr | Kontokorent | Toky firemních peněz | Úroky na revolvingu | Intervence České národní banky | Pokles inflace | Řetězce | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Verbální intervence | Dodávky LNG | Kroky ČNB | Zastavení dodávek | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Jan Frait | Bilance ČNB | Přijetí | Pochybení | Snížení inflace | Energetické krize v eurozóně | Zvýšení úroků | Ebury G10 FX Forecast | G10 FX Forecast | FX Forecast | Členství v ERM | Velké centrální banky | Protesty v Číně | Bankovní rady ČNB | Silná koruna | Znovuotevření čínské ekonomiky | Inflační tlaky v české ekonomice | ČNB Aleš Michl | Klesající inflace | Rychlost | Litva | Vice | Silná data | Ekonomické podmínky | ProCent | Závěr roku | Ekonomické podmínky pro euro | Podmínky pro euro
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Kurz koruny
Kurz koruny a eura
Kurz koruny a zlotého
Kurz koruny ČNB
Kurz koruny k dolaru
Kurz koruny k euru
Kurz koruny k franku
Kurz koruny k libře
Kurz koruny libry
Kurz koruny na libru

Následující klíčová slova

Kurz kryptoměny
Kurz kuna
Kurz kuna euro
Kurz kuna vůči koruně
Kurz kuny
Kurz kuny ke koruně
Kurz kybernetické měny
Kurz lei
Kurz leva
Kurz leva ke koruně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
OctaFX
ActivTrades
Fintokei
reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít