Klíčová slova - Aktuální kurzy měn

img

Korejské hrozby i data odezněly. Euro zabrzdilo

22.09.2017 Dnešní ráno na trzích negativně ovlivnila hrozba KLDR, která by chtěla tentokrát poslat vodíkovou bombu do Pacifiku. Následně příjemně překvapily evropské indexy nákupních manažerů, které překonaly očekávání a významně se přiblížily svým maximům.
img

Eurodolar se úspěšně zbavuje ztrát. Pomáhají data i Kim

22.09.2017 Propad eurodolaru, který jsme sledovali po zasedání Fedu, nastal spolu s plošným posílením americké měny a byl poměrně citelný. Ani ne dva dny poté je však pohyb kurzu z velké většiny vymazán a nacházíme se u 1,2000.
img

Zlato táhne dolů dražší dolar s vyššími výnosy

21.09.2017 Dnešní obchodování ještě ovlivnilo včerejší zasedání Fedu. V některých případech dobíhala reakce trhů, které už byly včera večer zavřené, leckde už šlo pouze o dozvuky, případně o korekci prvotního pohybu. Z USA mezitím přišla solidní data o průmyslové aktivitě ve filadelfském distriktu a o úbytku žadatelů o dávky v nezaměstnanosti. Vážný dopad na trhy však tato čísla neměla.
img

Fed poslal vzhůru dolar. Středoevropským měnám ale jestřábí tón škodí

21.09.2017 Americký Fed se myšlenky dalšího zvýšení sazeb do konce letošního roku nevzdává - právě naopak. Zářijové zasedání přineslo nejen očekávané oznámení kvantitativního utahování (tedy zmenšování objemu nakoupených dluhopisů v bilanci), ale také pozitivní hodnocení ekonomiky. Navíc bankéři stále ve většině počítají s tím, že letos ještě stoupnou úrokové sazby a že další tři zvýšení přijdou příští rok. Ústup k více holubičímu postoji se tedy nekoná a je zde značná pravděpodobnost, že se opravdu vyšších sazeb v prosinci dočkáme.
img

Blíží se kvantitativní utahování. Dolar před Fedem vyčkává

20.09.2017  Dnešní den přinesl překvapivě dobrá data o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, která také pomohla vzhůru libře. Další čísla byla z amerického realitního trhu a na finanční trhy dojem neudělala. Důvodem je i to, že se všeobecně čeká na večerní výsledek jednání Fedu.
img

Data trhy nepovzbudila, Trump nevystrašil. Eurodolar se drží lehce pod 1,20

19.09.2017 Dění na finančních trzích dnes nerozvířil ani lepší výsledek průzkumu ZEW v Německu ani lepší data z amerického stavebního sektoru. Vývoj na hlavních akciových burzách v Evropě a USA je smíšený a změny indexů malé. Stejně tak se moc nehýbou výnosy na hlavních dluhopisových trzích, převážně mají tendenci klesat. Drahé kovy jsou za dnešek výš, zatímco ropa neudržela zisky z průběhu dne.
img

Zlato a jen ztrácejí, zato euro se dolarem přetlačit nenechalo

18.09.2017  Inflace v eurozóně nepřekvapila - nebyla revidována - a další data na programu nebyla. Relativní klid panuje také v bezpečnostní oblasti, aspoň tedy kolem hlavního ohniska - Severní Koreje. Na finančních trzích při absenci nových impulsů a vyčkávání na výsledek zasedání Fedu zavládla pozitivní nálada. Zvýšenou poptávku po riziku dokládá růst hlavních akciových trhů, přičemž ty americké opět posouvají historická maxima.
img

Spekulace o sazbách přebila data i rakety. Jen slábne, libra jede dál

15.09.2017 Finanční trhy na závěr týdne předvedly solidní odolnost vůči raketovému testu KLDR i slabým americkým datům. Nakonec přece jen negativní vývoj převládl, jenže kvůli očekáváním o měnové politice.
img

Vyšší výnosy, silnější libra a odolná koruna

12.09.2017 Dnešní vývoj na hlavních světových trzích je opět pozitivní, přestože později odpoledne nálada trochu chladne. Zatímco evropské akcie si drží slušné zisky, americké indexy už pouze balancují lehce nad nulou. Vedle toho ale dál vzhůru postoupily výnosy na obou stranách Atlantiku, jejichž růst za poslední dny už je výrazný. Přesun investorů od bezpečí k riziku tak převažuje nad stále poměrně nízkými inflačními očekáváními.
img

Závěr týdne dovolil dolaru korigovat ztráty. Co vše jej nyní podrývá?

08.09.2017 Pro americký dolar je v posledních dnech nepříjemný hlavně pokles dluhopisových výnosů, ke kterému přispěl holubičí komentář z Fedu. Vedle toho se ale zapojují rovněž nižší inflační očekávání, obavy před dalšími hurikány nebo nedůvěra v pokroky fiskální politiky.
img

Rusnok: Česká ekonomika se přehřívá, není to ale nic fatálního

05.09.2017 Česká ekonomika se do jisté míry přehřívá, ale není to nic fatálního. Utažení měnové politiky může, ale také nemusí přijít ještě letos, řekl guvernér České národní banky Jiří Rusnok na dnešní konferenci ve Zlíně. Centrální banka by se ráda odpoutala od ultra nízkých úrokových sazeb, ale pro rozhodnutí o jejich případném zvýšení by chtěl mít guvernér dostatek informací, a rád by si proto počkal na příští prognózu.
img

Rusnok tlumí nadšení z dat. Koruna lehce slábne

05.09.2017 Pro českou měnu je začátek úterního obchodování mírně negativní a její kurz k euru ustupuje na 26,11. Efekt dalších velmi dobrých dat z domácí ekonomiky tlumí komentář guvernéra ČNB. Není důvod spěchat, počkal bych na novou prognózu, říká Jiří Rusnok a ochlazuje spekulace o velmi brzkém dalším zvýšení sazeb ČNB.
img

Rychlý růst české ekonomiky pomáhá koruně k ziskům

01.09.2017 Revize růstu HDP ještě výš ukazuje, že česká ekonomika je na tom o poznání lépe, než se čekalo. Při dosti utaženém trhu práce znamená vysoký růst proinflační riziko, a přiživuje tak šanci, že ČNB přistoupí dříve k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. Koruna tak čísla vnímá pozitivně a posouvá se na 26,05 za euro. Kurz ale u 26,00 pravidelně naráží na silnou podporu. Slabší český PMI zůstal stranou zájmu.
img

Koruna posiluje, otevírá se možnost rychlejšího růstu sazeb

30.08.2017 Česká měna nechala včera bez reakce poměrně jestřábí slova viceguvernéra Hampla, který otevírá možnost rychlejšího růstu úrokových sazeb. Následně se ale přidal také Marek Mora, podle něhož by zde mohl být prostor pro další růst sazeb do konce roku. Pokud by ČNB opravdu rychleji utahovala politiku, byl by to argument pro držení, a možná i rozšíření korunových pozic.
img

Euru pomáhá Ifo, ale hlavní bude Jackson Hole. Co čekat?

25.08.2017 Po pozitivním vývoji v Asii začaly evropské trhy trochu rozpačitě, ale náladu jim brzy vylepšil německý index Ifo. Ten potvrdil, že optimismus v podnikatelské sféře zůstává vysoko, přičemž očekávání se od července ještě zlepšila.
img

Euro na třítýdenním dně. ECB se bojí jeho síly, Fed nízké inflace

17.08.2017 Představitelé Evropské centrální banky se obávají příliš silného růstu kurzu eura, ukázal zápis z červencového zasedání bankovní rady, který dnes ECB zveřejnila. Bankéři upozornili, že příznivé finanční podmínky v eurozóně nelze považovat za samozřejmé a že uvolněná měnová politika je stále nutná. V reakci na zprávu euro k dolaru oslabilo na třítýdenní minimum, dostalo se až na 1,1660 EURUSD. Večerní zápis měnového výrobu Fedu ukázal, že největší obavou amerických centrálních bankéřů je nízká inflace.
img

Dolar se otřepává z Trumpa a Fedu. Koruna se nevzdává 26 k euru

17.08.2017 Posiluje americký dolar k euru, posiluje česká koruna k euru a trojku doplňuje logické oslabování české koruny k americkému dolaru. Kartami na měnových trzích zamíchal především zápis z posledního jednání měnového výboru Fedu a rozpad dvou poradních týmů amerického prezidenta Trumpa. V klidu hlavní měnový pár naopak nechává potvrzení evropské inflace za červenec.
img

Korunu vystřelil růst české ekonomiky, dolar na svůj odpal čeká

16.08.2017 10 haléřů na kurzu české koruny vůči euru. Právě taková je dnešní hodnota informace o zásadně silnějším růstu české ekonomiky ve druhém letošním čtvrtletí proti odhadům. První odhad českého HDP korunu posunul od 26,15 k 26,05 EURCZK, kde česká měna setrvává až do závěru dne. Dolar z míry nevyvedla data z amerického realitního sektoru a svůj hlavní impuls dne dostane ve 20:00 našeho času v podobě zápisu z posledního měnového jednání Fedu.
img

Trump řekl, co s daněmi a dolar ztratil. Co dnes řekne ECB?

27.04.2017 Avizované oznámení plánu daňové reformy přišlo včera večer. Americký prezident představil plán, který by snižoval daně o něco méně, než tvrdil v kampani. Představy Kongresu jsou ale ještě o něco mírnější. Tak jako tak, pokles daní by nakonec měl být příznivý pro akcie a zároveň negativní pro dluhopisy, neboť tato reforma pravděpodobně povede k rychlejšímu zvyšování veřejného dluhu. Trumpovy odhady silného hospodářského růstu, který výpadek příjmů nahradí, totiž vypadají hodně optimisticky a reforma nebude rozpočtově neutrální.
img

Dlouhých či krátkých 14 dní? Koruna je nad 27,00 k euru, hranicí kurzového závazku ČNB

20.04.2017 Přesně dva týdny trval české koruně návrat nad hranici odvolaného kurzového závazku České národní banky. 20. dubna v 15:44 prolomila hladinu 27,00 EURCZK směrem vzhůru, kurzový závazek ČNB odvolala 6. dubna.
img

Spekulace před ECB pomáhají euru vzhůru

09.03.2017 Společná evropská měna včera utrpěla pouze menší ztráty i přes podporu, kterou dostal dolar v podobě nových amerických dat. Euro využívalo rostoucích evropských výnosů, do kterých se promítaly spekulace před dnešním jednáním ECB. Zdá se, že spekulace o výsledku jednání centrální banky jsou ve hře také dnes ráno, kdy se eurodolar zvedá na 1,0555 EURUSD.
img

Zkažený konec týdne pro dolar. Důvod? Americká ekonomika

27.01.2017 Páteční obchodování se nese v lehce negativním duchu, pod což se podepisují nová americká data. HDP za poslední loňský kvartál zaostal za očekáváními a náladu nevylepšila ani zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, přestože byla na očištěné bázi mírně lepší než odhady. Revize spotřebitelské důvěry situaci už moc neovlivnila.
img

Dolar je ke koruně levnější o procento, slova z Fedu mu nepomohla

12.01.2017 Dnešek nenabídl příliš důležitá data. Ačkoli lepší výkon německé ekonomiky v loňském roce i výraznější expanze průmyslu v eurozóně jsou zajímavé a dobré zprávy, na trzích velkou odezvu nenašly. Příliš s trhy nehýbaly ani komentáře amerických centrálních bankéřů. Někteří z nich podporují oficiální výhled trojího zvýšení sazeb během letošního roku, ale další by politiku utahovali pomaleji.
img

Dolar se během dne rozjel, posiluje proti všem hlavním měnám

11.01.2017 Dnes v podvečer vystoupí zvolený americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci, kde by se měl věnovat i podrobnostem svého hospodářského plánu. Dnešní kalendář byl poměrně chudý na nová data. Britský průmysl sice pozitivně překvapil, ale libra z čísel profitovat nedokázala.
img

Dolar klesá, zlato roste. Americké výnosy po datech zamířily dolů

05.01.2017 Čtvrteční kalendář obsahoval několik nápověd pro americká vládní data z trhu práce, která budou zveřejněna v pátek. Re...
img

Forex: Euro vůči americkému dolaru nejsilnější od ledna 2015

04.05.2016 Během včerejší dopolední seance pokračovalo euro vůči dolaru v posilujícím trendu. Poprvé od ledna 2015 se kurz dostal nad hladinu 1,1600 EUR/USD, když byla dokonce otestována úroveň 1,1620 EUR/USD. Ještě před polednem ale začalo euro své předchozí zisky korigovat. Tento trend zesílil se vstupem amerických obchodníků na trhy. K obratu zavelel prezident Fedu z Atlanty D. Lockhart, podle kterého je červnové zvýšení dolarových úrokových sazeb „reálnou možností“. Záminkou pro korekci dolarových ztrát pak byla i lepší než očekávaná makroekonomická data – příjemně překvapil dubnový ISM index aktivity v průmyslovém sektoru z okolí New Yorku i květnový index ekonomického optimismu IBD/TIPP.
img

Rubl se stabilizuje, frank vzpamatovává ze šoku, dolar navyšuje zisky

18.12.2014 Pro dolar byl po včerejším impulsu z Fedu pozitivní i celý dnešní den. Americká měna rozšířila své zisky proti euru i jenu a obchoduje se na 1,2282, respektive 119,0. Příznivý je pro ni nejen výhled amerických sazeb, ale také výrazné zotavení akcií, které zároveň poslalo vzhůru americké výnosy. Ty stoupají rychleji než německé.
img

Jen znovu obrací na stále stejném tématu, v našem regionu se dál daří forintu

13.11.2014 Zatímco včera spekulace o odložení vyšších daní a předčasných volbách v Japonsku ustupovaly, dnes se naopak vracejí. N...
img

Dolar těží z amerického HDP, s podporou může přispěchat také Fed

30.07.2014 Nízká volatilita na forexovém a akciovém trhu panovala až do odpoledních makrodat a potvrdila tak důležitost očekávaný...
img

Trhy se snaží setřást dopad bezpečnostních rizik, jen ztrácí, eurodolar roste

18.07.2014 Finanční trhy se dostaly pod tlak bezpečnostních rizik. Jejich pozornost na sebe od dobrých firemních výsledků a makro...
img

Makrodata a výsledky odpoledne zlepšovaly náladu pokaženou sankcemi, koruna tak opět pouze stagnuje

17.07.2014 Obchodování na hlavních trzích dnes ráno ovlivnilo oznámení nových sankcí vůči Rusku ze strany USA. Akcie se dostaly p...
img

Jenu pomáhají sankce, eurodolar se pod 1,35 zatím nepodíval

17.07.2014 Eurodolar se dnes ráno přiblížil hranici 1,3500 v dozvucích dřívějších zpráv. Aktuálně se ale kurz lehce zvedá na 1,35...
img

Dřívější konec QE dolaru nepomohl, informace z Fedu přinesly naopak přechodné oslabení

10.07.2014 Včerejší záznam z jednání Fedu ukončil nejistotu o konci QE. Program má skončit v říjnu, kdy centrální banka přestane ...
img

Čekají se dobrá data z USA a nevýrazná ECB, eurodolar ráno lehce roste

03.07.2014 Poté co včera zpráva ADP překvapila velmi dobrými čísly o zaměstnanosti v soukromém sektoru, se dnes bude čekat na pot...
img

Euro před inflací navyšuje své páteční zisky

30.06.2014 Eurodolar vstoupil do nového týdne bez větších změn, s rozjezdem evropského obchodování se ale vydává o něco výš a akt...
img

Eurodolar se v závěru týdne posunul výš, německé výnosy po vyšší inflaci stouply

27.06.2014 Závěr týdne byl pro dolar klidný na páru s jenem, kde se kurz příliš neodchyloval od současných 101,40. Vůči euru am...
img

Euro si připisuje zisky, ačkoli zaváhalo po zprávách z Německa

24.06.2014  Euro vůči dolaru před dnešními německými čísly vystoupalo lehce nad 1,3600. Akcie v západní Evropě otevíraly mírně si...
img

Data z eurozóny během dopoledne tlačí euro dolů

23.06.2014 Vstup finančních trhů do nového týdne pozitivně ovlivnila data z Číny. Index nákupních manažerů z tamního průmyslu se ...
img

Závěr týdne je lehce pozitivní pro korunu i dolar

23.05.2014 Pro korunu je závěr týdne mírně pozitivní, když se její kurz vůči euru posouvá na 27,43. Žádné důležité zprávy z regi...
img

Eurodolar klesá lehce pod 1,37, zatímco středoevropské měny pouze drží pozice

20.05.2014 Eurodolar se dnes ráno sesunul těsně pod úroveň 1,3700. Jde o celkem nevýrazný pohyb, který mohl být motivován nižšími...
img

Eurodolar se zrána dostal nad 1,39, koruna nechává nová data bez reakce

06.05.2014 Začátek týdne se na eurodolaru odehrál bez větších změn kurzu, dnešní ráno ale přináší rychlý růst na současných 1,392...
img

Nervozita z Ukrajiny trochu klesá, eurodolar se ale soustředí hlavně na nová data

29.04.2014 Náladu na trzích dnes ráno podporuje dál ukrajinské téma. Včerejší sankce Západu proti Rusku byly přijaty znovu celkem...
img

Eurodolar na 1,3800, před novými čísly a ukrajinskou akcí kurz dál lehce klesá

15.04.2014 Eurodolar na úvod týdne klesl a dnes ráno ztráty lehce rozšiřuje. Momentálně se obchoduje už na hranici 1,3800. Kurz j...
img

Eurodolar se dál pohybuje kolem 1,38, větším rizikem než americká čísla je ECB

02.04.2014 Eurodolar se dnes znovu nachází mírně nad 1,3800. Nad tuto hranici se vrací, poté co se včera v Americe a dnes v Asii ...
img

Euro ráno lehce získává, v regionu oslabuje zlotý

01.04.2014 Eurodolar včera v Americe mírně klesl a následně se stabilizoval kolem 1,3775. Dnes ráno ale kurz znovu stoupl a nyní ...
img

Koruna na závěr týdne znovu mění směr, eurodolar se zbavil ranních ztrát

28.03.2014  Koruna tento týden vykazovala znovu jen malé změny a u jednoho směru nikdy dlouho nevydržela. Je tomu tak i v pátek, ...
img

Euro zrána rozšiřuje své ztráty, čekají ho inflační data

28.03.2014 Eurodolar se po včerejším poklesu krátce stabilizoval, dnes ráno ale spadl kurz ještě níž a nyní se nachází na 1,3710....
img

Lepší data koruně nepomohla, euro čeká na ECB

06.03.2014 Ráno zveřejněná revize českého HDP překvapila dalším vylepšením čísel, která už tak výrazně překonala odhady. Ačkoli ...
img

Eurodolar se po včerejších výkyvech znovu vydává vzhůru

25.02.2014  Euro včera dopoledne proti dolaru rostlo, o část zisků následně přišlo, ale dnes dopoledne se znovu posouvá vzhůru. R...
img

Koruna slábne k euru nad 27,50, v regionu se daří jen zlotému

20.01.2014 Ve střední Evropě se nakonec nejlépe vedlo zlotému, který jako jediný mírně posiluje oproti pátku. Úvodní zaváhání byl...
img

Fed přinesl dolaru zisky, lehce posílily i středoevropské měny

19.12.2013 Americký Fed si včera vybral druhou z diskutovaných variant. Přistoupil k omezení nákupů aktiv v rámci QE o 10 miliard...
img

Dolar z nových dat zatím příliš nevytěžil, koruna lehce ztrácí

12.12.2013 Nová data z hlavních ekonomik, která vyšla během dnešního dne, znovu hovoří ve prospěch dolaru. Ten však z nich vytěži...
img

Dolar k euru dál slábne i přes velmi dobrá data ze zámoří

06.12.2013 Eurodolar se nyní nachází na 1,3690 a oproti dopoledni tak mírně stoupl. První polovina dne byla nezajímavá, když trhy...
img

Na trzích začátkem týdne převládala negativní nálada i přes slušná data, eurodolar klesl

02.12.2013 Na úvod týdne se euru nedaří. Především v první polovině dne proti dolaru oslabilo a kurz klesl až na 1,3524. Odpoled...
img

Po včerejším propadu se eurodolar snaží o mírný růst, kurz koruny blíž cíli

21.11.2013 Euro se dostalo pod tlak zpráv z obou stran Atlantiku. Včera začal jeho propad se zprávou o tom, že ECB údajně zvažuj...
img

Eurodolar po vystoupení Janet Yellenové pozici nezměnil, dnes zůstává stabilní

15.11.2013 Pozice eurodolaru se za včerejšek nakonec příliš nezměnila. Data o HDP z eurozóny měla nevýrazný vliv a to samé platí...
img

Eurodolar se sesunul zpět na 1,3400, ECB připomněla možnost uvolnění politiky

13.11.2013 Euro proti dolaru za dnešek celkově ztrácí a nyní se nachází těsně u 1,3400. Už dopoledne kurz zvolna klesal. Průmys...
img

ECB zasahuje - snižuje sazby už dnes, prodlužuje dodávky likvidity

07.11.2013 Evropská centrální banka se na dnešním měnovém jednání rozhodla snížit hlavní refinanční sazbu na 0,25 procenta z přec...
img

ČNB oznámila intervence a prudce srazila korunu. Chce ji držet u 27 k euru

07.11.2013 Česká národní banka oznámila devizové intervence směrem oslabení české koruny. Cílem je udržovat kurz poblíž hladiny 2...
img

Koruna na závěr týdne uhájila silnější pozice, eurodolar dál pokouší 1,3800

25.10.2013 Koruna během dopoledne lehce ztrácela, nakonec se jí ale podařilo ztráty smazat a vrátit se k 25,70 za euro. Ve výsl...
img

Koruna se vrátila a za dnešek pouze stagnuje, trhy se konsolidují před daty

21.10.2013 Po lehce pozitivním úvodu se kurz koruny začal vracet a v závěru se nachází znovu na 25,80. Pondělní obchodování tak č...
img

Koruna se zlotým ráno slábnou, eurodolar se nechce vzdát zisků

17.09.2013 Ze středoevropského regionu dnes ráno nechodí žádné zajímavé zprávy. Maďarský forint zůstává stabilní na včerejší...
img

Oživení trhu realit v USA se zadrhává. Sílu dolaru ale přiživuje syrské riziko

28.08.2013 Američané se začali překvapivě zdráhat s podpisy smluv na nákup domů a vysílají tak signál, že obtížné období pro trh ...
img

Euro vrací zisky se znovuotevřením řecké karty, klíčové ale budou indicie z Fedu

21.08.2013 Euro, které se v průběhu úterka posunulo na půlroční maxima proti americkému dolaru, dnes ztrácí část těchto nabytých...
img

ČNB hlasovala o intervencích a koruna slábne, dolar dobrých dat nevyužil

01.08.2013 Středoevropským měnám přinesly smíšené zprávy ranní údaje o PMI. Pro korunu byly příznivé, ale česká měna dopoledne p...
img

Euro k dolaru posiluje na dosah 1,33

26.07.2013 Včerejší data z Německa i Spojených států měla na kurz eurodolaru omezený vliv. Během dne došlo k několika změnám směr...
img

Eurodolar i koruna drží své pozice před vystoupením šéfa Fedu

17.07.2013 Koruna si své včerejší zisky drží a proti euru se dnes ráno obchoduje na 25,93. Data z domácí ekonomiky stále na pro...
img

Eurodolar obrací znovu dolů, sazby v eurozóně mohou zůstat nízko déle než rok

09.07.2013 Zprávy z české ekonomiky dnes ráno koruně přinesly zisky. Především překvapivý nárůst inflace byl impulsem, díky kter...
img

Eurodolar se zatím nezvedá, poté co minulý týden zakončil dalším propadem

08.07.2013 Koruna se po čtvrtečním posílení postupně vrátila zpět lehce nad hranici 26,00 za euro. Dnes ráno se obchoduje těsně...
img

Konec týdne korunu zbavil většiny včerejších ztrát

28.06.2013 Koruně se dnes podařilo korigovat značnou část včerejšího oslabení. Včera měna reagovala na agresivnější rétoriku ČNB...
img

Eurodolar ráno zamířil nad 1,33, ale znovu se vrací. Koruna navazuje na včerejšek

12.06.2013 Koruna začínala dnešní obchodování v blízkosti 25,60 za euro. V průběhu dopoledne má znovu tendenci posilovat...
img

Eurodolar postupuje vzhůru, i když nad 1,33 se odpoledne neudržel

11.06.2013 Koruna se po negativním úvodu týdne vrací na cestu posilování proti euru. Dnes ze včerejších ztrát část ukrojila a v...
img

Spotřebitelská důvěra nejvýše od léta 2007 a oživení v Chicagu pomáhají dolaru. Koruna dále sílí

31.05.2013 Spojené státy si na samý závěr týdne „přichystaly“ lepší data, která výrazně rozšířila zisky dolaru vůči euru a na chv...
img

Eurodolar čeká na šanci korigovat ztráty, zápis z jednání Fedu spekulace na ústup z QE neutlumil

23.05.2013 Koruně se včera nepodařilo dál posílit, dnes ráno to zkouší znovu, ale pohyb kurzu je zatím nevýrazný. Česká měna...
img

Koruna končí týden mírným oslabením, eurodolar pokračuje dolů

10.05.2013 Koruna hned v úvodu obchodování oslabila k euru na hladinu 25,80, kde setrvává do konce dne pouze s drobnými výkyvy....
img

Koruna odpoledne posílila, eurodolar tlačí dolů americká data

25.04.2013 V první půli dne, kdy okolní měny slábly, se koruna držela. Odpoledne začaly zlotý i forint korigovat své ztráty, č...
img

Na úvod týdne zklamala Čína, eurodolar ale pod velký tlak nedostala

15.04.2013 Nová domácí data ráno ukázala, že ceny výrobců dál stagnují. Z nákladové strany tedy žádné známky inflačních tlaků, co...
img

Dolar povzbudila nová čísla z ekonomiky, k euru je nejsilnější od prosince

13.03.2013 Americký dolar dostal růstový impuls v podobě nových dat ze zámořské ekonomiky. Posiluje jak proti japonskému jenu, ta...
img

Euro je kvůli Itálii na letošním minimu. Šance na vládu mrzne, nezaměstnanost rekordní

01.03.2013 Itálie dál potápí trhy. Euro padlo na letošní nejslabší úrovně a akcie prohlubují ztráty po zprávě, že vítěz italskýc...
img

Koruna italský šok ustála, euro svůj pád už přerušilo

26.02.2013 Světové trhy dostaly pod tlak italské volby, na středoevropských měnách ale vážné následky nezanechaly. Koruna se k ...
img

Eurodolar posílá nad 1,34 sázka na oživení v eurozóně po silném ZEWu

20.02.2013 Euro si připisuje nemalé zisky k americkému dolaru, které po včerejším mimořádně silném výsledku německého sentimentu...
img

Koruna spolu s regionem zrána oslabuje, také ve světě je vývoj negativní

12.02.2013 Koruna stejně jako včera začala oslabením a vůči euru se nyní obchoduje na 25,30. Kurz jde spolu s regionem, kde nej...
img

Koruna dokázala úvodní ztráty smazat, eurodolar jen čeká na nové impulsy

11.02.2013 Koruna dnes otevírala slabší, ale po tomto negativním úvodu se dokázala vrátit na páteční úroveň. V závěrečné fázi ob...
img

Eurodolar nechává pokles americké ekonomiky skoro bez reakce, koruna mírně ztrácí s regionem

30.01.2013 Česká měna se dnes z úrovně 25,60 posunula na současných 25,65. Zprávy z domova do obchodování nezasahují, z regionu ...
img

Koruně data ze zámoří nepomohla, euro však své ztráty korigovalo

04.01.2013 Koruna zakončila zkrácený novoroční týden dalším oslabením. Proti euru se její kurz dostává na 25,36 a týdenní ztrát...
img

Nižší francouzský rating nedostal euro pod tlak, před schůzkou o Řecku ale může růst nervozita

20.11.2012 Agentura Moody´s snížila Francii rating i jeho výhled a zabrzdila tím další růst eurodolaru. Dopad na kur...
img

Euro na konci týdne na 2týdenním dně. JPMorgan radí nakupovat české dluhopisy

26.10.2012 Obavy z toho, že věřitelé Řecka konstatují, že země neplní své závazky, spolu s nad očekáváním dobrým výv...
img

Euro pod tlakem nelepšící se periferie, koruna podle Nordea zralá na prodej

26.10.2012 Ani spekulace o možnosti snížení ratingu Spojených států nepomohly euru k návratu nad hladinu 1,30 USD/...
img

Euro pod tlakem nelepšící se periferie, koruna podle Nordea zralá na prodej

26.10.2012 Ani spekulace o možnosti snížení ratingu Spojených států nepomohly euru k návratu nad hladinu 1,30 USD/...
img

Euru se dopoledne daří růst, koruna navazuje na klidný včerejšek

04.10.2012 Eurodolar se opět vyhoupl nad 1,2900 a momentálně se obchoduje na 1,2950. Lepší americká data nedostala k...
img

Koruna se vydává k 25 Kč za euro a tíhu možného dalšího poklesu sazeb cítí i forint. Aukce rozporuplné

25.09.2012 Česká měna, která se ještě včera obchodovala vůči euru i pod hladinou 24,80 CZK/EUR, dnes obrací kurz z...
img

Ztráty koruny dál narostly, eurodolar pokračuje směrem dolů

18.09.2012 Hlavním makročíslem dnešního dne byl dopolední německý index ekonomické nálady ZEW. Zlepšil se více, než ...
img

Koruna obnovuje rally, je nejsilnější od konce dubna. Société Générale mluví o „bezpečném přístavu“

21.08.2012 Nový týden přináší další zisky české koruně a posouvá domácí měnu vůči euru na úrovně nevídané na devizovém trhu skoro 4...
img

Obrat na eurodolaru: Merkelová podpořila euro proti dolaru a koruna nahlédla nad 25 k euru. Na krátko?

17.08.2012 Euro se dvakrát během dnešního dopoledne pokusilo o výraznější posílení vůči am...
img

Euro drží níže horší očekávání pro vývoj v eurozóně od ECB i slabší data z Asie. Koruna znovu na dosah 25 CZK/EUR

09.08.2012 Společná evropská měna obchoduje mírně pod úrovněmi včerejšího závěru dne po sl...
img

Koruna sahá po 25 k euru, dluhopisy na rekordu. Podpora Merkelové plánu ECB dostává euro nad 1,24 k dolaru

07.08.2012 Třetím obchodním dnem v řadě posiluje své pozice česká koruna vůči euru i amer...
img

Dolar ztrácí před vystoupením šéfa Fedu, které může posílit naději na QE3

17.07.2012 Předseda amerického Fedu Ben Bernanke dnes vystoupí v Senátu s pravidelnou polol...
img

Eurodolar klesá pod 1,2500, na úvod týdne má navrch nedůvěra v řešení pro Evropu

25.06.2012 Nálada na finančních trzích je v úvodu týdne negativní. Evropské akcie jsou hlub...
img

Korunu ráno zabrzdil klesající eurodolar a špatná domácí data

05.06.2012 Korekce na eurodolaru poslala kurz až na 1,2540, poté ale přichází opět pokles a...
img

Česká koruna se dostala nad 25,70 k euru, trhy pod tlakem Španělska. Janáček připustil horší prognózu ČNB

30.05.2012 Také na českou korunu doléhá tlak dalších negativních zpráv přicházejících ze Šp...
Související klíčová slova: FOREX | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | Dluhopisový trh | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | AUD/JPY | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Měnové trhy | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Ask | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bid | Bloomberg | Bod | Broker | Bundesbank | Burza | Buy Stop | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Denní minima | Devizový trh | Nesoulad | Dluhopis | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Futures | G7 | Hodnota Pipu | Holubice | Index cen průmyslových výrobců | Indikátor | Indikátory | Investice | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | LTRO | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | MMF | Margin | Záloha | Margin call | Marže | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Pakt stability | Peněžní trh | Pip | Platební bilance | Poplatek | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Resistence | Rezervní měna | Riziko | Rollover (převedení) | Rolování | Ropa | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Slippage | Splatnost | Spread | Swap | Pokladniční poukázky | Tištění peněz | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Základní měna | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Investoři | Kurzový závazek | Měnové války | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Ministři financí | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Rollover | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Ziskový obchod | Berkshire Hathaway | Spekulant | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | Credit Suisse | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Zprávy z trhů | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | USDCZK | Aktivum | Index | Margin (marže) | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Akciové burzy | Aktuální kurz Česká spořitelna | Aktuální kurz České národní banky | Aktuální kurz ČNB | Aktuální kurz libra | Aktuální kurz libry | Aktuální kurz libry Česká spořitelna | Aktuální kurz novozélandského dolaru | Aktuální kurz polský zlotý | Aktuální kurz rublu | Aktuální kurz rublu k dolaru | Aktuální kurz stříbra | Aktuální kurz švýcarského franku | Aktuální kurz turecká lira | Aktuální kurzovní lístek | Aktuální kurzovní lístek české spořitelny | Aktuální kurzovní lístek ČNB | Aktuální kurzy ČNB | Aktuální kurzy eur dle ČNB | Aktuální kurzy eura | Aktuální kurzy měn Česká spořitelna | Aktuální kurzy měn ČSOB | Aktuální kurzy měn devizové kurzy | Aktuální kurzy měn dolar | Aktuální kurzy měn porovnání | Aktuální kurzy USD | Aktuální kurzy zlotý koruna | Aktuální měna euro | Aktuální měna v Polsku | Aktuální měnový kurz | Aktuální nabídka Fortuna | Aktuální nejlevnější kurz eura | Americká centrální banka | Analytika | Atlantik | Banka | Bankrot Řecka | Směnárna | Běžný účet | Brent | Britské libry | Brokeři | Cena | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Členové eurozóny | Devizové kurzy | Devizové trhy | Dnešní kurz | Dnešní události | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | EUR JPY | EUR USD | Eura | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Forexu | Fortuna | Frank | GBP CHF | GBP USD | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Instrument | Investiční | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Koruna euro | Koruna posiluje | Krize eurozóny | Kurzovní lístek | Kurs rublu | Kursový lístek | Kursy | Kursy měn | Kurz ČNB | Kurz Česká spořitelna | Kurz České národní banky | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz franku | Kurz GBP | Kurz koruny k euru | Kurz libra | Kurz libry | Kurz libry Česká spořitelna | Kurz novozélandského dolaru | Kurz polský zlotý | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurz stříbra | Kurz švýcarského franku | Kurz USD | Kurzovní lístek České spořitelny | Kurzovní lístek ČNB | Kurzy | Kurzy ČNB | Kurzy EUR | Kurzy eura | Kurzy měn Česká spořitelna | Kurzy měn ČSOB | Kurzy měn dolar | Kurzy USD | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Market | Měna euro | Měna v Polsku | Měnový kurs | Měnový kurz | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria.cz | Pip kalkulačka | Pips | Pokles eura | Polská měna | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Trh | Twitter | US dolar | USD GBP | USD CHF | USD JPY | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu koruny k euru | Vývoj kurzu USD | Země eurozóny | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Zprávy z Řecka | Merrill Lynch | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | Mojmír Hampl | Buy | Elon Musk | EV | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | ROCE | Sell | Tranše | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Denní změna | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Bod zlomu | QE | Bohatý | BID cena | Komise | Pip value | Volby | Rozhovor | Burze | Americké obchodování | Unicredit | Společnost Crédit Agricole | Rabobank | Jackson Hole | RBS | Bankovní sektor | Guvernér centrální banky | Nordea | TLTRO | NATO | MF Global | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Dění na finančních trzích | Bezpečné měny | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Ministr financí | Měny a sazby | Globální trhy | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Intradenní vývoj kurzu | Vývoj kurzu USD/EUR | Tržní nálada | Malý prostor | Bezpečnější měny | Otřesy na trzích | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Evropské trhy | Americké trhy | La Repubblica | Referendum | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Prezident ECB | Lídři | Firmy | Mezinárodní instituce | Inflační tlaky | Západoevropské akcie | Evropská dluhová krize | Intervence centrální banky | Realitní trh | Velké banky | Klidné obchodování | Akce centrálních bank | Globální ekonomiky | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Růst akcií | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Bezpečné dluhopisy | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Šéf společnosti | Tesla | Dluhové krize | Nízká volatilita | Odhodlání | Výhled | Depozitní sazba | Úroková sazba ECB | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Akcie v západní Evropě | Výnosy bezpečných dluhopisů | Americké akciové trhy | Propad akcií | Dnešní aukce | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Silné euro | Dnešní zprávy | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Hlavní evropské indexy | Celoevropský Euro Stoxx 50 | Ekonomická situace | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Velké zisky | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Ministři financí EU | Výběr zisků | Výnosy | Měnová stimulace | Měnové stimulace | Měnový pár EUR/USD | Rizikovější investice | Index cen domů | Příjmy | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Mikro loty | Mini loty | Obchodování forexu | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Vývoj úrokových sazeb | Objemy na devizovém trhu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Očekávání | Index ekonomické nálady | Firemní data | Vývoj eurodolaru | HDP v eurozóně | Audi | Obchodování s českou korunou | Výnosy řeckých dluhopisů | Patria Plus | Kvantitativní utahování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | ČTK | Banky | EUR/USD | Banka | FXstreet | Pozice | FOREX | Euro | Výhled | Dolar | Měnový pár | FXstreet.cz | Obchodování | Očekávání

Předchozí klíčová slova

Aktuální kurz Česká spořitelna
Aktuální kurz České národní banky
Aktuální kurz ČNB
Aktuální kurzovní lístek
Aktuální kurzovní lístek KB
Aktuální kurzovní lístek ČNB
Aktuální kurzovní lístek české spořitelny
Aktuální kurzy
Aktuální kurzy eur dle ČNB
Aktuální kurzy eura

Následující klíčová slova

Aktuální kurzy měn devizové kurzy
Aktuální kurzy měn dolar
Aktuální kurzy měn porovnání
Aktuální kurzy měn Česká spořitelna
Aktuální kurzy měn ČSOB
Aktuální kurzy USD
Aktuální kurzy zlotý koruna
Aktuální kurzy ČNB
Aktuální měna euro
Aktuální měna v Polsku

Články

reklama
DEGIRO banner

Kurzy obchodování

Zář
23

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

říj
14

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


říj
28

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Lis
4

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Brno)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Lis
25

Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy na FOREXu

FXstreet.cz představuje unikátní seminář s hostem - Patrikem Urbanem, který působil jako profesionální trader na Wall Streetu. Praktické použití technické analýzy, Price Action a obchodní systémy ziskových traderů. Kromě Patrika Urbana na semináři jako host vystoupí také full-time trader Jakub Hodan.

Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

zaciname na burze 03112013.jpg

Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích

Chcete dosáhnout úspěchu při obchodování na finančních trzích? Už jste to zkoušeli a stále se vám moc nedaří? Nevyznáte se v příliš odborných analýzách na finančních serverech? Všem začínajícím investorům přichází na pomoc nová kniha od zkušeného autora – Začínáme na burze.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
Bernstein Bank
reklama
reklama
HighSky soutez zari
reklama
Patria - self promo
Potvrďte prosím...Zavřít