Pátek 19. duben 2024 01:19
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani

Elliottova vlnová teorie a EUR/USD

14.07.2014  Autor: Tým FXstreet.cz  Sekce: Technická analýza   Tisk

V dnešním článku bych chtěl shrnout své obchodování měnového páru EUR/USD v první polovině letošního roku 2014 za pomoci Elliottovy vlnové teorie, a to konkrétně na 4hodinovém (H4) časovém rámci (time frame). Své analýzy zde na serveru FXstreet.cz pravidelně publikuji každé pondělí.

I když je úspěšnost mých analýz velmi vysoká, tak samozřejmě ne vždy analýza vyjde podle předpokladu, který považujeme za nejpravděpodobnější, jelikož nikdo neumí trhy analyzovat se 100% úspěšností. Jak jsem ale již několikrát napsal, i když se nepodaří trh správně odhadnout, neznamená to vždy, že obchod musí skončit ve ztrátě. Jde zde právě přesně o to, jak pružně reagujeme na vyvíjející se trh a zda máme v záloze i případný náhradní plán třeba ve formě jiné varianty analýzy, nebo jen prostý Stop-Loss na správném místě.

Začal bych tedy první letošní analýzou ze 6. ledna. K této analýze se potom bude vztahovat zhruba 4 - 5 následujících týdnů.

Očekával jsem zde short impuls, případně velkou X vlnu, jelikož byla očividně ukončena long trojitá kombinace, která se tedy právem dala považovat za WXYXZ kombinaci, která podle denního až týdenního grafu je sama Y formací vyšší úrovně.  Před očima tedy máme prudký impulsivní pokles, který bude buďto vlnou 1 impulsu vyšší úrovně, nebo A vlnou velké X vlny. Obojí je short směr. V obou případech jsem očekával minimální (respektive u impulsu první Profit Target na 1,3330). Takže nyní bylo nutno počkat na korekci a pokusit se nastoupit do short směru za lepší cenu. Tato korekce nastala hned následující týden a nastoupit do short se dalo v týdnu mezi 13. - 20. lednem, kdy korekce dosáhla na 38,2 % retracement vlny 1(A) a následně cena opět prudce poklesla. Tento malý pokles se dal považovat za první podvlnu z vlny 3(C), a proto se ihned v jeho korekci dalo dobře nastoupit do short pozice. Na obrázku je tento vstup označen žlutou šipkou (první šipka zleva). Okamžitě bylo nutno udělat TL 0-2(B), která limitovala kolísání trhu. Pokud by se cena dostala nad tuto trendline, bylo nutno okamžitě pozici opustit, jelikož by to znamenalo, že by vlna 2(B) ještě nebyla kompletní. Tento scénář také v následujících dnech nastal, takže pozice byla opuštěna s malým ziskem a čekali jsme, co udělá trh dál. Následoval prudký long, který zasáhl až nad 50 % retracementu vlny 1(A), takže z vlny 2(B) se stala nepravidelná rovina a pro nás i přijatelnější varianta vlny 2. Vlna 2 totiž většinou vrací více než jen 38 % z vlny 1, a proto byl náš první vstup sice správný, ale s menší pravděpodobností na úspěch, než kdyby došlo k návratu přes 50 % ihned v první části vlny 2(B). Takže nyní bylo možné v klidu hledat novou možnost vstupu do short vlny 3(C). Situace byla zpočátku trochu chaotická, cena lehce klesala, ale bylo to celé takové spíš korekční než impulsní, takže jsem očekával podrozdělení vlny 3. To jsme již v analýze ze 3. února, kde toto popisuji. Nicméně dalo se dobře nastoupit například pomocí 1-2-3 patternu ihned nahoře do vlny 3 s prvním Stop-Lossem nad vrcholem 2(B) (druhá žlutá šipka), ihned opět aktualizovat trendline 0-2 a posouvat Stop-Loss minimálně podle ní. Došlo zde k poměrně prudkému propadu. Jelikož jsem očekával podrozdělení a prodloužení vlny 3(C), bylo brzy možné posunout SL minimálně na BE nebo do malinkého zisku. Já jsem zůstal na Break-Even (BE). V případě obou těchto vstupů byl Profit Target na 1,3330 a v obou případech k němu samozřejmě cena nedošla. Ani přesto jsem z trhu neodešel s prázdnou. Vše jsem se pokusil zakreslit do grafu:


V následujících týdnech tedy bylo jasné, že impuls se nekoná a že šlo pouze o X vlnu, která dokonce ani nebyla tak hluboká, jak jsme předpokládali. 10. února jsme již pro jistotu uvažovali o long variantě a ta se následující týden i potvrdila. Dlouhodobější výhled je stále long, i když korekčního charakteru a to se ne každému dobře obchoduje. Z počátku to vypadalo, jako že jsme stále v předpokládané velké X short vlně a že se nyní tvoří její long B vlna. Proto jsme stále očekávali opět short impuls jako C vlnu, jelikož vše nasvědčovalo tomu, že X vlna bude rovina. Často varuji před obchodováním ve směru B vln a i zde jsem se držel stranou. Při zpětném pohledu zde ale samozřejmě slušný potenciál byl, ovšem určitě ne pro Time-Frame H4. Proto jsem i v analýzách z této doby spíše stále čekal na short C vlnu. Když došlo k průrazu TL B vlny, naskytl se při pullbacku zpět k trendline pěkný signál ke vstupu short  do impulsu C vlny. Následoval podobný scénář jako v předchozích vstupech. První vstup skončil maličkým ziskem po porušení první trendline 0-2 a druhý vstup skončil dokonce malou ztrátou také po porušení aktualizované trendline 0-2. Vše jsem opět znázornil v grafu. Ještě jen doplním Stop-Loss pro vstupy, první vstup byl až nad vrcholem B, takže byl dost velký, ale potenciál zisku byl v tomto případě veliký, takže nebylo o čem diskutovat. Druhý Stop-Loss byl poměrně menší, nad druhým (pravým) 2(B) vrcholem. V obou případech jsem potom po rozjetí trendu naším směrem (short) začal posouvat SL podle aktuální trendline 0-2. Profit Target byl v obou případech opět 1,3330. V době, kdy jsem nastupoval do druhého obchodu, byla ve hře i varianta, že jsme ve dvojité rovině a já nastoupil do C vlny druhé roviny, přičemž v analýze jsme očekávali ještě třetí short formaci. Potenciál obchodu zde tedy byl v případě impulsu i trojité kombinace, bohužel nakonec vyšla úplně jiná varianta, ale důsledné dodržování pravidel mě dostalo z obchodu včas pouze s malou ztrátou.

Následný prudký long potom vnesl do analýzy další možnost, a tou byla nedokončená velká Z formace, která se tedy bude skládat ze tří menších formací. To byla analýza ze 14. dubna.


V podstatě až do závěrečného dubnového týdne se na EUR/USD nic nedělo, byli jsme v korekci a čekalo se, zda se potvrdí naše long varianta dokončující se Z formace, nebo naopak přijde zpět na řadu varianta short C vlny velké X vlny. Nakonec zvítězila long varianta, a proto se po ukončení korekce a nástupu do další long formace dalo pěkně nastoupit long směrem. Tentokrát ale nenastupujeme do impulsu, ale obchodujeme v korekci, takže zde je jiný přístup k posouvání Stop-Lossu i k umisťování Profit Targetu. Já osobně v kombinovaných korekcích většinou obchoduji podle vodopádu a každou formaci zvlášť - nikdy nevíme, jestli bude kombinace dvojitá nebo trojitá. V tomto případě byl tedy vstup jednoznačně v korekci A podvlny (opět žlutá šipka, tentokrát long), tedy v B podvlně a očekával jsem C vlnu long s cílem na 138 % w(a) formace. Současně tu ale byla silná S/R  úroveň předchozího Y vrcholu, proto jsem Profit Target snížil na tuto hladinu. RRR byl i tak velice slušný. Stop-Loss byl pod dnem x(b) a byl lehce posouván podle trendline X –x(b). Celý vstup nakonec vyšel krásně čistě a profit byl na korekční obchod slušný.

Očekával jsem zde ještě třetí long formaci s cílem okolo hladiny 1,4100, ta se však již nekonala.


Namísto toho fundamenty poslaly EUR/USD prudce dolů, a tím dokončily naši Z formaci i nadřazenou Z formaci a podle denního grafu velkou Y formaci z velké B vlny roviny nebo trojúhelníku.

Pro ilustraci vkládám denní graf s uvažovaným počítáním:


Další vývoj byl poměrně divoký. Bylo jasné, že jsme v short korekční formaci, takže se zřejmě nacházíme v X vlně, a již ne v C vlně roviny podle denního grafu. Ačkoliv byl sestup poměrně prudký, byla hlavní hnací síla vyčerpána hned zpočátku a následně potom cena poměrně kolísala. Moje opatrnost mi tedy nedovolila ani v takovémto zdánlivě silném a prudkém trendu nastoupit do short směru. Stále jsme očekávali nějakou větší korekci, která by poskytla potřebný potenciál vstupu do obchodu. Nakonec se celý short poměrně divoce ukončil, a vytvořila se tedy zřejmě A(W) formace velké X vlny. Potom trend otočil long směrem do B(X) vlny, ve které se stále nacházíme. Opět připomínám nebezpečnost a nevyzpytatelnost X a B vln, proto se raději stále držím stranou.

Rád bych se dočkal alespoň 38,2 % retracementu X vlny, tedy hladiny okolo 1,3700, a pak se pokusil nastoupit do Y formace short směrem. Ještě lepší by samozřejmě byl retracement 62 % z A(W) formace, a tím otevření možnosti roviny jako velké X vlny, jak jsem uváděl v posledních analýzách. Této variantě ale vzhledem k tvaru X(B) moc nevěřím.



Závěr

Jak je vidět, během půl roku mi na čtyřhodinovém time framu EUR/USD příliš mnoho příležitostí k obchodům nenabídl a navíc ne všechny skončily podle očekávání. Navzdory tomu je celkový výsledek ve velmi slušných kladných hodnotách a to je mnohem důležitější. Samozřejmě existuje široká škála možností, jak vstupovat do obchodů, a příležitostí k dobrým i horším vstupům by se našlo daleko více. To je ale již věcí osobního přístupu. Někdo je více agresivní a chytá se jakékoliv příležitosti, někdo raději čeká na jasnější situace. Já jsem ve svém přístupu spíše konzervativnější.

Opět se mi potvrdilo, že správná analýza nemusí být jednoznačně podmínkou úspěchu, ačkoliv pokud se podaří trh správně zanalyzovat a vybrat správnou (nejpravděpodobnější) variantu, následuje zasloužená odměna. I v případě, že se nám trh nepodaří ihned napoprvé správně zanalyzovat, to nemusí znamenat ztrátu. Pokud ke ztrátě dojde, nebývá vysoká, což je právě důvod, proč trh analyzujeme. Výrazně si tím totiž posouváme pravděpodobnost úspěchu na naši stranu váhy.

Přeji všem obchodníkům mnoho zdaru v dalších obchodech i analýzách.

Daniel David
Tým FXstreet.cz

Sdílení článku: 
   

 

Související články

    ew serial.png
    Jak na vstupy a výstupy podle EW
    Zdravím všechny příznivce našeho exkluzivního seriálu o Elliotových vlnách (Elliott Wave Theory, zkráceně EW, česky Elliottovy vlny). Vzhledem k nebývalému zájmu o tyto články bych rád na seriál o EW volně navázal.
    ew posledni2.png
    Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (2/2)
    V minulém díle Elliotových vln jsme již opustili teorii a ukázali jsme si, jak prakticky dělat analýzu a jak náš analytický výstup zobchodovat. Ukázali jsme si, jak se dá dobře obchodovat v impulsu a dnes si ukážeme, že také korekce se dají obchodovat. A to i přesto, že jsou oproti impulsům obtížnější a více nevyzpytatelné.
    trhy akcie.jpg
    Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (1/2)
    V našem seriálu o Elliotových vlnách jsme postoupili kupředu a dnes již opustíme teorii a začneme se zabývat praxí. Pokusíme se v ní uvést vše, co jsme se dosud naučili. Začneme analyzovat trh, pokusíme se předpovědět následující pohyb a nastavit si obchod, v němž zadáme jak Profit Target (PT) tak i Stop Loss (SL).
    hlvni obrazek EW42.png
    Základy Elliottovy vlnové teorie 4.
    Fanouškům Elliottovy vlnové teorie dnes nabízíme pokračování seriálu o základech EW. V minulém díle jsme si ukázali dva základní tvary korekčních formací CikCak (ZigZag) a Rovinu (Flat). Dnes se budeme věnovat trojúhelníkovým formacím a dostaneme se i ke kombinovaným (složeným) korekčním pohybům.
    ew clanek.png
    Základy Elliottovy vlnové teorie 3.
    Dnes budeme pokračovat v dalších základech EW. V minulém článku jsme si řekli, co je to EW. Víme, že se skládá z dvou hlavních režimů – hybného a korekčního, popsali jsme si hlavní vlnu hybného režimu, impuls a jeho nejdůležitější pravidla. Dnes se podíváme na tu obtížnější část každé analýzy, a to jsou korekce.
    Unknown-9
    Základy Elliottovy vlnové teorie 2.
    Podle reakcí čtenářů velmi oblíbený seriál o základech Elliottovy vlnové teorie pokračuje. I dnes vám nabízíme exkluzivní možnost nahlédnout pod pokličku Daniela Davida, tradera se specializací na Elliott Wave.
    investovani online.jpg
    Základy Elliottovy vlnové teorie I.
    Dnes si představíme nový seriál věnovaný fenoménu zvanému Elliottovy vlny. Od dnešního dne se mu bude exkluzivně na našem serveru věnovat náš spolupracovník Daniel David, investiční analytik a soukromý trader.

Čtěte více

  • Agresivní obchodování formace hlava a ramena (1. část)
    Zřejmě mnoho traderů bude znát jednu z klasických formací technické analýzy, která se nazývá hlava a ramena. Tedy alespoň ti, kteří se zajímají o technickou analýzu a její zákonitosti. Každá taková formace má pochopitelně svou teorii, jak ji obchodovat. Ne jinak je tomu i u této formace, kterou zná doslova celý svět. My se ale v tomto článku podíváme, jak tuto oblíbenou a snadno rozeznatelnou formaci obchodovat jinak, agresivněji a podle našeho názoru zkrátka lépe. V týmu FXstreet.cz tento netradiční způsob obchodování formace hlava a ramena velmi rádi a úspěšně používáme již dlouhé roky.
  • Agresivní obchodování formace hlava a ramena (2. část)
    Tento vzdělávací článek navazuje na první část článku o formaci hlava a ramena. Ve druhé části si představíme agresivní obchodování obrácené formace hlava a ramena. V týmu FXstreet.cz tento netradiční způsob obchodování formace hlava a ramena velmi rádi a úspěšně používáme již dlouhé roky.
  • Ako profitovať z Fibonacciho? (1/2)
    Takmer každý obchodník na forexe sa v nejakom momente svojej kariéry stretne s Fibonaccim, napríklad s Fibonacci retracement alebo v preklade Fibonacciho úrovňami spätných pohybov. Patrí totiž k účinným nástrojom technickej analýzy na forexe. Rovnako dobre funguje aj na inom trhu (napr. komoditnom, akciovom, apod.) a do značnej miery na každej časovej perióde (time frame), pokiaľ existujú adekvátne dáta a je možné identifikovať kľúčové maximá a minimá swingu.
  • Ako profitovať z Fibonacciho? (2/2)
    V dnešnej II. časti o Fibonaccim si ukážeme, kde nastaviť stop-loss príkazy, ako kombinovať Fibonacciho s iným nástrojom technickej analýzy a ako podľa Fibonacciho vystúpiť z obchodov, to znamená kde vybrať zisk. Vysvetlíme si metódy Fibonacciho extension a expansion, vrátane rozdielu medzi nimi. Odporúčame prečítať si I. časť tejto dvojdielnej série článku „Ako profitovať z Fibonacciho?“, pretože táto II. časť nadväzuje na predchádzajúcu.
  • Banky, brokeři a analytici: Exkluzivní predikce finančních trhů pro rok 2024
    Jelikož jsme na začátku nového roku 2024, tak se pojďme již tradičně podívat na velmi oblíbené predikce hlavních finančních trhů podle předních bank, největších brokerských společností a významných investičních firem. Nemusíte se prokousávat žádným velkým množstvím analýz a ani číst zbytečně dlouhé články, reporty a nejasné výhledy, protože jsme pro vás vše připravili do přehledné a jednoduché grafické tabulky se všemi důležitými údaji.
  • Banky, brokeři a analytici: Unikátní predikce finančních trhů pro rok 2022
    Jsme na začátku nového roku, a tak se pojďme již tradičně podívat na velmi oblíbené predikce hlavních finančních trhů podle předních bank, brokerských společností a analytiků. Nemusíte se prokousávat žádným velkým množstvím analýz a ani číst zbytečně dlouhé články, protože vše jsme pro vás připravili do přehledných a jednoduchých grafických tabulek se všemi důležitými údaji.
  • Býčí divergence mezi cenou a indikátorem
    Ukázka konkrétního příkladu býčí divergence a vstupu do pozice. To je další pokračování seriálu o divergencích. Může Vám pomoci proniknout do této účinné obchodní metody. Výběr konkrétních vstupních a výstupních podmínek a money managementu je vždy striktně podřízen traderovi. Stejně tak jako backtestování a sledování vznikajících divergencí v grafu, které předchází živým obchodům.
  • Divergence: Hledání obchodních příležitostí s vysokou pravděpodobností úspěchu
    Trpělivost a schopnost čekat na obchod s velkou pravděpodobností úspěchu. Chybí nám v našem obchodování tyto vlastnosti? Jak to udělat, abychom z dobré obchodní myšlenky dokázali ,,vysát" co nejvíce. Kterými nástroji podpořit dobrý obchodní plán založený na divergencích? A jsme schopni si uvědomit, že nám nic neuteče? Příležitosti přicházejí stále znova ... pořád ... jen si umět vybrat.
  • Divergence indikátoru Stochastic
    Může být divergence ceny a oscilátoru platným obchodním signálem? Jak potom takový signál využít ve svůj prospěch? Kdy se držet raději stranou a kdy naopak můžeme maximálně využít ziskového potenciálu, který trh nabízí? Jak si určit správná pravidla, abych měl co nejvíce ziskových obchodů. Toto jsou otázky, na které se pokusíme odpovědět v dnešním článku.
  • Dow teorie: Praktické použití nejen na FOREXu
    Na finančním trhu je snad vše propojeno se vším, a proto je dobré poohlédnout se po starých dobrých praktikách, které existují již mnoho let a kupodivu neustále fungují. Jednou z nich je Dow teorie, která položila základy dnešní moderní technické analýze. Co to vlastně je a jak ji používat v dnešní době tolik vzdálené časům, kdy se poprvé objevila?
  • Exkluzivní predikce finančních trhů pro rok 2023 od bank, brokerů a analytiků
    Jsme na začátku nového roku 2023, a tak se pojďme již tradičně podívat na velmi oblíbené predikce hlavních finančních trhů podle předních bank, největších brokerských společností a významných investičních firem. Nemusíte se prokousávat žádným velkým množstvím analýz a ani číst zbytečně dlouhé články, protože vše jsme pro vás připravili do přehledných a jednoduchých grafických tabulek se všemi důležitými údaji.
  • Fibonacci retracement a jeho využití v tradingu
    Využití Fibonacciho čísel v cenových grafech je jedním z nejpopulárnějších přístupů v technické analýze. Každý obchodník by měl ale již vědět, že v tradingu neexistuje svatý grál a ani Fibonacciho čísla nejsou výjimkou. Nicméně v kombinaci s dalšími prvky technické analýzy se může jednat o velmi silnou zbraň, která může obchodníkovi pomoci k profitabilnímu obchodování. V dnešním vzdělávacím článku se podíváme na to, jak se mohou Fibonacciho čísla stát součástí profitabilního obchodního systému.
  • Fibonacci retracement: Jak používat tuto metodu?
    Historie tohoto skvělého nástroje technické analýzy spadá až do Itálie 13. století. Autorem je Leonardo Pisano Fibonacci, který patří k jedněm z nejuznávanějších matematiků, jehož myšlení se používá už po staletí. Poprvé zpozoroval jisté poměry číselných řad, které jsou považovány za popisování přirozených poměrů věcí ve vesmíru a také i cenových řad. S Fibonacciho posloupností se lze setkat v přírodě jako například spirálové ulity měkkýšů, druhy kaktusů, slunečnicová semínka nebo ve starověkém Egyptě pyramidy. Je až s údivem co vše může být založeno na Fibonacciho posloupnosti.
  • Filtrovanie - nástroj na prežitie
    Tento týždeň by som vám rád predstavil jednu metódu, podľa ktorej sa dá odfiltrovať šum, ktorý by inak viedol k zlým obchodom. Na takýto účel nám poslúži MACD.
  • Forex a mysterium svíčkových grafů
    Svíčkové grafy patří mezi nejstarší a hojně používané grafy. Mnoho traderů je má v oblibě pro jejich jednoduchost, přehlednost a možnost využití různých technických formací a patternů. Dost a dost papíru již bylo popsáno o této problematice, tak, že snad ani nemůže být řečeno něco nového. Přesto je tato oblast, oblastí stále živou, protože grafy a jejich čtení jsou a ještě dlouho budou základem obchodní strategie každého tradera.
  • Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
    Na finančních trzích hrají grafické formace velkou roli při předpovídání budoucího pohybu trhu. Formace, které si představíme v tomto článku, můžeme úspěšně používat pro všechny trhy: forex, komodity, akcie, akciové indexy a kryptoměny.
  • Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (2. část)
    V tomto druhém díle se budeme věnovat obratovým a neutrálním grafickým formacím. Na závěr se zamyslíme nad grafickými formacemi jako takovými a shrneme také jejich výhody a nevýhody.
  • Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (3. část)
    V závěrečném dílu našeho seriálu o grafických formacích si shrneme všechny představené informace a podíváme se na jejich použití v praxi přímo na grafech, kde si všechny tyto Price Action formace vyhledáme.
  • Indikátor Envelopes a jeho využití v bočním trendu
    V únorovém vzdělávacím článku jsme si představili indikátor Envelopes a jeho využití pro odhad začátku nového trendu v kombinaci s klouzavým průměrem. Tento indikátor si však mohou oblíbit také obchodníci, kteří raději spekulují na udržení nějakého instrumentu v určitém obchodním pásmu (bočním trendu). Právě tomuto se budeme věnovat v dnešním článku.
  • Indikátor Envelopes a jeho využití v tradingu
    V dnešním vzdělávacím článku se budeme v rámci technické analýzy věnovat indikátoru Moving Average Envelopes. Jak již název napovídá, tento indikátor vychází především z klouzavého průměru a je to trendový indikátor. Tato pomůcka při jejím správném pochopení dokáže zachytit klíčové body v trhu - odhadnout začátky nových trendů nebo naopak udržení trhu v určitém obchodním pásmu.

 


Diskuse ke článku

Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
eTrader
FinFX broker
LYNX
reklama
Fintokei ProTrader