Pondělí 03. června 2024 00:13
reklama
FTMO férovost
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

Čínský statistický úřad

C:\fakepath\Cina-prumysl.jpg

Aktivita čínských továren překvapivě klesla

31.05.2024 Aktivita zpracovatelského průmyslu v Číně v květnu překvapivě klesla. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Údaje jsou podle analytiků další známkou přetrvávajících problémů druhé největší ekonomiky světa, která se potýká mimo jiné s krizí na realitním trhu.
C:\fakepath\trader-17052024-45-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se kvůli optimismu ohledně poptávky mírně zvyšují

17.05.2024 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují, k růstu přispívá optimismus ohledně vývoje poptávky. Severomořská ropa Brent kolem 17:45 SELČ vykazovala nárůst zhruba o 0,4 procenta a pohybovala se nedaleko 83,60 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala téměř půl procenta a nacházela se blízko 77,60 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-09052024-45-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.05.2024 1) Měnový výbor britské centrální banky dnes podle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu beze změny na 5,25 procenta, tedy na nejvyšší úrovni od roku 2008. Banka o tom informovala v tiskové zprávě. Uvedla, že pro zachování úroků se vyslovilo sedm členů výboru, zatímco dva členové hlasovali pro snížení o čtvrt procentního bodu. Na předchozím zasedání prosazoval snížení úroků pouze jeden člen výboru.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Čínský vývoz i dovoz v dubnu opět rostl

09.05.2024 Čínský dovoz i vývoz se v dubnu po poklesu v předchozím měsíci vrátily k růstu. To je signálem zlepšení poptávky doma i v zahraničí, které by mohlo podpořit ekonomické oživení země. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
C:\fakepath\Cina-prumysl.jpg

Aktivita čínských továren poprvé za půl roku rostla

01.04.2024 Aktivita zpracovatelského průmyslu v Číně v březnu poprvé za šest měsíců rostla. Vyplývá to z výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které včera zveřejnil čínský statistický úřad.
img

Graf dne - FRA40 (08.02.2024)

08.02.2024 Ačkoli dnes nebyly z Francie zveřejněny žádné významné údaje, vzhledem k výrazné koncentraci sektoru luxusního zboží a módy (LVMH, Kering, Richemont) může být referenční index FRA40 citlivý na spotřebitelskou náladu v Číně. Právě v Asii si řada módních konglomerátů vybudovala své finanční zázemí a těží z toho značné výhody (se všemi důsledky z toho plynoucími). V důsledku toho jsou dnes kotace francouzských luxusních společností do značné míry závislé na situaci čínských spotřebitelů a částečně i výrobců. Dnes po otevření si kontrakty FRA40 připisují téměř 0,4 % a vedle nizozemského indexu podpořeného euforií akcionářů společnosti Adyen si vedou nejlépe na evropském trhu. A to i přes pokles čínských indexů a pokračující slabé makročísla z Střední říše.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Čínský export v prosinci vzrostl, spotřebitelské ceny ale třetí měsíc klesají

12.01.2024 Čínský export v prosinci meziročně vzrostl o 2,3 procenta, což je více než se čekalo. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů čínského celního úřadu. Spotřebitelské ceny se ale ve srovnání se stejným měsícem loni o 0,3 procenta snížily. Klesají už třetí měsíc po sobě a nižší byly i výrobní ceny, uvedl čínský statistický úřad. Vyhlídky druhé největší světové ekonomiky tak zůstávají nejisté, uvedla agentura DPA. Na nový rekord se ale loni opět vyšplhal obousměrný obchod s Ruskem, který dosáhl 240 miliard dolarů (5,4 bilionu Kč).
C:\fakepath\Cina-prumysl.jpg

Čínský průmysl a maloobchod vzrostl více, než se čekalo, dál ale hrozí deflace

15.11.2023 Průmyslová výroba v Číně a tržby maloobchodu v říjnu meziročně zrychlily růst. Zvýšily se více, než se čekalo, průmyslová výroba stoupla nejvíce od dubna a maloobchod nejrychlejším tempem od května. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Druhé největší ekonomice světa ale podle německého hospodářského deníku Handelsblatt stále hrozí deflace.
C:\fakepath\Cina4.jpg

V Číně roste prodej losů, podle sociálních sítí jsou za tím ekonomické problémy

02.10.2023 Tržby z prodeje výherních losů v Číně v srpnu meziročně vzrostly více než o polovinu, vyšplhaly se tak na letošní maximum. Někteří komentátoři na sociálních sítích tento vývoj spojují s rostoucími obavami mladých lidí ohledně vývoje ekonomiky a trhu práce. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\Cina-prumysl.jpg

Aktivita čínských továren se v září poprvé po půl roce zvýšila

01.10.2023 Aktivita čínských továren se v září poprvé po půl roce zvýšila, oznámil včera čínský statistický úřad. Agentura Reuters v této souvislosti uvedla, že je to další ukazatel, podle něhož se druhá největší ekonomika světa začíná odrážet ode dna.
C:\fakepath\tydenik-eurusd-11092023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.9.2023)

11.09.2023 Na měnovém páru EUR/USD jsme se v minulém týdnu dočkali velmi povedeného obchodu, na který jsem minulý týden s předstihem upozornil v mém posledním článku. Došlo totiž k prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval sell (short) obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k profitu!
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Čína se v srpnu vymanila z deflace

10.09.2023 Spotřebitelské ceny v Číně se v srpnu vrátily k růstu. Čínský statistický úřad včera oznámil, že ceny se meziročně zvýšily o 0,1 procenta po červencovém poklesu o 0,3 procenta. Čína se v červenci dostala do deflace poprvé za více než dva roky.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský prezident vyzývá zemi k trpělivosti v době slabého růstu ekonomiky

17.08.2023 Čínský prezident Si Ťin-pching v projevu zveřejněném tento týden vyzval zemi k trpělivosti v době, kdy se vládní komunistická strana snaží zvrátit zpomalování hospodářského růstu. Uvedl rovněž, že západní země se potýkají s čím dál většími problémy kvůli svému materialismu a "duchovní chudobě". Informovala o tom dnes agentura AP.
C:\fakepath\Cina.jpg

Ekonomické ukazatele v Číně se zhoršují, země omezila statistiku z trhu práce

15.08.2023 Čína dnes zveřejnila další sérii statistických dat, která prokazují, že druhá největší ekonomika světa roste výrazně pomaleji, než si vláda v Pekingu naplánovala. Čínský statistický úřad navíc přestal zveřejňovat údaje o nezaměstnanosti mezi mladými, která byla v posledních měsících rekordní. Mluvčí statistiků řekl, že je nutné přehodnotit metodologii.
C:\fakepath\trader-08082023-38-zm.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, vliv mají slabé údaje o vývoji čínského zahraničního obchodu

08.08.2023 Ceny ropy dnes klesají v reakci na slabé údaje o červencovém vývoji čínského zahraničního obchodu. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SELČ vykazovala pokles přibližně o 0,6 procenta, sestoupila tak pod 85 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ztrácela také zhruba 0,6 procenta a pohybovala se v blízkosti 81,50 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-08082023-31-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.08.2023 1) Meziroční míra inflace v Maďarsku se v červenci snížila na 17,6 procenta z červnových 20,1 procenta. Pokles tak vykázala už šestý měsíc za sebou. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Nejvýše vystoupala inflace v zemi v lednu, kdy se vyšplhala na 25,7 procenta, což byla nejvyšší úroveň od roku 1996. Maďarsko se v poslední době potýká s nejvyšší inflací v Evropské unii. Ekonomové očekávali pokles pod 18 procent. V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny vzrostly o 0,3 procenta.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čínský vývoz a dovoz v červenci klesly dvouciferně, více než se čekalo

08.08.2023 Čínský vývoz se v červenci meziročně snížil o 14,5 procenta, nejvíce od února 2020. Dovoz klesl o 12,4 procenta, obě hodnoty jsou horší, než se čekalo. Údaj dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad. Na vině je klesající poptávka v zahraničí i v samotné Číně. Zahraniční obchod nevykazuje známky oživení už několik měsíců a brzdí růst druhé největší světové ekonomiky.
img

DE30: Odvětví kosmetiky a luxusního zboží pod tlakem, Nordea udržuje bankovní sentiment na trhu!

17.07.2023 Nálada na trzích během první obchodní seance tohoto týdne je poměrně negativní. Evropa zaznamenává poměrně výrazné poklesy, především ve Francii, kde CAC 40 ztrácí více než 1 % kvůli výrazným poklesům společností vyrábějících luxusní zboží a kosmetiku. Sentiment dnes ovlivnily údaje z Číny, které dopadly pod očekávání, což v kombinaci se slabými údaji o tržbách společnosti Compagnie Financière Richemont v USA zkazilo náladu v kosmetickém/luxusním sektoru.
C:\fakepath\trader-17072023-91-zm.png

Komodity: Ceny ropy klesají, údaje o čínské ekonomice podpořily obavy o poptávku

17.07.2023 Ceny ropy se dnes snižují. Nejnovější údaje o vývoji čínské ekonomiky zaostaly za očekáváním, což podpořilo obavy ohledně poptávky po pohonných hmotách. Severomořská ropa Brent krátce po 18:30 SELČ ztrácela zhruba 1,4 procenta na 78,7 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o zhruba 1,3 procenta na 74,4 dolaru za barel.
C:\fakepath\trader-17072023-88-zm.jpg

Americká ministryně financí neočekává hospodářskou recesi v USA

17.07.2023 Americká ministryně financí Janet Yellenová nepředpokládá, že ekonomika Spojených států se dostane do recese, ačkoli by ji mohl negativně ovlivnit nečekaně pomalý hospodářský růst v Číně. Inflace v USA je podle ministryně na ústupu, zatímco trh práce zůstává v dobré kondici. Yellenová to dnes uvedla v rozhovoru s televizí Bloomberg. Spojené státy jsou největší ekonomikou na světě, Číně patří druhá příčka.
img

Ranní shrnutí (17.07.2023)

17.07.2023 Akciové trhy v Číně, Jižní Koreji a Austrálii klesly, zatímco japonské trhy byly kvůli svátku zavřené a očekávalo se, že obchodování v Hongkongu bude zrušeno kvůli tajfunu.
img

Ekonomický kalendář: NY FED Empire naznačí podnikatelské podmínky v USA

17.07.2023 První den týdne nepřinese žádné významné makroekonomické publikace. Dnešní makrokalendář je poměrně lehký. Nejdůležitější údaje z Číny byly zveřejněny již v první části dne.
C:\fakepath\Cina-ekonomika-2.jpg

Čínské vstupní ceny z továren klesly v červnu nejrychleji za více než sedm let

10.07.2023 Čínské vstupní ceny z továren se v červnu snížily nejrychleji za sedm a půl roku. Spotřebitelská inflace je beze změny a nejnižší za dva roky. Údaje dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad. Dynamika čínského oživení po pandemii covidu-19 zpomalila z rychlého oživení zaznamenaného v prvním čtvrtletí. Poptávka po průmyslových a spotřebních výrobcích slábne, což vyvolává obavy o zdraví druhé největší světové ekonomiky a také obavy z možné deflace. V reakci na zveřejněná data oslabil čínský jüan a dolů zamířily i asijské akcie.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Výrobní ceny v Číně v květnu meziročně klesly o 4,6 procenta, nejvíc za sedm let

09.06.2023 Výrobní ceny v Číně v květnu meziročně klesly o 4,6 procenta, což je nejvýraznější propad za více než sedm let. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Výsledek je horší, než čekali analytici, na vině je zejména slabá poptávka, která zatěžuje výrobní sektor a komplikuje vyhlídky na výraznější hospodářské oživení.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čínské hospodářské oživení překvapivě zpomaluje

31.05.2023 Čínské hospodářské oživení překvapivě zpomaluje. Druhý měsíc po sobě se snížil index nákupních manažerů a slábne i index výrobců ve službách. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Po USA druhá největší světová ekonomika se tak z pandemie covidu-19 vzpamatovává pomaleji, než mnozí čekali.
C:\fakepath\trader-11052023-31-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.05.2023 1) Britská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,50 procenta. Banka se tak snaží bojovat s vysokou inflací, uvedla v dnešním sdělení. Její měnový výbor zvýšil hlavní úrok už podvanácté za sebou a základní sazba v Británii je nejvýše od roku 2008, kdy vrcholila globální finanční krize.
C:\fakepath\Cina-ekonomika-2.jpg

Spotřebitelské ceny v Číně v dubnu rostly nejpomaleji za dva roky

11.05.2023 Spotřebitelské ceny v Číně vzrostly v dubnu v meziročním srovnání o 0,1 procenta, což byl nejpomalejší růst od února 2021. Tempo růstu zpomalilo z březnových 0,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Podle analytiků slabý růst spotřebitelských cen naznačuje, že domácí poptávka zůstává nevýrazná a k oživení druhé největší ekonomiky světa po skončení pandemie nemoci covid-19 bude možná zapotřebí více stimulů.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ropa zlevňuje kvůli obavám ohledně vývoje světové ekonomiky

01.05.2023 Ceny ropy se dnes snižují, zejména kvůli obavám ohledně vývoje světové ekonomiky. Severomořská ropa Brent krátce před 16:00 SELČ ztrácela zhruba 1,1 procenta a nacházela se pod 80 dolary za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o 1,2 procenta a pohybovala se pod 76 dolary za barel.
C:\fakepath\eurusd-19042023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 19.4.2023

19.04.2023 Americké akcie uzavřely včerejší obchodování bez výraznějších změn kvůli smíšeným firemním výsledkům. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 0,03 procenta a zakončil obchodování na 33.976,63 bodu. Širší index S&P 500 naopak stoupl o 0,09 procenta na 4154,87 bodu, zatímco index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,04 procenta na 12.153,41 bodu.
C:\fakepath\trader-18042023-40-zm.jpg

Forex: Euro posiluje vůči dolaru, podporuje ho růst na evropských akciových trzích

18.04.2023 Euro dnes posiluje vůči americkému dolaru. Těží z růstu na evropských akciových trzích, ke kterému přispěly překvapivě příznivé údaje o vývoji čínské ekonomiky. Kolem 18:30 SELČ si jednotná evropská měna připisovala zhruba 0,3 procenta na 1,0960 EUR/USD.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Čínský HDP se v prvním letošním čtvrtletí meziročně zvýšil o 4,5 procenta

18.04.2023 Čínský hrubý domácí produkt (HDP) se v prvním letošním čtvrtletí meziročně zvýšil o 4,5 procenta, tedy více, než se čekalo. S odvoláním na čínský statistický úřad to dnes uvedla agentura Reuters, podle níž analytici očekávali čtyřprocentní růst HDP. K rychlejšímu oživení druhé největší ekonomiky světa podle agentury přispělo ukončení přísných protiepidemických opatření koncem loňského roku.
C:\fakepath\trader-01032023-37-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají, dolů je tlačí mimo jiné nárůst zásob suroviny v USA

01.03.2023 Ceny ropy dnes mírně klesají, během seance kolísaly. Dolů je tlačí známky dostatečné nabídky, včetně nárůstu zásob ve Spojených státech. Vzhůru jim pomáhá naděje na ekonomické oživení a vyšší poptávku v Číně, kde v únoru skokově vzrostla aktivita ve zpracovatelském sektoru.
C:\\fakepath\\trader-01032023-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.03.2023 1) Belgie prodala za 2,17 miliardy eur celkem asi 33 milionů akcií největší francouzské banky BNP Paribas. Její podíl v bance tím klesl na 5,1 procenta z dřívějších 7,8 procenta, oznámila dnes belgická státní holdingová a investiční agentura SFPI. Belgie tak přišla o pozici největšího akcionáře této francouzské banky.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Aktivita v čínských továrnách rostla v únoru nejrychleji od roku 2012

01.03.2023 Aktivita v čínském zpracovatelském sektoru v únoru rostla nejrychleji za více než desetiletí. Pomohlo k tomu zrušení omezení, která měla bránit šíření nemoci covid-19, koncem loňského roku. Index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu stoupl na 52,6 bodu z lednových 50,1 bodu. Překonal tak odhady analytiků a stoupl na nejvyšší hodnotu od dubna 2012. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy vystoupily na dvoutýdenní maxima

17.01.2023 Ceny ropy se dnes vyšplhaly na dvoutýdenní maxima, podporují je vyhlídky na oživení poptávky v Číně. Severomořská ropa Brent si kolem 16:30 SEČ připisovala více než dvě procenta a dostala se nad 86 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o více než procento a blížila se k 81 dolarům za barel.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

CNBC: Otevření Číny může krátce omezit dodavatelské řetězce, v 2023 podpoří růst

30.12.2022 Zrušení přísných protipandemických opatření v Číně přišlo dříve, než mnozí analytici čekali. Banka Goldman Sachs varuje, že uvolnění krátkodobě povede k nedostatku pracovní síly a narušení dodavatelských řetězců. Ekonomové na druhou stranu očekávají, že krok Pekingu bude mít pozitivní dopad na hospodářský růst Číny v roce 2023, napsal včera zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Inflace v Číně v listopadu zpomalila na 1,6 procenta, výrobní ceny klesly

09.12.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Číně v listopadu zpomalil na 1,6 procenta z říjnových 2,1 procenta. Inflace se tak dostala na nejnižší úroveň za osm měsíců. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Výrobní ceny, které jsou indikátorem budoucího vývoje spotřebitelských cen, se v listopadu dokonce meziročně snížily, a to o 1,3 procenta.
img

Ranní shrnutí (15.11.2022)

15.11.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže po volatilní seanci. S&P 500 klesl o 0,89 %, Dow Jones klesl o 0,63 % a Nasdaq klesl o 1,12 %. Russell 2000 se obchodoval o 1,14 % níže.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Aktivita v čínském průmyslu a službách se zhoršila více, než se čekalo

31.10.2022 Aktivita v čínském průmyslu a ve službách se v říjnu zhoršila více, než se čekalo. Vyplývá to z dat, která dnes podle agentury DPA zveřejnil čínský statistický úřad. Firmy dále tíží pandemie covidu-19, churavějící trh s nemovitostmi a slabý export, uvádějí analytici.
C:\fakepath\trader-24102022-30-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.10.2022 1) Akcie v Hongkongu po sjezdu čínských komunistů dnes prudce klesají, hlavní index Hang Seng před koncem obchodování odepisoval zhruba sedm procent. Ztráty ale mají také akcie v pevninské Číně. Trh výprodejem reaguje na předpoklady, že dosavadní prezident Si Ťin-pching a jeho nový tým budou v nadcházejícím funkčním období preferovat ideologii na úkor ekonomiky.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čínská ekonomika ve třetím čtvrtletí zrychlila tempo růstu na 3,9 procenta

24.10.2022 Čínský hrubý domácí produkt (HDP) se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 3,9 procenta, tedy více, než se čekalo. Výhled kalí hrozba globální recese a opatření přijatá proti šíření koronaviru. Ve druhém čtvrtletí čínská ekonomika rostla pomalejším tempem 0,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Růst spotřebitelských cen v Číně v srpnu překvapivě zpomalil na 2,5 procenta

09.09.2022 Spotřebitelské ceny v Číně se v srpnu meziročně zvýšily o 2,5 procenta. Jejich růst tak zpomalil z 2,7 procenta v červenci, oznámil dnes čínský statistický úřad. Pokles meziroční míry inflace je překvapením pro analytiky, kteří její srpnovou hodnotu odhadovali v průměru na 2,8 procenta. Meziroční růst výrobních cen navíc zpomalil na 2,3 procenta z červencových 4,2 procenta. Dostal se tak na nejnižší úroveň za rok a půl. Za jeho zpomalením stály nižší ceny energií a surovin.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o 2,6 pct., více než se čekalo

15.07.2022 Čínská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla oproti třem předchozím měsícům o 2,6 procenta, více než se čekalo. V meziročním srovnání se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil pouze o 0,4 procenta, což je méně, než čekali analytici a zároveň nejslabší čtvrtletní růst od začátku koronavirové pandemie. Vyplývá to z údajů, které dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský průmysl a maloobchod oslabily kvůli koronaviru více, než se čekalo

16.05.2022 Čínský průmysl v dubnu meziročně klesl o 2,9 procenta a maloobchod dokonce o 11,1 procenta. V obou případech je to výrazně více, než se čekalo. Informuje o tom agentura DPA s odkazem na čínský statistický úřad. Na vině je striktní proticovidová politika čínské vlády. Čínský jüan se po zveřejnění údajů pohybuje kolem svého 20měsíčního minima vůči dolaru.
C:\fakepath\cina2.jpg

Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu v Číně v prosinci mírně zrychlil

31.12.2021 Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu v Číně v prosinci překvapivě zrychlil. Ukázaly to výsledky průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Zrychlení růstu však bylo jen mírné, index aktivity se zvýšil na 50,3 bodu z listopadových 50,1 bodu.
C:\fakepath\Cina-ekonomika.jpg

Státní plánovač: Čína je schopna udržet stabilní hospodářský růst

22.12.2021 Čína je schopna udržet hospodářský růst na rozumné úrovni. Má k tomu potřebnou sebedůvěru, podmínky i schopnosti, řekl agentuře Nová Čína vysoce postavený zaměstnanec plánovacího úřadu.
C:\fakepath\cina2.jpg

Aktivita čínského zpracovatelského průmyslu se v listopadu vrátila k růstu

30.11.2021 Aktivita čínského zpracovatelského průmyslu se v listopadu překvapivě vrátila k růstu. Přispěly k tomu nižší ceny některých surovin a pokles problémů s dodávkami elektřiny. Oznámil to dnes čínský statistický úřad.
C:\fakepath\top5-14102021-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.10.2021 1) Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes poprvé od letošního května překonala 58.000 dolarů (zhruba 1,27 milionu Kč). Spekulanti podle agentury Bloomberg sázejí na to, že bitcoin bude útočit na své rekordní maximum z letošního dubna, kdy jeho cena dosáhla téměř 65.000 dolarů.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

Výrobní ceny v Číně v záři kvůli cenám komodit rekordně vzrostly

14.10.2021 Výrobní ceny v Číně v září stouply v meziročním srovnání o rekordních 10,7 procenta. Přispěl k tomu rekordní růst cen komodit. Slabá poptávka ale zpomalila růst spotřebitelských cen, uvedl dnes čínský statistický úřad. Index výrobních cen je měřítkem toho, co výrobci účtují svým odběratelům. Protože Čína je největším světovým vývozcem, mohl by růst výrobních cen v Číně ovlivnit i další země.
C:\fakepath\top-27042021-lv-4.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.04.2021 1) Japonská centrální banka (Bank of Japan) dnes oznámila očekávané ponechání základních úrokových sazeb na stávajících úrovních a snížila předpověď letošní jádrové inflace na 0,1 % z lednových 0,5 %. V několika tamních regionech včetně Tokia a Osaky také začala platit přísnější opatření proti dalšímu šíření covidu-19. Ten dál znepokojuje investory především v Indii.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Zisk čínských průmyslových firem ve čtvrtletí vzrostl o 137 procent

27.04.2021 Zisk čínských průmyslových firem v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl o 137 procenta na 1,825 bilionu jüanů (šest bilionů Kč). Hospodaření firem tak oživuje z loňského slabého výkonu způsobeného koronavirovou pandemií, hlavně díky růstu poptávky po surovinách. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
C:\fakepath\Ropa-1.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají, celý týden ale patrně uzavřou ziskem

16.04.2021 Ceny ropy dnes klesají. Severomořská ropa Brent se nicméně drží blízko 67 dolarů za barel a ceny suroviny celý týden patrně uzavřou ziskem. V náladě trhu převažuje vliv hospodářského oživení Číny a Spojených států nad nárůstem nových případů nákazy koronavirem.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy stoupají; přispívá k tomu statistika o čínském dovozu

13.04.2021 Ceny ropy dnes stoupají. Přispěla k tomu statistika o čínském dovozu. Napětí na Blízkém východě ceny suroviny podpořilo jen málo, protože dodávky dosud nebyly narušeny.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Vývoz z Číny v březnu stoupl o 30,6 pct., dovoz rostl nejrychleji za 4 roky

13.04.2021 Vývoz z Číny pokračoval v březnu v silném růstu díky oživení globální poptávky v reakci na postup v očkování proti covidu-19. Dovoz pak rostl nejrychleji za čtyři roky, což ukazuje na silnou domácí poptávku. Údaje, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad, jsou další známkou toho, že druhá největší ekonomika světa nabírá po poklesu na počátku loňského roku způsobeném pandemií na rychlosti, i když výhled nadále ohrožují zaostávající poptávka spotřebitelů a růst nových případů nemoci covid-19 v mnoha zemích. Přebytek zahraničního obchodu v březnu činil 13,8 miliardy USD (302 miliard Kč), výrazně tak zaostal za odhady analytiků.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Loňské výdaje Číny na výzkum a vývoj byly rekordní

01.03.2021 Čína loni dala na výzkum a vývoj rekordních 2,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP), celkové výdaje pak vzrostly o 10,3 procenta na 2,44 bilionu jüanů (8,2 bilionu Kč). Tempo růstu ale bylo nejnižší za pět let, vyplývá z předběžných údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
C:\fakepath\top-18012021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.01.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo nejednotně. Akcie v Číně vzrostly v reakci na zprávu o loňském růstu hrubého domácího produktu (HDP) země. Burzu v Jižní Koreji naopak srazila zpráva o odsouzení dědice impéria Samsung I Če-jonga za korupci.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čína zřejmě jako jediná velká ekonomika vzrostla i v loňském roce

18.01.2021 Čína dnes oznámila, že v loňském roce její hrubý domácí produkt (HDP) vzrostl o 2,3 procenta. Je to sice kvůli pandemii covidu-19 nejslabší růst za posledních 44 let, ale i tak je Čína podle tiskových agentur patrně jedinou velkou ekonomikou, která za loňský rok vykázala ekonomický růst.
C:\fakepath\cina2.jpg

MMF: Čínská ekonomika dál oživuje, letos vzroste o 7,9 procenta

08.01.2021 Čínská ekonomika pokračuje v rychlém oživování z útlumu způsobeného šířením koronaviru. V letošním roce by měl růst hrubého domácího produktu (HDP) Číny prudce zrychlit na 7,9 procenta z loňských 1,9 procenta. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Odhad letošního vývoje čínské ekonomiky nicméně mírně zhoršil oproti říjnové prognóze, podle které měl růst činit 8,2 procenta.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Průzkum: Čínská ekonomika se ještě plně nezotavila z dopadů viru

29.12.2020 Čína se z hospodářských dopadů šíření koronaviru zotavuje rychleji než ostatní přední ekonomiky, na úplné zotavení si však bude muset ještě minimálně čtvrt roku počkat. Podle serveru CNBC to ukázaly výsledky pravidelného průzkumu mezi vedoucími pracovníky čínských podniků.
C:\fakepath\top-15122020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.12.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v červených číslech. Makroekonomická data, která dorazila z Číny, byla sice solidní, investoři ale nakonec věnovali více pozornosti koronaviru a stále hrozícímu rozvodu Spojeného království s Evropskou unií bez dohody.
C:\fakepath\cina2.jpg

Výroba továren v Číně v listopadu rostla nejrychleji za 20 měsíců

15.12.2020 Produkce čínských továren v listopadu rostla nejprudším tempem za 20 měsíců, protože poptávku podpořilo oživení spotřebitelských výdajů a postupné uvolňování opatření proti koronaviru u významných obchodních partnerů. Čínský statistický úřad dnes oznámil, že průmyslová výroba se v listopadu meziročně zvýšila o sedm procent po nárůstu o 6,9 procenta v předchozím měsíci.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
C:\fakepath\top-30112020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.11.2020 1) Aktivita v čínských továrnách rostla v listopadu nejrychleji za tři roky a také růst v sektoru služeb se dostal na nejvyšší hodnotu za několik let. Pozitivní data, která dnes zveřejnil čínský statistický úřad, naznačují, že druhá největší ekonomika světa je na cestě, aby se stala první zemí, které se podaří setřást negativní dopad koronavirové pandemie, když nedávné údaje o výrobě ukázaly, že zpracovatelský sektor je již na úrovni před pandemií.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Aktivita v čínských továrnách rostla nejrychleji za tři roky

30.11.2020 Aktivita v čínských továrnách rostla v listopadu nejrychleji za tři roky a také růst v sektoru služeb se dostal na nejvyšší hodnotu za několik let. Pozitivní data, která dnes zveřejnil čínský statistický úřad, naznačují, že druhá největší ekonomika světa je na cestě, aby se stala první zemí, které se podaří setřást negativní dopad koronavirové pandemie, když nedávné údaje o výrobě ukázaly, že zpracovatelský sektor je již na úrovni před pandemií.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Průmyslová výroba v Číně překonala odhady, zrychlil i růst tržeb

16.11.2020 Průmyslová výroba v Číně v říjnu překonala odhady - meziročně vzrostla o 6,9 procenta. S odkazem na čínský statistický úřad o tom informovala agentura Reuters. Nejrychleji v letošním roce stouply v Číně i maloobchodní tržby, které přidaly 4,3 procenta, zaostaly ale za očekáváním. Druhá největší světová ekonomika nabírá po koronavirovém propadu nové obrátky.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Inflace v Číně zpomalila na 0,5 procenta, je nejníže od roku 2009

10.11.2020 Oživení čínské ekonomiky se stále nepromítá do růstu spotřebitelských cen. Míra inflace v říjnu zpomalila v meziročním srovnání na 0,5 ze zářijových 1,7 procenta, a ocitla se tak nejníže od listopadu 2009. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Hlavním důvodem byl pokles cen vepřového o 2,8 procenta.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Růst čínské ekonomiky ve 3. čtvrtletí zrychlil na 4,9 procenta

19.10.2020 Meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP) Číny ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,9 procenta z 3,2 procenta ve druhém kvartálu. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Čínská ekonomika tak pokračovala v oživování z útlumu způsobeného šířením koronaviru. Hospodářský růst však zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 5,2 procenta.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Zisky čínských průmyslových firem v červnu pokračovaly v růstu

27.07.2020 Zisky čínských průmyslových podniků se v červnu druhý měsíc za sebou zvýšily, tempo jejich růstu navíc bylo nejprudší za více než rok. Údaje jsou další známkou toho, že oživení čínské ekonomiky z koronavirové krize nabírá na síle, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla o 3,2 procenta

16.07.2020 Čínská ekonomika ve druhém čtvrtletí oživila z koronavirového šoku. Hrubý domácí produkt (HDP) se v meziročním srovnání zvýšil o 3,2 procenta, což bylo více, než čekali analytici. V prvním čtvrtletí ekonomika naopak klesla o rekordních 6,8 procenta kvůli omezením, která měla zabránit šíření nemoci covid-19. K oživení přispěla stimulační opatření, jejichž cílem je zmírnit šok z koronavirové krize, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Průmyslová výroba v Číně vzrostla méně, než se čekalo

15.06.2020 Průmyslová výroba v Číně po koronavirové krizi druhým měsícem vzrostla, růst byl ale slabší, než se čekalo. V uplynulém měsíci meziročně přidala 4,4 procenta, odhadovalo se ale pět procent. Horší než odhady byla i čísla maloobchodu a investice do stálých aktiv, jako jsou pozemky, budovy a zařízení. S odkazem na čínský statistický úřad o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\meny.jpg

Růst čínského zpracovatelského průmyslu brzdí slabá poptávka

31.05.2020 Růst aktivity čínského zpracovatelského průmyslu v květnu mírně zpomalil, brzdí ho slabá globální poptávka. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čínská centrální banka snížila základní úrokovou sazbu

20.04.2020 Čínská centrální banka dnes už podruhé v letošním roce snížila svou základní úrokovou sazbu, aby podpořila domácí ekonomiku. Ta se nyní potýká s negativními důsledky koronaviru. Roční primární úvěrová sazba (LPR), od níž se odvíjejí úrokové sazby, za které komerční banky poskytují úvěry domácnostem a podnikům, klesne na 3,85 z dosavadních 4,05 procenta. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (20.4.2020)

20.04.2020 V minulém týdnu došlo k aktivaci jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do long pozice, která se však po 50 % pohybu před cílem otočila a obchod skončil na Stop-Lossu (SL). Jsem za tento SL paradoxně poměrně rád, jelikož již několik měsíců neměla tato moje strategie ztrátový obchod, tak zdravá korekce zisků už byla na místě. Mám dlouhodobou úspěšnost kolem 70-80 %, tak 100% úspěšnost byla opravdu značné porušení statistiky mé strategie a to nemám rád. K jinému obchodu v týdnu na EUR/USD nedošlo.
C:\fakepath\top-17042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.04.2020 1) Čínská ekonomika za leden až březen ve srovnání se stejným obdobím loni klesla o 6,8 %, uvedl dnes čínský statistický úřad. V prvním čtvrtletí aktivitu v zemi prakticky ochromila epidemie nemoci covid-19. Podle agentury Kjódó jde o první propad hrubého domácího produktu Číny od roku 1992, odkdy země začala čtvrtletní údaje zveřejňovat.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čínská ekonomika se v prvém čtvrtletí meziročně smrskla o 6,8 pct

17.04.2020 Čínská ekonomika se od ledna do března zmenšila o 6,8 procenta oproti prvému čtvrtletí loňského roku, uvedl dnes čínský statistický úřad. V prvém čtvrtletí aktivity v zemi prakticky ochromila epidemie nemoci covid-19, způsobené koronavirem.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Průmyslovým firmám v Číně klesly zisky nejvíce za deset let

27.03.2020 Průmyslovým podnikům v Číně v prvních dvou měsících letošního roku klesly kvůli opatřením proti šíření koronaviru zisky meziročně o 38,3 procenta na 410,7 miliardy jüanů (1,4 bilionu Kč). Informoval o tom dnes čínský statistický úřad. Jde o nejhorší propad od roku 2010.
C:\fakepath\cina.jpg

Průmyslová výroba v Číně klesla v lednu a únoru nejvíce za 30 let

16.03.2020 Průmyslová výroba v Číně se v lednu a únoru v porovnání se stejným obdobím loňského roku snížila o 13,5 procenta. S odvoláním na čínský statistický úřad o tom dnes informovala agentura Reuters, podle níž se jedná o největší pokles za posledních 30 let. Výrazně se propadly i maloobchodní tržby a vzrostla také nezaměstnanost. Vláda ve druhém čtvrtletí očekává pokles ekonomiky.
C:\\fakepath\\Cina.jpg

Aktivita čínských továren v únoru rekordně klesla

01.03.2020 Aktivita čínských továren v únoru rekordně klesla. Může za to epidemie onemocnění novým typem koronaviru. Index nákupních manažerů (PMI), který je považován za barometr zdraví firem ve zpracovatelském sektoru, se v únoru propadl na rekordní minimum 35,7 bodu z lednových 50 bodů. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil čínský statistický úřad.
C:\fakepath\top-07022020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.02.2020 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci převážné v červených číslech, když investoři vyhodnocovali, jaký dopad bude mít šíření čínského koronaviru na průmysl v regionu.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Spotřebitelské ceny v Číně rostly nejrychleji za více než osm let

10.02.2020 Růst spotřebitelských cen v Číně v lednu zrychlil na 5,4 z prosincových 4,5 procenta. Ceny se tak zvýšily nejvíce od října 2011. Přispělo k tomu hlavně prudké zdražování vepřového kvůli prasečímu moru a oslavy čínského Nového roku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína zpřesnila směrem vzhůru údaje o HDP za roky 2014-2018

20.01.2020 Čína zpřesnila údaje o hrubém domácím produktu (HDP) za období 2014 až 2018 o jednu desetinu procentního bodu vzhůru za každý rok. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Podle agentury Reuters tak Peking snáze splní dříve vytyčený cíl zdvojnásobit v letech 2010 až 2020 objem čínské ekonomiky.
C:\fakepath\top-20012020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.01.2020 1) Asijské akciové trhy dnes převážně zpevnily poté, co čínská centrální banka pro leden ponechala beze změny jak jednoletou zápůjční sazbu, tak i sazbu pětiletou.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za posledních 29 let

17.01.2020 Čínská ekonomika v loňském roce vzrostla jen o 6,1 procenta, což byl nejnižší růst za 29 let. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na čínský statistický úřad. Růst čínského hrubého domácího produktu (HDP) v roce 2018 činil 6,6 procenta.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Evropské akcie jsou na rekordu, za rok přidaly 24 procent

27.12.2019 Evropské akcie se dnes vyšplhaly na další rekord a jsou na cestě k nejprudšímu celoročnímu růstu od globální finanční krize před deseti lety. Panevropský akciový index STOXX 600 si krátce před polednem připisoval čtvrt procenta na 419,89 bodu. Od začátku roku vykazuje nárůst o více než 24 procent.
C:\fakepath\čína.jpg

Spotřebitelské ceny v Číně rostly nejrychleji za téměř osm let

10.12.2019 Spotřebitelské ceny v Číně se v listopadu zvýšily meziročně o 4,5 procenta, což byl nejvyšší růst od ledna 2012. Přispěl k tomu hlavně prudký růst cen vepřového kvůli prasečímu moru. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (25.11.2019)

25.11.2019 Měnový pár EUR/USD prolomil horní vstupní S/R zónu, na kterou jsem upozorňoval v mém posledním komentáři, a tím došlo k aktivaci long obchodu. K aktivaci však došlo o 1 pips před otočením trendu a prolomení tedy bylo falešné a obchod tak skončil na menším předem definovaném Stop-Lossu (SL).
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čína revidovala hodnotu loňského HDP směrem vzhůru

22.11.2019 Čínský statistický úřad dnes opravil nominální hodnotu hrubého domácího produktu (HDP) Číny v loňském roce směrem vzhůru o 2,1 procenta na 91,93 bilionu jüanů (zhruba 301 bilionů Kč). Dodal, že tato revize nebude mít výraznější vliv na výpočet letošního tempa hospodářského růstu.
C:\fakepath\akcie.jpg

Shrnutí obchodování: Americké akcie klesly kvůli firmám Boeing a Johnson & Johnson

18.10.2019 Akciové trhy ve Spojených státech dnes oslabily. Negativní zprávy ohledně společností Boeing a Johnson & Johnson a neuspokojivé údaje o vývoji čínské ekonomiky totiž převážily nad příznivými firemními výsledky.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Obnovování těžby v Saúdské Arábii tlačí cenu ropy dolů

27.09.2019 Ceny ropy dnes pokračují v poklesu a ztráty si zřejmě připíšou i za celý týden. Hlavním důvodem jsou informace, že Saúdská Arábie obnovuje produkci po útocích rychleji, než se čekalo, a také obavy investorů o další vývoj poptávky po ropě kvůli zpomalujícímu růstu čínské ekonomiky.
C:\fakepath\top-16092019-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.09.2019 1) Ceny ropy jsou v reakci na sobotní útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii nejvyšší za poslední čtyři měsíce. Severomořská ropa Brent vystoupala až o 19 % k 72 USD/barel a americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst až o 15 % nad 63 dolarů za barel. Americký prezident Donald Trump schválil uvolnění ropy ze strategických rezerv, jestliže to bude potřeba. Na Twitteru pak uvedl, že USA budou připraveny k zásahu, pokud Saúdové konkrétně označí viníka útoku.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Průmyslová výroba v Číně rostla nejpomaleji za 17 a půl roku

16.09.2019 Průmyslová výroba v Číně stoupla v srpnu v meziročním srovnání o 4,4 procenta, což byl nejpomalejší růst od února 2002. Zpráva, kterou dnes zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším znamením, že ekonomika kvůli obchodní válce a slabé domácí poptávce slábne.
C:\fakepath\TOP5-14082019-LV-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.08.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v pozitivním pásmu, když investory potěšilo úterní oznámení administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Spojené státy odloží zavedení 10% cla na dovoz některého zboží z Číny z původního 1. září na 15. prosince.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čínský výrobní průmysl rostl v červenci nejpomaleji za 17 let

14.08.2019 Čínský výrobní průmysl vzrostl v červenci meziročně o 4,8 procenta, tedy nejpomaleji za více než 17 let. Tempo růstu zpomalilo z červnových 6,3 procenta a bylo slabší, než čekali analytici, kteří odhadovali, že průmyslová výroba v Číně zpomalí jen na 5,8 procenta. Zprávu dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Na výsledku se odrazilo zostření obchodní války mezi Čínou a Spojenými státy, které v květnu prudce zvýšily některá dovozní cla.
C:\fakepath\TOP5-14062019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.06.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování smíšeně, když se pozornost investorů nadále soustředila na Ománský záliv, kde se ve čtvrtek dva ropné tankery zřejmě staly terčem útoku. Náladu na trzích ovlivnila také čínská makrodata.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Výroba čínského průmyslu rostla

14.06.2019 Průmyslová výroba v Číně stoupla v květnu meziročně o pět procent, což byl nejpomalejší růst za 17 let. Tempo růstu zpomalilo z 5,4 procenta v dubnu a bylo nižší, než čekali analytici. Zpráva, kterou dnes zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším signálem slábnutí poptávky ve druhé největší ekonomice světa, která je nyní v obchodním sporu s USA, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Důvěra v čínské hospodářství zůstala v květnu beze změny

03.06.2019 Důvěra v čínskou ekonomiku v květnu zůstala beze změny, index magazínu Caixin vzrostl na 50,2 bodu, a to navzdory obchodní válce se Spojenými státy. Výsledek překonal očekávání, informovala dnes agentura Reuters. Čínský statistický úřad naopak v pátek uvedl, že index nákupních manažerů (PMI) klesl o 0,7 na 49,4 bodu. Hranice 50 bodů je předělem mezi růstem a poklesem aktivity.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Míra inflace v Číně zpomaluje

10.03.2019 Tempo růstu spotřebitelských cen v Číně se v únoru zpomalilo na 1,5 procenta z 1,7 procenta v lednu a bylo tak nejhorší od ledna 2018. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnil čínský statistický úřad. Přitom cílem vlády je udržet v letošním roce inflaci kolem tří procent.
C:\fakepath\TOP-21012019-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.01.2019 1) Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 %, což byl nejnižší růst od roku 1990. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil podle údajů upravených minulý týden růst čínského HDP 6,8 %. Dříve úřad udával 6,9 %.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

21.01.2019 Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.
Související klíčová slova: Zpomalení čínské ekonomiky | Finanční představitelé | Snížení úroků | Realitní trh | Finanční ústav | Zpravodajský server | Filip Louženský | Cartier | Skončení přísné koronavirové politiky | Války | Západní země | Vývoj | Thierry Wizman | Allianz | Zveřejněné údaje | Globální růst | Richemont | EUR | Spotřebitelské výdaje | Ztrátový obchod | Standard & Poor's | Kalifornie | Odchod Británie z Evropské unie | Yandex | Oživení cen | Dnešní obchodování | Itálie | Stoxx | CBDC | Údaje o vývoji inflace | Akcie firmy | Texas | Očekávání | Volatilní | Jüan | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Trh s akciemi | Cena severomořské ropy | Manažeři | EUR/JPY | Oživení ekonomiky | Trh práce | Britská centrální banka dnes | Pro investory | Diverzifikace | Top Burza | Aramco | Moje strategie | Swiss | Investice | Britská centrální banka | Saldo běžného účtu | Zprávy o domácí ekonomice | Trend Shot | Podnikatelské aktivity | Japonské firmy | Index aktivity | Chování | Dění na světových burzách | Stephen Brennock | Hrubý domácí produkt Číny | Ifo | Nákupní centra | Úspěšnost strategie | Prognózy | Britská libra | Intervence | E.ON | Ministr financí | Experti | Rekord | Maloobchodní tržby v Číně | Největší světová ekonomika | Globální banky | IHS | Uvolňování měnové politiky | Americké investiční banky | Obchodní seance | EUR/USD | Bruno Le Maire | Americké centrální banky | Zisky čínských průmyslových podniků | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Nikola | Wolters Kluwer | Price Action | Akcie společnosti | Agentura AFP | Institut nákupních manažerů (ISM) | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Exact Sciences | Russell 2000 | Zdravotnické úřady | Tempo hospodářského růstu | Druhá největší ekonomika | Acacia Communications | Cenné papíry | Výnos | Letošní výhled poptávky po ropě | Shopify | Návratnost investic | Nákupní manažeři | Kering (KER.FR) | Asijské akcie | Tržby v maloobchodě | Vzdělávání | Oživení čínské ekonomiky | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Import | Německý akciový index DAX | Exchange | Kontrakty | Antivirotika | České hospodářství | Virtuální měna | Údaje o hrubém domácím produktu | Praxe | Daimler | Sentiment na trhu | JPY | Výrobní sektor | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Ukazatele v Číně | Odhad HDP | Prezident | Společnost Crédit Agricole | Uber Technologies | Akcie v Asii | Tržby z prodeje výherních losů v Číně | Peníze | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Francie | Průmyslové zakázky | Coinmarketcap | Přísné koronavirové politiky | Americká lehká ropa WTI | Prognóza | FTSE 100 | Největší světové ekonomiky | Tamas Varga | Americké ekonomiky | Společnost Sentix | Investiční strategie | Bayer | Akcie farmaceutické společnosti | Ropa WTI | Jednotná evropská měna | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Vyšší celní sazby | Britský akciový index FTSE 100 | Britové | Vývoj dolarového indexu | Developeři | Na burze | Brexit | ZEW index | Výhled poptávky | Trh s nemovitostmi | Pozornost investorů | Burzy | Total | Odliv kapitálu | Tvorba pracovních míst | Maďarsko | EURUSD | Růst výrobních cen | Očkování proti covidu-19 | Více peněz | Henkel | Export | Investing.com | Macquarie | Béžová kniha | Cenové tlaky | Zrušení cel | Zynga | Širší index S&P 500 | Tržní hodnota firmy | Vládní opatření | Šok | Úroková sazba | Ekonom společnosti | Nasdaq Composite | Ekonomická aktivita | Dovoz | Unie | Ranní zpráva pro tradery | Měnový fond | Nikkei | Americký prezident | ISM pro sektor služeb | Ahold Delhaize | CISCO | Čtvrtletní zisk | PMI ze sektoru služeb | Vklady | Trpělivost | Nižší úroky | Největší firmy | Devizové rezervy České národní banky | Čtvrtletní výsledky | GBP/USD | Vládní výdaje | Panevropský akciový index | Investovat | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Vládní představitelé | Nálada v Evropě | Šíření nemoci | Caterpillar | Christine Lagardeová | Coca-Cola | Pro tradery | Vyšší úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Výrobní ceny | Nejsilnější růst | Portfolio | Globální ekonomiky | Dovoz ropy | Kurz jüanu | Finanční instituce | EUR/CZK | Britský premiér | Banka JPMorgan | CAC 40 | Makrodata | Investoři | Nejistoty | Očkování proti covidu | Investiční | Evropská měna | Obchodní napětí | Prodej losů | Index PPI | S&P Global | Zisk | Nabídka | Index výroby zpracovatelského průmyslu | Bank of England | Akciové trhy ve Spojených státech | Centrální banky | Uložení peněz | WSJ | Poptávka po ropě v Číně | Ministerstvo obchodu | RWE | Zdravotnický systém | Funkční období | Údaje o vývoji HDP | Makrokalendář | Čínské hospodářství | Ekonomika Číny | Zpráva | Analýzy | Prodej | Makroekonomické ukazatele | HeidelbergCement | Janet Yellenová | Stabilní hospodářský růst | Uber | Hrubý domácí produkt (HDP) | UnitedHealth Group | Management | Bloomberg | Úrok | Evropské ekonomiky | Vedoucí představitelé | Breakout strategie | Agentura Reuters | GBP | Co se děje na finančních trzích | Vedení firmy | Pokles vývozu | First Republic Bank | Tržní kapitalizace | Trump dnes | Akcionáři | S&P | Handelsblatt | Růst spotřebitelských cen | Týdenní shrnutí | Zprávy | Dolary | Obchodování | Zisk čínských průmyslových firem | Nejznámější kryptoměny | Tržby z prodeje | Rekordní růst | Přebytek obchodní bilance | Nákupy dluhopisů | Index Stoxx 600 | Averze k riziku | Thyssenkrupp | Evropské akcie | Ceny ropy | ZEW | Čistý zisk ČEZ | Ropovod | UBS | Šok z koronavirové krize | Eurostat | Exxon Mobil | Covid | Airbus | Bydlení | Ruský rubl | Deflace | CZ | Dubnová čísla | Růst inflace | Cena ropy brent | Americká centrální banka | Gucci | Snižování cen | Míra | West Texas Intermediate | Praha | Pokles tržeb | 3M | Nejdůležitější události | Opatření proti koronaviru | Digitální měny | Oživování ekonomiky | Firmy | Australský dolar | Zadlužování | Nordea | Posílení libry | Těžba ropy | Čínské zboží | Index cen domů | China Evergrande | Koruna | Výrazný pokles | Nástroj | Výsledky | Ekonomické oživení | Hodnota kybernetické měny | Fundamentální zprávy | Dnes ČNB | Čínské zdravotnické úřady | Včerejší obchodování | DJIA | Onemocnění | Shell | Kryptoměny bitcoin | Hlavní měny | Siemens | Minulá výkonnost | Typ koronaviru | TIM | Propad | Údaje | Dopady koronaviru | Asociace | Čínský prezident Si Ťin-pching | Výkonnost | Aktivita čínských továren | HSBC Holdings | Ekonomické ukazatele v Číně | Obchodní války | Americká banka | Stimulační opatření | Očekávání analytiků | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Objem | Tempo růstu spotřebitelských cen | Česká republika | Index DAX | Doporučení | Oživení v Číně | Index S&P 500 | Graf | Poptávka po pohonných hmotách | Hodnota firmy | JDE | Zisk podniků | Hrubý domácí produkt | Dlouhodobý výhled | Nejlepší akcie | Důvěra investorů v ekonomiku | Průmyslová výroba | Pfizer | Akcie 2021 | Covestro | AFP | Bitcoin dnes | Zveřejněná data | Polsko | Ratingová agentura | Stavebnictví | Nejnovější údaje | Evropský statistický úřad Eurostat | Kering | Americké automobilky | Institut Ifo | Italská vláda | Finanční krize | Evropa | OPEC | Ceny ropy WTI | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Investice do nemovitostí | Spotřebitelské ceny v Číně | Čínský dovoz | Česká koruna | Maloobchod | Optimistická očekávání | Earnings | Zpomalení inflace | Trump | Brands | S&P Global Ratings | Dow Jonesův index | CHF | ex | Příznivé údaje | Ekonomické ukazatele | Společnost Novo Nordisk | Iris Pangová | Míra nezaměstnanosti v Německu | Euro dnes | Prodeje výherních losů | GBPUSD | Nejprudší pokles | Rakousko | Stříbro | WEN | Snížení daní | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Přehled o dění na světových burzách | Akciový index | Podnikatelská důvěra | Nová Čína | Digitální měny centrálních bank | Libra vůči dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Důvěra spotřebitelů | Americké akcie | Pozornost | FRA40 | Index nákupních manažerů (PMI) | MetaTrader | Aktuální Price Action | Finanční společnosti | Volby v USA | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Index Nasdaq Composite | Kanada | S&P 500 | Akcionáři ČEZ | Obchodovat | Trh | Nárůst zásob | Komise | University of Michigan | SolarEdge Technologies | Války na Ukrajině | ProCent | Fed | Zahraniční obchod | Šíření nemoci COVID-19 | Korekce | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Spotřeba ropy | Kjódó | Česká bankovní asociace | Nejistota | First Republic | Konkurenceschopnost | Růst tržeb | Globální recese | Míra inflace v Maďarsku | CME | Výroba továren | Zvýšení těžby | Čínské hospodářské oživení | Zavedení dovozních cel | Prodej dolaru | Obchodní systém | Světová banka | Agentura S&P | Tempo hospodářského růstu Číny | SNB | Koronavirová pandemie | Microsoft | XRP | Vláda v Pekingu | Šíření nového koronaviru | Spotřebitelská inflace | Commission | Hladiny podpory | Sell | Long pozice | Exxon | Čínské firmy | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Meziroční růst HDP | Statistické údaje | Komise v přenesené pravomoci | Agentura AP | Výpadky | Nifty 50 | Centrální banka | CL | Obchodní spory | Opatření | LYNX | Severomořská ropa | Donald Trump | Podnikatelé | Čistý zisk | Jádrová inflace | Inflace v říjnu | ING | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | MetaTrader 4 | Zahraniční investice | Apple | Fiskální pomoc | Společnost XTB | Akcie ve Spojených státech | Příznivé údaje z Číny | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Ceny komodit | Odhad letošního růstu | ECB | CZK | PEPSICO | Reuters | Index nákupních manažerů | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Baidu | Chevron | Zpomalení globální ekonomiky | Americký dolar | Depozitní sazba | Euro vůči dolaru | Koronavirové restrikce | Výrobní aktivita | Situace | Souhrnný index | ARM | Rekordní maximum | Velkoobchodní tržby | Růst v Číně | Deutsche Boerse | Americký trh | Arm | Organizace S&P Global | Negativní dopad | Guvernér Fedu | Nálada na trzích | DPA | Boeing | Opatření proti nákaze | Adyen | Ekonomiky | Volby USA 2020 | FOREX | Americká ministryně financí | Tempus | Tržby | Ukrajinské krize | Libra | Koronavirová krize | Investice do dlouhodobého majetku | Otevření Číny | Makro | Dobrá nálada | Moody's | Růst mezd | Americký dolar vůči japonskému jenu | SaxoBank | Americké ministerstvo obchodu | CME Group | Počet lidí bez práce | Hospodářský růst v Číně | Čínské měny | Dividenda | Pandemie nemoci | Nový rekord | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Rizika | Úroky | Refinitiv | Kurzy | Aktivita v čínském průmyslu | Portu | Cena | Investiční banky | Fond | ASML Holding NV | Provozní zisk před odpisy | Rezervy bank | Air | Akcie dnes | Ekonomické údaje | Izrael | Konsensus | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Energetická krize | ČNB | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Pokles | MGM | Ropa | Prodeje výherních losů v Číně | Druhá největší světová ekonomika | Golden Gate | Švýcarská centrální banka | Růst spotřebitelských cen v Číně | Royal Caribbean | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Index ISM | Situace na trhu | Americká ekonomika | Obchodník | Dluhopisy | PVM | COVID-19 | Sanofi | Tempo poklesu | Remdesivir | Sbor volitelů | Maloobchodní tržby | Index cen | Pablo Hernández de Cos | Čínská vláda | Daně | CBC News | Statistici | Zásoby ropy v USA | Shanghai Composite | Cena severomořské ropy Brent | Joe Biden | Růst světové ekonomiky | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | BNP Paribas | Signature Bank | Globální ekonomika | EU | Pozitivní výsledek | Miliardy eur | Poptávka | Cisco Systems | Express | Obchodníci | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Trading | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Hang Seng | Breakout | Tamás Varga | Globální trhy | Růst cen | Růst HDP | Asset management | Delaware | IFO index | Financování | ČSÚ | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | USDJPY | Reporty | Institut ZEW | DISH | Line | Summit EU | Obchodování na akciových trzích | NY FED | Spotřebitel | SolarEdge | Patterson | Hospodářský růst | Největší americká banka | Růst ekonomiky | Inflace v Maďarsku | Podnikání | WTI | LVMH | Standard & Poor's 500 | Bod | Miliardy korun | Shares | J.P. Morgan Asset Management | RBNZ | Reserve Bank of Australia | HDP | Pfizer a BioNTech | ROCE | Projevy centrálních bankéřů | Problémy | Saúdská Arábie | Ziskovost | Bankéři | Firma | Cena ropy | HKComp | Enel | Inflace | Vývoz do Spojených států | Německá ekonomika | Oživení globální poptávky | Signály | Ceny zeleniny | Ekonomka | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | TTIP | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | SAP | Tyson Foods | FX | Nový typ koronaviru | Kurz | Market | TASS | Dolar | Merck | ANZ | Zisky čínských průmyslových firem | Euro | Server CNBC | Reserve Bank of New Zealand | Akcie Nikola | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | AUD | Bod zlomu | Nejvýraznější propad | Caixin/Markit | Dividendový výnos | Obchod | Dodávky ropy | Úřad práce | Citigroup | Čínský vývoz | Hospodářství | Čínský export | EBITDA | Pinpoint Asset Management | Moody's Analytics | LG Chem | Intermediate | Představitelé Číny | Spojené státy | Výrobní ceny v Číně | Philip Lowe | Fresenius Medical | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | CATL | Vývoz | Světové finanční krize | Montserrat Martínezová | Světové poptávky | Samsung | Recese | ZNGA | ASML | Švýcarský frank | Wegovy | BIS | Bank of Canada | Chuť riskovat | Zábavní společnost | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Akcie zbrojovky Lockheed Martin | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Index nových zakázek | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Frank | Nejnovější statistické údaje | Ministři | Prudký propad | Ztráty | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Tržby v eurozóně | Silicon Valley | Americké ministerstvo práce | Hodnota indexu | Dosažení brexitové dohody | Centrální banka USA | Maloobchodní tržby ve Francii | Zbrojovky | Ceny energií | Fresenius SE | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Zmírnění obchodního napětí | Securities and Exchange Commission (SEC) | Nastartovat Ameriku | Digitální peněženky | Meziroční míra inflace | Čínský průmysl | Averze vůči riziku | Prezident Donald Trump | Advance | Kurz bitcoinu | Zisk ČEZ | OSN | China Evergrande Group | Investice do infrastruktury | Euro posiluje | Kanadský dolar | Údaje z Číny | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Čínský průmysl v dubnu | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Shrnutí obchodování | Adidas | Oslabení | Míra inflace | Letecká doprava | Přebytek obchodu | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | PBOC | MMF | Michala Moravcová | Náklady na úvěry | Ekonomický výhled | Nařízení | Farmaceutické společnosti | KOSPI | Indexy | Zvyšování sazeb | Pimco | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | M2 | Severomořská ropa Brent | ASX 200 | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Lehká ropa WTI | Rostoucí úrokové sazby | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Evergrande Group | Americké dluhopisy | Continental | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Omezení těžby | UnitedHealth | Obchodní bilance | Akcie Citigroup | Prezidentské volby USA | Údaje o nezaměstnanosti | Ekonomika Spojených států | Cykly | Long | Rally | KBC | Výrazný propad | Intesa Sanpaolo | Širší index | Ceny ropy dnes | Business | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Ceny ropy Brent | Úsilí | Pokles cen | LPR | Čínská centrální banka | Keystone XL | Analytici Capital Economics | ČBA | Výsledky voleb | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Zdravotnictví | Čínské akcie | Ministryně financí | Opatřením na podporu ekonomiky | Brazílie | Sentix | Trhy dnes | | Pochybnosti | Stratég | Prodeje automobilů | Známky oživení | Zisky firem | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Životní minimum | WEF | Největší pokles | Politika | Nálada na trhu | Uvolňování opatření proti koronaviru | Čínský jüan | Akcie zbrojovky | Kapitalizace | Velcí developeři | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Čínský prezident | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Zisk z obchodování | Dnešní seance | Přísná protikoronavirová opatření | Dovoz do země | Deutsche Telekom | Nike | Si Ťin-pching | Banco de Sabadell | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | BASF | Indexy S&P | Optimismus investorů | Nálada | Western Union | Technologické akcie | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | SVB | Ekonomika | Růst vývozu | Oxford Economics | Historická maxima | WTO | Výrobní index PMI | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Evropské akciové trhy | Výhled | Timeframe | Členové OPEC | Vinci | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Konzultační společnosti | Znovu nastartovat Ameriku | Ethereum | Přísná opatření | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Economist | Akciový index DAX | Oslabení čínské měny | Čínský zdravotnický systém | iRobot | Propouštění | Index Hang Seng | Bankovní krize | Finanční trhy | Komunistická strana | Expanze | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | General Motors | Konsolidace | Walt Disney | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Počet Američanů žádajících o podporu | Philips | Počet nakažených | Obavy investorů | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Caixin | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | AIG | Krize | Fresenius | Investing | Nikola Motor | Luxusní zboží | Ekonomické zprávy | Intervence SNB | Zpřesněná data | Správní rada | Kraft Heinz | G20 | Objednávky | Společnost Walt Disney | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | World Economics | Maloobchodní prodej | Devizové rezervy | Cíle | Problémy v Číně | Trhy v Číně | Burza | Ekonomický kalendář | Akcie společnosti Apple | Zvyšování úrokových sazeb | Růst cen komodit | RBA | Žádosti o podporu | OIL.WTI | Druhá největší ekonomika světa | Capital Economics | Transakce | Dnešní údaje | Měny | Snížení úrokových sazeb | Slabá čísla | Růst cen potravin | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Irsko | Nová historická maxima | Energie | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Nejslabší růst | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Údaje o HDP | Uvolnění měnové politiky | Karanténní opatření | Thomson Reuters | USD | Index podnikatelské aktivity | Walgreens | Miliardy dolarů | Růst aktivity | Růst poptávky | Velké ekonomiky | Infineon | JPMorgan | Sazby | Čínský vývoz a dovoz | SPWR | Eni | Huw Pill | Tržby z prodeje výherních losů | ABN Amro | EIA | Protikoronavirová opatření | Rusko | Smíšené výsledky | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Tržby společnosti | Vývoz z Číny | Výdaje Číny | Írán | Zdražování | S/R zóny | Předstihové indikátory | Britská vláda | EPS | Ropy | Malé zisky | Franklin Templeton Emerging Markets Equity | Úspěšné obchodování | CHNComp | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Očekávané Earnings | Společnost | CBC | ZEW index ekonomického sentimentu | Obchodování s kryptoměnami | Výrobní inflace | Swiss National Bank | Antivirotika remdesivir | ASX | BBVA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Ropný trh | United Technologies | Tisková konference | Čínští vládní představitelé | Inflační cíl | Organizace | Expedia | Růst | Ceny surovin | Vývojář čipů Arm | Polská centrální banka | Letošní maximum | Příjmy | Dovoz z Ruska | WU | Zajištění | Inflace v Číně | BOSSA | Snížení inflace | BIDU | Růst průmyslové výroby | Index | Wirecard | Expanzivní měnová politika | MiFID II | Čínský trh | Bohatství | ČTK | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Politický tlak | Společnost S&P Global | Obchod s Ruskem | CFR | Banky | Index aktivity v sektoru služeb | Pracovní síly | Centrální bankéři | Hwabao Trust | Uhlí | Organizace S&P | Komodity | Hospodářský pokles | Bilance | Znovuotevření čínské ekonomiky | Donald Trump dnes | Investiční doporučení | CNBC | Propad zisku | Brent | Meziroční inflace | Francouzský ministr financí | Posílení | Komfortní zóny | Aktivita v čínských továrnách | Banka | Měnový pár | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Cestování | Analýza | Situace ve stavebnictví | Měnový výbor | Banka Goldman Sachs | Tržní hodnota | Výměny akcií | Očkování | Vývojář čipů | Akcie čínských realitních firem | Komunistické strany | Volby USA | Propad průmyslu | Akciové indexy | NDRC | Ekonomický růst | Velké firmy | Vývoj měnového páru | FTSE | IEA | United Overseas Bank | Průzkum | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Index spotřebitelských cen | Akciové trhy v Číně | Silicon Valley Bank (SVB) | Státní plánovač | Kybernetické měny | Obchodní bilance Číny | PVM Oil Associates | Návratnost | Vyhlídky | Sharpe ratio | Co je Sharpe Ratio? | Důvěra investorů | Předpověď | Omezení pohybu | Procter & Gamble | xStation | S&P/ASX 200 | Trigger | Růst spotřebitelských cen v USA | Vysoké ceny energií | Alibaba | Nomura | Automobilky | Bitcoin | Světové ceny ropy | Index technologického trhu Nasdaq | Výsledky průzkumu | Ropa Brent | Španělsko | Bossa.cz | Vepřové maso | Hospodaření | Visa | Short | Česká bankovní asociace (ČBA) | Hlavní index Hang Seng | Přehled | Podpora | Zhoršení nálady | Futures | Reuters analytik | Růst čínského HDP | Ekonomické události | Dílčí index | Úřad pro energetické informace (EIA) | Nemovitosti | Boris Johnson | FXstreet.cz | KER.FR | Obchody | Zvýšení úrokových sazeb | Macquarie Group | KI | Strategie Ondřeje Hartmana | Makléřské společnosti | Index CSI 300 | Rubl | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Time-Frame | xStation5 | Vonovia | Ministři financí | Walmart | Index CPI | Turecká ekonomika | Dolar vůči jenu | Economist Intelligence Unit | Opatření proti šíření koronaviru | MT4 | Japonsko | Zpráva pro tradery | Nízká inflace | Německo | Vivendi | Sektor služeb | Makroekonomický kalendář | Akcie na evropských trzích | Výhled poptávky po ropě | Napětí mezi USA a Čínou | Úrokové sazby | Vice | Vstupní S/R zóny | Statistika | Investiční plány | JPMorgan Chase & Co | Aukce | Marathon | Důsledky koronaviru | Zadlužení | Ripple | Fáze obchodní dohody | Riziko | Equity | Linde | Snižování úrokových sazeb | Vysoká inflace | Analytici | Saudi Aramco | Prime | Výnosy dvouletých dluhopisů | XTB | Výroba automobilů | Krize v oblasti nemovitostí | Provozní zisk | Beiersdorf | Nižší růst | BNP | Evropská centrální banka | Conference Board | Přehled o dění | Česká ekonomika | Situace na trhu práce | Platina | Vývoj inflace | Očekávání trhu | Produkce ropy | Drahé kovy | Indikátor | Royal Dutch Shell | Dovoz i vývoz | Americká centrální banka (Fed) | Eurozóna | Japonská centrální banka | Konsenzus | Litecoin | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | ISM | Domácnosti | Guvernér | Americké banky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Statistický úřad | FXstreet | Ekonomiky eurozóny | Weibo | Podnikatelská aktivita | Agentura DPA | Měnová politika | Emerging markets | Přímé zahraniční investice | Emise | Akcie Nikola Motor | Tým FXstreet.cz | Vývoj ceny | BDI | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Obavy o poptávku | Markit | Koš | Volby | Restrikce | Optimismus | CNMV | Infineon Technologies | Air Liquide | Hlavní ekonom | Moskva | Analytika | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Větší pokles | Čínské vlády | Průmyslová výroba v Číně | SEC | Miliardy | Trader | Čína | DAX | Fiskální stimuly | Výrobce elektromobilů | Kommersant | Počasí | Soběstačnost | Plánované obchody | Zavedené vyšší celní sazby | Ministerstvo financí | Německý index DAX | MIFID | Deutsche Bank | Podnik | Vývoj trhu | Ekonomové | Rušení pracovních míst | Panasonic | Pandemie | Analytik | Index PMI | Bankovní asociace | Burze | Dodavatelské řetězce | Čínské centrální banky | Zpomalení růstu | Poptávky po ropě | Světové centrální banky | Crédit Agricole | Podnikání na kapitálovém trhu | Výsledky hospodaření | Výnosy | Jakub Synek | Pips | Wall Street | Cíl hospodářského růstu | NZD | Šíření koronaviru | Fúze | Ticker | CNY | Zpomalení růstu ekonomiky | Zpracovatelský průmysl | PEP | Módní společnosti | Americká vláda | Britský vývojář čipů | Práce | Dow Jones | Vnější prostředí | Ondřej Hartman | Poptávka po ropě | West Texas Intermediate (WTI) | USD/CNY | G7 | Ceny sójových bobů | Prohlášení | AXA | Biden | Budoucnost | NASDAQ 100 | Peking | IRBT | Koronavirus | Akcie NIO | Investiční platformy | Microsoft Corp | Největší ekonomiky | Produkce čínských továren | JPMorgan Chase | Japonský jen | CAD | GM | Šance | Warren Patterson | Kotace | Jerome Powell | Index FTSE 100 | Odvětví | Prodej aut | Poradenství | Finanční situace | Investice firem | Bilance zahraničního obchodu | Nová stimulační opatření | Akcie v Číně | Dna | Shenyin & Wanguo Securities | Pokles spotřebitelských cen | Výroba továren v Číně | Růst poptávky po ropě | Čínský statistický úřad dnes | Čínské továrny | Merck KGaA | Société Générale | 5G | Základní sazba | Volkswagen | Informované zdroje | Růst čínského zpracovatelského průmyslu | SEDG | Podniky | USA a Čína | Vývoj ceny ropy Brent | Norinchukin Research Institute | Ekonom | USA | Povinné minimální rezervy bank | Obchodní válka | Deutsche Post | ING Groep NV | Zlato | Novo Nordisk | Asijské akciové trhy | Takeši Minami | Anheuser-Busch inBev | Míra inflace v Číně | Riziko deflace | Obchodní nastavení | Graf dne | Zpomalování inflace | Nasdaq | Zpracování kovů | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Zrychlení růstu | Geopolitické napětí | Index nových objednávek | Spekulanti | Inflace v USA | Růst čínského hrubého domácího produktu | Tempo růstu čínské ekonomiky | J.P. Morgan | Domácí poptávka | Akcie Disney | US akcie | Verizon Communications | Euro vůči americkému dolaru | Portu Filip Louženský | Údaje o inflaci | Sociální napětí | Belgie | Čínský HDP | Hong Nam-ki | Světové trhy | Janus Henderson | Investment | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výraznější pokles | Výroba v Číně | Lufthansa | Obchodní dohody | Realitní sektor | USD/JPY | Záporné úrokové sazby | KER | Kryptoměny | Ekonomické aktivity | Spotřebitelské ceny | Mzdy | American Express | Akcie | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Chudoba | Dopady koronaviru na ekonomiku | Fundamenty | Maloobchodní tržby v eurozóně | Ukazatele | Růst průmyslové výroby v Číně | Americké úřady | Británie | Disney | Chování spotřebitelů | Pozice | Cena zemního plynu | Americká zábavní společnost | Zlepšení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Čínský průmysl v dubnu
Čínský realitní gigant
Čínský realitní sektor
Čínský regulátor trhu cenných papírů
Čínský renminbi
Čínský renminbi (CNH)
Čínský růst
Čínský sektor služeb
Čínský Shanghai Composite
Čínský Shanghai Composite Index

Následující klíčová slova

Čínský statistický úřad dnes
Čínský státní správce aktiv
Čínský státní úřad pro regulaci trhu
Čínský stavební sektor
Čínský svaz osobních automobilů
Čínský technologický gigant
Čínský Tencent
Čínský těžař ropy
Čínský trh
Čínský trh s hotely
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Brokerjet
IronFX
IQ Option
reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít