Čtvrtek 25. duben 2024 21:28
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost

Broker Trust

img

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty

22.04.2024 Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli jen ve fondech kolektivního investování vloženo přes 938 miliard korun, což bylo meziročně o nevídaných 25 procent více. Jak při investování efektivně snižovat riziko ztráty? Podívejte se na šest praktických tipů.
img

Investice & daně. Kdy máte klid a kdy musíte vyplňovat přiznání?

11.04.2024 Obliba investování u nás roste. Jen v podílových fondech Češi zhodnocují už přes 938 miliard korun, další stovky miliard mají investoři v akciích, burzovně obchodovaných fondech a dalších aktivech. Se vzrušujícím investičním světem je ale spojena i méně zábavná povinnost, a to jsou daně. Podívejte se, co si jako běžný investor ohlídat. A není třeba panikařit, dost možná se vás povinnost podávat daňové přiznání nebo nutnost do něho zahrnovat své investice týkat nebude.
img

Co znamená snížení sazeb pro hypotéky

20.03.2024 ČNB dnes opět snížila úrokové sazby o 0,5 procentního bodu, nyní je dvoutýdenní repo sazba na 5,75 %.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Experti: Pokles sazeb ČNB sníží úročení vkladů a zlevní hypotéky

08.02.2024 Dnešní rozhodnutí centrální banky o poklesu sazeb povede k postupnému snižování úročení spořicích účtů a termínovaných vkladů u bank i ke zlevňování hypoték s kratší fixací. Vyplývá to z vyjádření bank a expertů pro ČTK. Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém dnešním zasedání snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta.
img

Kdo si v prvním čtvrtletí vyjedná nemovitost za dobrou cenu, bude vítězem

07.02.2024 Domácnosti se postupně dostávají z náročného období vysoké inflace. Řada lidí v uplynulých letech odložila nákup nemovitosti a tato poptávka se začíná na trh vracet. Úrokové sazby míří do hladiny, kterou lze považovat za dlouhodobý normál, na nějž jsme jen „zapomněli“ díky extrémně nízkým úrokům po roce 2011. Zájemci o koupi nemovitosti za dobrou cenu by tak neměli váhat.
img

Velký přehled finančních novinek pro rok 2024. Dominuje zajištění na penzi

31.01.2024 Zákonodárci se v závěru loňského roku činili a od 1. ledna platí, nebo v průběhu roku platit začne řada změn. Týká se to hlavně spoření na penzi a vzniku dlouhodobého investičního produktu (DIP), ale i hypoték, povinného ručení nebo stavebního spoření. Podívejme se přehledně na jednotlivé změny společně s expertem na legislativu a compliance Janem Pivodou z Broker Trustu.
img

Válkám navzdory. Sedm důvodů, proč by mohl i letos vydržet investiční optimismus

12.01.2024 Rok 2023 byl pro akciové trhy velmi pozitivní. Hlavní indexy výrazně posílily, některé z nich dosáhly dokonce historických maxim. Bude rok 2024 podobný, nebo nás čekají zlé časy? Mnoho ekonomů varovalo již v průběhu loňského roku, že po předchozím výrazném zvyšování úrokových sazeb bude následovat recese. Tady je ale 7 důvodů, proč jsem osobně ohledně právě započatého roku (ne bezbřehým) optimistou.
img

Hypotéky 2024. Po většinu roku uvidíme sazby začínající čtyřkou

27.12.2023 V roce 2023 se objem poskytnutých hypoték odrazil ode dna a stoupá. V roce 2024 odhadujeme nárůst přibližně o 20 procent na cca 165 miliard korun. Z pohledu klientů a dostupnosti hypoték bude hrát zásadní roli vývoj úrokových sazeb úvěrů, ty by se měly po většinu roku pohybovat nad 4 procenty.
img

Stále máte čas ušetřit za letošek na daních nebo využít státní podporu stavebního spoření

19.12.2023 Nedovolte předvánočnímu shonu, aby vás připravil o výhody, které nabízí například stavební spoření nebo spoření na penzi. Zkontrolujte, že za letošní rok využijete tyto produkty na maximum. Přilepšit si nebo ušetřit na daních tak můžete o částky v řádu tisíců korun. Zbystřit by pak měli také ti, kdo si chtějí založit doplňkové penzijní spoření za stávajících podmínek – od příštího roku s největší pravděpodobností začnou platit změny, které „penzijko“ o něco zpřísní.
img

Spoření na penzi přehledně. Co nás s největší pravděpodobností čeká v roce 2024

08.12.2023 Poslanci schválili změny, které se dotýkají spoření na penzi a mají zavést hned několik zásadních novinek. Spořit si na důchod by mělo být atraktivnější, státem více podporované, ale zároveň za přísnějších podmínek. I když může ještě dojít k úpravám zejména po jednání v Senátu, podívejme se, co nás s největší pravděpodobností v penzijních produktech v příštím roce čeká.
img

Prolomení psychologické pětiprocentní hranice u hypoték se blíží. Co se pak bude dít?

19.10.2023 Ceny nemovitostí v Česku klesají momentálně jen kosmeticky. Zatímco v nabídkových cenách, tedy v částkách, za které prodávající své nemovitosti nabízejí, se pokles prakticky zastavil, v reálných cenách, za které se nemovitost prodá, se dají stále vyjednávat slušné slevy. Silná pozice kupujících ale nevydrží navěky – v příštím roce se síly kupců a prodejců začnou vyrovnávat. Co je příčinou?
img

Experti a „bezpečná“ strategie, tak co by se mohlo pokazit? Čtvrtstoletí od jednoho z největších investičních krachů

22.09.2023 Fond Long Term Capital Management (LTCM) se stal před 25 roky synonymem pro jeden z největších finančních kolapsů v historii. Tento hedgeový fond vznikl na konci osmdesátých let minulého století a rychle získal pozornost díky svým obchodním strategiím a počátečnímu mimořádnému úspěchu. Nicméně se později stal symbolem extrémního rizika a krachu. Co si z tohoto příběhu odnést dnes?
img

Mýty vs fakta. Září jako nepříznivý měsíc pro akcie?

15.09.2023 Americké akciové trhy zažívají od začátku letošního roku růst. Významně posílil technologický index Nasdaq, nicméně i hlavní index S&P 500 vzrostl od ledna o více jak 16 %. V srpnu ale investoři vybírali zisky, burzy zaznamenaly pokles a mnohá média přispěchala s články o možné recesi plynoucí zejména ze zvyšování základní úrokové sazby. A do toho mezi investory přetrvává mýtus, že září je měsíc, který akciím dlouhodobě nepřeje, a tak s nákupy posečkávají na později. Je ale skutečně září černý měsíc pro akciové tituly? Máme tu něco pro milovníky grafů a statistik.
img

Desetinka k desetince. Jak kouzlit s úrokovou sazbou hypotéky?

01.09.2023 Poohlížíte se po hypotéce? Čeká vás pořízení nemovitosti nebo nová fixace? Pak určitě řešíte i výši úroků. I když šly úrokové sazby v posledních letech nahoru, neznamená to, že se nemůžete dostat na lepší čísla, než která vidíte v aktuálních nabídkách bank. V případě několikamilionových hypoték přinese v průběhu let slušnou úsporu každá desetina procenta, kterou se podaří srazit. Díky čemu můžete získat nižší úrok?
img

Šťastná sedmička: 7 praktických tipů pro začínající investory

24.08.2023 „Máte volné peníze? Tak investujte!“ Zdánlivě snadná rada, která ale řadu lidí spíše vyleká. Zbytečně. I když zatím nemáte žádné zkušenosti, vyplatí se sebrat odvahu, nechat si poradit a vyslat klidně jen prvních několik stokorun „na zkušenou“ do světa investic. Uděláte důležitý první krok na cestě ke zhodnocování svých peněz. Jiný způsob, jak dlouhodobě porážet inflaci, není. Čím se nenechat na začátku této cesty rozhodit a jak postupovat?
img

Večírek vystřídala kocovina. Jaký koktejl namíchá FED nyní?

09.06.2023 Máme za sebou tři roky mimořádného dění na investičních trzích, které je do značné míry ovlivněno kroky centrálních bank v čele s americkým Fedem. Nejprve banky bojovaly tisknutím peněz proti ekonomickým dopadům pandemie, následně hasily (a hasí) zvyšováním úrokových sazeb inflační požár. Řada investorů a analytiků očekává, že už tento měsíc si ale dají američtí centrální bankéři ve zvyšování sazeb pauzu. Přichází opravdu čas, kdy se začnou „šrouby“ v ekonomice uvolňovat?
img

Síla podílových fondů trvá už třetí století. Otevírají dveře do světa investic

03.05.2023 První vznikl v roce 1774 pod názvem V jednotě je síla v dnešním Nizozemsku. Jeho účelem bylo umožnit investovat i „občanům se skromnějšími finančními prostředky“. Řeč je o investičních, chcete-li podílových fondech. V čem je hlavní síla těchto fondů v současnosti, když si dnes může tu kterou akcii nebo její část koupit každý sám na pár dotyků displeje mobilního telefonu?
img

Sfoukli jste 30 svíček: devět finančních rad, které se vyplatí následovat

13.04.2023 Kolik musím uspořit na vlastní bydlení? Jak se zajistit na penzi? Do čeho mám investovat? Otázkám, které vás ve dvaceti netrápily, se po třicítce najednou těžko vyhýbá. Ať už máte rodinu, žijete sami, nebo třeba dlouhodobě cestujete, právě teď je ideální čas podívat se podrobněji na své finance. To abyste se s příštími kulatinami nedivili, že je vaše situace neveselá a času na nápravu málo.
img

Příliš hořká švýcarská čokoláda? Co si odnést z problémů nejen okolo banky Credit Suisse

23.03.2023 Patnáct let od krize v roce 2008 opět plní novinové titulky zprávy o krachujících bankách. V rychlém sledu zkolabovaly tři americké banky a také švýcarská vláda musela hasit problémy Credit Suisse, před lety (a mnoha skandály) výstavní skříně švýcarského bankovnictví. Bankovní dům za zlomek původní ceny nakonec pohltí jeho největší domácí konkurent. Co by si z toho měl odnést majitel běžného účtu v tuzemské bance nebo drobný investor? Zejména to, že strach je špatný rádce a zpravidla na něm vydělává někdo jiný než ten, kdo mu podlehne.
img

Inflace má před sebou ještě divokou jízdu

15.03.2023 Při pohledu na inflaci, respektive index spotřebitelských cen v USA vidíme od poloviny loňského roku klesající tendenci. Neočekávejme ale, že pokles zpět k inflačnímu cíli centrálních bankéřů bude plynulý a přímý. Platí totiž, že když je inflace vysoká, její další vývoj bude pravděpodobně volatilní.
img

Rok 2022 jako investiční anomálie za 150 let. Co si z toho odnést?

02.02.2023 Co mají společného roky 1941, 1969 a 2022? Za více jak 150 let pouze v těchto třech letech došlo k tomu, že v rámci světově největšího amerického trhu byly záporné výnosy jak akciových, tak dluhopisových portfolií. Rok 2022 pak tomuto žebříčku propadů jednoznačně kraluje. Jak se poučit nejen do roku letošního?
img

Rok 2022 aneb Ztracené iluze o investičních trzích

27.01.2023 Aniž bych chtěl nějak fušovat do řemesla panu spisovateli Balzacovi, titul jeho knihy Ztracené iluze mi připadá pro dění na akciových a dluhopisových trzích v uplynulém roce velice příhodným. Na počátku roku byly totiž trhy v zajetí hned několika různých iluzí. Co si z toho odnést do roku letošního?
img

Vysoké sazby pouštějí investicím žilou. Někde to bylo potřeba jako sůl

21.12.2022 Rok 2022 se do investičních dějin zapíše jako rok vysoké inflace a také výrazného zvyšování úrokových sazeb. Centrální banky šláply razantně na brzdu, aby inflaci zkrotily. A odezva investičních aktiv napříč trhy byla bouřlivá. Propady jsme pozorovali od konzervativních státních dluhopisů, přes akcie, až po krypto svět, který se otřásá v základech. Investiční trhy kvůli zvyšování sazeb sice krvácí, ale po horečce z předchozích let trochu vychladnout potřebovaly.
img

Trhy potvrzují, že síla diverzifikace není pověra investičních staříků

10.11.2022 Nestane-li se do Vánoc něco hodně nečekaného, zařadí se rok 2022 v oblasti investic mezi nejhorší v novodobé historii. Současný vývoj je v ostrém kontrastu s předchozími dvěma covidovými lety, kdy po krátkém, ale prudkém propadu na burze rostlo prakticky cokoliv, zejména technologie. Mnozí investoři, kteří na trh vstupovali při tomto boomu, nyní zažívají bolavé vystřízlivění. A to je vhodná chvíle pro připomenutí jednoho ze základních pravidel, které na burzách platí.
img

Firmám klesají zisky. Zbavit se akcií, nebo navýšit pozice?

22.09.2022 Akciový investor se stává v podstatě spoluvlastníkem firem, jejichž akcie drží. A každého majitele by mělo zajímat, jak se jeho společnosti daří. Ukazuje to i poměr mezi růstem tržeb, zisků a ziskových marží. Co data říkají o fungování amerických firem v době vysoké inflace a růstu úrokových sazeb? Zbavit se akcií, nebo navyšovat pozice?
img

Investoři za sebou mají rudý půlrok. Nastal čas nakupovat?

26.07.2022 Nejhorší za poslední půlstoletí. Takové bylo z hlediska výkonosti akciových trhů letošní první pololetí. Na vině je především druhý letošní kvartál, který udělal na burzách skutečně vítr. Za celé toto čtvrtletí jsme neviděli, že by se akcie vydaly alespoň na několik dnů, či snad týdnů výrazněji směrem vzhůru. Kam by se mohly akcie vydat nyní? Historie dává šanci na odraz vzhůru.
img

Čekání na recesi. Dva důvody, proč by nakonec nastat nemusela

27.06.2022 Letošní rok zažívají akciové trhy výrazné propady. Hlavním důvodem je vysoká míra inflace a reakce centrálních bank, které zvyšují úrokové sazby. Taková situace zde nebyla přes 30 let, alespoň co se vyspělých ekonomik týká. Otázkou v současné době je, zda se ekonomiky právě kvůli zvyšování úrokových sazeb dostanou do recese. V případě největší světové ekonomiky USA, která je lakmusovým papírkem pro investory, by ale výraznější propad hospodářství nastat neměl. Jaké jsou pro to důvody?
img

Akcie ovládl medvěd. Jak dlouho mohou poklesy trvat?

15.06.2022 Akciový index S&P 500, ke kterému se upínají oči podstatné části investorů, protože sdružuje pět set největších amerických akciových společností, vstoupil do medvědího trhu. Ten nastane, když má trh klesající tendenci a propadne se ze svých vrcholů o 20 a více procent, což se při pondělním obchodování v zámoří stalo. Jak dlouho trh ve znamení „investičního medvěda“ zůstane?
img

Strach z globální recese? Data teď nedávají důvod k panice

20.05.2022 Americká centrální banka poprvé po dvaceti letech zvýšila základní úrokovou sazbu o 50 procentních bodů. Pokud v posledních dvou dekádách sazby zvyšovala, bylo to maximálně o polovinu. Trhy to očekávaly, nicméně akciové indexy výrazně propadly a výnosy 10letých státních amerických dluhopisů vzrostly na hodnoty přes 3 procenta. Investoři se obávají recese, kterou by mohlo agresivní utahování měnové politiky vyvolat. Data ale důvody k panice nedávají.
img

Studená válka 2.0? Co konflikt na Ukrajině znamená pro investory

28.02.2022 Jsem už kompletně šedivý a na trzích jsem zažil leccos. Ale válku s účastí jedné z mocností pár set kilometrů od hranic druhé velmoci, tak taková zkušenost mi dosud chyběla. I proto jsem si vědom toho, že třeba i blízká budoucnost může řadu věcí změnit a to, co si nyní myslím, se ukáže jako velice naivní názor. Co ale může znamenat nynější konflikt na Ukrajině pro investory?
img

Bezstarostná jízda končí. Vyšší sazby budou pro investory budíčkem do reality

22.02.2022 Od podzimu minulého roku akciové trhy výrazně kolísají. Divokou jízdu předvádějí především růstové akcie technologických firem. Jde o společnosti, které zpravidla nevyplácejí akcionářům podíl na zisku v podobě dividendy, protože často žádný čistý zisk nemají, ale místo toho lákají investory rychlým a výrazným růstem ceny akcií. Zvyšování úrokových sazeb a zdražování peněz je ale podstatnou překážkou v doposud často bezstarostné jízdě a mnozí investoři najetí na tento „retardér“ nepříjemně pocítí.
img

Když se vám přes noc propadne investice o čtvrtinu. Hlavně zachovejte klid

09.02.2022 Propad akcií společnosti Meta (dříve Facebook) o více jak čtvrtinu hodnoty znovu potvrdil, že akciové trhy umí být hodně divoké. Od přelomu roku se obzvlášť technologickým titulům nedaří a investoři, kteří se do tohoto světa vydali teprve nedávno, respektive po propuknutí koronavirové pandemie, zažívají tuto jízdu dost možná poprvé v životě. Výkyvy k investování patří, ale z pohledu na dvojciferná rudá čísla se znaménkem mínus může mít nejeden člověk špatné spaní. Jak se v takových chvílích chovat? Nejdůležitější je nezmatkovat.
img

Investory čeká náročný rok, kdy jsou investice nutností

24.01.2022 Vysoká inflace, kterou ČNB na úvod roku předpokládá k 10 procentům, letos přinutí řadu lidí investovat. Jinou možnost, jak ochránit své úspory před ztrátou hodnoty, nemají. Mnozí do investičních vod vplují poprvé, co dělat, aby nepocítili mořskou nemoc?
img

Pracuje jen 6 z 10 Američanů. Fed zatím zdražovat peníze nebude

01.12.2021 Americká centrální banka po posledním zasedání oznámila, že začne zpomalovat tempo stimulace ekonomiky pomocí kvantitativního uvolňování, tedy tiskem nových peněz. Zároveň ale šéf Fedu naznačil, že zvyšování úrokových sazeb je zatím v nedohlednu. Důvod? Vyšší inflace je údajně jen dočasná a trh práce není ještě dostatečně silný. Přitom aktuální míra nezaměstnanosti je pod 5 procenty, a tedy na úrovni dlouhodobého průměru. Z čeho pramení obavy šéfa Fedu?
img

Z nuly na sto. Měl by mimořádný růst ceny ropy znepokojovat investory?

29.10.2021 Krize spojená s pandemií covid-19 způsobila, že se loni v dubnu cena ropy krátce propadla k nulovým, dokonce i záporným hodnotám. Panika, lockdowny a absolutně plné zásobníky způsobily, že v jednu chvíli byla ropa drahá i zadarmo. Následovalo rychlé zotavení a za posledních dvanáct měsíců se cena černého zlata zdvojnásobila. Mimochodem, to se stalo v posledních 80 letech jen pětkrát. Měl by investory současný růst ropy znepokojovat?
img

Psychologie investování: Nástrahy, které číhají v našich hlavách

13.08.2021 Živit se obchodováním s cennými papíry považuji za jednu z nejnáročnějších činností, jak vydělávat peníze. A potvrzují to i data – v případě některých instrumentů prodělá i více jak 75 procent obchodníků. Přesto se na tuto nejistou půdu na vlastní pěst pouští velké množství lidí bez zkušeností, třeba jen po shlédnutí pár videí se „zaručenými radami“ na YouTube. Obchodování přitom nabízí velký prostor pro chybování a ztrátu peněz, mimo jiné kvůli podcenění psychologických aspektů. Které chyby jsou ty nejčastější?
img

Inflace cení zuby. Jak si stojí vysoce kvalitní akcie oproti akciovým indexům?

09.07.2021 Nacházíme se v období rostoucí inflace. Ta přišla v důsledku uvolňování zvýšených objemů peněz do ekonomiky ze strany centrálních bank při koronavirové pandemii. Otázka, kterou si nyní pokládá nejeden investor, zní: „Jak správně složit akciové portfolio v takovém inflačním prostředí?“
img

Kryptoměny jsou teď spíše prostředkem pro spekulace než pro investice

11.06.2021 Kryptoměny dělají velké pohyby nahoru i dolů a dostávají se do hledáčku médií i lidí, kteří by takto rádi zhodnotili své peníze. Spojovat nákupy kryptoměn s investicemi je ale z mého pohledu spíše omyl, vymykají se totiž většině pravidel, podle kterých se můžeme při investování například do komodit rozhodovat.
img

Spekulativní večírek, ze kterého bude některé hodně bolet hlava

04.06.2021 Letošní rok jsou na burzách k vidění velké příběhy, ale zdráhám se napsat, že jde o příběhy investiční, byť i takové bychom našli. V hledáčku médií se nyní často ocitají divoké pohyby kryptoměn nebo některých populárních akcií, na kterých by se lidé rádi svezli a také vydělali. Nic proti zhodnocování peněz, ale v těchto případech jde o čisté spekulace, na kterých sice někteří zbohatnou, ale jiné přijdou opravdu hodně draho.
img

Čistá energie vydělala investorům víc jak sto procent. Má smysl do ní vložit peníze i nyní?

07.05.2021 Kdo v loňském roce investoval své peníze do akcií firem z odvětví čisté energetiky, může si gratulovat. Za posledních 12 měsíců si akcie zařazené do indexu SP Global Clean Energy připsaly v průměru zisky téměř 130 procent. Zdaleka tak překonaly širší akciový index největších amerických firem S&P 500, který vzrostl „jen“ o 50 procent. Vyplatí se i nadále vložit do „čisté energie“ investiční prostředky?
img

Proč by vyšší firemní daně v USA neměly investory příliš trápit

09.04.2021 V loňském supervolebním roce vyhráli v USA demokraté na plné čáře. Mají svého prezidenta v Bílém domě a ovládli rovněž Kongres. Demokraté jsou známí zastánci větších státních zásahů do ekonomiky, a proto také prezident Joe Biden nyní představil ambiciózní investiční plán ve výši dvou bilionů dolarů na zlepšení veřejné infrastruktury. Někdo to ale musí zaplatit. Peníze na investice chce současná administrativa získat i zvýšením firemních daní. Měli by se investoři obávat nižších zisků?
img

V hlavní roli inflace. Trhy přešlapují na prahu změny

11.03.2021 Posledním deseti letům kralovaly růstové akcie technologických firem. Nyní se ale o slovo hlásí hodnotové akcie, které byly v uplynulé dekádě upozaděny. Sledujeme krátkodobý výkyv, nebo jsme na prahu rozsáhlejší změny? O tom, kterým odvětvím se bude v příštích letech dařit, bude z velké míry rozhodovat vývoj inflace.
img

Obavy investorů z koronaviru klesají. Akciím ale roste konkurence jinde

18.02.2021 Hlavní světové trhy po většinu února utěšeně rostly, byť poslední dny začínají lehce přešlapovat na místě. Optimismu nahrává klesající počet hospitalizací a nových případů onemocnění covid-19 v USA rychle postupující očkování. Roste šance na dřívější návrat k běžnému životu a zdá se, že koronavirus přestává být trhy vnímán jako překážka. Akciím ale roste konkurence v podobě vyšší výnosnosti dluhopisů.
img

Investiční thriller. Co si odnést z raketového růstu i pádu akcií

03.02.2021 Všechny hlavní akciové burzy v první polovině ledna posilovaly a dělaly investorům radost. Idyla ale netrvala dlouho. V druhé polovině měsíce už situace tak růžová nebyla. Investoři znervózněli, ceny akcií začaly intenzivněji kolísat a vše podtrhla bláznivá akce ohledně několika akciových titulů, jejichž kurzy vylétly do závratných výšek a pak zamířily opačným směrem. Co si má z tohoto příběhu, který se zapíše do investiční historie, odnést běžný investor?
img

Hypotéky 2021. Sazby letos porostou, banky jsou ostražité, poslanci řeší změny

22.01.2021 Brzy to bude rok, co se součástí našich životů stala pandemie onemocnění covid-19. Při odhadování jejích ekonomických dopadů mnozí ekonomové předpovídali i pokles cen nemovitostí. Ten ale nenastal, ceny stejně jako v předchozích letech rostly, loni o necelých deset procent. V kombinaci se stále velmi nízkými úrokovými sazbami hypoték lze předpokládat, že se řada zájemců o nové bydlení rozhodne na začátku letošního roku nákup nemovitosti dále neodkládat. Co je čeká?
img

I přes loňské propady zvítězili investoři do akcií. Co jim letos dělá vrásky?

13.01.2021 Při pohledu na loňská čísla by se chtělo říct, že „ročník 2020“ byl další z řady běžných, pro investory příjemných roků, na které jsme byli v posledním desetiletí zvyklí. Akciové trhy poměrně silně vyrostly, dařilo se také dluhopisům a mnohým komoditám, kdy si například zlato sáhlo na svá historická maxima z roku 2011. Všichni ale víme, že „běžný rok“ za sebou rozhodně nemáme. Co můžeme čekat od letoška?
img

Rekordy v investicích. Trhy hledí na rok 2021 s optimismem

22.12.2020 Blíží se konec roku, a to je vždy čas k bilancování. Letošní rok byl (nejen) z pohledu investic unikátní a v mnoha ohledech rekordní. A každý asi tuší proč. Všichni lidé na celém světě zakusili nebo alespoň zaznamenali pandemii, kterou lidstvo nepamatuje od konce první světové války. Pandemie hrála letos první housle i ve světě investic. Podívejme se, jakou „písničku“ si investoři vyslechli.
eurjpy-27072016-4.png

Forex: Japonský jen dnes výrazně oslabil

27.07.2016 Japonský jen dnes výrazně oslabil kvůli zprávě o překvapivě rozsáhlých opatřeních japonské vlády na podporu ekonomiky. Vládní plán zvyšuje tlak na japonskou centrální banku, aby na svém pátečním zasedání přispěla ke stimulaci hospodářského růstu dalším uvolněním měnové politiky.
eurusd-20072016-7.png

Forex: Dolar je na čtyřměsíčním maximu

20.07.2016 Americký dolar se dnes na forexových trzích vyšplhal na čtyřměsíční maximum vůči koši hlavních světových měn. V posledních týdnech dolar těží zejména z příznivých údajů o americké ekonomice. Ty podporují očekávání, že americká centrální banka (Fed) by mohla ještě v letošním roce přikročit k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.
Související klíčová slova: FOREX | Psychologie | Bitcoin | Čína | Finance | Peníze | Disciplína | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | HDP | Monetární politika | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Robert Kiyosaki | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Bonita | Broker | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Fond fondů | Index spotřebitelských cen | Investice | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Kurz | LIBOR | Long | MT4 | Marže | Mezinárodní obchod | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Fondy kvalifikovaných investorů | Poplatek | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Repo sazba | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Statut | Termínovaný vklad | Tištění peněz | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | Obchodování | Goldman Sachs | Index MSCI | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Komerční banka | Bank of America | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Arbitráže | Bohatství | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeový fond | USDX | Facebook | Burzy | Japonská centrální banka | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akciové burzy | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | CashFlow | Cena | Cena akcií | Černá labuť | Daňové přiznání | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Evropské měny | Finanční plán | Finanční plánování | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Graf | Hodnota akcií | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční plán | Investiční portfolio | Jak vydělat | Jak vydělávat peníze | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Kurzy | Kurzy akcií | Management | Manuál | Market | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodníci s cennými papíry | Penzijní společnosti | Portfolia | Pravidelné investování | Prezidentské volby | Pro investory | Pšenice | Reuters | Roboti | Ropy | Řízení rizik | Sázky | Signály | Směnné kurzy | Spořící účet | Státní dluhopisy | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj inflace | Vývoj nezaměstnanosti | Zkušenost | Zprávy | Zisky | ROIC | BIC | EBITDA | Elon Musk | Omega | P.A. | ROCE | Převis | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | Investiční dotazník | Úvěr | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Know-how | Velcí hráči | Burze | Podvědomí | Stock market | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Uložení peněz | Short squeeze | Japonský premiér | Dovoz ropy | Byznysman | Úspěch | Škola byznysu | Podnikání | Pokles akcií | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Earnings | Podnikatelé | Znalost | Přehled | Klid | Bezpečné přístavy | Úspěšný obchod | Sázet | Bankovnictví | Milionáři | Miliardáři | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Akcie energetických společností | Inflační tlaky | Investiční názory | Investiční články | Turbulence na finančních trzích | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | Broker kongres | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Růst akcií | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Investiční výhody | Kryptoměny | Země OPEC | Citi | Internetové investice | Burzovní signály | S&P | ATWEL | ATWEL fond | CzechInvest | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Historická maxima | Nejistota | Cashflow klub | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Komoditní sektor | Finanční poradci | Investiční poradci | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Historická data | Americké akciové trhy | Propad akcií | Investiční zkušenosti | Mzdy | Poplatky za obchodování | Burzovní web | Akcie na burze | Predikce | Internetové podnikání | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Zisky firem | Světové trhy | Vývoj indexu S&P 500 | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Indexové fondy | Firemní zisky | Výnosy | Internetové sázky | Internetové kurzové sázky | Kurzové sázky | Investiční magazíny | Burzovní informace | Americká vláda | Očekávání analytiků | Odliv kapitálu | Měnové stimuly | Příjmy | Alphabet | ČTK | Kurz jednotné evropské měny | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Být milionářem | Vývoj úrokových sazeb | Americký dolar vůči japonskému jenu | Očekávání | Akcie firem | Vstup na burzu | Silicon Valley Bank | Vydělávat peníze | Václav Pech | Měnové zajištění | Jerome Powell | Nemovitostní fondy | Nákupy kryptoměn | Drobní investoři | Složené úročení | Začít investovat | Krypto | Růstové akcie | OPEC+ | Podniky | Technologické akcie | Akcie Applu | Akcie společnosti | Portu | Americký S&P 500 | Růst firemních zisků | Šéf Fedu | Živit se obchodováním | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Levné akcie | Stavební spoření | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Výkyvy na trzích | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | Úročení spořicích účtů | Majetek | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Aktivně řízené fondy | Řízené fondy | Zhodnocení vloženého kapitálu | Denní obchodníci | Vysoký výnos | Hodnotové investování | Silný trh | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Klesající cena | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Akcie firmy | Finanční svět | Snížení sazeb | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Poskytování úvěrů | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Tisk peněz | Pravděpodobnost recese | Globální recese | Růst ceny ropy | Tuzemské banky | Asijská finanční krize | Cena akcie | Burzovní krach | První investoři | New Deal | Automobilky | Čistý zisk | Deficit | Objem | Obchod | RPSN | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | FRED | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | USA recese | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | Výše úrokových sazeb | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Ekologie | Co bude | Ukrajina | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Administrativa prezidenta | Zveřejněná data | Financovat | Statistika | Předpovědi | Průmysl | Na burze | Vyšší poptávka | Propouštění | Výrazný pokles | Stavebnictví | Zdražování | Nízká inflace | Běžný investor | Problémy | Pojišťovny | Total | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Události roku | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Důchod | Investujte | Americké centrální banky | ČNB dnes | Kupní síla | Optimismus investorů | Bankovní vklady | Americké vlády | Bydlení | Ztráta | Vlastní prostředky | Úbytek | Americký index | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Růst akciových trhů | Stabilní společnosti | Hospodaření | Zvýšení inflace | Dlouhodobí investoři | Budoucnost | Švýcarská vláda | Hodnota investic | Experti | Horší časy | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Zadlužení České republiky | Ukazatele | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Spotřebitel | Ceny energií | Stravenky | Krach | Komunikace | Základ daně | Prezident | Koronavirus | Objem hypotečních úvěrů | Lepší zítřky | Google | Trhy | WHO | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Volné peníze | Zlepšení | Nedostatek disciplíny | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Dopady koronaviru | Sazby beze změny | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Medvědi | Prodávající | Politika centrálních bank | COVID-19 | Kukuřice | Ceny kukuřice | Alternativní fond | Investiční portfolia | Ekonomické recese | Americký Fed | Shortovat | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Mzda | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Vývoj na trhu | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Deficit státního rozpočtu | Pomoc vlád | Mince | Profitovat | Mimořádný růst | Další vývoj | Armageddon | Fiskální politiky | Vyšší úrok | Silný pokles | Extrémně levné | Viceprezident | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Zásobníky | Přiznání k dani z příjmu | Přiznání k dani z příjmu fyzických osob | Podat daňové přiznání | Daňové přiznání k dani z příjmu | Daňové povinnosti | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | OSVČ | Kongres | Škoda | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Fundament | Iracionální | Hotovost | Dramatický dopad | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Spoření | Anomálie | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Poslanci | Signál | Potenciál | Farmaceutické firmy | Sberbank | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Války | Poradce | LTV | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Hrozí krach | Strach ze ztráty | Ztrátové obchody | Omyl | Úročení vkladů | Pojišťovna | Poradenské firmy | Oživení ekonomik | Nemovitosti v ČR | Státní příspěvek | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | AMC | Statistiky | Zhodnocování peněz | S&P500 | Debata | Omezení pohybu | Joe Biden | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Mluvčí Raiffeisenbank | FOMO | Dovoz | MSCI World | Tisknutí peněz | Snižování cen | Zadlužení | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Členské státy | Auta | Sektor služeb | Záporné ceny | Spekulovat | Potenciální zisk | Státní podpora | Manažeři | Zájem o hypotéky | Kupci | Umělé inteligence | Roční zhodnocení | JDE | ČR | Koronavirové pandemie | Kvalitní akcie | Rekordní pokles | Stimulační balík | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | DSTI | Živnostníci | Jasný signál | MAM | Tolerance rizika | Zbohatnutí | Větší riziko | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Malé ztráty | Technologické společnosti | Povinnost podávat daňové přiznání | Životní úroveň | Předčasné splacení hypotéky | Petroleo Brasileiro | Správci fondů | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Dobré zprávy z USA | Zprávy z USA | Pandemická situace | Počet akcií | Rentabilita | Zdanění | Zlevňování hypoték | Změny v ekonomice | Zasedání FED | Budoucí vývoj | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Snižovat riziko | Investiční prostředí | Biden | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Michal Valentík | Energetický sektor | Ceny bytů | Akciové portfolio | Pohádkové jmění | Množství peněz | Pravidelný příjem | Fear of Missing Out | GameStop | Očkování | Rychle zbohatnout | Voda | Nálada investorů | Výhled na rok | Růst ceny | Zvýšení ceny | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | SNY | CARA | Hypotéky 2021 | Jiří Kryl | Situace na trhu | Akcie GameStopu | Velké fondy | Poměrové ukazatele | Daňové zvýhodnění | Spotify | Prezident Joe Biden | Těžařské firmy | Obavy investorů z koronaviru | Rostoucí výnosy | Covidová krize | Finanční zdraví | Golden Cross | Zlatý kříž | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Výrazný růst | Poptávka po nemovitostech | Bidenův plán | Pohyb ceny | Investovat do nemovitostí | Blízká budoucnost | Umění | Daně v USA | Firemní daně | Vyšší firemní daně | Firemní daně v USA | Konkrétní akcie | Krok za krokem | Emise skleníkových plynů | Rostoucí ceny | Finanční produkt | Čistá energie | Pandemie COVID | Investování do cenných papírů | Riziko ztráty | Těžaři | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Nadnárodní společnosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Vyvážené portfolio | Akcie technologických firem | Prodej | Vyšší úroveň | Paradox | Změny HDP | Cenové stability | Technologie | Američtí centrální bankéři | Přidaná hodnota | Odvětví | Načasování | Štěstí | Chování | Psychologie investování | Byty | Tokeny | Medián | Deaktivace | Růstové tituly | Společnosti | Opatření | Ideální čas | Dna | ANO | NFT | Celková nabídka | Úročení | Bankovní skupiny | Češi | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Snap | Pozornost | Meta | Vanguard | Společnost | Obchodní ředitel | TIM | | Investiční produkt | Rozšíření | Rostoucí inflace | Participace | Úrokové sazby v USA | Fondee | Základní sazba | Hráči na trhu | Rozvahy Fedu | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Spotřební zboží | Dění na Ukrajině | Sankce | Zbraň proti inflaci | Konflikt na Ukrajině | Ruská agrese | Studená válka 2.0 | Studená válka | Regionální konflikt | Mezinárodní vztahy | Jak naložit s investicemi | Řetězec | Řetězce | Vysoké ceny energií | Rekordní zisky | Správa | Zákonodárci | Tereza Kaiseršotová | Daňové výhody | Snížení inflace | Účet v bance | Zkrocení inflace | Tepelné čerpadlo | Stavebko | Bolest | Srážková daň | Akciové dividendy | Červená čísla | Zajímavé příležitosti | Korporace | Nepříjemné situace | Novinky | Vysoké inflace | Konkurent | Nový býčí trh | Pověst | Diverzifikované portfolio | Sazba ČNB | Velké varování | Varování | Finanční výkazy | Začínající investoři | Podílové listy | Obchodování s pákou | Vysoké sazby | Nejbohatší muž | Právo | Skandály | Fotovoltaika | OCI | Akciové tituly | Zemětřesení v Turecku | Pasivně spravované | Aktivně spravované | Nákup nemovitosti | Média | Vklady | Problémy Credit Suisse | Válka | Závazek | Libor Vojta Ostatek | Vojta Ostatek | Capital Management | Splácení hypotéky | Rychlost | Silná poptávka | Nabídka nemovitostí | Nabídka nemovitostí v ČR | Zakladatel | Soustředění | FinGO | Vztah k riziku | Penzijní společnost | Investiční apetit | Vlastní bydlení | Vice | Lidstvo | Košík | Směřování | Finanční cíle | Švýcaři | Historický vývoj | InvestBay | Hodnoty investice | Sebevědomí | Nákup nemovitostí | Martin Machala | Ownest | LTCM | Fond Long Term Capital Management | Long Term Capital Management (LTCM) | Long Term Capital Management | Plánování | Edward | Životní pojištění | Nové technologie | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Nebezpečí | Stavební spořitelny | Dlouhodobý investiční produkt | DIP | Pavel Beneš | Spoření na penzi | Slevy | Martin Kouřil | ProCent | Jana Vaisová | Investice v ČR | Rok 2024 | Hypoteční expert | Možné riziko | ČTK mluvčí | Holding | Platformy | Portfólia | Daniel Rajnoch | Základní pravidla | Jan Pivoda | Dostupnější hypotéky | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Mluvčí | Prodeje | Dlouhodobý horizont | Nakupovat | FOMO (Fear of missing out) | Rezervy | Povinnost podat daňové přiznání | Nedostatky | Martin Pleštil | 15% a 23% daň | 23% daň | Hranice 100 000 Kč | Časový test | Úroky na účtech | Dividendy a úroky z ČR | Úroky z ČR | Dividendy a úroky ze zahraničí | Úroky ze zahraničí | Jan Kilian | M.S. Quatro | Marek Macura | BO! holding | Adam Trávník | Friends Forever
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Brokerský model
BROKERS MARKET
Brokers Option
Brokers Station
BROKERSYEILDFX
BrokerTec
Broker Tickmill
Broker to Broker
Broker Trade Union
Broker TriangleMarkets

Následující klíčová slova

Broker UFX
Broker Unity
Brokerunity
Broker v oblasti forexu
Broker XP
Broker xPartners
Broker XTB
Brokerz
Broker Z.com Trade
Brokerz Union
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Fintokei
NAGA
CapXmaster
reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít