Pondělí 03. června 2024 00:40
reklama
FTMO král
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster srovnani

Komoditní sektor

C:\fakepath\akcie-16052024.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – jak vybrat správný sektor pro investování (2. díl)

16.05.2024 Článek poskytuje přehled různých odvětví a jejich charakteristik, včetně technologie, zdravotnictví, energetiky, financí, spotřebního zboží, materiálů a komodit, trhu s nemovitostmi, telekomunikací, pohostinství a veřejných služeb. Dále se zaměřuje na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují tato odvětví, včetně úrokových sazeb, inflace a geopolitických událostí. Nakonec uvádí příklady atraktivních odvětví a klíčové společnosti v nich. Celkově nabízí ucelený pohled na investiční možnosti a rizika v různých sektorech.
img

Týdenní zpráva o komoditách: Neústupná inflace a nepříznivé počasí

02.05.2024 Sektor komodit se již pět týdnů posouvá výš a Bloomberg Commodity Total Return Index je připraven uzavřít týden na nejvyšší hodnotě za posledních sedm měsíců. Drahé kovy a měkké komodity sice po týdnech výrazného posilování svůj vzestup zastavily, teď však převzaly štafetu obiloviny pod vedením pšenice, která zažila nejlepší týden od loňského června. Příčinou bylo nepříznivé počasí v klíčových pěstitelských regionech na severní polokouli.
C:\fakepath\money.jpg

Loni byla vyplacena na dividendách rekordní částka

13.03.2024 Firmy po celém světě loni vyplatily akcionářům na dividendách rekordních 1,66 bilionu dolarů (38,4 bilionu Kč). Meziročně je to nárůst o 5,6 procenta, vyplývá ze studie, kterou dnes zveřejnila investiční společnost Janus Henderson. Nejvíce vyplatily technologické společnosti Microsoft a Apple. Janus Henderson předpokládá, že letos objem vyplacených dividend vzroste o 3,9 procenta.
img

COT: Rekordní shortování kukuřice. Spekulanti přestali podporovat vzestup kakaa

01.03.2024 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 20. února. Tedy v týdnu, kdy globální akciové trhy zadržovaly dech před zveřejněním hospodářských výsledků Nvidie. Zároveň měl dolar nakročeno k první týdenní ztrátě v tomto roce, a pomohl tak spolu s optimismem ohledně čínského hospodářského růstu podpořit uzavírání krátkých pozic v drahých a průmyslových kovech. Krátké pozice v obilninách dosáhly rekordního maxima a spekulanti přestali podporovat dosavadní vzestup kakaa.
img

Akciový trh ignoruje realitu - sektorová analýza

29.02.2024 „V posledních měsících se vytvořil „dokonalý mix“ událostí, který přispěl k extrémnímu optimismu na akciových trzích. Ovšem v současnosti je trh iracionální a nereaguje na měnící se fundamenty, které mu nehrají do karet,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

COT: Spekulanti přispívají k dalšímu posilování zlata

07.12.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 28. listopadu. V týdnu, kdy další oživení trhu s dluhopisy a oslabený dolar podpořily ochotu riskovat na všech trzích s výjimkou sektoru komodit. Tam došlo zejména v oblasti energií a obilovin ke značným ztrátám, které byly víc než dostatečnou protiváhou pokračujících nákupů zlata a stříbra.
img

COT: Výprodej ropy zpomalil - vysoká poptávka po obilí

23.11.2023 Naše týdenní zpráva COT (Commitment of Traders) se věnuje pozicím, které drželi hedgeové fondy a další spekulanti ve futures na různé komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterým 14. listopadu, tedy v týdnu, kdy akciové trhy dál posilovaly poté, co neočekávaně slabé údaje o americké ekonomice podpořily rostoucí přesvědčení, že agresivní navyšování sazeb ze strany Federálních rezerv může skončit měkkým přistáním. Také komoditní sektor zaznamenal mírný vzestup. Během tohoto nejednoznačného týdne se 15 ze 24 komodit obchodovalo výš. Nejlépe si vedly obilí, ropa a kovy jako měď a stříbro.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

08.09.2023 Náš nejnovější COT report se věnuje pozicím, které hedgeové fondy a další spekulanti drželi ve futures na komodity, cizí měny a dluhopisy, a jejich změnám v týdnu končícím úterkem 29. srpna. Tedy v týdnu, kdy trhy začaly reagovat na údaje svědčící o tom, že se trh práce v USA rozvolňuje a důvěra spotřebitelů klesá. Tato reakce byla do značné míry pozitivní a je z ní patrná afinita k riziku. Za přístupem typu „špatné zprávy potěší“ stojí spekulace, že teď už musí Federální rezervní systém brzy ukončit svou kampaň agresivního zpřísňování. Ceny komodit vystřelily vzhůru a posílení je patrné ve všech sektorech, nejvíce u drahých kovů.
img

Proč mohou komodity v éře stagflace zazářit

28.08.2023 Hlavní investiční analytik společnosti Saxo ve své nedávné analýze nastínil, proč jsme upravili svůj výhled pro americkou ekonomiku na rok 2024. Dřív jsme očekávali, že recese nepřijde, dnes počítáme s mírnější formou stagflace, neboli „lehkou stagflací“, pro niž je charakteristický pomalý růst a úporná inflace. V minulosti přitahovaly v období stagflace zvýšenou pozornost určité komodity. Příčin je několik, ty nejdůležitější popisujeme v tomto článku, kde se zároveň podrobněji zabýváme tím, jak v tomto sektoru investovat.
img

Komodity: nadějné vyhlídky nebo růst ve stínu AI?

19.07.2023 Jsou komodity na pokraji toho, aby se opět staly nejžhavějším tématem ve financích, nebo zůstane v centru pozornosti umělá inteligence? Co nás čeká u zlata, stříbra, ropy, kovů a plodin? Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank, představuje Výhled na Q3 2023 v oblasti komodit.
C:\fakepath\trader-28062023-38-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje kvůli zprávě o výrazném poklesu zásob suroviny v USA

28.06.2023 Ceny ropy se dnes zvyšují kvůli zprávě o překvapivě výrazném poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent si kolem 17:30 SELČ připisovala zhruba 2,2 procenta a blížila se k 74 dolarům za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o více než 2,6 procenta a nacházela se v blízkosti 69,5 dolaru za barel.
img

Jak sankce ovlivňují Rusko?

01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Fidelity International: Podniky počítají náklady na dlouhodobý odchod z Ruska

25.05.2022 Nejnovější průzkum analytiků Fidelity International poukazuje na to, že globální společnosti nebudou v budoucnosti investovat v Rusku, protože nechtějí obnovovat obchod s Putinovým režimem. Některé si ale uvědomují, že ač se to může zdát jednoduché, ďábel je v detailu.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
img

Studená válka 2.0? Co konflikt na Ukrajině znamená pro investory

28.02.2022 Jsem už kompletně šedivý a na trzích jsem zažil leccos. Ale válku s účastí jedné z mocností pár set kilometrů od hranic druhé velmoci, tak taková zkušenost mi dosud chyběla. I proto jsem si vědom toho, že třeba i blízká budoucnost může řadu věcí změnit a to, co si nyní myslím, se ukáže jako velice naivní názor. Co ale může znamenat nynější konflikt na Ukrajině pro investory?
img

Dvojnásobný dopad na americký akciový trh

11.02.2022 Prezident Federální rezervní banky v St. Louis James Bullard ve čtvrtek uvedl, že podporuje zvýšení úrokových sazeb do začátku července o celé jedno procento s tím, že index spotřebitelských cen dosáhl 7,5 %; swapy Fedu nyní ukazují na zpřísnění o celý jeden bod během následujících tří zasedání.
C:\fakepath\top-22112021-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.11.2021 1) Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace

22.11.2021 Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Palivové trhy na vzestupu, Čína nakupuje „za každou cenu“

06.10.2021 Komoditní sektor má za sebou další týden extrémních pohybů cen, kdy se globální ekonomikou i komoditními trhy otřásaly dopady čínské a evropské energetické krize. Kromě toho se musel trh vypořádat s posilujícím dolarem, rostoucími cenami paliv a náklady na financování stoupajícími kvůli zvyšování výnosů z amerických vládních dluhopisů. To vše se může negativně podepsat na růstu a ohodnocení akciového trhu. Některé ekonomiky tak musí čelit riziku stagflace, což je období inflace spojené se zpomalením růstu.
img

Komoditní trauma: FOMC vzal reflačnímu obchodování vítr z plachet

22.06.2021 Výbor FOMC minulý týden snížil riziko možného nástupu pádivé inflace, když navzdory očekáváním oznámil, že urychlí zpřísňování své politiky. Tím sebral vítr z plachet reflačnímu obchodování a vyslal komoditní sektor na cestu k jedné z největších týdenních ztrát od loňského března, kdy trhy na počátku pandemie zachvátila panika. Také čínské úřady se dál snažily přibrzdit inflaci omezením spekulací a hromadění komodit. Třetím nepříznivým vlivem pak byl silnější dolar, který dosáhl vůči měnovému koši dvouměsíčního maxima.
img

Rostoucí vstupní náklady komplikují situaci na akciovém trhu

16.04.2021 Náš výhled na 1. čtvrtletí tvrdil, že bude komoditní sektor vzhledem k očekávané rostoucí inflaci dál stoupat, že se zvýšila citlivost na úrokovou sazbu a že může vzestup úrokové míry ublížit růstovým akciím. Také pochyboval o tom, zda vydrží býčí trh s akciemi souvisejícími se zelenou transformací. V tomto čtvrtletním výhledu se soustředíme na to, čeho se ve světě a na finančních trzích nedostává a jak se to projeví ve světě akcií.
img

Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021

28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
C:\fakepath\top-02092020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.09.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo převážně v plusu. Nejvýraznější růst zaznamenaly cenné papíry v Austrálii, a to i přesto, že tamní statistický úřad informoval o rekordním propadu ekonomiky.
img

Warren Buffett sází na Japonsko

02.09.2020 Holdingová společnost Berkshire Hathaway se začala v poslední době chránit proti inflaci a nakoupila podíly v největší světové těžařské firmě zaměřené na zlato, plynovody a zásobníky zemního plynu. O víkendu oznámila, že získala 5% podíl v pěti japonských investičních společnostech, což vypadá jako sázka na komoditní sektor a japonský jen. Warren Buffett se přeorientoval z USA na zbytek světa. Což by měl zvážit každý investor.
img

Očima Saxo Bank: Vývoj na globálních trzích ve třetím čtvrtletí 2017

07.08.2017 Období úvěrové expanze se chýlí ke svému konci a investoři by neměli ignorovat možný návrat k recesi. Saxo Bank přináší svůj čtvrtletní výhled pro globální trhy a přehled klíčových trendů v obchodování pro třetí čtvrtletí roku 2017.
img

Akcie znovu v zelených číslech, na FX obchodníci ale dál spíše vyčkávají

13.12.2016 Po včerejším klidném obchodování je dnešní seance přeci jen o něco živější. Evropské indexy se dostávají znovu do zelených čísel a připisují si na průměrných objemech přibližně půlprocentní růst. Daří se hlavně finančnímu sektoru, který v Evropě táhnou vzhůru paradoxně opět především nejvíce problematické italské banky. Německý DAX se díky tomu vrací nad hranici 12 200 bodů a dál si tak drží veškeré zisky, které nabral během velmi úspěšného minulého týdne.
img

Čínská ekonomika začíná mít znovu hlad po komoditách

13.07.2016 Výsledky čínské obchodní bilance jsou venku a dopadly zajímavě. Země zaznamenala přebytek 311 mld. CNY, což je přibliž...
img

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou ROPY

07.06.2016 Americký akciový index S&P 500 zavřel v pondělí na letošním maximu poté, co prezidentka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová přednesla ve svém včerejším projevu příznivé komentáře o americké ekonomice, nicméně nenaznačila, kdy by mohlo přijít očekávané zvýšení úrokových sazeb. Včerejší vystoupení Janet Yellenové bylo poslední událostí před očekávaným červnovým zasedáním Fedu.
img

Komodity končí nejlepší týden od roku 2012, daří se komoditním titulům i měnám Emerging Markets

09.10.2015 Komodity mají v tomto týdnu nakročeno k nejvyšším ziskům od roku 2012. Za dobrým výkonem stojí pokles rizikové averze a návrat důvěry na trhy, který přitáhl likviditu velkých hráčů. Naopak nebylo zveřejněno mnoho fundamentů, které by komoditní (a také akciovou) rally podporovaly. Bloomberg Commodity Index roste v pátek odpoledne od počátku pondělní seance až o 4,6 %. Jedná se zatím o nejvyšší týdenní růst od konce června 2012, kdy index přidal 5,6 %. Index dosáhl svých 16letých minim v srpnu. Od té doby už roste o téměř 8 %.
img

Větší chuť obchodníků riskovat připravila vzácné kovy o jejich lesk

06.11.2014 Zlato se propadlo na čtyřleté minimum – za jeho neúprosným pádem stojí nedávné kroky Japonské centrální banky. Ceny ropy...
img

Západoevropské trhy hledají směr, daří se automobilkám

11.03.2014 Evropské akciové trhy se po dvou dnech poklesů pohybují v těsné blízkosti včerejších závěrečných úrovní a hledají směr...
AUDUSD H4 17122013.PNG

AUD pod tlakem centrální banky

17.12.2013 Šestnáct procent již letos ztratil australský dolar na páru se svým americkým jmenovcem a aktuálně se drží...
img

Miliardy z úvěrů už čínskou ekonomiku neudrží. Spásou světa má být střední třída

30.05.2013 Čínská ekonomika přestala odpovídat na prudkou úvěrovou expanzi ve snaze udržet její růst. Novému vedení země zřejmě nezbude než při selhávání státem řízené expanze a toku velkého podílu nových úvěrů do neefektivních projektů více rozvázat ruce soukromému sektoru. Na delším horizontu má převzít opratě a posílit čínskou i globální poptávku růst střední třídy, která prý má šanci do deseti let ztrojnásobit. Nastává čas zvyknout si na nižší procenta čínského růstu Číny a změnu kurzu kormidelníkem?
img

Slabá týdenní data odstartovala mini korekci

27.03.2012 Komoditní sektor má za sebou nejhorší týden od prosince, protože korekce zasáhla po horších průmyslových datech z Číny a Evropy většinu trhů. Navíc se přidala snaha zastavit další růst ceny ropy. Komoditní index DJ-USB ztratil téměř dvě procenta, protože většina komodit s vyjímkou pár zemědělských ztrácela. Nejvíce postižený byl sektor základních kovů díky známkám čínského zpomalení, následoval zemědělský sektor, kde došlo před dvěma důležitými reporty k vybírání zisků.
img

Evropa po ranním optimismu smazala zisky a zavřela v červeném, vybočují těžaři a automobilky

24.06.2011 Evropské akcie zakončily tento týden pod negativním sentimentem, když hlavní akciové indexy po ...
Související klíčová slova: Německý regulátor | Kapitálový fond | Zpomalení čínské ekonomiky | FCF | Výnosy dluhopisů | Prostor k růstu | Zvyšování cen | Dlouhé pozice | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Vývoj | Australská centrální banka | Hlavní trendy | EUR | Spotřebitelské výdaje | Vlastní prostředky | Směrnice EU | Dnešní obchodování | Itálie | Stoxx | Texas | Finanční aktiva | ETF investoři | Očekávání | Volatilní | Celoevropský Euro Stoxx 50 | Otevřené pozice | Trh s akciemi | Nikl | Swiss Life | Manažeři | Chile | Ruská centrální banka | Novo | Vliv pandemií | Trh práce | Hospodářské stimuly | Pro investory | Diverzifikace | P/B | Swiss | Investice | DXY | Spotřebitelský sektor | Potenciál | MACD | Nízké sazby | Lednová inflace | GE HealthCare Technologies | Náklady na financování | Chování | Japonské akcie | Světové ceny potravin | Prognózy | Ceny kakaa | Broadcom | IAU | Vysoké úrokové sazby | Sentiment indikátory | Rekord | Vstupní náklady | Průměrný výnos | Býčí výhled | Posílení indexu | Hnojiva | Impuls | EUR/USD | Bezpečné přístavy | Spotřebitelé | Morgan Stanley | JPMorgan Asset Management | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Americký akciový trh | Rezistence | Konkurenti | COT report | Akcie společnosti | CSI 300 | Benchmark | Rostoucí výnosy | Cenné papíry | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Návratnost investic | RBC Capital | Zisky na akciových trzích | Vzdělávání | Studená válka | Cena emisních povolenek | Akcie Erste | ESG | Import | Německý akciový index DAX | Exchange | Investor Warren Buffett | Dedolarizace | Největší obchodník s ropou | Kontrakty | Meta Platforms | Jeden dolar | AI | Propad cen | Obchodování s cennými papíry | JPY | Philip Morris International | Technologické firmy | Prezident | Vzácné kovy | Internetové obchodování | Peníze | Výhled do budoucna | Index NASDAQ 100 | Commodity index | Ukazatel | Francie | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Služby | Euro STOXX | Americké ekonomiky | Saxo Bank | Barel ropy | Americký Fed | Ropa WTI | Qualcomm | P/E | Mladší generace | Na burze | Brexit | ZEW index | Plány | Výbor FOMC | Evropské burzy | Trh s nemovitostmi | Burzy | Investiční analytik | Ceny elektřiny | Globální krize | Total | Palivové trhy | Čínské stimuly | Bond | Broker | EURUSD | Cash flow | Export | Změna klimatu | Investing.com | Americká ropa WTI | Cenové tlaky | Olympiáda | Kapitálové strategie | Tržní volatilita | Výrobce pneumatik | Erste | Šok | XAU/XAG | Tržní sentiment | Úroková sazba | Ceny emisních povolenek | Přehled různých odvětví | Rozvahy Fedu | Price-to-Earnings | Ekonomická aktivita | Regulace | Dovoz | NextEra | Investor Warren | Čínské úřady | Roční růst | Kapitál | Krátká pozice | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Největší firmy | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | Výdaje norské vlády | Vybírání zisků | Vyšší náklady | Investovat | Měnový pár EUR/USD | Sloučení | Coca-Cola | Vyšší úrokové sazby | 1 milion | Fincentrum | Euro Stoxx 50 | Portfolio | Globální ekonomiky | Richard Bechník | Dovoz ropy | Price-to-Earnings Ratio | Finanční instituce | Zájem investorů | Americký index | Poptávka centrálních bank | Jak naložit s investicemi | CAC 40 | Makrodata | Investoři | Sója | Výnosy z amerických dluhopisů | Nejistoty | Fidelity | Investiční | Indonéská rupie | Pesimismus | Venezuela | Automobilový průmysl | Zisk | Nízké úrokové sazby | Přeprodaný trh | Směnné kurzy | Moderna | Globální akciové trhy | Nabídka | Ochota riskovat | Bank of England | Index těžařů | Centrální banky | Zdravotní péče | WTI a Brent | Klíčové společnosti | BP | Makrokalendář | Ekonomika Číny | Cestovní ruch | Zpráva | Technologické centrum | Výhody a rizika | Ekonomické dopady | Prodej | Politická nestabilita | TTF | ExxonMobil | Altria | Německý DAX | Janet Yellenová | Management | Bloomberg | IT společnosti | Náklady financování | GBP | Spotřebitelský sentiment | Kakao | Růstové akcie | Konflikty | Dobré výsledky | Warren Buffett | XAU/USD | S&P | Rizika a příležitosti | Majitel | Zprávy | Dolary | Obchodování | Legislativa | Společnost Berkshire Hathaway | Obnovitelné zdroje energie | Broker Trust | Meta | Simon Property Group | Evropské akcie | Ceny ropy | ZEW | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Silný růst | Covid | Bydlení | Ruský rubl | Růst inflace | Cena ropy brent | Udržitelnost | Occidental Petroleum | Míra | West Texas Intermediate | Praha | Berkshire Hathaway | Phillips 66 | Hospodářské cykly | Hedgeové fondy | Obchodování s povolenkami | British American Tobacco | Firmy | Australský dolar | Nio | Pokles investic | Nástroj | Výsledky | Kurz dolaru | Veřejné služby | Onemocnění | COCOA | Shell | Inflační tlaky | TIM | Propad | Údaje | Fundamentální analýza | Silný dolar | Globální dodavatelské řetězce | Retracement | Výkonnost | Barrick Gold | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | BHS | Snižování sazeb | Objem | Zpomalování ekonomiky | Reflační obchodování | Obavy z recese | Doporučení | Sázka | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Pojišťovny | Výsledky společnosti | Index S&P 500 | Graf | JDE | Malajsie | Regulátor | Hlavní indexy | Hrubý domácí produkt | Pfizer | Distribuce | Studie | Eurodolar | Devalvace | Cena plynu | Deficit | Rio Tinto | Reakce trhu | Stavebnictví | Hypotéky | High | Finanční krize | Rostoucí trend | Evropa | Bankovní úvěry | Beta | OPEC | Ukrajina | Sójové boby | Egypt | Johnson & Johnson | Kukuřice | Bezpečné útočiště | Maloobchod | Znalost | Investiční společnost | Earnings | Makroekonomický vývoj | Dnešní fundamenty | CHF | Britský FTSE 100 | Silnější dolar | Vstupy | Akciové výnosy | Rozpočtový deficit | Obchodování s ropou | Průzkum analytiků | Stříbro | Instituce | COPPER | Bank of Japan | Akciový index | Akcie firem | Důvěra spotřebitelů | Americké akcie | Silná ekonomika | Světové ekonomické fórum | Pozornost | Telekomunikační společnosti | S&P 500 | Volatility | Obchodovat | Equinor | Trh s futures | Trh | Komise | Erste Bank | ProCent | Výkyvy | Politické riziko | Platforms | Fed | Korekce | Buffett | Nejistota | Krize eurozóny | Konkurenceschopnost | Posílení dolaru | IRS | Poměr P/E | Globální diverzifikace | Koronavirová pandemie | Microsoft | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Shortování | Změny cen | Hladiny podpory | Sell | Kurz dolarů | Exxon | Nvidia | Známý investor | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Rizikovější aktiva | Obchodník s ropou | Spotřební zboží | Spotová cena | Další růst | CFTC | Těžební společnost | Centrální banka | Životní prostředí | Opatření | Severomořská ropa | Donald Trump | Energetický sektor | Prodejci luxusního zboží | Kovy | Společnosti | Zahraniční společnosti | Fundamentální faktory | Vliv demografických změn | Grafy | Budoucí cena | Apple | Lockdowny | Ceny komodit | ECB | Kov | Oleg Tiňkov | Reuters | Sektor pro investování | ROE (Return on Equity) | Pohyby dolaru | Baidu | Denní minima | Chevron | Anglo American | Ceny zemního plynu | Elektromobily | Americký dolar | Situace | Steen Jakobsen | Rolování | ARM | Rekordní maximum | Předseda | Cyklická vs. necyklická odvětví | Utahování měnové politiky | Arm | Negativní dopad | Traders | Rok 2024 | Trh práce v USA | Příkaz | Ekonomiky | Fundamentální ukazatele | FOREX | Google | Vitol | Fundamentální analýza akciových trhů | Rychlý růst | Tržby | Makro | Moody's | Platební bilance | CFD | Snížení sazeb | Zahájení výsledkové sezóny | Podrobný pohled | Řecko | Finanční instrumenty | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Pandemie nemoci | Objem zlata | Měkké komodity | Rizika | Brokerské společnosti | Kurzy | Plodiny | Cena | Fond | Káva | Ekonomické údaje | Ceny akcií | Leasing | Konsensus | S&P500 | Ruský trh | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Vládní politika | Ekonomické fórum | Agentura Bloomberg | Pokles | Contango | Finance | Ropa | Dluhy | Investování do akcií | Propad cen komodit | Zinek | Americká ekonomika | HG měď | Diverzifikace aktiv | Chesapeake | Obchodník | Dluhopisy | COVID-19 | Vyšší sazby | Vysoká poptávka | Načasování | Obilniny | Růst ceny | ROE | Investor | BHS Timur Barotov | Vysoké inflace | Bull | Daně | Saxo | Spotify Technology | Zásoby ropy v USA | Výzkum a vývoj | Momentum | Regionální konflikt | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | EU | Čínské přístavy | Miliardy eur | Objem vyplacených dividend | Poptávka | Vysoké valuace | Obchodníci | Cena zlata | Trading | Zvýšení ceny | Fincentrum & Swiss Life Select | Globální trhy | Cizí měny | Technology | Růst cen | Růst HDP | RSI | Hodnota akcií | Asset management | MSCI World | Financování | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Historická minima | Rostoucí akciové trhy | Occidental | Americká lehká ropa | Swiss Life Select | USDJPY | Globální poptávka | Reporty | Systém obchodování | Ruská agrese | Referendum | ICE | Klouzavý průměr | DNO | Výhled globálního růstu | Hospodářský růst | Růst ekonomiky | Podnikání | WTI | Bod | RBNZ | Paládium | Diverzifikace portfolia | Reserve Bank of Australia | HDP | ROCE | Americká měna | Nord Stream | Problémy | Saúdská Arábie | Ziskovost | Cena ropy | Enel | Inflace | Advanced Micro Devices | Marže | Zlato a stříbro | Organizace pro výživu a zemědělství | Oživení globální poptávky | Vedení společnosti | Zkušenosti | Signály | Nedostatek elektřiny v Číně | Diverzifikovat | Export do Ruska | FX | Rozhodování | Pěstování kakaa | Kurz | Market | Unicredit | Dolar | Ceny pšenice | BH Securities | Sanford C. Bernstein | Vliv sezónnosti na odvětví | Euro | Akcie podniku | Makroekonomické faktory | Francouzský CAC 40 | Prezident USA | Měď | AUD | Dividendový výnos | Federální rezervní banky | Commodity | Obchod | Predikce | Fibo | Zmírnění sankcí | Zahraniční kapitál | Rozhodnutí Bank of England | Výprodej ropy | Hospodářství | Čínský export | EV | EBITDA | Oddělení forexu | Intermediate | Spojené státy | Zisková marže | Volatilita akciových trhů | Investiční manažeři | Gamble | Portfolia | Tesla | Holdingová společnost | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Čínská poptávka | CATL | Vývoz | Týdenní zpráva | Recese | Čisté krátké pozice | Index Dow Jones | Digitalizace | Odchod z Ruska | Spekulace | Desetileté dluhopisy | Americké burzy | Inflační šok | LME | Ztráty | Kapitálové výdaje | Zisky společnosti | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Index důvěry | Regeneron Pharmaceuticals | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Země eurozóny | Technologický sektor | OSN | Světové produkce | Henry Hub | Sell Stop | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Vyhlídky americké ekonomiky | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Oslabení | Energetika | PBOC | Michala Moravcová | Spotify | Finanční ukazatele | Nařízení | Farmaceutické společnosti | Bankovní sektor | Indexy | Zvyšování sazeb | Pimco | Fond KKR | Severomořská ropa Brent | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Bazický bod | Rostoucí úrokové sazby | Tempo růstu | Nadprodukce | Americké dluhopisy | Nadhodnocení | Divergence | ETF | Federální obchodní komise | Akciové trhy | Obchodní bilance | Obchodní aktivity | Cykly | Rally | Telekomunikace | Vysoké výnosy | Recese v USA | Komoditní index | Cenové indexy | Aktiva | Výnosnost | GE HealthCare | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Vliv směnných kurzů | Evropští investoři | Podíl na trhu | Indikátory | Ceny ropy Brent | Úsilí | Technologická společnost | Výprodej | Pomerančový džus | Program kvantitativního uvolňování | Inovace | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Ole Hansen | Technologický pokrok | Brazílie | | Pochybnosti | Stratég | Špatné zprávy | Známky oživení | Majetek | Obchodník s ropou Vitol | Řetězce | Sentiment | Pojistky proti inflaci | Politika | Konkurence | Komoditní stratég | Reálné výnosy | Backwardation | MAM | BHP | Obchodní domy | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Úrokový výnos | Return on Equity | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Materiály | Nákupy | Měnové politiky | Čínský výrobce | Ekonomika | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Výrobní index PMI | Těžaři kryptoměn | Sankce | Zhodnocení | Obchodování s futures | Investiční manažer | Investiční příležitosti | Ceny zlata | Výhled | MXN | Americký akciový index | Auta | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Význam firemní kultury | Vysoké ceny | Kultura | Akciový index DAX | Telecom Italia (TIM) | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Čínský vicepremiér | Hospodářský cyklus | Konsolidace | Dlouhodobý trend | Fondy | Údaje o americké ekonomice | Walt Disney | Komoditní index DJ-USB | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | USD za barel | Spread | Dřevo | Krize | Bernstein | Price-to-earnings ratio | Optimistický výhled | Investing | Omezení produkce | Objednávky | Oslabení dolaru | Zlatý kříž | Kvantitativní uvolňování | Trhy | Vývoj ceny ropy | Poradci | Výrobce pneumatik Nokian | Cíle | Burza | Úřad pro energetické informace | Index MSCI | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Růst cen komodit | Výprodeje | Transakce | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Výzkumné společnosti | Zpráva COT | Glencore | Energie | Měna | Dodávky plynu | Finanční sektor | Daňové příjmy | Marathon Petroleum | Silný pokles | MSCI | Australská ekonomika | Snap | USD | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Růst poptávky | JPMorgan | Sazby | Akcie Erste Bank | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Pravděpodobnost recese | EIA | Rusko | Iracionální | Miliardy USD | Vicepremiér | Obchodní den | Zkušenost | Signál | Peter Garnry | Prodeje | Írán | Výsledkové sezóny | Kupní síla | Americký investiční fond | Ropy | Historie | Řízení rizik | Obiloviny | Výdaje | Společnost | Sázky | Ministr hospodářství | Zmírnění rizik | Ukončení války | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Rozšíření | Volatilita | Analýza akciových trhů | Ropný trh | Umělé inteligence | Eura | Zpomalení v Číně | Organizace | Obilí | Celkové příjmy | Růst | Ceny surovin | Výhled pro zlato | Příjmy | Risk-off | Zajištění | Potravinářský průmysl | Index | Komoditní | Rychlý růst cen | Bohatství | ČTK | Investiční fond | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Valuace | HealthCare Technologies | Banky | Západoevropské trhy | Západní ekonomiky | Americké firmy | Akciový trh | Uhlí | Nokian | Komodity | Technický výhled | Bilance | AUD/USD | Beta koeficient | Očekávaný růst | FOMC | Pokles zlata | Význam inovací a výzkumu | Alternativní zdroje energie | USD za tunu | Dluhopisy zemí eurozóny | Brent | Ruský ministr hospodářství | Václav Pech | Posílení | Banka | Měnový pár | Vzestup zlata | Čokolády | Cestování | Analýza | Význam inovací | Nord Stream 2 | Ovlivňování | Swapy | Výhody | Akciové indexy | Ekonomický růst | Rostoucí ceny ropy | Vývoj měnového páru | FTSE | Komoditní měny | IEA | Základní úroková sazba | Průzkum | Index spotřebitelských cen | Investiční horizont | Období stagflace | Oslabování dolaru | Silnější americký dolar | Ruské společnosti | Reakce centrální banky | Návratnost | Růst cen plynu | Telecom Italia | Vyhlídky | Spalování ropy | Suroviny | Cukr | Zdroje energie | Předpověď | Omezení pohybu | Procter & Gamble | Market Color | Solidní růst | Technologické společnosti | Ropa Brent | Rekordní minimum | CTA | Hospodaření | Visa | Přehled | Výnosové křivky | Futures | Plyn | COT (Commitment of Traders) | Úřad pro energetické informace (EIA) | Nemovitosti | FXstreet.cz | Investiční kovy | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Obnovitelné zdroje | James Bullard | Dění na Ukrajině | Drahý kov | Forexové trhy | Rubl | Růst výnosů | Průmyslové kovy | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Ekonomické cykly | Oblečení | Dluhová služba | Budoucí vývoj | Vyšší ceny ropy | Blízká budoucnost | MT4 | Herní průmysl | Schůzce FOMC | Capital Markets | Japonsko | Zemní plyn | Německo | EU a USA | Demografické změny | Price-to-Book Ratio | Zastavení růstu | Zasedání americké centrální banky | Úrokové sazby | Rozpočet | Překážky | Vice | Statistika | Vyšší ceny | KKR | Dluhová krize | Marathon | Zadlužení | Argentina | Riziko | Equity | Správci fondů | Snižování úrokových sazeb | Merrill Lynch | Kartel OPEC | Vysoká inflace | Analytici | NAFTA | Zemědělství | Těžaři | Obilné trhy | Futures kontrakty | Síla dolaru | Archer Daniels Midland | Telecom | Portfólia | Dealer | Platina | Produkce ropy | Drahé kovy | Indikátor | Techničtí obchodníci | Indonésie | Voda | Cenové výkyvy | Býčí trh | Eurozóna | Japonská centrální banka | Konsenzus | Ekonomické vyhlídky | Investiční rozhodnutí | Fitch | Pšenice | Domácnosti | Měny rozvíjejících se zemí | Vývoj rublu | Statistický úřad | FXstreet | Měnová politika | Týdenní nárůst | Emerging markets | Bavlna | Závislost | Emise | Mitsubishi | Vývoj ceny | Index DAX | Koš | Restrikce | Optimismus | Hlavní ekonom | Nepříznivé počasí | Risk | Fibonacciho úrovně | Analytika | Přísná regulace | Inflační očekávání | Bunge | Čínské vlády | Forexu | ROIC | Miliardy | Čína | Cena stříbra | DAX | Výkyvy cen | Společnost Janus Henderson | Počasí | Deutsche Bank | Poměr P/B | Americké akciové indexy | Studená válka 2.0 | Ruský ministr | UCITS | Ekonomové | Americké trhy | Pandemie | Analytik | Index PMI | Bloomberg Commodity Index | Motivace | RBC Capital Markets | Burze | Společnost BHP | Dodavatelské řetězce | Regulační rizika | Politbyro | CAPEX | Zpomalení růstu | Stagflace | Světové centrální banky | Futures na sojové boby | Virus | Výsledky hospodaření | Výnosy | Vyšší inflace | Nastavení měnové politiky | NZD | Altria Group | Stárnutí populace | ARM Holdings | Zpracovatelský průmysl | Americké vládní dluhopisy | Dluhové závazky | Výrobní náklady | Americká vláda | Šéfka Fedu | Práce | Problémy s počasím | Dow Jones | Ruská ekonomika | Poptávka po ropě | West Texas Intermediate (WTI) | Geopolitické události | Ekonomická recese | Kupci | Biden | Budoucnost | Commitment of Traders | Výhledy | Úspěch | NASDAQ 100 | Investování | Pokles zásob | Ceny mědi | JPMorgan Chase | Japonský jen | CAD | Prezident Federální rezervní banky | Certifikace | John Hardy | Šance | Jakub Matis | Akciový stratég | Dvojité dno | Politici | Jak investovat | Instrumenty | Index FTSE 100 | Odvětví | Jestřáb | Federální rezervy | Celková inflace | Dna | Technologický rozvoj | Panika | Société Générale | Vzestupný trend | Kontrakt | CBOT | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | USA | Analytický tým | Zlato | Novo Nordisk | Philip Morris | Nasdaq | Geopolitické napětí | Spekulanti | Mezinárodní vztahy | Mrazivé počasí | Světové akciové trhy | DoorDash | Výrobce baterií | Světové trhy | Janus Henderson | Agentura Moody's | Zásobníky | Zajištění proti inflaci | Schůzka FOMC | PetroChina | Fidelity International | Realitní sektor | Oblasti forexu | Taiwan Semiconductor | Rosbank | HealthCare | Obchodování s komoditními futures | Ekonomické aktivity | Lepší zítřky | Amazon | Contemporary Amperex Technology | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Stimuly | Robusta | Fundamenty | Ukazatele | Netflix | Umělá inteligence | Disney | Vliv klimatických změn | Chování spotřebitelů | Pozice | COT | Americké rafinerie | Krátkodobý výhled | Urbanizace | Zlepšení | Saxo Group | SPOT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Komoditní obchodníci
Komoditní obchodní příležitosti
Komoditní obchodování
Komoditní obchody
Komoditní portfolio
Komoditní portfolio Vojtěcha Slováka
Komoditní přehled
Komoditní report
Komoditní ropa
Komoditní sdružení

Následující klíčová slova

Komoditní spread
Komoditní spready
Komoditní stratég
Komoditní super-cyklus
Komoditní supercyklus
Komoditní supercykly
Komoditní šok
Komoditní tradeři
Komoditní trading
Komoditní trh
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Brokerjet
IronFX
IQ Option
reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít